Bolek Polívka a Pavel Liška uvádějí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen. Oba držitelé Českých lvů si spolu již zahráli ve filmech Pupendo, Vyhnání z ráje a Štěstí, ale moderovat spolu budou poprvé. Jako hosty si pozvou oblíbené filmové dvojice z řady českých filmů. Diváci se mohou těšit i na to, že na vlastní oči uvidí oba populární herce tak, jak je dosud nikdo, včetně jich samotných, neviděl. (oficiální text distributora)

bouncer

To byl hnus, velebnosti. Člověk se pak cítí akorát trapně a chuť sledovat české filmy ještě více klesá... ()

Skrk

Všechno zkazil Bolek Polívka, který opět předvádí, jaký trapný humor má. Všechno bylo urychlené. Naopak Lvy zachránily zparodizované scénky z filmů, kde se objevovala hlavní moderátorská dvojice... ()

Kryton

Porovnejte Oskarové večery s večery se Lvem. Pokud bych to předvedl na auta pak: Máme tady pěkný nablýskaný americký bourák, který je velký, je u něho velká show a všude lítají hvězdy jen, aby Vás zaujaly. Pak je tu česká škodovka. Nu ano, show skromná,vše se rychle na vás vysype jak uhlí z tatrovky a se člověk ztrácí a nemá potuchy co je co. 2 prodavači vás neustále obskakují, skákají si do řeči a křečovitě se usmívají. Nechápu proč se už řadu let drží Lev tak pevně stylu jaký má. Intelektuálně bez špetky humoru a podívané se někomu předají sošky. Padne pár děkovných vět a to celé za hodku a půl rychle odbýt. Narozdíl od Oskarů, kde se vše dělá velké, nablýskané a možná i chvílemi kýčovité. Jenže se divák baví i při předání sošky za nejlepší kostým. To co předvedl minule Jackman a celé oskary mě napevno přesvědčují ve dvou věcech. 1) Neumíme udělat galavečer čehokoliv tak, aby zaujal a bavil. Musí to být vždy jako slet politického grémia, kde pokus o vtip vždy dokáže pravý opak (viz. nejlepší fotbalista čr). 2) Komik (u nás) nezaručuje, že bude celý večer zábava. Bohužel se vždy všechny galavečery řídí tímto pravidlem. Ono totiž se musí zůstat při zdi a politická koretknost pak pošlape cokoli co zavání vtipem (viz. zákaz pro Cohena na Oskary). Jen by mě zajímalo jak by vypadal Český lev, kdyby ho dávali na Nově nebo jiném komerčním kanálu. Byť by se to svezlo na vlně podobné Českému slavíku, tak by aspoň neměl vždy pocit, že Český lev je pouze elitářské představení pro pár vyvolených. ()

frashmaker

Mnoho faux pas, mnoho přeřeků, skákání do řeči, nesouhry a Bůh ví čeho všeho. Srovnám li s Hugh Jackmanem z Oscarů minulého roku - nesrovnatelné. Kolja musel rozesmát každého a za to Liškovi patří jedna veliká hvětzdička, ale na udělování nejvyšších cen, jaké mohou tvůrci českého filmu dostat v rámci naší malé země, to je více než pokleslé a smutně nenápadité. ()

Dr. Hawkeye

Už to tady napsal Radek99 - od Duška a Zbrožka se Vachler stále drží linie trapnosti. Bohužel pánům Liškovi a Polívkovi se tak moc nedařilo. Na druhou stranu po dlouhé době (tuším, že poprvé od roku 1998 a od moderování Ondřeje Havelky) sáhl po tom, co mu šlo skvěle už za dob Kinoboxu s Romanem Holým a Milošem Kohoutem - po parodii a parafrázi na filmové scény. Vrcholem večera se tak stala "původní" verze filmu Kolja s Boleslavem Polívkou a Pavlem Liškou v hlavních rolích... ()

Hans.

Asi nejlepší z lvů, z těch co jsem měl možnost vidět. Není vyplněn nudnými pěveckými vystoupeními, ale vtipnými parodiemi dua moderátorů z nichž Kolja jasně vede. ()

Splasher

Velmi slabé. Tak silný filmový ročník si zasloužil určitě něco nápaditějšího a kvalitnějšího, než co nám pan Vachler s duem Polívka, Liška předvedl. Je jasné, že Duškovy ročníky jsou nepřekonatelné, ale chtělo by to vidět alespoň snahu. Celý večer byl velmi trapný - a to hlavně zásluhou nevtipu a nemoderárotorství pana Polívky. Škoda, že nezůstalo jen u těch předělávek. Rozpačité bylo i předávání a výběr předávajících. Osobně jsem rád, že si cenu odnesl pan Strnad z Negativu a bratři Najbrtové za film Protektor. ()

LeoH

Už léta letoucí jsem se na ČL nedíval, protože mě u něj vždycky hanba fackovala. Letos kvůli tomu vzruchu okolo jsem si ho dodatečně pustil na webu k práci a bylo to opět totéž – dvě hodiny nedůstojného a pro mě nezábavného křečovitého ha-ha-ztrapňování téměř všeho a téměř všech, řemeslně odbyté po všech stránkách od výtvarného pojetí scény až po sestřihy z nominovaných filmů, s nesoudnou dramaturgií (věřím například, že Kašpárek v rohlíku je sám o sobě fajn, ale takto zařazen působil asi stejně vkusně, jako kdyby naklusali Maxim Turbulenc). Až je mi skoro líto všech těch lidí okolo, kteří tomu věří a dělají, co můžou, včetně nebohých moderátorů a vlastně i pana Vachlera, i když jeho podíl na celé bídě je asi největší, je-li pravda, že je sám autorem těch upocených scénářů. Odpad nedávám jen z pocitu, že to přece jenom bývalo ještě strašnější. ()

Samuel7

Třetí ročník, který jsem viděl, a jako první měl konečně nějakou úroveň. Ubylo trapných vtipů, přibylo někdy i docela zajímavých scének, přesto s jistotou vím, že zítřejší Oscarová noc bude něco úplně jiného :) Letošní ročník Českého lva bych označil za průměrný, ale i to je u těchto cen úspěch. P.S. Zajímavé, kolik hodnocení tu bylo už během první poloviny přenosu... ()

JimmyII odpad!

Český lev definitivně degradoval sám sebe z mocné šelmy, krále českých filmových zvířat, na páchnoucí, protivnou a opelichanou kočku, umírající kdesi pohozená u cesty. Neúnavná snaha Vachlera mít co nejvtipnější moderátory, kteří dokáží pos*at celý večer imbecilními hláškami, skákáním do děkovných i neděkovných řečí, úděsné vzdávání holdu sponzorům... I Liška už musí mít dost toho neústálého dělání ze sebe debila. Kdyby jej postavili do role toho chytrého a okouzlujícího a vedle něj postavili kohokoliv kromě Bolka Polívky, docela by to ještě šlo. Ale změnil bych koncept - po vzoru Oscarů, s nimiž by se ten Český chudák chtěl tolik měřit, zvolil bych satirické dělání si srandy ze sebe sama, kultivované vtipy na účet kolegů (ne machistické výroky vychlastaného Polívky, který celý večer četl text z laptopu) a oslavení nominovaných filmů. Mimochodem, myslím, že by si víc filmů zasloužilo nějakou tu nominaci, jakoby se s tím akademici nechtěli moc párat a všechno důležité rozdělili mezi ty tři "titány". Kde je Normal? Na půdě? atd... Pokud nechce Český lev postavit hrob sám sobě, doporučuju Vachlerovi velikou změnu. I Brzobohatý byl příjemnější na Českém Slavíku(!). Co třeba Vojta Dyk? Zamyslete se, pane Vachlere. Tohle byla hrůza. ()

Sokkk_y

Oproti předešlým ročníkům o něco lepší, ale stále je to až moc.... české. Jedná se o takové ochotnické divadlo z Horní Dolní ve srovnání s amerikánskými Oscary. Ale naštěstí stále nedosáhli Lvi trapnosti Anno, Slavíků etc. ()

Bagr_007

Ty upravené scény z filmů byly občas vtipné, zbytek v lepším případě nudný a v horším trapný. A to hudební číslo bylo jako co? ()

MI-380

Oba komiky mám rád, líbí se mi jejich role, humor, smysl pro improvizaci. Tohle ale nebyla ta správná role: Polívka mě zklamal podbízivou rozeřvanou estrádou, Liška zase nedostatkem prostoru. Oba pak podivným exhibicionismem jejich dotočených (jen málokdy humorných) scének. Fakta opět (pokolikáté už?) přesvědčivě porazila zábavu. 40%. ()

Krasus

Duo Pavel Liška a Boleslav Polívka funguje a jejich čísla jsou i zábavná.Ne tak už pan Vachler a jeho tým,jejichž "gala"představení je trapné,nepříliš invenční ale hlavně nehorázně nedůstojné.Úroveň programu stagnuje už pět let.Lvi rozdáni skvělě. ()

jefff

Já se bavil. I když musím přiznat, že mě mrzí absence delších ukázek nominovaných filmů, případně nějaké to povídání o nich, jakési přiblížení uzší nominace atd. Má to být vrcholový filmový večer a i když konečně zábavná moderátorská dvojce mě celou dobu předávání cen bavila, pan Vachler by měl přeci jen Českého Lva trošku inovovat a udělat z něj důstojný filmový večer. ()