Red Dog

Komedie / Drama / Rodinný / Romantický / Životopisný

Austrálie / USA, 2011, 92 min

// Distribútor: Roadshow Film Distributors //(17.3.2013)

„Dobrý chlapec. Tu zostať. Tu si doma.“ Po Mojom psovi Skipovi, Hačikóvi a Marleym a ja ďalší nezdolný film o silnej psej vernosti, siahajúcej až za hrob. Podľa skutočných udalostí (fakt!) nakrútený Red Dog dlho klame telom a hoci sa začína pomerne temne, už čoskoro nečakane (?) preladí na brutálne komediálnu rovinu. Ktorá je síce vtipná (proste typický austrálsky pošukfilm, kedy má nejaká postava zaujímavý preslov a tesne za ňou stojí chlap v tesných slipoch a uznanlivo prikyvuje nad tým, čo práve počuje), ale zároveň klame telom. Pretože ten príbeh je v jadre strašne smutný a tragický a od istého bodu v scenári sa z toho stane maratón bezmocného divákovho plaču. Ku koncu je to už vyložene brutál slzavý masaker, najviac ma dorazilo, keď „tam“ potom prišla aj mačka alias Red Cat, to už tvorcovia vážne išli za doraz divákových plačúcich možností. V neposlednom rade je Red Dog (alias austrálsky dobytkársky pes) charizmatický a vtipný už od prvého pohľadu. A všetci tí chlapi okolo neho (a Rachael Taylor) sú rozhodne týpkovia na pohľadanie (ale žiť medzi nimi by som ozaj nechcel). Plus žralok, soundtrack atď.(14.7.2017)

Tulák z dampierských plání. Často se nadýmající, autority ignorující, náruživý stopař (ne v tom pravém psím slova smyslu) a nezištný architekt lidských osudů. Když se o někom vyprávějí vzkazky už za jeho života, stává se legendou.. Po technické stránce to sice stojí za kočku, ale sálá z toho lidskost a pozitivní energie. Bylo vaše srdce kdysi atakováno němou tváří, čekající na Gerea, jenž nečekal heart attack? To samé umí i australský rudý gentleman..(25.7.2014)

Dosť bolo hollywoodskej produkcie, plnej skákajúcich, športujúcich, či hovoriacich psov. Neschopnosť a tvorcovská sterilita ma už obrali o nejednu nádej na kvalitný rodinný film a po rokoch čakania na príjemný, hrejivý doják s poctivým príbehom, príchádza hrdzavý austrálsky dingo, ktorý ma dostal do kolien. Film je naozaj veľkým prekvapením a konkuruje takmer všetkým velikánom žánru. Svojrázne rozprávanie malo občas nejaké medzery, ale treba sa prispôsobiť protinožcom a uvedomiť si, že štýl reprodukcie príbehu je zveličený a typicky prehnaný. Veď nakoniec ide o národnú legendu, takže nieje sa čomu čudovať. Samozrejme sa nájde aj množstvo klišé, ale práve tie ho robia takým obyčajne neobyčajným. Ešte nemôžem opomenúť dobrý casting a veľmi rozmanitý, no o to lahodnejší hudobný výber. 80%.(3.12.2014)

Dampier. Vítejte v největším zapadákově pod sluncem, které, pokud vás nezabije, vás alespoň donutí mluvit plynně čínsky a ani k tomu nebudete potřebovat tenhle jazyk studovat. V tomhle místě vlastně žádný školy ani nejsou potřeba, je to spíš odkladiště všech, kteří chtějí na něco zapomenout nebo se tu uklidit před zákonem. Tady se nemusíte bát vyjít si do hospody jen ve špinavejch slipech na důkaz svýho chlapáctví, ale to neznamená, že nikoho nezajímáte. Právě naopak, každý ze ztroskotanců tady má totiž i srdce, ačkoliv by to jeden do nich neřekl. Vlastně ještě něco mají - Red Doga, prďáckýho (nebo spíš uprděnýho) psa, kterej na tu svojí komunitu taky nedá dopustit. No a já už teď taky ne ; ) A to tyhle zvířátkový filmy nemusím, obzvlášť podle skutečné události. Jenže když vedle vás na gauči sedí další divák a ještě k tomu čtyřnohej, kterej věčně po Redovi pokukuje, poštěkává a ničemu jinému nevěnuje pozornost, tak si říkáte, že tahle psí story je nezapomenutelná ..(15.9.2014)

Pokud je toto podle skutečnosti, tak je to slast. Fakt hezky zpracované a příjemně to uteklo. K tomu prostředí Austrálie, což je trochu změna. U mě převládá spokojenost.(14.10.2013)

Red Dog je snímek, který je zajímavý svým způsobem vyprávění - prolínání současnosti a minulosti. Příběh psa, který pro komunitu australského Dampieru znamenal víc než mnozí lidé, je místy úsměvný, dramatický a s blížícím se závěrem i dojemný. Proti Hačikovi není takovou ždímačkou slzných kanálků, ovšem na úroveň snímku Marley a já se s přehledem dostane, v mnohém jej možná i předčí. Už během sledování nezbývá nic, než smeknout klobouk před tím, jak psi dokáží hrát. :) Jeden psí pohled vydá za řadu lidských slov a vět. Chtěl jsem hodnotit 4*, ovšem za závěr a finální titulkový epilog musím hodnocení zvednout a zaokrouhlit na plný počet....Tak přece ho našel...(22.4.2012)

Just a story about one magnificent dog!(7.6.2016)

Australský Hačikó. Tentokráte méně dojemnější, i když místama bylo těžké se udržet, ale zase více svěžejší a vtipnější. Je to prostě správný doják, u kterého se určitě zasmějete a do příběhu, který je vám vyprávěn se zažerete a už vás nepustí. Postavy si postupně oblíbíte a samozřejmě i Koka (Red Doga), kterého byste nejraději chtěli mít doma.(9.9.2012)

Film, který se tváří nenápadně, ale zároveň toho tolik říká. Líbilo se mi to moc, mělo to správnou atmosféru, vtipné chvilky, nápaditý scénář, Josh Lucas byl skvělý a Red Dog taky. Jakmile je to film o psovi, člověk ví, že to bude dojemný, jako když krájíte cibuli, takže tady to nebylo jinak, aspoň pro mě ne. Hezký příběh s úžasnou symbolikou, přátelstvím, láskou a hlavně s dobrým koncem. To, že je film natočen podle skutečné události tomu vlastně ještě přidává. Délka filmu byla tak akorát, nic se nenatahovalo a ze mě to teda emoce ždímalo. Friends forever. You are home now...(15.11.2013)

Ďalší z radu krásnych príbehov o láske zvieraťa k človeku. Navyše dej je prerozprávaný hravým a zaujímavým spôsobom, plný sympatických postáv, ktorý na záver vyvrcholí pekným, emotívnym spôsobom. 80/100(15.1.2017)

Za pár dní je v telke Hachiko, najkrajší film o priateľstve medzi človekom a psom aký som kedy v živote videl. No a tak nejak ma napadlo, že skúsim niekde "vyňuchať" niečo obdobné, čo by ma rovnako potešilo, ako prvo spomínaný počin. Čo som si zaumienil, to mi aj vyšlo. "Red Dog" je veľmi pekný, občas vtipný, občas dojemný snímok, ktorý spríjemní chvíle nie len malým, ale i veľkým.(27.12.2016)

Kdybych musela náhle odcestovat do australského Dampieru, nebudu se bát - mám tam spoustu dobrých známých - vypitých těžařských buranů z toho největšího zapadákova, jaký si dovedete představit - ačkoliv jsem je poznala teprve včera večer... to mně vyprávěli všechny ty historky o sobě, italské vesničce Abruzzi, Johnnym a hlavně o psím příteli jménem Red Dog. Všechny ty příběhy hřály lidstvím a věrností nespoutaného psího tuláka, radostí, smutkem i steskem po domově v cizí zemi, vše naprosto pohodově odlehčeno výběrovými odrhovačkami. NEJLEPŠÍ VÝROK: Potřebuješ domov, aby se ti stýskalo, kámo... A brečela jsem. Pětkrát. *****(23.3.2012)

Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo! Zapadají zde do sebe snad všechny možné atributy, australskou těžební společností počínaje, přes výpravu a osobitý nadhled pokračujíce a v neposlední řadě Kokem konče! Red Dog je jedinečný film se zvířecím protagonistou v hlavní roli a těch mnoho není. Dvěma slovy, radost pohledět. 80%(16.11.2013)

Líbil se vám HAČIKÓ - PŘÍBĚH PSA? Tak ani nemusíte číst dál, tohle je film přesně pro vás! Pro ty ostatní může být stejně dobrý nebo horší, nebo nekoukatelný, to je sice na každém, ale za sebe dávám pět hvězd a to jak jsem psal i v jiných komentářích není u mne zrovna běžná věc. Pět hvězd má oproti dalším uživatelům u mne opravdu malý počet filmů. RED DOG je přesně ten příběh, který bude mít ve filmu vždy své místo. Skutečné příběhy jsou pokaždé tahounem, sálá z nich opravdová existence, reálná minulost, ne jen fikce z hlav režisérů. Pokud jde o příběh zvířecí - psí věrnosti, oddanosti a lásky, která je zkoušená tragickou smrtí jeho milovaného lidského společníka a přítele, jde téměř vždy o emotivní filmy (pokud se ovšem povedou natočit a ujme se jich někdo s citem pro drama). Red Dog takový je, je vtipný, smutný a živelný, je to příběh lidské samoty a psí věrnosti, příběh o jedinečném psu, který dokázal být společníkem celé komunitě dělníků (horníkům železné rudy) v australském městečku Dampier. RED DOG se stal australskou legendou, dokázal nemožné, prošel různé kouty Austrálie, aby nalezl člověka, který se mu stal přítelem stejně jako on jemu. Na stylu natáčení je vidět, že je příběh v určitých momentech brán s nadsázkou, což ale vůbec neubírá na jeho jedinečném kouzlu. Navíc má film hodně dobrou hudbu, na začátku nás rozehřeje rockové brnkání, které se později mění na dojemnější melodie. Perfektní práce filmařů je vidět na práci kamery, výběru herců, hudbě aj. RED DOG nehraje na city jako zmíněný HAČIKÓ, je více divoký, více rozpohybovaný, hlavní myšlenka je ale stejná a oba filmy ukazují, jak výjimeční jsou tihle věrní společníci lidí.(29.12.2011)

Film, který má několik plusů a několik mínusů. Pochválil bych zejména krásný vizuál, krásnou Rachael Taylor a námět založený na skutečné události. Velkou vadou filmu je, že dost nudí, že je zaměřený na pejskaře (tím já nejsem) a že moc nefunguje ani jako drama ani jako komedie. Mně osobně tam chyběly emoce a trochu víc děje. Přece se nemůžu nudit u filmu, který nemá ani 90 minut, ne? Lehký nadprůměr = 55%(29.10.2015)

Nádherně pozitivní a srdceryvný filmeček.(4.6.2013)

Vtipný, čučavý a pohodový tvůrčí počin. Mé uznání patří krásnému příběhu, propracované kompozici, výkonu psího protagonisty a skvělému soundtracku. ;)(6.4.2013)

no ja som čakala niečo úplne iné, ale veru film ma aj tak nesklamal ... spôsob akým bol rozprávaný príbeh - perfektný, muzika - nemám slov, čarovné prostredie a veľmi sympatickí herci ...(11.9.2013)

• DwayneJohnson

Bože, to bylo tak hloupé, až mě z toho rozbolela hlava. Trapný děj, slabé herecké výkony a hlavně hrozná kýčovitost. Takovou už jsem dlouho nikde neviděl. Tenhle film již nikdy více, to by byla pro mě byla jisto jistá smrt.(17.5.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5