Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

1860

Tak Alfredsonovi se povedlo to, co sem nečekal, líbíl se mi akčn film.. I když to není dokonale, jedná se o akci bez zbytečných keců a reálnou krutostí.. Trochu přeplácané finále, ale i tak dobré.. ()

MareT.

Úplně stejná úroveň jako díl první. Zajímavá zápletka, dobré a už známé postavy a už se celkem těším na ten poslední díl... ()

Tydlidáš

6/10 - O proti prvnímu dílu z kterýho sem byl nadšenej je tohle bohužel slabší. Změna režiséra přispěla akorát k horšímu. Celkově mi ale příde, že i příběhová linka neni tak našláplá jako u jedničky. Dobrý bylo že sem se dozvěděl něco o Lisbeth a jejím dětství a rodině, ovšem jinak je to jen taková krimi honička bez ničeho většího... Díky bohu, že hlavní herci a postavy zůstali stejný. Zahráno je to fakt dobře a to především díky Noomi... Celkově v klidu kriminálka, ale jako pokračování je to trochu zklamání... ()

Frakira

Jednička ještě stála za podívání, ale tohle? Nejen, že je tam oproti knize vynecháno spousta scén a informací (to už tak nějak očekávám, když jde o adaptaci knihy), ale že to bude až tak plytké, herci prakticky nic nepředvedou, režie taky žádná sláva? No, oproti jedničce je to velké zklamání - kdybych to nečetla, nechápala bych proč je to tak opěvované... ()

Milan25

Na rozdíl od prvního dílu je tohle naprostá sračka. Režijně nezvládnuté, absence jakéhokoli napětí je u thrilleru opravdu ostudná. ()

dormouse

Poctivý detektivní thriller, který ma v evropském podání vždy navrch. Nedokážu posuzovat film bez knihy, díky tomu mne nejvíc uchvátilo to, jak Stieg Larsson napsal a Noomi Rapace zahrála roli Nemesis. Takhle si ji i já představuju. Malou, skřetu podobnou, nejasného pohlaví, se vztekem pronikajícím její tvář a dodávajícím jí nadlidskou sílu. Možná je to i tím, že Noomi Rapace pochází z Islandu a může žít na hranici s jinými světy, se světy duchů, démonů a temných sil vůbec. Rozhodně mi tato představa sedí více, než nemesis v podání Umy Thurman v Tarantinově Kill Bill. ()

DannyBoy80

CINESTAR, Ostrava, 17.11.2010: 75%. Slabší než první díl. První část byla trošku zdlouhavá a bez akce, troch vysvětlovací a zabíhací. Prostředek byl nejlepší a rovnal se prvnímu dílu. Závěr mi přišel trochu utažený za vlasy. Celkově lehce nadprůměrná krimoška. Za hlavní nevýhodu tohoto dílu považuju rozdělení dvojice hlavních postav, kde každý si hraje na svém písečku. nevadí i tak se těším na třetí díl a případně na nějaké další, které pravděpodobně ukrývá notebook Larssono. Aspoň se o tom obecně spekuluje. ()

Schuldiner

Druhé pokračování této švédské trilogie podle mě nikterak nezaostává za prvním dílem. A jestli, tak opravdu jen o málo. Zase přes dvě hodiny bylo co sledovat.. Trochu řidčí atmosféru (v porovnání s prvním dílem) tu nahradilo rozkrytí některých tajemství z minulosti hlavní postavy. A Noomi Rapace je fakt skvělá! Jen jednu (dějovou) věc nechápu. Ale to se objevuje v mnoha a mnoha filmech. Když budu chtít někoho zabít, zabiju ho hned a nečekám, nedělám žádné dlouhé proslovy, nebudu se snažit zabít dotyčného nelogicky jiným a komplikovanějším (často pomalejším) způsobem než tím co se nabízí... Ale to je snad jediná kaňka. ()

ondrula

Možná si lidé po shlédnutí dvojky uvědomí, jak hrozně byla přeceňována jednička (snad pod tlakem vědomí, že byla natočena podle velkého bestselleru). ()

Piškotka

Dvojka se jedničce nemůže rovnat. Moc politicky konspirační. Některé sekvence až nereálné nebo vytržené z kontextu. Nerozumím úloze Ronalda. ()

Randyz

Díky tomu, že jsem četl knižní předlohu, tak jsem si naštěstí mohl u tohoto filmového zpracování "dokreslovat" souvislosti a události, které se do filmu nevešly, ale pokud bych knížku nečetl, tak by mě tohle "suché" zpracování asi poněkud nudilo a ničím nezaujalo. ()

vander19

Možno je to tým, že som nečítal knihu, ale mne sa aj toto pokračovanie veľmi páčilo. Preto som bol prekvapený ako nízko je tu hodnotené na CSFD. Podľa mňa to bolo rovnako kvalitné ako predchádzajúca časť. Až na to, že Noomi Rapace tu bola oveľa viac sexi. Mne sa tento typ žien docela páči a jej to vážne v tých športových oblečeniach pristalo. Ani na škodu si myslím nebolo to, že sa s Blomkvistom stretnú až na konci. Každý mal svoju časť príbehu, ktorá ku koncu do seba krásne zapadla. Veľmi vydarené pokračovanie, ktoré prekvapovalo svojimi zvratmi a otáčkami v štýle cetrifugy. Možno kúsok bol ten záver prehnaný, ale odpúšťam. ()

ClimbVibe

Jsem rád, že se příběh druhé části neshoduje s prvním - to je, že se tu nevyšetřuje další zapeklitý případ. Koho bavil první díl - užije si i druhý, protože se zaměřuje na nejlepší postavu Larssonovy trilogie - Lisbeth Salanderovou. Horší je to ale s kinematografickou kvalitou snímku. Oproti prvnímu dílu je totiž daleko víc "televizní". A nevím jestli to bylo tím, že znám knižní předlohu, ale připadá mi i až moc zkratkovitý. Každopádně Rapace a Nyqvist hrají výborně a divákovu pozornost udrží. ()

gumolit

Prvý diel trilógie MILENIUM - MUŽI KTORí NENÁVIDIA ŽENY bol u mňa príjemným prekvapením toto druhé pokračovanie sa mu už bohužial nevyrovná,To ale neznamená že sa jedná o brak pretože kriminálny thriller je v tom správnom tempe a bez znalosti prvého dielu ste tak trochu stratený .Lenže scenár ma trochu zarazil oproti prvému dielu trochu menj naoínavý a až na pár skvelých momentov a dobrému aj ked trochu až prehnanému záveru je to slabšie.Príbeh sa síce vyvíja ma to dej , ale chýba tomu trochu napätie z prvého dielu a je tu vidieť že režisér sa zmenil. Tým , ale nechcem povedať že som sa nudil a určite si prídu na svoje milovníci detektívných thrillerov a najviac ma ale opať zaujala herečka Noomi Rapace bez ktorej by to nefungovalo.Svoju postavu zahrala skoro na profesionálnej úrovni a je proste užásná. Taktiež záporná postava tkz, monštra je výborná a z toho herca ide proste strach a ide poslednú dobu o zápornú postavu .ktorá nemá v tomto žanri poslednú dobu konkurenta. pokračovanie sa síce podarilo, ale ako píšem ten scenár na záver mi pripadal ako vystrihnutý bohužial z nejakej inscenácie alebo telenovely našťastie sa to ubralo tým správnym smerom a zachránilo to pár dobrých až brutálnych finálnych záberov. Takže teším sa na uzavretie trilógie a dúfam že to bude trochu lepšie alebo aspon na takej úrovni aby som to zaradil medzi skvelú trilógiu kriminálnych thrillerov. ()

Camus

Tak béčkového záporáka jsem vskutku nečekal. Méně detektivka, více akce. První díl nechává daleko před sebou. ()

sona123

Ano, je to o poznání méně zdařilejší, než první díl. Nevím, zda to může být tím, že už hlavní hrdiny trochu známe, už máme nějaké očekávání, nebo jestli to prostě je - hlavně ze začátku - nudné, resp. docela se to vleče, ale ke konci se to o dost spraví. Je tu daleko víc "blbostí" (když už odhalím, že se někde něco děje, tak určitě polezu sama v noci do baráku někoho zachraňovat, když stačí zavolat policajty...a to, jak se hlavní hrdinka dostala z největší pasti, to je mi teda záhadou dosud), ale mhouřím oko. Snad tu pachuť, co zůstala po díle druhém, spraví závěr. Ale vím, jen jsem se namlsala z jedničky, vůbec to nebylo špatné. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013