The Caller

Psychologický / Mysteriózní / Thriller / Horor
Velká Británie / Portoriko, 2011, 93 min

Rozvedená Mary Kee je vystrašená telefonáty od neznámé ženy. Když neznámá sdělí, že je z minulosti, Mary se pokouší kontakt ukončit. Volající se však nedá odbýt a chystá děsivou pomstu. (LIVINGDEAD)

Bloody13

I když námět sliboval celkem originální hororovou podívanou, rozhodně jsem čekal větší zábavu. Víc než půlka filmu je nudná výplň, kterou jsem prozíval. Obzvláště bych ze scénáře vyškrtal všechny výstupy s tyranizujícím exmanželem, které tu byly jenom proto, aby se stopáž natáhla do celovečerní délky. Naopak výborných je posledních 10 minut. Konečně nakopnou to bídné tempo a gradují do skvělého, překvapivě úderného finále. Právě za to přidávám hvězdu navíc, jinak když snímek vynecháte, o nic nepřijdete. ()

ricci.s

Pekný hororík. Neviem síce, či najoriginálnejší, pretože som v ňom objavil prvky z viacerých kúskov (napr. When a Stranger Calls / The Resident / Stir of Echoes), ale ako celok to funguje veľmi dobre. Námet je jasný: Hlavná hrdinka sa nasťahuje do nového bytu, no okrem jej expriateľa ju terorizuje záhadná ženská na telefóne, a tak musí odhaliť pár vecí z minulosti. Je to dostatočne napínavé a atmosferické, herečka v hlavnej úlohe je kosť, pochváliť môžem aj výbornú hudbu a pár krát som sa slušne zľakol, takže tá štvorka to musí byť. ()

J*A*S*M

Filmařina čistě průměrná, ale ten způsob, jakým je hlavní postava terorizována, ten mě teda dostal. Předem jsem očekával jenom nějakou běžnou duchařinu, takže o to víc jsem byl podstatou zla v tomhle nenápadným hororu překvapenej - fakt originální nápad, alespoň já si teda nepamatuju, že bych viděl film, v němž tohle bylo použitý ... Představa, že bych se dostal do takovejch sraček jako zdejší hrdinka a současně bych byl stejně bezmocnej jako ona, na mě zkrátka zapůsobila tak, že v nejsilnějších momentech filmu jsem zapomněl na nenápaditou režiii i pár dírek ve scénáři a zauvažoval jsem o čtyřech hvězdách. O ty snímek přišel poslední scénou, která se sice vzhledem k předchozím událostem dá obhájit, ale je neuvěřitelně zbytečná a jen a pouze kazí výsledný dojem. ()

verbal

Haló? To je Parkhill? Tady verbal, debile! Volám z roku 2000. Sáhnout takovým hovadským způsobem na můj oblíbený film, tos neměl, vole, dělat! Zrovna se ti zato chystám multiotvorově zprznit matku! Ještě jeden takový amatérský, brutálně nelogický plagiát něčeho z mé topky a vrhnu se ti na labradora! ()

Fr

,,UŽ MI NIKDY NEVOLEJTE!!!“....... /// (možná by stačilo jen vytáhnout šňůru ze zástrčky) Byteček je jako klícka. Jen ten přístroj...., ale co, každej někdy potřebuje přítelkyni na telefonu. Obzvlášť, když kolem krouží psychopatickej ,,ex“. A že Mary díky ní začne životem provázet paranoia ? – to oceňuju asi víc já, než strachy pološílená nájemnice. A to ještě holka nevidí ten ,,vlezlej“ pohled kameramana. (Myslím, že ji bohatě stačí poslouchat výtvor zvukařův.) Z lekavejch kravin mám husí kůži a líbí se mi, že nevím, komu hrabe a co se stane. ,,NEZAVĚSÍTE MI, ŽE?“ Film o bytu, v němž díky telefonu mladá holka neprožívá nejkrásnější období svýho života, má sympatický obsazení, jednoduchej příběh a solidní napětí. Děsivý vzpomínky, zjevení či duchové na mě vždycky zabíraj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč by každá správná hospodyňka měla mít zednickej kurz. 2.) Přítel(kyně) na telefonu mi v balíčku poslal(a) prst. 3.) Vobčas si nejsem jistej, jestli jsem náhodou nesouložil s mrtvolou. 4.) Thx za titule ,,pedroo“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

• S rolí filmové Mary Kee (Rachelle Lefevre) byla v počátcích spojována herečka Britany Murphy. (Conspi)