Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

ArsenalEagle

Opravdu vtipná hovadina, kde Boltie (Ellen Page) je naprostej cvok, a mě to vyhovuje. (SPOILER!!!) mrzí mě, že jí odprskákli tak necitelně, bez žádných caviků, prostě headshot b*tches! (END SPOILER) Opravdu slušná slátanina, trošku slabší než Kick-ass, ale v jistých ohledech stejně ujetý (hlavně díky Ellen, zase) :D ()

nirvanafan

Potenciál tu byl veliký, ale zpracování bohužel příliš neoslní. Některé scény jsou výborné - více prostoru pro Holy Avengera! - a explicitní násilí potěší. S Kick Assem by to ale bylo snad skoro nefér srovnávat, protože ten je prostě o třídu někde jinde. Na celém filmu je nejotravnější ten malý hubený chlapec (Ellen Page), který musí celou dobu buďto hystericky ječet nebo si osahávat místa, kde má většina žen ňadra. To jsem vážně jediná, komu Page nepřišla sexy, ale nechutná? Naštěstí se tu najde taky dost vtipných míst, které táhnou hodnocení nahoru. Bez toho navážení se do křesťanství by to ale asi šlo do kytek úplně. S odřenýma ušima za tři s vědomím, že už si to nikdy nepustím. ()

SarumanKo

"Shut up, crime!" Realistickí superhrdinovia z ľudu sú dnes v móde a nenápadná snímka Super nadviazala práve na vlnu, ktorej najvýznamnejšími predstaviteľmi sú Kick-Ass či Defendor. Super nie je natoľko komplexný a "cool" ako Kick-Ass a chýba mu Defendorova psychologická prepracovanosť, no je o to vtipnejší a drsnejší. A k tomu srší nehoráznym množstvom režijných nápadov, avšak v tej najrýdzejšej možnej podobe, až miestami pôsobí neotesane, akoby James Gunn bol filmárskym začiatočníkom. Preto približne prvé dve tretiny film Super pôsobí ako zábavná jednohubka s výborným obsadením za 3*, ale vo finále to blbnutie získa tie správne grády. Zanechalo to vo mne lepšie pocity, ako som čakal. (7/10) ()

Remedy

Místy ještě o třídu krvavější a brutálnější než "Kick-Ass“, což se může na první pohled jevit takřka nepředstavitelně. I když v celkovém součtu pro mě jednoznačně vítězí Vaughnův "Kick-Ass“, má Gunnův "Super“ něco, co právě "Kick-Ass" neměl (resp. nebylo to podáno tak sugestivně a přesvědčivě jako v případě "Super") a to je silná motivace hlavního hrdiny. „Nářez“ chtěl hlavně přestat být outsiderem, kdežto Crimsona Bolta žene v boji proti zločinu ztráta milované ženy (považuju to za jedinou seriózní motivaci v celém filmu, protože veškeré ostatní trable hlavního hrdiny a především způsoby, jak se s nimi vypořádává, jsou silně nadsazené). Tři hlavní herci bez výhrad, i když nejvíc se mi asi líbila psychopatická Ellen Page.)) ()

Mikita

Úplně nesnáším tyhle filmy, které vezmou docela fajn myšlenku a snaží se jí ozvláštnit až přespříiš. Nemohou se rozhodnout, zda zvolit místy stupiní humor nebo přehnané násilí. Možná je to ale nakonec správná cesta, ani já se ve výsledku nemohu rozhodnout, zda je to úplná debilita, nebo vážně tak dobré. To se musí vidět, to nejde popsat. A já se nakonec i bavila. 55% ()

togaf

Jak hodnotit něco takhle střeleného? Superhrdina, který nemá žádnou super moc mlátí lidi hasákem za to, že předbíhali ve frontě nebo (možná) poškrábali auto. Ellen Page jako nadržený parťák se opájí krvavým adrenalinem v sexy žluto-zeleném oblečku. Fakt totální magořina, ale nejde odtrhnout oči, něco podobného se totiž často nevidí. A jako bonus ježíškovská minirolička Nathana Filliona. ()

gegina31

Pro mě to moc super nebylo. Asi to mělo být vtipný, ale mně to moc vtipný nepřipadalo. Takový laciný humor. Jistá podobnost s Kick ass, ale bylo to natočeno ve stejném roce, takže nikdo od nikoho neopisoval. Ale s Kick ass se to vůbec nemůže rovnat. Za mě zbytečně moc brutální. U takového filmu, braného spíše komediálně, mi to vadí. Navíc hlavní postava celkem nesympatický dement, takže ani nebylo komu fandit :) ()

Sartorius

Nevtipná komedie s velmi špatnou akcí a ještě horšími hereckými výkony. Hlášky se snažily být vtipné svou trapností, ale zůstaly jen trapné. Nefunguje to ani jako parodie a pokus ke konci přitvrdit byl dost zoufalý. Rozhodně to není super. ()

dee-key

Hrozivá šílenost. Příběh o zoufalé snaze zoufalce a jeho ujeté kamarádce proložený opiovými výjevy markýze ze Sadu. Jeden z nově vznikajícího druhu filmů o lidech, co by rádi byli superhrdiny, ale moc jim to nejde. Nebylo to úplně špatný, ale žádná sláva se taky nekonala. ()

maverick10

Opravdu nevim, me pocity jsou rozporuplne. Na strane jedne totalni narez, kde se originalita uprit neda! Na strane druhe hloupa a primitivni podivana. Jedna vec je vsak jista - Ellen Page je totalni magor!! Mozna si kazdy vybere neco, co ho oslovi. Me vsak nic neoslovilo a nedokazu si vybrat, pocity jsou smisene jak deti Angeliny Jolie! ()

easaque

s chutí jsem se vrhnul do filmů, kde si hrajou hlavní postavy na superhrdiny. Našel jsem tu 3 podobné a tak jejich komentář bude společný a srovnávací. Každý je trochu o něčem jiném, tak by si mohli přijít na "chuť" všichni. Mě byl nejbližší zrovna ten, který jsem si pustil jako první, i když měl ze všech výsledné nejhorší hodnocení, a to Super. Je natočen decentně a jednoduše, ale zato nejpřesvědčivěji a navíc mi jeho humor sedl. Takže díky tomu získal ode mně i silnější 3 hvězdičky. Druhý na řadě - Kick-Ass - je hodně teenagerský. Tudíž logiky je tam pomálu a spíš je natočen trendově a líbivě. S vypnutím mozku se to dalo vydržet, ale už nikdy víc a hvězdička je pro něj víc než dostačující. Třetí Defendor byl pro změnu úplně bez humoru i nadsázky. A brát vážně toto téma mi nesedlo. Sice hlavní hrdina si díky své asociálnosti troufl na to, co by jiný nedokázal, ale aby se kvůli tomu vyzdvihoval - nevím nevím. A aby se to dobře rozlišilo, tak tomuto dávám slabší 2 hvězdičky. A více už v podrobnějším hodnocení: [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

jhr

Právě jsem to dokoukal a je to neuvěřitelné. Na jedné straně hodně ujeté a zábavné a na té druhé v podstatě strašně depresivní a smutné. Ellen Page byla naprosto dokonalá a její postavu jsem si docela zamiloval a o to víc mě mrzí, jak nakonec dopadla. Ideální film pro všechny co se rádi čas od času podívají na něco opravdu hodně ujetého. :-) ()

TheDon

Super není zase tak super, ale je to hravě úchylnej a docela krvavej film. Frank je loser s velkým "L" a když už toho začně být na něj moc, ušije si karmínovou kombinézu a začne potírat zločin s hasákem v ruce. A potírá ho docela neotřele. Jeho přicmrdávačka Libby je o trochu větší magor než Frank a půlí kriminálníky Frankovým autem. Neotřelý a zábavný. 60% ()

M.i.k.e

Nečekal sem nic a o to větší je moje překvapení.Pokud komedie,tak pak hodně černá a hodně brutální.Nesnadno stravitelná kombinace Kick-Ass a Defendora,která uvízla někde mezi těmito dvěma kousky.Narozdíl od Kick-Ass jí ovšem chybí určitý nadhled a osobně bych Super vůbec nebral jako parodii na superhrdinské filmy.Přeci jen ta realističnost je tady místy docela hutná,navíc podpořená značnou dávkou brutality.Rainn Wilson sice není zrovna princ Krasoň,ale jeho "superhrdina" je poměrně uvěřitelný.Ellen Page si tady střihla zřejmě nejulítlejší roli v její dosavadní kariéře (a taky nejvíc sexy)...80% ()

Hees

Jediné čo poteší je Ellen Page. Ostatné ma fakt nudilo a čakal som na nejaký svetlý moment, ktorý neprišiel.(Hodnotenie 2,5) ()

Joe321

Ujetá záležitost. Zajímavé. Zábavné. Béčkový Kick-Ass a zvrhlejší Defendor. Celkem chápu herce, kteří se filmu upsali, protože zahrát si jednou za čas absolutního magora a takhle se vyblbnout musí být povznášející pocit. Masochistická Page se jen tak nevídí a s hloupým Wilsonem vytvořili moc pěkné "hrdinské" duo. -"That's what you get for fucking with The Crimson Bolt and Boltie, you stupid cocksucker! And now your legs are gone!" ()

Aljak

Filmy o superhrdinoch ma nikdy nejako extra nebavili, ale o tomto som si skôr myslel, že to bude niečo ako paródia. A veruže spočiatku to aj bola - a dosť ma to bavilo, obzvlášť keď sa do akcie zapojila ešte aj Boltie. Ellen Page bola v tom superhrdinovskom kostýme strašne okúzlujúca :D Ten príbeh bol dobrý a spočiatku naozaj až komický, aj keď občas tie pomsty boli až s nie príliš želanými následkami. Ale tak ako ma to po celý čas bavilo, tak to v poslednej polhodine upadlo - úplne to celé pokazili tou trápnou akčnosťou a krviprelievaním, ktoré sa žiaľ dotklo aj našich dvoch superhrdinov :( Škoda, že tak skvelo rozbehnutý film takto pokazili - a úplne zbytočne! ()

bourec

Stejně jako Kick-ass,nebo Defendor je i Super taková přiblblá parodie na hrdinský filmy.A i tady je hodina hluchejch míst,kdy se celej štáb ďoube v nose,a divák trpí.Ale i tady je zhruba zábavnejch dvacet minut,kde je drsnost,krev,i akce.Ale co se týče rozdílů,tak zaprvé je Super hodně nezavislá nuda,pak dost nesympatickej hrdina,a příšerná hudba.Ta mě obzvlášť srala,tyhle kytarový kapely bych vystřelil na Mésíc.Jinak zvědavost,co je to za volovinu byla silnější než to,že tyhle filmy kdybych neviděl,tak se možná taky svět neposere.40%. ()