Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

BTNband

Gore efekty, i když kvalitní je to jediné co tenhle film může nabídnout. Pokud ale nejsou podpořeny alespoň trochu zajímavými charaktery/herci (žádnej Bruce Campbell se tady nekoná), nebo psychologií postav, tak to je jenom samoúčelná nuda. Nečekal jsem od toho nové Evil Dead, protože to v dnešní době není možné, ale chtělo to nějakej větší kreativní záměr, než jenom uspokojit lidi co jdou na krev a střeva. ()

blondboss

Niekedy skutočne nerozumiem týmto hodnoteniam. Na starý Evil Dead 2 čo by ťažký shit sú famózne hodnotenia a tento remake sprdnutý pod čiernu zem. Jednoducho nemôžem súhlasiť. Konečne to, čo som chcel vidieť v rámci Evil Dead. Sam Raimi síce svojou úchylnou a zvrátenou podstatou filmu položil skvelý základ ku kultu, ale vždy tomu niečo chýbalo (čo bolo zrejme spôsobené aj veľmi nízkym rozpočtom). Alvarez sa do toho "obul" a spravil remake, ktorý je veľmi dôstojným poňatím kvalitného, krvou a atmosférou našľapaného hororu. Musím uznať, že súčasné horory sú na vysokej úrovni. A tá čerešnička na torte po záverečných titulkoch - nááádhera. Treba pozrieť až do konca. Každopádne tento hororový počin ma veľmi bavil. 80 % ()

Lula.cz

Viděno doma, s českým zněním. V úvodu to zmiňuju z jednoho prostého důvodu - v okamžiku, kdy jsem zaslechla, jak čísi hlas říká LESNÍ DUCH takovým stylem jako mluvili někdy v TELE TELE, tak jsem se musela začít smát a okamžitě to pro mě už nebyl Lesní duch, ale Lesní puch...takže zprvu jsem se tvářila skepticky, ale byly to nakonec taková jatka, že si u mě Lesní puch zasloužil vysoké hodnocení. Je pravda, že tolik krve nemá v zásobě ani největší transfúzní stanice v ČR, ale co...Stejně jako Verbal jsem si nemohla nevšimnout Kundy v knize. I tady jsou samozřejmě opět lidé, kterým brutální řežbu přejete a tak jen čekáte, jak zemřou. ()

PozorGranat

Ne, vy prostě nemůžete natočit remake na každý špičkový film! A to i když opomenu fakt, že je to remake, tak je to celkově špatný horor. Děj je výborný, tak jako u originálu, zpracování je hrůza. Herecké výkony radši opomenu. A teď z té kladné strany. Jsem rád, že se alespoň konec odtrhl od děje Evil Dead z roku 1981 a už připomínal spíše čtvrté pokračování série. Také mne mile překvapil původní herec - Bruce Campbell. Bohužel ani to na druhou hvězdu nestačí. Bída. ()

mikessc

vela som si od filmu nesluboval,preto ma nijak nesklamal. Prave naopak, prekvapil ma. Brutality je tu viac nez vo filme MARTYRS ,ktory sa mi pre tu brutalitu celkom hnusil,ale tu to je nastastie uplne v inom prevedeni. ()

Wulz

MASAKR, kterému ale nedám 5. Ale hezky natočený na první film režiséra. Hodně dobře a atmosféricky. Ale není to zase tak úplně můj žánr hororů. Ale dopadlo to dobře. ()

ZHODNOTITEL

Nové zpracování filmu je určitě bližší vnímání současného diváka. Nicméně, aby zaklínadlo znělo: "kunda", to je pro náš český překlad asi trochu mimo mísu. Chvíli jsem si říkal, jestli to není Scary Movie, či snad scénář nepsal náš pan prezident. Celé je to ale v celku slušně odvedená práce. Film nemá úplně za úkol děsit ale spíš znechutit. To se mu daří maximálně. Pokud chce ale někdo zhlédnout poctiví horor, bude muset sáhnout jinam. ()

honzic

Logikou a příběhem to už moc nezaujme, ale pokud jde o filmové masky, triky a naturaličnost, tak ta je tu na vrcholu a vypadá hodně věrohodně. Bohužel stokrát omýlaná věc už nemůže ani vyděsit ani nějak extra zaujmout. Hodnocení: 60 % ()

Raskoslav odpad!

Přehlídka všech hororovejch klišé co existujou v naprosto nezajimavým a nenapínavým balení. Pokud tomu chcete dát šanci, pusťe si úvodní scénku a pokud už ta vám přijde lehce stupidní a divně laděná, tak věřte že zbytek už bude jenom čím dál víc debilní a není teda třeba pokračovat. ()

wowylgu313

Tohle bylo povedené. I když bych samozřejmě radši místo démonů bral jednoduše nějakého psychopata. Tak to beru. V půlce filmu jsem jednoznačně věděl že dám čtyři hvězdy. Bohužel to začalo klesat a "zbytečný" prodloužený závěr se neměl vůbec dít. Perfektní kamera a úplně dokonalé masky a krev a brutalita tady je důrazná. To bylo moc fajn. Příběh tu není nijak extra hluboký. Určitě je opakující se z milionů jiných filmů. 60-65% ()

Nikolas__

Tak jako originál mám rád, dvojka a trojka lak už jsou na mě trochu moc komediální, ale pořád byla ta série minimálně nadprůměr ( i tak nepobiram ze je zrovna tahle hororová trilogie celá v červených číslech ). Každopádně tenhle remake je lepší. Vzácně se tu potvrdil fakt, že někdy je remake prostě lépe zpracovaný, a to v tomhle případě naprosto ve všech možných bodech. Postavy jsou asi moje jediná výtka, asi dvě byly fajn, jinak se pokusy o to k nim navázat nějaký citový vztah bohužel míjeli účinkem. Ale o to tam ani nešlo, prostě musíme mít nějaké figurky, aby se mohl rozvíjet příběh, a tenhle krvák mohl naplno šlapat. Jeden z hororů roku 2013 a absolutně underrated atmosférická pecka, i když by mohla mít o něco lepší scénář a rezonovaní děje, minimálně ze zacatku si ale nešlo na co stěžovat. ()

Derseus

Nejstrašidelnější film co jsem za posledních pár let viděl. Nějaký složitý děj jsem ani nečekal. Film sází na děsivou, napjatou atmosféru a občasnou lekačku a to funguje. ()

LCH

Dlouho jsem se těšil až uvidím tenhle film. A musím říct, že jsem se nenudil ! Já mám z tohoto remaku dobrý pocit. Brutální a nechutné ? Ano, ale já jsem se bavil, proto dávám plný počet a to je 5 hvězd. (95%) ()

Simba72

V poslednom čase sú tie horory všetky na jedno kopyto a tento nie je žiadnou výnimkou. Prijala by som konečne nejaký nový originálny nápad, lebo na ľudí posadnutých "diablom" sa už pomaly nedá ani pozerať. Všetky efekty, ktorých ste sa akože mali laknúť, vyšli podľa mňa úplne naprázdno, pretože vo filme v jednom kuse ukazovali tých znetvorených ľudí či čo to bolo, čiže ste sa v podstate ani nemali čoho laknúť. Niektoré dialógy tam boli dosť stupídne, ale aspoň som sa zasmiala. Vlastne tam bolo viac vtipných momentov ako desivých podľa mňa. Takže z "najdesivejšieho filmu všetkých čias" ako to je na plagáte sa nakoniec vyklul nechutný krvák, ktorý ma vcelku pobavil. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016