Jana8458

Úžasnej námět, ale... Nevím proč, film mě tak trochu nudil. Sice takový ty momenty na tom rozhraní byly úžasný a romantický, ale to je asi tak vše. Konec měli trochu víc rozvinout. To je asi vše. Průměr ()

Ivoman

Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale pro spoustu "nelogických" věcí vyplývajících ze dvou světů, každý se svou gravitací, opravdu přemýšlíte nad takovými věcmi v průběhu filmu a to je špatně. Scénář si např. vůbec neláme hlavu s tím, že v TV v horním světě je slyšet o zlodějích ze spodního světa, kteří kradli v horním světě, ale jak by to ti zloději dokázali, když na způsob přijde až hlavní hrdina ..., hlavní hrdina má viditelně po pár týdnech max. měsících obrovský dostatek "hmoty" pro přecházení mezi světy, i když jde o strašně drahou věc mezi světy ..., stavbu tančírny jsem nepochopil, musela by být postavena na vrcholu mrakodrapu a její účel zůstal ukrytý, protože se dozvídáme, že spodní svět je chudý, ale tam ti lidé chudě nevypadali a další a další nesrovnalosti. Potenciál filmu by patřil spíše pro akční film, přeskakování mezi spodním a horním světem apod. Bohužel jsme se dočkali jen romantické fantasy. Vizuálně je film opravdu výborný a ve 3D ještě o kapku krásnější, je zde ale velké ALE. ()

Vocoun

Příjemný romantický filmek o lásce, která překoná vše, leč bohužel těžce nedotažený. Celý ten fantastický koncept protichůdných světů a dvou lidech, kteří porušit veškeré zákony lidí i vesmíru prostě mohl mít víc šťávy. Má to teda fantastickou výpravu a celé prostředí je opravdu pohádkové. Hlavní hrdinové taky nejsou zahráni vůbec špatně a některé momenty ( vyzutí bot v moři a následný let nahoru a zase dolů) jsou taky skvělé, ale celkově to prostě úplně nefunguje. Pořád člověk čeká na nějaký zlom, na něco co změní ty zaběhlé koleje toho filmy, ale ono si to jen tak plyne, a když už si říkáte, že v poslední půl hodině příjde nějaký dramatický závěr, tak on vlastně nepřijde. Rozdělí se, najdou se, zůstanou spolu. Celkově to není úplně vysvětlené (to těhotenství mi prostě nestačí) a má to dost scénaristkých chybiček až velkých děr. Ale což, na jeden večer to příjemně zabavilo a když se zbavíte té pachuti potenciálu, tak to tak špatné není. Pěkne 3* 68% ()

TerezPunta

Krásně propracované 3D efekty. Je pravda, že některé věci nebyly zcela detailně domyšlené, ale divácký zážitek ze zobrazení dvou paralelních světů je obrovský. Film je sám o sobě něco jiného, nového, nevídaného, a proto zaujme hned na první pohled, ačkoliv by mohl mít barvitější a propracovanější děj. Přes veškeré nedodělané detaily hodnotím kladně. ()

Hawaj

Pohádka o tom jak láska hory přenáší, teda spíš antihmotu. Pohádkové jsou i vizuály, teda je to pekelnej kýč. Charaktery postav jsou průhledné jak loutky v maňáskovým divadle. No a závěr, ten je tak pitomej jak křesťanskej film. Skvěle jednoduchej nápad, skvěle technicky provedenej, ale scénář je fakt jalovej. Kdyby to někdo bezostyšně vykrad a udělal z toho pořádnej biják, vůbec by se nezlobil. ()

Vykuk

1* za jakýs takýs look a nápad. Jinak je to romantická, nedotažená a hlavně dost nezáživná blbůstka. Prostě, jako by to točil nějaký ten týn ejdžr. ()

Nathaniell

Myšlenka to pro mě byla ze začátku tak těžce stravitelná, že mi prvních patnáct minut trvalo, než mi došlo, o co tam vůbec jde. A pak se asi lidé dělí na ty kteří pochopí, na ty kteří ne, na ty kterým se to líbí a na ty, které to nezaujme. Povězme si to narovinu, soudruzi: Jim Sturgess je herec na hovno a co se týká mého (nečekaně) subjektivního názoru, už jen za to že vidím někde jeho ksicht, bych měl dostávat příplatky za utrpení. Ale tady ne. Přirovnal bych to ke Kapitánovi řiťopichovi z nových Avengers - jak se objevil poprvé. Jasně, že v Mrvelu to pak zprznili, protože ho nechali otevřít jeho legendární pračku na č..ráky, ale zde u Paralelních světů už na fázi dva nedošlo. Dalším skvělým překvapením byl Timothy Spall. Konečně nehrál zm..da. :-) Jeho role se mi moc líbila. Kirsten Dunst byla okouzlojící jako vždy a celý film je jako pohádka. Až na jednu věc a tou je zásahová jednotka EX MACHINA - která se vždycky objeví tak dokonale - ale jen když je to potřeba. Tahle BERLIČKA příběhu mě párkrát praštila do očí. Každopádně tahle chybka není takovej průšvih a celkovej vizuál tohodle filmu je stručně řečeno strhující. 4* ()

pafka

Paradni napad a rekl bych ze paradni zpracovani toho napadu vcetne veskerych detailu, ktere jsou ve filmu videt napr.sklenicka s napojem apod. Fakt je ten, ze se tvurci zamerili na technickou stranku a taky presnost, aby divak byl skutecne presvedceny, ze to tak funguje. Ovsem ale trosku nedopilovali scenar, protoze dej a pribeh nebyl az tak pevny a soudrzny, abych si z nej sednul na zadek. Mam pocit, jako by ho tam bylo malo. Ale to je snad jedina vada na krase, ktera mi zabranila ohodnotit vsemi prsty. Timothy Spall opet skvely, Kirsten krasna, Jim to dal taky pekne, ale chemie mezi nimi nefungovala ani trosku. Velka chyba u lovestory, coz tenhle film vlastne byl, i kdyz byl obohaceny o sci-fi svet, ve kterem nevim, z ceho prselo a odkud svitilo slunce. ()

a0001

Krása.. Dve opačné gravitácie fungujú senzačne. Film o láske, životných rozdieloch, symbolizme tak ako aj v skutočnosti. Navyše skvelé herecké výkony. Úžasný film. "Konečne" sa tú romantiku dá pozerať. Môj najmenej obľubený žáner. ()

SirMaty

Science-fiction. tohle nemá s Science nic společného. I kdybych už dokázal vstřebat fakt že, planety zřejmě nemají tendenci rotovat kolem své osy. A to že ještě nikoho až na hl. hrdinu nenapadlo smíchat vodu z obou světů. Tak fakt že se odlehčí v jednom moři a poté volným pádem padá zpět do downworld, bylo na mě už trochu moc. Už dlouho mě film takhle nezklamal. Navíc podstata fráze ,,paralerní svět" nemá s tímhle mišmašem nic společného. Nedomyšlené ,naivní a přeslazené. ()

Crybaby

Strašne veľký potenciál, a strašne dobrý nápad. Scenár ma fakt prekvapil, herci boli dobrí. Veľká škoda toho že sa to miestami vlieklo a že sa to neskončilo asi desať minút skôr. Veľká časť potenciálu zostala nevyužitá, snáď sa niekedy dočkáme remakeu. ()

benny159

Námet výborný, vizuál takisto nie zlý, ale ten príbeh bol veľmi slabý. Škoda. Dalo sa to využiť aj inak a oveľa viac. ()

Babulik

Tento filmík je ukážkovým príkladom toho, ako sa dá filmový supernápad zabiť bezduchým a ničnehovoriacim príbehom. Nápad s paralenými svetmi a opačnou hmotou stojí vo filmej branži za milión a dalo by sa s ním pracovať ako s modelárskou hlinou, ale tvorcovia urobili asi to najhoršie čo mohli-všetko sprznili priblblou a bezduchou akože lávstory so stupídnym hapyendom (bol to vôbec hapyend?). Škoda, škoda, večná škoda. Neostáva mi nič iné, len dúfať, že niekedy v budúcnosti niekto Paralelné svety znovu zoberie do parády a spraví z nich keď už nič inšie, aspoň poriadny akčný sci fi "nářez". ()

Efreeti

Námět supr, vizuální provedení taky supr. Jenže to nemá být "pouze" sci-fi, ale zároveň rom-com a v tomto bodě už to vázne. Mezi hlavními představiteli sem necítíl žádné jiskření, zvláště Dunst je taková "bezpohlavní". Souhlasím s dalšími komentáři, potenciál nebyl naplněn...mohlo to být ještě mnohem lepší! ()

Pangi

Opět se potvrdilo, že velké očekávání a výborný trailer nedělá dobrý film.Škoda nápad je to velmi zajímavý. ()

CorvusBlek

Když člověk přijme to, že je to víc pohádka, než cokoliv jiného, dá se na to pěkně koukat.Nenudil jsem se, chvílemi i docela pobavil, nic víc, nic míň. 60% ()