Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

3DD!3

Tento pořad vám přinesl Mercedes... To jediné co neztratilo úroveň byla Beltramiho hudba. Jinak je to bolestivý pád na hubu. Tohle pro mě není další díl té vynikající série, na které jsem vyrůstal. Neberu to tak, abych mohl být alespoň trochu objektivní. Nemám rád Moorea, zprasil už MAXE PAYNEA a točit moc neumí. Tady se snaží aspoň rvát do popředí akci (musím uznat, že je jí tu opravdu hodně), protože jakékoliv přepnutí do "táta a syn si povídají" se rovná katastrofě. Scénář Skipa Woodse, jestli měl pět stránek tak je to moc, je mimo veškerá kvalitativní měřítka (ve špatném slova smyslu). Příběh to nějáký má, ale povedených hlášek je málo a kecy o dovolené se taky brzo omrzí. Bruce to má všechno v paži a příjde mi, že dost přehrává. Co mu taky jiného zbývá, vždyť je v parodii na SMRTONOSNOU PAST! Nebudu tu rýt do nelogičností jednotlivých scén, ale několikrát jsem měl ve tváři hodně překvapený výraz. Hlavně u výletu do Černobylu. Připomíná mi to doby, kdy jsem s tátou sledoval Seagalovky (PŘEPADENÍ 2) a on vždycky nadával na to jaká je to blbost, jak to nedává smysl. Kdo takovou kravinu vůbec vymýšlel. No tak asi jsem dorostl do tátových bot. Chceš potulit? ()

Hitman_47

Tak to je fajn, že se Moore zase vrátil ke cool akci ... nevim, co se s ním dělo při natáčení Maxe Paynea, jestli byl na koňskych sedativech nebo jestli to dal režírovat nějakému tupohlavovi, ale tohle je po stránce akčních scén perfektní film (jsem jedinej, koho napadlo Call of Duty ? Tuhle adaptaci by snad neposral). Ale je tu jedno velké ALE ... není to Die Hard. Zase na druhou stranu to bylo vypečené Rko, kde se vešla i legendární Johnova hláška. Pokud chcete akční výplach, jakože pořádně akční výplach a jste tudíž ochotni ignorovat opravdu velké logické boty, tak s pátým Johnem nešlápnete vedle ! ()

Kaka

Ukrutný brak. Začíná to pomalu a jistě zavánět lacinou produkcí ala Bulharsko. Je krásně vidět, jak vetšina rozpočtu šla na akční scény (podotýkám, že se muselo rozbít pro jistotu úplně vše). Jejich přehlednost je však neuvěřitelně špatná. Bylo mi to líto a žasl jsem, kde je ta suverenita režiséra z dob "Behind enemy lines", kdy jsem při scéně sestřelení stíhačky ani nedýchal a ona scéna je už dnes, s odstupem pár let, nesmrtelná legenda. Bohužel to ale není jen o chaotické a špatné akci. Nefunguje ani vtip. Jsou tu tak dva až tři zajímavé gagy a tím to hasne. Hodnocení R je tedy v podstatě zbytečné. Potěší občasná sebeparodie (otázka zda chtěná) a úlety typu Maybach v Cernobylu apod. Ale casting hrůza, scénář rovněž. V podstatě poslepované 3-4 velké akční scény, z nichž jen jedna je v podstatě zapomatovanihodná. Žádné filtry, práce s nasvíceném, podhledy ala Michael Bay. Velké zklamání. Čtvrtý díl je sice zdaleka "nejslušnější", ale je nabušený a nešetřilo se na něm. Tady je viděl jen útok na peněženky diváků s cílem vytřískat poslední peníze z legendy. ()

Spiker01

S každým dílem jde hodnocení dolů a výjimkou není ani druhý díl druhé trilogie, který je podle mě opravdu nejhorší. Takže mi vůbec nevadilo, že to má jen hodinu a půl místo klasických dvou hodin. Čtyřka měla svoje kouzlo a prostě dokázala pobavit, u pětky už je to horší. Nevím jestli to je amatérskou dvojící Woods, Moore nebo tím, že se děj přesunul do Ruska, což mi teda vadilo hodně. Absolutně nechápu, proč se Woods rozhodl udělat z Bruce Willise chudáčka, co si nechá od svýho spratka všechno líbit, ale tato role mu absolutně nesluší. A ano, Bruce Willis je zde opravdu jen karikatura sama sebe, ale pevně doufám, že je to způsobeno pouze tim zpackaným scénářem. Ovšem doufám, že plánovaná šestka bude mnohem lepší, protože tohle je vyloženě neúcta ke skvělé sérii...50%..[31.03.2013_Cinestar_Černý most] ()

Krouťák

Dokonce ani Bruce nemládne a díky nedotaženému scénáři si toho divák až nebezpečně často všímá. Vtipné hlášky až na vyjímky nevyzní vtipně a v tomto případě nemůže být řeč ani o úctyhodném záporákovi. Pro fanoušky Johna povinnost, nicméně bez debat nejslabší článek série - 55%. PS: Moore tímto zazdil už druhý kult v řadě (prvním jest Max Payne) - mějte příště ve výběru režiséra soudnost, prosím.. ()

Falko

Nechal som si par dni na ulezanie v hlave, co mam vlastne o tejto nestastnej pätke napisat. No este stale mi to pripada, ako zly sen, ktory mi Hollywood pripravil bez stipky hanby. Ani neviem, ci uz tam naozaj nikomu nezalezi na kvalitnom pokracovani vobec najuspesnejsej a mojej najoblubenejsej serie, (mam ju dokonca radsej, ako Smrtonosne zbrane) alebo si v tom studiu ti ludkovia povedali: ,,Viete co, pan Moore, natocte si to ako chcete, je nam to ukradnute, moze to mat aj 90 minut, hlavne nech nam ten film zarobi!" No ak takto zmyslaju, tak sa ani necudujem. Pre mna to nebola Smrtonosna pasca 5, ale akasi akcna zmes filmov, ktorych je natocena stovka a o par dni si uz na ten ktory film ani nespomeniem. Kludne si tu mohli zahrat Jason Statham, alebo Vin Diesel, toto proste nebola pasca. Reziser John Moore ma za sebou väcsinou priemerne filmy, ako napriklad ZA NEPRIATELSKOU LINIOU (2001) s Owenom Wilsonom, LET FENIXA (2004) s Dennisom Quaidom, horor SATAN PRICHADZA (2006) s Liev Schreiberom alebo MAX PAYNE (2008) s Markom Wahlbergom. __________ Bruce Willis - (John McClane) +++ Jai Courtney - (Jack McClane) +++ Sebastian Koch - (Komarov) +++ Mary Elizabeth Winstead - (Lucy) +++ Yuliya Snigir - (Irina) +++ Radivoje Bukvic - (Alik) +++ Cole Hauser - (Collins) +++ Amaury Nolasco - (Murphy) +++ Sergei Kolesnikov - (Chagarin) +++ Roman Luknár - (Anton) +++ Výkonný producent: Bruce Willis +++ (Videl v kine 19.02.2013) +++ ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Komentář obsahuje mini SPOILERY! Au. Tohle opravdu bolelo. Ale vezmu to od začátku… Na A Good Day to Die Hard jsem se těšil už od doby, co se film začal natáčet, McClaneova syna si zahraje Jai Courtney (sympaťák z první série Spartaka), bude se to odehrávat v Rusku… paráda, myslel jsem si. Pak přišla ještě lepší zpráva, asi měsíc předtím, než film měl jít do kin, byl oficiálně potvrzen eRkový rating, takže v té době jsem prakticky radostí skákal do stropu. Přemluvil jsem spolubydlícího, aby na to se mnou šel navzdory všem počátečním špatným recenzím. A tady se dostávám k začátku mého komentáře. Tohle totiž fakt bolelo. Vykastrovaný akční film, který vás neumí vtáhnout do děje, takže jsem zpočátku v kině usínal (byl jsem vyspaný a teď nepřeháním, ale opravdu se mi zavíraly oči) což se mi nikdy předtím nestalo (navíc jsem po skončení zjistil, že jsem nebyl sám, spolubydlící taky klimbal). Potom se na scénu dostal syn a film nabral na obrátkách a já si řekl, že to není tak strašné, ale že to je nejslabší Die Hard film. Bohužel, pak se film dostal do své poslední třetiny, kdy se nad scénářem už nepřemýšlelo vůbec (aneb z Ruska do Černobylu autem za pár hodinek, vůbec vás tam nemůže zabít radiace, že jo) a i když si film nechal tu nejlepší akční scénu až na konec (vrtulník) stejně to bylo žalostně málo a já odcházel z kina nasraný. Ne rozladěný, ale opravdu nasraný, jak někdo, jako je John Moore dokázal pohnojit, hodně slušně řečeno, tenhle film. Jedna z mála věcí, která fungovala, byl vztah (chemie) mezi Brucem a Jaiem, jim bych i věřil toho otce a syna a ta závěrečná vrtulníková scéna. Jinak, zahodit, zapomenout. Tohle není John McClane, tohle není Die Hard a já doufám, že posledním dílem této série bude šestka, která by tuhle chybu dokázala napravit a ve které by se John dokázal důstojně rozloučit. 40 %. ()

castor

John McClane se už ve své čtvrté štaci přesunul do moderní doby, kam víceméně nepatří a které ani jí příliš nerozumí. Už to dávno není ten John, který si vytahuje střepy z chodidel, sarkasticky cedí hlášky a jehož počínání provází poměrně realistická akce. Přesto mi čtvrté pokračování nadmíru chutnalo. Jenže v pátém jen unaveně pobíhá, poslouchá frackovitého syna a tu a tam něco vtipného utrousí. Přitom to není tak dávno, kdy hodil kung-fu lady proti zdi, pak ji nabral autem a sjel s ní do výtahové šachty. Pět let uběhlo jako voda a tvůrci cpou na scénu druhé McClaneovic dítko. Neposlušný syn v Moskvě právě čelí závažnému obvinění. Ve skutečnosti je však tajným agentem, který se snaží získat důležitého disidenta, který.. no, bude ještě v dalších minutách docela důležitý. Čeká na nás totiž několik nevzrušivých odhalení, samozřejmě po boku mladého McClanea už poskakuje i newyorský policejní veterán. Ten normální chlápek z masa a kostí, který přemýšlel a nedělal za každou cenu frajera, je však nenávratně pryč (pokud bude šestka, tak prosím s kvalitním scénářem a lepším než řemeslným režisérem), navíc dostává tolik prostoru, jako nezajímavý floutek (syn) bez charismatu. Scénárista Skip Woods (napsal třeba Hitmana, Swordfish: Operaci Hacker nebo A-Team) naprosto nepochopil, jakou postavu má v ruce/na papíře. Akce je velkolepá, destruktivní, ale postrádá „duši“. Zároveň je nepřehledná a podivně sestříhaná a nabízí momenty v tak trochu vyumělkovaném klimatu, kdy hrdinové nějaký malér vyřeší jednoduše tak, že naslepo proskočí oknem, neřešíc, jestli pod ním nevede čtyřproudá silnice. Tenhle film si prostě značku Die Hard nezaslouží!! ()

Rex Mundi

Ach jaj. Najvyšší čas skončiť - kým neprídu na rad diely, kde bude John McClane nakopávať zadky zloduchov v sprievode svojich vnukov, spoločne zdemolujú polovicu ostrova Honšú a vo voľných chvíľkach sa budú prekárať o tom, ako starý otec vynechal vianočnú besiedku v materskej škole a nechodí na rodinné večere na Deň vďakyvzdania, lebo je nezodpovedný a na celý svoj rod uvalil kliatbu akčných superhrdinov. Predchádzajúcemu dielu som dala 4* a nadšený komentár (hoci tiež trpel určitou dávkou stupidity za hranicou toho, čo je ešte smiešne), lenže odvtedy uplynulo 5 rokov... asi ma to už prestáva baviť, no tak sorry. ()

D.Moore

McClane je zpátky, říkejte a pište si, co chcete. Je to pořád on. Ano, usmiřování otce a syna je pekelné a viděli jsme je mockrát a lépe (Indiana Jones IV), ovšem že by taková byla celá Smrtonosná past číslo pět? Nenechte se odradit všeobecným nízkým hodnocením a běžte se přesvědčit sami. Já viděl celkem poctivý akční film, který mě snad bavil více než druzí Expendables (ale méně než Konečná). Nápadité akční scény (automobilová honička, závěr s vrtulníkem, který je lepší než závěr se stíhačkou z minulé části a je to typický mcclaneovský yippee-ki-yay improvizační moment), Beltramiho hudba, vizuální efekty, vtipy, kterých bylo více než bych čekal ("Chceš se potulit?"), charizmatický Sebastian Koch, odkazy na první díl série(Beethoven, padouchův zpomalený pád)... Bez problému. Jai Courtney mi ovšem hrozně pil krev a zdá se, že Pasti také kdosi nepěkně ublížil ve střižně, neboť se do ní nedostala ani řada scén známých z traileru (obzvlášť taxíkový dialog s poldou/právníkem zamrzí). Kéž by na DVD vyšla delší verze. Tři a půl rudé hvězdy.__P.S. Delší verze vyšla jen na BD, takže ji nejspíš nikdy neuvidím. ()

kulyk

Jsem v prudkém pokušení hodnocení ještě snížit. Právě proto, že rozhodně nejde o důstojného pokračovatele smrtosmrtných pastiček. Pravda, triková část je solidní a i nějaká ta hláška přijde, přesto po ukončení zbývá pár nezodpovězených otázek. 1. Zkoušeli v Cinergi studios trumfnout Asylum? 2. Proč do Boha Vyližův vylízaný synátor odbachnul na dýdžině nějakého naprosto zbytečného Ivana? 3. Z Moskvy to je do Černobylu bratru devět set kiláků, nejkratší cestou přes dvoje hranice. Ano, je to na Ukrajině, tím bych asi scenáristu šoknul, což? 4. Vím, že cyja je tlupa neschopných amatérů, vždyť jednoho ručníkářského Usrámu hledali bratru patnáct let, a to si přitom koupil největší barabiznu hned vedle Islámských koupelí, hlavního to města Pakostánců. Ale že by až takhle? ()

Spooner

Tak tohle je pro fanoušky Johna McClanea těžká rána. Co ale čekat od filmu, jehož scénář spíchnul Skip Woods pravděpodobně někde na hajzlu a režisér neumí místy sestříhat scénu tak, aby vůbec dávala smysl. Zde totiž nedává smysl skoro nic a občas mi z té tuposti a blbosti tvůrců bylo opravdu smutno. Akce sice nedělá Mooreovi zas tak velké problémy, ale ze židle také dvakrát nezvedne. Hlášky nulové, záporáci ucházející a vztah mezi otcem a synem jakoby ani nebyl. Bruce se sice zase snaží zachránit, co se dá a McClanea má stále v krvi, ale na tenhle průser zkrátka sám nestačí. Skipa Woodse už bych prosil nikdy nepouštět před počítač či jakýkoliv papír, radši ani ten toaletní. ()

Wacoslav1

Navrhuji bezodkladný trest smrti pro režiséra, scénáristu i střihače a konec konců i samotného Vyliže. Tahle dokurvit legendarní značku jako je Die hard a z hrdiny Johna Mc Clanea udělat znuděný, namachrovaný, plešatý hovado to už chce fakt mustr. Všechno pak dorazí záporák v podání tanečníka a žrouta mrkve Bukviče (chytlavé jméno) který rád kromě tance zabíjí lidi, protože je to lepší než pracovat v potravinách. Likvidátora všech slavných akčních sérií Jai Courtneyho snad radši ani zmiňovat nebudu takový prase se fakt jenom tak nevidí, ale ok abych se nenechal jenom strhnout nenávistí vzhledem k tomu, že tahle série byla do teď moje srdcovka, tak po shlédnutí extended verze musím uznat, že ta prodloužená honička má fakt koule a je nápaditě natočená i když se pořád nemůžu zbavit dojmu, že je poněkud chaoticky sestříhaná, ale je to aspoň pořádná destrukce. Tím bohužel výčet kladů končí zbytek akčních scén je už jenom bezkrevný digitální bordel. Scénář je mírně řečeno retardovaný a ani závěrečný rádoby dějový zvrat to nespasí. Se skřípajícími zuby si to nakonec ode mě 2* vyslouží, ale pokud by mělo po tomhle průseru přijít ještě nějaké další pokračování, tak hlavně prosím ne v tomhle stylu. Tohle není dobrý den pro Die Hard.25% ()

petero

John McClane je na dovolenke a dobrí scenáristi a režiséri tiež. A Good Day to Die Hard je len datadisk k doteraz veľmi podarenej sérii a nesie sa zatiaľ v najprehnanejšom duchu (za všetko McClaneova jazda MLkom po ostatných autách) a pripomína skôr staršie bondovky. McClane rieši situáciu ľavou zadnou, nijak zvlášť sa nad udalosťami nevzrušuje akoby to bol jeho každodenný chlebíček. Kopa známejších hercov má len také šteky (Nolasco, Hauser, Winstead) a záporák je len trápny šašo (vďaka za ten zvrat). Ale tak aspoň Yuliya Snigir zaujala. Na Maggie Q zo štvorky však ani zďaleka nemá. A teraz súďte Wisemana! ()

Davies182

Ještěže ta objektivita vlastně neexistuje - vážně si Moore zasloužil tak vlažné reakce? Jsem sakra rád, že jsem se nakonec dokopal do kina. McClane se už sice po akci skoro ani nepostaví na vlastní nohy a v příštím dílu bude pravděpodobně zachraňovat svá morčátka, ale co. Die Hard je možná mrtvé, nadupaný akční film s Brucem Willisem ale ještě zdaleka ne. Kdyby ke konci tak drze nevyprchal adrenalin a hlášky sem tam nebily trapností do uší, má to za mě maximum. ()

gogo76

Súhlasím s väčšinou, McClaine je mŕtvy. Aspoň dočasne, pretože po tomto bude potrebovať poriadny reštart...Na úvod som sa pobavil na 2-sekundovom vystúpení Rytmusa a R. Luknára a pripravoval som sa na prúser. Postupne sa to začalo valiť. Vtipy neboli vtipné, McClainovho syna som mal chuť utopiť v žumpe a celé to ich vzájomné podpichovanie otec-syn bol poriadny trapas, zvlášť v situáciách, keď ide o život. McClaine bol a je samostatná jednotka, nepotrebuje nikoho. Vždy si vystačil sám a práve preto sme ho mali radi. Akčné scény sú sami o sebe perfektné, ale čo všetko dokázal McClaine so synom prežiť, to už hraničí s výsmechom. Nie že by sa človek pri iných akčných filmoch nezamyslel, ale tu sme sa dostali do bodu, kde keby McClaine skočil z mrakodrapu a s úsmevom si oprášil nohavice, nikto by sa nedivil. Mnohí nadávajú na Moora, ale je otázne nakoľko mal v tomto projekte voľnú ruku. Scenár čítali všetci, producenti si asi pretlačili svoje, ale môže byť s výsledkom niekto absolútne spokojný? Určite nikto z tých, ktorí videli predchádzajúce diely. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Xmilden

Občas je natočen film, který se zrovna nepovede a je to úplná blbost. A v případě že to dopadne ještě hůř, tak je výsledkem Smrtonostná past 5. Shrnu ty největší šílenosti. Syn míří na otce bouchačkou, kvůli tomu že dával přednost práci a dostatečně se mu nevěnoval. Zásadně jej oslovuje křestním jménem John a ještě mu občas řekne aby držel hubu. Nemluví přitom s nějakým alkoholikem, ale s člověkem, který minimálně 4x zachránil spoustu lidských životů. Skoro každá akční scéna končí skokem z okna, jakoby snad John McClane najisto tušil, že pod oknem bude něco co jej bezpečně zachrání. Určitě se jedná o nejhorší film, který je součástí nějaké hodně populární akční série. Hodnocení samozřejmě napovídalo, že výsledek je velikým zklamáním, ale přiznám se že takhle špatné jsem to nečekal. Stále ve mě hlodal při sledování pocit, že někdo zlomyslně stříhá jakákoliv pojítka a díky tomu film nedává dějově smysl. Jestli jsme na podobný scénář museli čekat 6 let, tak to klobouk dolů. Od udělení odpadu! film zachrání jen soucit. Protože opravdu není co pochválit. Se Smrtonosnou pastí tohle nemá absolutně nic společného! 10% PS: Když nad tím vlastně přemýšlím kolem a kolem, je s podivem že jsem vůbec hvězdičku udělil, protože historický vývoj postavy McClanea ve vztahu k likvidaci padouchů mě prostě tímto dílem neskutečně nasírá. Tam kde dříve proti Johnovi stálo 12 vycvičených žoldáků v mrakodrapu nebo na letišti a s nimiž se John docela solidně zapotil, aby je vyřídil. Tak tady naproti tomu stačí když si vezme jen hodně veliký kanón a rozstříli vše kolem sebe. Kdepak, jsem upřímně nasranej a to dost hodně. Chápu že se píše rok 2013 a divák se změnil... má čím dál raději když se v kině může kouknout na totální výplach u kterého není zapotřebí myslet. Ale já se prostě nedokážu smířit s tím, že pátý díl je absolutně dementní hnus. ()

-bad-mad-wolf-

Dost skvělá automobilová akce v ulicích Moskvy, která má drajv a je úžasně fyzická a kontaktní, pak dost neskvělá CGI akce v Černobylu. Courtney - Willis chemie docela funguje, takže jim člověk odpustí, že žádnej scénář/příběh/whatever neexistuje a celej film zjevně napsal retardovanej zednickej učeň, kterej záviděl svým ukrajinským spolužákům historky o mafii. Záporáci taky o ničem a fanoušci Die Hard budou radši rozpačitě dělat, že nic neviděli. Nedoporučuju dívat se na tuhle ruskou petardu v závěsu po kultovní jedničce, protože budete mít nevyhnutelnou chuť napařit ryzí odpad. Kór když je tu JOHN jen špatně naroubovaná rekvizita. ()

sepp

Opětně na rozdíl od ostatních zde jsem se já docela náramně bavil. Musíte samozřejmě to brát tak, že koukáte na pohádku a když na tuto premisu přistoupíte, tak se myslím budete bavit taktéž. Mimochodem tak dlouhou a propracovanou filmovou automobilovou honičku, jako je v úvodu filmu, nepamatuju, To byl vyloženě majstrštyk. Ke konci to už trochu ztrácí dech, ale i tak, solidní průměr. ()

darkrobyk

Poněkud vyděšen některými komenty jsem poslední Past oddaloval, oddaloval, oddaloval...a hle! Zábavný akčňák s přímočarým příběhem, padouchy, Rusáky a očekávaným překvapením. Když nic jiného, tak nespočitatelné množství zničených aut a výbušné finále jako ve starých bondovkách. Skvělá předletní oddechovka! ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014