Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

Boogeyman

První polovina je odpad nejtěžšího kalibru. Děcka serou taťkovi do pusy, palce se strkaj starejm pornoherečkám do prdela a snaha vypadat nenápadně znamená chovat se jako největší idiot pod sluncem. Vážně jsem uvažoval že to vypnu. Ne snad, že bych očekával něco opravdu vytříbeného, ale tohle byl vyloženě trapas. Pak se to maličko zvedlo, dva hlavní hrdinově začali používat alespoň procento mozku a v některých pasážich se člověk dokonce lacině dojmul. Takže, za dvě. ()

Indiana

Super komedie, pobavil mě hlavně Ryan Reynolds, kterýmu komedie sednou jako praseti drbání. Jason Bateman hraje takovýho toho svýho klasickýho dobráka, ale zatim to ještě nepůsobí ohraně. Párkrát sem se u toho slušně zagebil a zbytek času měl pozitivní ksicht, takže doporočuju. ()

kingik

Dva nerozluční kamarádi Dave a Mitch si jednoho večera u "kouzelné" fontány postesknou nad svým životem a jen tak do větru vysloví přání navzájem si prohodit svoje životy. Kupodivu, druhý den ráno se každý probudí v těle toho druhého a od té chvíle začne kolotoč plný trapasů, nedorozumění, ujetých vtipů, ale na řadu se v druhé polovině dostanou i situace, ve kterých si na své přijdou citlivější diváci mající u sebe při sledování filmů kapesníčky. Pravda, mně se líbila víc ta první polovina s nasazením vysokého tempa, kde se to dobrými a hrubozrnnými gagy způsobenými záměnou obou protagonistů jen hemžilo a jen jsem si přál, aby to vydrželo. Nevydrželo to a je to logické, vzhledem k bezmála dvouhodinové stopáži. Nedá se přímo říct, že by scenáristům vyschla studnice nápadů, ale gagů a sprostých slov výrazně ubylo a začaly se řešit výhody plynoucí z výměny těl. Dave byl právník, milující otec a manžel a Mitch zase rád střídal ženy a vedl poměrně nezodpovědný život budující si nejistou kariérou pochybného pornoherce. A život v těle toho druhého přinesl oběma nejen fyzickou změnu, ale také duševní a oběma se už ani nechtělo vrátit se ke starému způsobu života, protože v nových tělech byli úspěšnější a lepší. Kdyby film právě více zapracoval na postupně budujících změnách, kterými oba muži postupně procházejí a přišel s nějakým originálním závěrečným vyústěním skvěle rozběhnuté zápletky, dalo by se napsat, že se jedná o pozoruhodnou komedii, která tady dlouho nebyla. Jenže scenáristé jako by se báli zariskovat. Čím více se blížil závěr, o to víc jsem byl nespokojenější s jejich finální verzí. Moje verze byla ponechat oba muže v jejich "nových" tělech a o jejich proměně by věděl pouze divák, ale to se nestalo. Jenže, až na rutiní závěr, je to komedie perfektní s perfektně hrajícím duem Reynolds/Bateman doplněné o perfektní ženské duo Mann/Wilde. Hlavně Reynolds byl tady mnohem přesvědčivější, než jako nedávný comicsový hrdina a Bateman hraje vždy skvěle a spolehlivě. Nápad s výměnou těl není nijak originální, a i český film má svého zástupce (Já nejsem já), ale tohle zpracování jen s drobnou chybičkou na kráse, a tím je zmíněný závěr, bylo jedním z nejlepších, které jsem viděl. A nesmím zapomenout na vynikajícího Craig Bierka, jehož zvrhlý porno režisér s vtipným evropským přízvukem neměl chybu. 90% ()

dr.horrible

Tesne. Za fekálny humor strhávam body vždy a tu dieťa Batemanovi nakadilo do tváre, ešte než vôbec vyskočili úvodné titulky. Ibaže, schuti som sa zasmial a veľa. Skúšal som negovať fekality vtipnými vtipmi a bol to vážne nepomer, kreácie oboch hercov, deti, hlášky.. fakt sranda. Navyše Leslie Mann a jej hysterické scénky porážali ešte aj chlapov. Tých prepálených vtipov bolo dosť, normálnych viac. Až záver rozhodol. Od absolútne zbytočného obsadenia Alana Arkina a nerozvinutia jeho charakteru, "vypĺňania priestoru" s Oliviou Wilde, k titulkovej svatobnej scénke, ktorá popiera jednotlivosti s výchovou detí a pochybné antimoralistické vyznenie, a la byť flákačom je cool. Nakoniec musela prísť americká moralitka. A bolo to nechutné ()

IQ Tiqe

Příběh byl vlastně celkem fajn, lehce šablonovitý, zhruba takový, jaký by ho mainstreamový divák (a dnes i já) očekával - záměna lidí nebo osobností bývá příslibem zábavy. Sice žádný zázrak, ale ani podprůměr. 70 % Co mi vadilo bylo trochu moc úchyláren, ne že bych byl nějak prudérní, ale přijde mi to zbytečné, nevkusné a kazí to můj dojem. Oba hlavní představitelé nepatří mezi mé oblíbence, ale žádnému z nich, ani dalším hercům, nelze nic vytknout. Olivia neskutečně sexy, ale je ve vedlejší roli. Pokud jde o zábavu, mohlo to být lepší, ale čekal jsem to horší; malé děti (obzvlášť dcerka) pomáhají; škoda, že nevyužili slova "masturbace", protože po úvodu to k tomu vyloženě vybízelo. # příběh 6 | hudba 7 | humor 5 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6 ()

boshke

Samozřejmě, ten film není objektivně nijak zvlášť dobrý. Není ani nijak originální. Ale mám rád Batemana i Reynoldse a když film začíná na Nově ve 22:50, člověk nečeká zázraky. Já se dobře bavil a nebránil bych se tomu, se na V cizí kůži někdy podívat ještě jednou... 70% ()

teutates

Každý nespokojený muž v domácnosti si po tomhle dílu uvědomí jaké má doma zlatíčko a jak by si to mněl šulin patřičně vážit, protože není všechno jak se zdá. Bez ponaučení by to nešlo, US. komedy se snaží už dlouhou dobu projevovat výchovním nasravacím stylem s daným pejorativně úchylním převedením. Nemohu a vyloženě nechci říct, že bych se nebavil, noóo překvapil mně vulgární podtón, překvapil, protože já kluk z náboženské rodiny, který každou neděli poctivě chodí na nedělní omší, ach jo... po tomhle snímku? 3x otčenáš a 3x zdravas = 5/10 ()

swamp

Naprosto nerealistický film - kdo by odolal Olivii Wilde? :D Až na ty moralizující složky a fekální humor oddychovka, ale na Freaky Friday to zdaleka nemá. Bateman je supr. ()

Geralt z Rivie

Nevím čím, ale nějak mě tento film upoutal. Nedokážu to vysvětlit, protože děj je nic moc. Na druhou stranu tam bylo mnoho vtipných scének. Možná za to může tohle podivné období, co prožívám. A proto není moje hodnocení objektivní + obsazení mých oblíbených herců a úžasné Olivie Wilde + ♥ = jedna hvězdička navíc. ()

predators

V poslední době se s komediemi roztrhl pytel, zdá se mi. A za sebe můžu říct, že se jen těžko rozhoduji, která byla lepší...Popravdě?! Zasmál jsem se hodně, ale ani za mák vám neřeknu, kterou roli bych si vybral. Nuž, nechám to na osudu... 78% ()

Eawy

hahaha....Bol to naozaj veľmi príjemný film s niekoľkými naozaj úžasnými hláškami. Výborné herecké obsadenie, veľmi vtipné scény, niekoľko typických amerických vtipov. Dôležité je, že tento film neukazoval len dobré stránky našich hlavných hrdinov, ale ich ukazoval ako celé osoby. Za skoro dve hodiny sme zistili dobré i zlé vlastnosti našich hrdinov a popravde netuším, ktorého z nich mám radšej či Dava alebo Mitcha. Jedinou závadou filmu boli niekedy až priveľmi vysilené nadávky a expresívne výrazy....Ale inak v celku som sa veľmi dobre bavila 70% ,,To je moje dcera čubky, táta je pyšnej!" ()

cukorek

V celku podarená komédia s erotickým nádychom, ktorá v istých momentoch naozaj vyčarila úsmev na mojej tvári. Hlavní hrdinovia sa výborne popasovali so svojimi úlohami no najviac zažiaril žensky pôvab u oboch herečiek (Olivia Wilde a Leslie Mann). Jednou z fráz, ktoré tam odzneli a ktorá mi najviac zarezonovala bol preklad matky svojej dcérke slovíčok humus a masturbovať - humus je pomazánka a masturbovať znamená ju natierať na chleba. 50% ()

Ratemus

Musim říct, že jsem se královsky bavil, hlavní plus jsou prostě největší hvězdy filmu, kteří opravdu mezi sebou mají úžasnou chemii a jejich počínání jsem jim věřil a žral. Vtip střídá vtip a není ani tak trapnej, ale sedí tam jak prdel na hrnec. Nápad celkem originální, za mě super a hlavně, kdy se vám podaří vidět Olivii Wilde v tangách? ()

Happens

Jestli máte takového toho kamaráda, co nedospěl a jen kalí, nebo naopak kalíte a máte takového toho kamaráda, co už má rodinu a práci - a občas přemýšlíte, jaké by to bylo být v jeho kůži, tak tejten snímek Vás provede exkurzem výměny. ()

iamek

Příjemný šok. Od The change up jsem čekal průměrnou rodinnou komedií, ale místo toho jsem viděl skvělou komedií plnou tvrdého a sprostého humoru. Což si cením, protože finanční výsledek nemohl být tak dobrý, kdyby se tam tenhle typ humoru neobjevil. Casting byl taky hodně příjemný a hlavně Olivia Wilde byla pořádně sexy. ()

SeBig

Po filmech jako byla Žába k zulíbání a Mezi námi děvčaty tu mámě něco na dost stejný zbůsob. Ovšem příběh je sice klišé vzato vtípky co jsou v tomto filmu jsou originálně k popukání! Oba herci Reynolds a Baterman hrají skvěle a vtipně. ()