Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Alexandre

Tak to teda zírám! Opravdu jsem nečekal, kam až je snímek schopný zajít. To myslím samozřejmě v kladném slova smyslu. Natočené je to velmi dobře a i přes násilnické a brutální scény se na to dá koukat, i když jsem se už párkrát chystal přivřít oči. Napínavé, nepředvídatelné, neobyčejně zvrácené a místy pěkně nechutné, čili exploitation k pohledání. Dal bych i plný počet, ale nedosahuje to takových kvalit jako Eden Lake či Storm Warning, u kterých mi nervy tekly po celou dobu, tudíž zůstanu u pevných čtyř. :-) Rychle musím sehnat původní verzi... ()

newer_more

FIlm ve mě vyvolal akorát zmatek. Jak mohla přežít skok do řeky? Jak přežila měsíc v lese? Atd. atd. Nic moc, popravdě i o těch třech hvězdičkách jsem dost dlouho přemýšlela... ()

criticson

Český dabing bez pochyby přidal svou troškou do mlýna, nicméně ani zpola nezakryl skutečnost, že je celý film pouze vyprázdněná skořápka nesmyslných dialogů a ještě horších nápadů, kterou se zřejmě autoři rozhodli vyzpovídat ze svých mindráků! Jako oběť, znásilněná touhle takřka dvouhodinovou stupiditou, bych Stevena Monroea nejprve přinutil dokoukat celý tenhle odpad do konce, do ánusu mu napumpoval ten nejlacinější saponát a pak ho po vzoru hlavní, zcela nesympatické hrdinky, připravil o všechny údy . Satisfaction achieved! ()

prasokote

No, dle ksichtu toho šerifa mi bylo hned jasný, že se nejedná o poctivého poldu...A pak mne dokonale přesvědčil, že v žádném případě tuto "zábavu" hochům nepokazí, nýbrž ji ještě okoření. Slečna si je pak celkem slušně vychutnala, to se musí nechat, fantazii moc meze nekladla. Ale co jiného s takovými zmrdy. Dávám tak 3,5*. ()

fallanga

Ze začátku byl film celkem fajn, když jí do okna naráželi ptáci, tak jsem se i bál, ale potom, jak přišlo mučení, znásilňování a zabíjení, tak už nic moc. Film je jako thriller průměrný, ale jako horror propadák. A co mi strašně vrtá hlavou, tak to, jak mohla drobná dívenka utáhnout 80 kilového chlapa a přivázat ho nad vanu. Nebo jak mohl chlap zemřít, když mu vrány vyklovaly oči. Vždyť takovou ztrátu krve by přežil každý. A umřít na ušmiknutí péra? Taky nemožné. Pokud vím, tak tama žádná tepna nevede, takže by sice byl totálně grogy, ale neumřel by na to. Taky brokovnice nemá takový dostřel, aby se broky dostaly skrz celé tělo a pak ještě trefily chlápka na konci místnosti. Film plný nepochopitelných věcí a navíc jako horror totálně zklamal. ()

Inozuka

Při znásilnění (což je paradoxně nejslabší část filmu) to sice vedle mařky schytala i logika a po aktu zůstalo pár prázdných děr, ale jinak pěkný horror. Vedle pomsty, kterou si banda těch vidloňů samozřejmě plně zasloužila, je hezky dekadetní i příroda..... rozpadlý barák, tlející listí, bažiny... no prostě paráda. ()

Eventyrer

Vidno, že scenár a réžiu mali pod palcom muži, ktorí si museli svoje sexuálne fantázie vybiť na plátne. Scéna so znásilnením bola prepracovaná, premyslená, ale ako náhle sme sa pozerali na pomstu dievčaťa, bolo vidieť málo fantázie a veľa premárneného priestoru. Divák sa nestihol vžiť do sladkej pomsty a tak len sledoval ako mladá žena prišla na chatu, troch úchylov, jedného hlúpeho chudáčika, a jedného šerifa, ktorý sa tak "nečakane" stal jedným z úchylákov, ako ju ponižujú a znásilňujú. Po jej zdanlivej smrti sme sledovali úchylákov a na dievča sme museli čakať, lebo nám bolo jasné, že príde po tichu a začne strašiť. Strašila len dvoch. Jedného asi minútu a druhého, konkrétne šerifa, vystrašila návštevou jeho rodinky. Tam sa mohla vyblázniť na tom čo mu je najdrahšie, ale radšej odišla s jeho dcérou, o ktorej sme sa nakoniec nič nedozvedeli a pravdepodobne zostala nažive, v poriadku a zdravá. Chceli nám mladú ženu vykresliť ako mierne šialenú, čo by bolo pochopiteľné, kedže si prežila hrôzu, ale zjavne nemali na herečku veľké nároky. Bláznovstvo bolo naznačené na konci jediným jemným pousmiatím. ()

Primavera

Netušila som, že spisovateľky majú takú guráž a hlavne, že fantáziu vedia využiť tak prakticky. Znásilnenie hromadou chlapov s ich blbými komentármi sa chlapcom vráti aj s ich komentármi plus bonus vo vylepšených sexuálnych verziách. Konečne zaujímavý horor pre nás feminy. :-) ()

degster

Pokus o posun sexploitaition masovému divákovi s hlúpučkou ženskou postavou v hlavnej úlohe. Hviezda za charizmatického Johnnyho a tá istá hviezda dole, že ma nedokázal rovnako baviť po celý film. ()

Demonic189

Predstavte si: do zapadákova dorazí mladý a fešný spisovateľ, ubytuje sa na opustenej chate a tam ho z nenazdajky brutálne znásilní pätica nadržaných kobyliek. Keď si šestica babeniek užije, mladík prekvapujúco prežije a po čase chystá zaslúženú odplatu. To by bol parádny námet! Žiaľ "Plivu na váš hrob" tak zaujímavý nie je, a až na parádne krvilačne orgie v druhej polovici neponúka nič, čo by stálo za reč. PS: slovenský preklad je spoiler ako prasa :D ()

Nix

Tyhle typy filmů normálně nevyhledávám, ale moc filmů o pomstě s velkou mírou násilnosti neznám, tak jsem ukojil zvědavost a byl jsem překvapen hlavně způsobem zabití vidláků, které bylo hodně drsně udělaný, ale jako film na romantický večer bych to nevolil. ()

Hellknight12

Jeden z mála remakov, ktoré sú podarené. Pôvodný film som videl ale len raz a už je to pár rokov, takže si ho dám znova. Príbeh je odohraný 100X v hocijakých filmoch a žánroch ale takto podanú pomstu sa vidí málokedy. Máme tu slušne napísané postavy. Je to síce úplný základ ale pre tento typ filmu o postavách nepotrebujem vedieť viac. Skvelé herecké výkony. Vyzdvihnúť musím S. Butler. Prvých cca 15 min je síce pomalších ale to neprekáža, keďže sa nám tu budujú postavy a atmosféra, ktorá je na veľmi dobrej úrovni. Tvorcovia si rozhodne neberú servítku pred ústa a idú naplno. Máme tu vlastne dve témy prvá je znásilnenie (čo vlastne napovedá aj slovenský preklad Pomsta Znásilnenej) a druhá je pomsta. Nechýbajú tu ani gore scény, a že ich tu je dosť. Film neodporúčam ľuďom so slabším žalúdkom inak odporúčam každému, pokiaľ máte radi tému pomsty a neprekáža vám trochu iné poňatie ako sa to robí bežne. Celkové hodnotenie za mňa je 95% a nech si hovorí každý, čo chce. ()

Shredder

Dalsi do rady maximalne zbytocnych filmov. Scenar, ktory by dokazala vymysliet aj opica. Torture scenky nie su nijak inovativne, a vlastne aj cely dej je jedna trapna fraska. Atmosfera -absolutne ziadna. Uprimne nechapem komu je tento typ hororov urceny, pretoze okrem explicitneho nasilia neprinasa absolutne nic a vymysliet scenky s mucenim naozaj nevyzaduje nic viac ako peniaze na efekty. Skoda premarnenych 107 minut. ()