"Sláva, nazdar výletu, usměju se na tetu, teta tam, teta tu, tetám hlavu popletu." Já tedy nejsem fandou filmů, ve kterých herci bez zjevného důvodu přecházejí do zpěvu, ale Hermínčin snoubenec Michal to je jiná. S ním už jsem si ty jeho kraviny několikrát zanotoval a hned mi bylo líp. A i když obvykle nesnáším vyšetřující důchodkyně, tak popletené Fany s Andělkou to zamotaly naprosto skvěle ("Ale pane kapitáne, my máme ještě jednoho pachatele doma v kůlničce.")(26.10.2016)

Nataša Gollová si zde vystřihla roli jako z dob své největší slávy - budiž jí to přáno. Můžeme jen litovat, že to nebylo častěji :-((22.7.2003)

Zjevení. Normalizační komedie, která někam směřuje, není nudně nasnímána (kamerou hýbal Miroslav Ondříček), agresivně nám nepodsouvá, jak fajnově se v reálném socialismu žilo (na konci se sice všechno vrátí k naprosté harmonii, ale z hrdiny je magor) a své občasné výlety k muzikálu nebo černé komedii dokáže obhájit převažujícím střeleným tónem. Teprve v poslední třetině film vyjevuje pár výraznějších nedostatků. Tempo vinou nadbytku slov slábne, Hrzánovo chování pozbývá posledních znaků lidskosti, vychází najevo, jak zbytečnou postavu hraje Janžurová a kriminální podzápletka je vyřešena příliš zbrkle. Tety jsou ovšem, po vzoru jejich vrstevnic z Jezinek a Bezinek nebo Pěti lupičů a staré dámy, neodolatelně nesnesitelné od začátku do konce. 70% Zajímavý komentář: Marthos(12.9.2012)

Komedie s ceskym Pierre Richardem v podani Jiriho Hrzana - jeho roztrzitost je vsak mistami az zbytecne prehnana.(7.8.2002)

Tenhle film sice neni nic extra, ale ja ho mam zkratka rad. Pribeh je takova krimi komedie, ale tady se to povedlo vcelku dobre skloubit, takze ty komicky sceny nerusi. Navic tu jsou dve vlezly baby, z nichz jednu hraje tady uz pekne stara Gollova a hlavne tu je Hrzan, kterej celej film svou energii tahne dopredu a pisnickama ho slusne ozivuje. Ale tvurci nezanedbali ani tu krimi linku, takze je vcelku dobre propracovana a diky zmatkujicim tetkam se to i krapet zamota. Pohodovej film.(3.10.2007)

Nechápu nízké hodnocení tady. DRAHÉ TETY A JÁ je jeden z nejlepších českých filmů vůbec a možná nejlepší česká komedie co jsem kdy viděl. Jiří Hrzán je úžasný, jestli byl někdo tak dokonale vtipný a sympatický, tak mi ho prosim vás ukažte. O Nataše Gollové a Evě Svobodové nemluvě. 100%(26.12.2007)

Možná jsem se tolik nenasmál, ale ten zpívají blázen mě bavil celou dobu. Příběh je sice banální, ale zajímavě se zamotává. Dvě pomatené a uječené babky jsou sice chvílemi otravné, ale naštěstí je vyvažuje svým hereckým koncertem Jiří Hrzán.(17.6.2010)

Tie babičky budete buď milovať, alebo nenávidieť. Ja bé. Strašne otravné...(19.6.2005)

Film se natáčel ve Vlachově Březí, kam jsem jezdil jako kluk. Pochválen buď Zdeněk Podskalský za to, že jako jeden z mála režisérů ve svých filmech nezapomněl na Jižní Čechy. Tahle komedie je sice trochu průměrnější, ale i přes určité výtky (vždycky mě trochu štvaly ty Hrzánovy písničkové parodie, chvílemi jsou postavy až příliš praštěné) ji mám rád. 65%.(30.12.2010)

• NinadeL

Neupírám Zdeňku Podskalskému jisté vrcholy, ale kupříkladu toto a Revue na zakázku byly jeho kalným dnem. A schválně, kdo si vybavíte Evu Svobodovou za mlada? Aha.(5.3.2009)

Hallo tety, nesu Vám květy...:-)(25.1.2007)

• lesumir

Hrzán je ve filmu na granát, jeho špulení tlamy mi přišlo opravdu odporné, Nataša Gollova si zahrála trapnou, uječenou "čubku" a Janzurova je dylinka se vsim sudy.(26.12.2007)

Velice poutavě a vtipně napsaný a především skvěle zahraný "detektivní" příběh. Pachatele sice není problém odhalit, ale přiznejme si, že o něj tady vůbec nejde. Jde o tety, o postupně o rozum přicházejícího, ale stále si prozpěvujícího Jiřího Hrzána, o Ivu Janžurovou, o spoustu herců, kteří ve vedlejších rolích rozhodně potěší, o nápadité tetičkovské parodie známých písní, o (bez nadsázky) vtipnou hudbu Václava Hybše... Zkrátka o to, že se bavíme a bavíme.__P.S. Několikavteřinová, ale přesto nezapomenutelná role Jana Krause stojí za víc než za povšimnutí!(19.2.2012)

• Boogeyman

Tyhle dvě babky a detektivním cítěním mě sraly už jako dítě, v současnosti mi nesmí na oči.(4.11.2008)

Tato moc milá komedie má v sobě skryté kouzlo, které za ta léta rozhodně nevychladlo, zamiloval jsem si ji až po mnoha letech a v dospělosti.! :-) PS: Hudební stránka nemá chybu.(21.10.2013)

• mzss1

Průměrný film, který mě moc neoslovil. Vtipných momentů je zde moc - to je to jediné co film drží před velkou katastrofou. Herci celkem průměrný. Nic víc zde nebylo moc dobře. Tím nechci tvrdit, že to byla ztráta času, ale byl to film na jedno podívání, takže jsem se zabavil, ale ne moc dobře. Za půl hodiny jsem si už nic nepamatoval z filmu. Bez dalších řečí hodnotím na 47% = **(29.12.2012)

Herecké koncerty prakticky všech protagonistů. Zajímavé mi přijde, že zde hraje ve vyšším věku N.Gollová, která se ale pár let poté odmítala už nechávat fotografovat s vysvětlením, že chce, aby si ji diváci pamatovali z filmů v první republiky a za vlády nacismu. Pro J. Hrzáně jeden z posledních filmů. Výborný je i S. Beneš v roli vedoucího prodejny, a lupiče v jedné osobě. Na jeho obhajobu je třeba říct, že potřeboval peníze, víc než ostatní, tak se uchýlil ke zločinu. Ale díky dobré práci postavy vyšetřovatele, kterou hraje O. Sklenčka a titěrné práci všetečných starších žen je zločin odhalen a taky si postupně oblíbí nastávajícího manžela jejich drahé neteře (I Janžurová).(4.9.2010)

Je to hlavně víc legrace než krimi. A aby taky ne, když do hlavních rolí byli obsazeni komici na slovo vzatí Janžurová & Hrzán. Staré tety jsou rovněž vybrány perfektně. Podskalský většinu scén pojal jako komické etudy, než plynulý příběh o přepadení pošty a následném pátrání po pachateli loupeže. Tohle ustoupilo na úkor komických vsuvek, ve kterých baví hlavně Hrzán a zdatně mu sekunduje Janžurová. Odhalení pachatele pak tak nějak zaniká po těchto zdařilých, ale trochu jednotvárných vystoupeních. Plnohodnotná krimi se tak úplně nekoná, nebylo to ani záměrem, ale na dobrou komedii zaděláno bylo. 70%(16.4.2012)

,,Pro svoje tetičky koupil jsem rakvičky..."(19.9.2016)

U filmů Zdeňka Podskalského a zejména jeho komedií se zpěvy je příznačné, že nic nepředstírají, na nic si nehrají a přesto jsou tolik oblíbené a málokdo je zatracuje. Jako by do nich dal pan Podskalský kus svého dobrého srdce, moudrosti a pohody. Ale hlavně při tom myslel na pobavení lidí a nikoliv na prestiž, festivaly a ocenění. Drahé tety jsou toho zářným příkladem. Miloučký film s popletou Hrzánem, starosvětskými tetičkami, pejskem Ťapinou a zpackanou loupeží pošty. Hvězdičkové hodnocení je jen srovnávacím parametrem, ale srdce dává těmto filmům hodnoty mnohem vyšší.(30.5.2008)

Srandovní stará komedie. Jiří Hrzán to u tetiček nemá vůbec jednoduché. "Příště jim tam dám benzín." :D(17.8.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9