Od devíti do pěti

• USA Nine to Five (více)

Judy Bernly utekl manžel se svou sekretářkou. Judy je nyní sama sekretářkou ve velké korporaci. Violet Newstead, vedoucí kanceláře, ji zasvěcuje do chodu kanceláře - a do práce pro jejich sprostého, šovinistického šéfa Franklina Harta ml. Když Hart přeskočí Violet, jdou společně (ještě s další sekretářkou, Doralee Rhodes) utopit žal do místního baru a později do Doraleena domu. Tam sní o pomstě za všechny ústrky a ponížení. Když se díky zmatku začnou domnívat, že otrávili Hartovi kávu, začíná se roztáčet bláznivý kolotoč událostí - unesou šéfa, začnou měnit chod kanceláře. (oficiální text distributora)

Heraldika

Dobrá osmdesátková zábava, něco mezi Podnikavou dívkou a Klubem odložených žen - pro rejpaly - ne tak docela dějem jako pocitově. ()

Han22

Šílená crazy komedie, která je objektivně tak na tři-čtyři hvězdičky. Jenže já jsem z ní byl naprosto unešený - protože pár let dělám v open space klientském centru jedné známé pojišťovny (prej chráníme Vaše sny...) a takové hovado, jaké je ve filmu šéfem nám dělá ředitele (dokonce vypadá skoro stejně). A všechny tyhle nesmyslný nařízení, otravování života kravinama, neustálé ponižování lidi, jeho svádění mladých bab a jejich následná kariéra přes postel, donášení, kradení nápadů dobře znám. U nás je toho jen ještě mnohem více. A takové to plánování nad pivem nebo trávou s kamošema a vymýšlení toho, co by jsme mu provedli jsme taky zažili mnohokrát. (geniální scény z lovu, westernu a pohádky ve filmu). Bohužel happyendem to u nás zatím neskončilo, ale ve filmu jsem si ho užil a užíval jsem si všechno, co mu ty tři ženský provedly :-)) No nechal jsem se unést hlavně dojmem z první půlky, ale i druhá půlka filmu, záměna a pašování mrtvol a následný únos je super a všemu vévodí známý hit Nine To Five. Takže u mě za pět. EDIT 2024: Práce v korporátu je dávnou minulostí, happynedem to neskončilo a stejně tak nadšení z tohohle filmu už se neopakovalo. Je to příjemná komedie s lehce obstarožním vizuálem a šedou myší Fondovou, kde to táhnou hlavně Lily Tomlin a Dabney Coleman. Pořád je to sranda, ale rozhodně ne na pět, 4* jsou advekvátnější. PS: Písnička Nine To Five se stala jedním z největších hitů roku 1981 a Dolly Parton, nominace na Oskara ji neminula, u nás ji retro rádia i televize léta ignorují... ()

xaver

Rádoby komedie, která patří k těm slabším. Takové zbytěčně překombinované. Pokus o crazy komedii, která však nakonec není ani komedií. Někomu se to však může líbit a dokonce připadat i vtipné. Proto snímek úplně nezatracuji. ()

Billie777

Nejlepší je scéna v nemocnici s mrtvolou. Všechny tři dámy jsou skvělý a samozřejmě úžasná a chytlivá písnička. Jinak je to trochu nůďo. Ale na nedělní odpoledne příjemný relax. ()

farfalla

Není to příliš veselá komedie. Je zajímavé, že už před 30 lety bylo jasné, co lidi dělá nešťastnými v práci, co funguje na pracovišti a co ne, ale vůbec nic se nezměnilo. ()

Loooki

Chá....príjemná komédia z kancelárskeho prostredia 80. rokov o 3 sekretárkach a ich šovinistickom šéfovi... ()

Cortesz

Slušná spíše dámská záležitost, která ničím nepřekvapí, prostě si jen tak plyne, vypouští průměrné hlášky a najednou skončí a skončí sice přesně tak jak jsem čekal po americku, ale pobavilo mě to. Výhodou jsou slušné herecké výkony hlavních představitelek a jejich šéfa. Docela to ušlo a zaplnilo to místo v neděli odpoledne, ale na více jak 2* to není. ()

Verunka84

Skvělá titulní píseň, na můj vkus trochu pomalejší rozjezd, ale Jane Fonda jako uťápnutá začínající sekretářka, do toho tehdy jeste silikonem nedotčená Dolly Parton jako Hartova údajná milenka a energická Violet Lily Tomlin (silně mi připomíná dnešní podobu Alison Janey). Totální bomba pak je vrchol filmu a vůbec celé věznění. ()

MirkaP

Oblíbený film už celou věčnost. Zde jsem zjistila překvapivou skutečnost, že z těch tří grácií je Fonda nejstarší. Scénu s "mučením" pomocí seriálu Tak jde čas jsem plně docenila až poté, co jsem pár dílů viděla začátkem 90.let na Nově. ()

Dixieboy

Výborná osmdesátková komedie s parádním obsazením!! Lily, Dolly a Jane si krásně sedí a u druhé poloviny, která je krásně splašená se vždy skvěle bavím :) A jak tak koukám na Dolly, už chápu, proč má tento film přezdívku "první 3D film v historii" :)) ()

Kosan

Film mého dětství, který jsem viděl snad stokrát, a i dnes si ho občas rád pustím. Skvělé trio hlavních hrdinek, jimž sekunduje lhář, sobec a notorický erotoman Franklin Hart.:-) Nejlepší na tomto filmu jsou představy hrdinek, jak s nenáviděným šéfem zatočit, záměna mrtvoly v nemocnici a poté Hart uvězněný ve svém domě. Film, který můžu jen doporučit. ()

kockodan

Skoro 40 let staré #MeToo! A protože bez Twitteru, tak jen na úrovni jedné kanceláře v New Yorku, které šéfovalo šovinistické, sexistické prase ve skvělém podání Dabneyho Colemana. A že řešili stejné problémy jako stále řešíme teď. Postavení žen, obtěžování na pracovišti, pracovní podmínky a práva zaměstnanců, inkluzi postižených, atd. Určitě bych dnes zkrátil stopáž z nudných 110 minut (hlavně první polovina), na takových 80 max., ale jinak skvěle odvedené filmařské řemeslo a poctivý kus herecké práce která obstojí i po tak dlouhé době. Rozhodl jsem se doplnit si filmový rozhled kvůli občasnému referencování tohoto fimu v USA reáliích a taky mě na něj přivedla Grace and Frankie, a tak mě zajímalo jak spolu na plátně fungovaly Fonda a Tomlin na vrcholu svých kariér. Já se bavil skoro celou dobu (až na zdlouhavý začátek), a když ne vždy jen zápletkou tak hlavně tím, jak vypadala Amerika před čtyřmi desítkami let. Bylo by to za 2 hvezdy, ale díky zajímavému zvratu a rozuzlení na konci přidávám jednu hvězdu navíc. 65%. ()

Malignus

Nadherna komedie s chytlavou uvodni pisnickou, trojci krasnych hlavnich hrdinek a zajimavym pribehem, ktera vas vzdy pobavi. ()

anicca

Príjemný film. Pozeratelny. Ale myslím že dvakrát si ho nepustite. Dobre herecké výkony, sem tam úsmevna situácia. Diskriminovaníe ženy na pracovisku a sexualny harasment v kancelárii sú hlavnou témou tejto kvázi komedir. Dopozerala som do konca a mala som z toho filmu dobrý pocit ()