Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rozvedená Mary Kee je vystrašená telefonáty od neznámé ženy. Když neznámá sdělí, že je z minulosti, Mary se pokouší kontakt ukončit. Volající se však nedá odbýt a chystá děsivou pomstu. (LIVINGDEAD)

Recenze (63)

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Tak tento mysteriózní horor má opravdu velmi zajímavou myšlenku. Film je chvílemi dost mrazivý a určitě není nezajímavý. Najdou se i hluchá místa, která trochu kazí dojem, ale jinak si film určitě zaslouží pozornost alespoň hororových fandů, kteří mají rádi trochu mystery. Mezi ty já právě patřím a tak jsem si film užil více než dobře. Trochu to vypadalo jako nějaká epizoda z Věřte nevěřte. Druhé zhlédnutí by bylo asi na místě. 60% ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad vcelku originálny hororový thriller... naozaj však iba na prvý pohľad, lebo to, čo sa spočiatku javilo ako ďalšia z nekonečnej plejády novodobých duchárin sa po chvíľi vyvinulo v jasnú vykrádačku výbornej Hoblitovej Frekvencie z roku 2000, v ktorej sa James Caviezel prostredníctvom starej vysielačky rozprával so svojím, 30 rokov mŕtvym otcom a tým, že spoločnými silami menili minulosť sa pozmeňoval aj vzhľad prítomnosti, pričom na päty im šliapal nebezpečný šialenec. The Caller je de facto presne to isté, len v trochu inom obale, pričom sa tu objavujú aj niektoré takmer navlas rovnaké (okopírované) momenty, ako je napríklad hlavná hrdinka, rozprávajúca sa cez aparát so sebou samou v detskom veku. Napriek nulovej osobitosti a invencii mi však The Caller v danej chvíľi padol celkom vhod a objektívne vzaté ide o jeden z najlepších hororov roku 2011. ()

Reklama

darkrobyk odpad!

všechny recenze uživatele

K odpadu se uchyluji opravdu zřídka, ale tohle je megahovadina, jakou svět neviděl! Snad bych dal hvězdu za výbornou hudbu, ale celkově je film taková ztráta času, že si to nezaslouží. Neuvěřitelný blábol, kde nesympatické postavy se chovají jak nejhloupěji mohou a kde dělají jednu botu za druhou. Žena z minulosti začne manipulovat s budoucností. Kolik filmů si již bravurně zahrálo s časem, tenhle mezi ně ovšem nepatří. No a konec všemu narazil korunu. Nedoporučuji ani tehdy, kdy nic jiného nebude po ruce. Raději koukat z okna na hvězdy... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Výborný mysteriózny thriller s originálnym nápadom, nechápem to podhodnotenie. Volať niekomu z minulosti a tým, že dotyčný má všetky časové vlákienka vo svojej moci môže svoju obeť z budúcnosti vydierať, je naozaj nevídané a nie je veľa podobných filmov. Mám rád "hrátky s časom" takže tu som si pekne zgustol. Nechýba ani napätie, gradácia atmosféry, zaujímavý dej a na hlavnú herečku sa neskutočne dobre pozeralo, preto u mňa spokojnosť. 75/100 ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Já bych netvrdil, že tenhle film něco přímo kopíruje, i když samozřejmě námět mimočasové komunikace už několikrát zfilmován byl (vzpomeňme třeba výbornou Frekvenci). Tenhle snímek jde ale vlastní cestou, ten mimočasový prvek v něm působí velmi nenuceně, přestože se jedna o docela těžký kalibr. Film je dobře natočený, má spád a doprovází ho podmanivá hudba, takže děj diváka vtáhne naplno, na čemž má zásluhu i skvělé herecké obsazení (především Stephen Moyer se před kamerou doslova vyjímá :-)). Film obsahuje i několik silných scén (pozor SPOILER – potrestání Mary Lee opařením horkou vodou) a i samotné finále je navýsost delikátní. Mně se to prostě líbilo. A hodně. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • S rolí filmové Mary Kee (Rachelle Lefevre) byla v počátcích spojována herečka Britany Murphy. (Conspi)

Reklama

Reklama