Red Dog - psí legenda

• Austrálie Red Dog (více)

Do malého austrálskeho mesta Dampier privezie robotník Jack Collins (Noah Taylor) psa, ktorý mu skrížil cestu v červenej púšti a svojvoľne naskočil do auta. Red Dog, ako ho pomenujú, sa zakrátko stane verným spoločníkom všetkých zamestnancov spoločnosti Hamersley Iron, ktorá v okolí ťaží železnú rudu. Pes však neuznáva jedného pána a radšej si žije svoj nezávislý život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď stretne vodiča robotníckeho autobusu, Američana Johna Granta (Josh Lucas), s ktorým ho spojí jedinečné puto, výnimočné porozumenie a skutočné priateľstvo. Nič však netrvá večne. Keď John po tragickej nehode umiera, pes opäť čelí samote. Znova sa vydáva na púť a hľadá svojho pána. Stáva sa austrálskou legendou a pútnikom, ktorý v rôznych častiach Austrálie spoznáva nových ľudí. Hľadanie zmyslu svojej cesty ho nakoniec zavedie po mori až na ďaleké japonské ostrovy. (TV JOJ)

DwayneJohnson

Bože, to bylo tak hloupé, až mě z toho rozbolela hlava. Trapný děj, slabé herecké výkony a hlavně hrozná kýčovitost. Takovou už jsem dlouho nikde neviděl. Tenhle film již nikdy více, to by byla pro mě byla jisto jistá smrt. ()

predators

Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo! Zapadají zde do sebe snad všechny možné atributy, australskou těžební společností počínaje, přes výpravu a osobitý nadhled pokračujíce a v neposlední řadě Kokem konče! Red Dog je jedinečný film se zvířecím protagonistou v hlavní roli a těch mnoho není. Dvěma slovy, radost pohledět. 80% ()

eLeR

no ja som čakala niečo úplne iné, ale veru film ma aj tak nesklamal ... spôsob akým bol rozprávaný príbeh - perfektný, muzika - nemám slov, čarovné prostredie a veľmi sympatickí herci ... ()

Chrustyn

Příjemný film podle skutečného příběhu, který sice nepobaví děti jako třeba Psí domov, ale dokáže zaujmout neuvěřitelným příběhem psa a jeho cesty, během které ovlivnil nejeden lidský osud. ()

Arsenal83

Žiadnu výnimočnosť v tomto filme nevidím a na Hačika to nemá ani zďaleka. Filmu chýba silná línia. Nie je tu poriadny vzťah pánovi, len ku komunite.  A tí ho oslavujú, ospevujú a pijú na jeho počesť, a pes im stále utečie alebo sa vráti späť. Ale dej absolútne plochý, nič sa tu dokopy nedeje, až to miestami prišlo ako film pre deti. Do smrti stáleho pána to bolo ešte ok, potom to šlo úplne dolu a celý emotívny moment bol zhrnutý do jednej smrti, ktorá nepriniesla ten slzavý efekt. Ľudská romantická linka tiež nič, pár vydarených vtipných momentov bolo, ale inak priemer a príde mi to, že to bolo natočené len pre zjavný úspech toho Hačika.  Až sa divím, že to je podľa skutočnosti. ()

mat.ilda

Kdybych musela náhle odcestovat do australského Dampieru, nebudu se bát - mám tam spoustu dobrých známých - vypitých těžařských buranů z toho největšího zapadákova, jaký si dovedete představit - ačkoliv jsem je poznala teprve včera večer... to mně vyprávěli všechny ty historky o sobě, italské vesničce Abruzzi, Johnnym a hlavně o psím příteli jménem Red Dog. Všechny ty příběhy hřály lidstvím a věrností nespoutaného psího tuláka, radostí, smutkem i steskem po domově v cizí zemi, vše naprosto pohodově odlehčeno výběrovými odrhovačkami. NEJLEPŠÍ VÝROK: Potřebuješ domov, aby se ti stýskalo, kámo... A brečela jsem. Pětkrát. ***** ()

heyda

Film, který má několik plusů a několik mínusů. Pochválil bych zejména krásný vizuál, krásnou Rachael Taylor a námět založený na skutečné události. Velkou vadou filmu je, že dost nudí, že je zaměřený na pejskaře (tím já nejsem) a že moc nefunguje ani jako drama ani jako komedie. Mně osobně tam chyběly emoce a trochu víc děje. Přece se nemůžu nudit u filmu, který nemá ani 90 minut, ne? Lehký nadprůměr = 55% ()

Beastmaster4

Líbil se vám HAČIKÓ - PŘÍBĚH PSA? Tak ani nemusíte číst dál, tohle je film přesně pro vás! Pro ty ostatní může být stejně dobrý nebo horší, nebo nekoukatelný, to je sice na každém, ale za sebe dávám pět hvězd a to jak jsem psal i v jiných komentářích není u mne zrovna běžná věc. Pět hvězd má oproti dalším uživatelům u mne opravdu malý počet filmů. RED DOG je přesně ten příběh, který bude mít ve filmu vždy své místo. Skutečné příběhy jsou pokaždé tahounem, sálá z nich opravdová existence, reálná minulost, ne jen fikce z hlav režisérů. Pokud jde o příběh zvířecí - psí věrnosti, oddanosti a lásky, která je zkoušená tragickou smrtí jeho milovaného lidského společníka a přítele, jde téměř vždy o emotivní filmy (pokud se ovšem povedou natočit a ujme se jich někdo s citem pro drama). Red Dog takový je, je vtipný, smutný a živelný, je to příběh lidské samoty a psí věrnosti, příběh o jedinečném psu, který dokázal být společníkem celé komunitě dělníků (horníkům železné rudy) v australském městečku Dampier. RED DOG se stal australskou legendou, dokázal nemožné, prošel různé kouty Austrálie, aby nalezl člověka, který se mu stal přítelem stejně jako on jemu. Na stylu natáčení je vidět, že je příběh v určitých momentech brán s nadsázkou, což ale vůbec neubírá na jeho jedinečném kouzlu. Navíc má film hodně dobrou hudbu, na začátku nás rozehřeje rockové brnkání, které se později mění na dojemnější melodie. Perfektní práce filmařů je vidět na práci kamery, výběru herců, hudbě aj. RED DOG nehraje na city jako zmíněný HAČIKÓ, je více divoký, více rozpohybovaný, hlavní myšlenka je ale stejná a oba filmy ukazují, jak výjimeční jsou tihle věrní společníci lidí. ()

seale

Vtipný, čučavý a pohodový tvůrčí počin. Mé uznání patří cool příběhu, propracované kompozici, výkonu psího protagonisty a skvělému soundtracku. ;) ()

Khalesi

Niečo takto krásneho som nevidela už roky. Tento príbeh je o sile skutočného priateľstva a lásky medzi psom a človekom a je dokazom toho, že aj zvieratá majú svoju osobnosť a ducha (píšem pre tých, ktorí si toho stále nevšimli) a že by sa mnohí od nich mali čo naučiť. Ešte aj teraz mám slzy v očiach a nezabudnuteľný zážitok v srdci. ()

Lacike

Je to taky austrálsky Haciko. Zase som bulil jak zenska pri telenovele. Ale tentokrat to nie je az take brutalne citove vydieranie. Hudba je väcsinou pohodova a najde sa tu aj kopec zabavnych scen. 8/10. ()

JohnCZ

Ve finále mě docela překvapilo zjištění, že je film inspirován skutečnými událostmi resp. spíše australskou legendou. Ze začátku jsem si ale nemohl zvyknout na postavy a buranský styl humoru, ale jakmile se zvážní, začne to fungovat o mnoho lépe. Koko je sympaťák a hraje tak dobře, jak to jeho psí povaha a režisérský um dovolí, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že jsem za ty roky viděl hodně podobných psích filmů a drtivá většina z nich měl dostala o poznání více. ()

Ajinka126

Moje srdíčko bije radostí jako o závod. Proč my tak krásné filmy neumíme?, vždyť to vypadá tak jednoduše... Jedna krásná australská kelpie mi opět ukázala,proč je tak báječné mít psího společníka - nikdo vás nebude milovat víc. Tak nádherně natočené vyprávění s takovými sympatickými a přitom tolik rozmanitými postavami, to naprosto předčilo jakákoliv má očekávání. Tak přirozený film jsem dlouho neviděla, jsem ráda, že ještě pořád existuje někdo, kdo dělá film s láskou. Konec mě dojal. Jen je mi líto, že Koko rok na to skutečně zemřel, přitom mohl mít ještě kus života před sebou. ()

FFilipCZ

Takový australský Hačikó s tím, že co už na vás jednou zapůsobilo, zapůsobí samozřejmě i podruhé, jen už to nebude tak silné. Mám tyhle psí příběhy celkem rád, čekal jsem minimálně čtyřhvězdičkový snímek ale tak nějak ty čtyři hvězdy prostě nemůžu dát. ()

ledzepfan

Z tohodle by jeden dostal cukrovku :D ... Ale né, vážně.. Fakt se mi to líbilo a bavil jsem se přestože jsem celou dobu viděl a věděl, že je se mnou vlastně dost lacině manipulováno. Tentokrát 3 neznamená šedý průměr ale prvotřídní slaďárnu u které ale tuším, že tohle už bude skoro nezdravé :D ()

Riddick77

Příběh o jednom australském těžařském městečku, ve kterém se jednoho dne objeví pejsek, který skrze svůj charakter a přístup k druhým pomůže nalézt místním lidem cestu jeden k druhému. Dojemný příběh o přátelství, oddanosti a psí bezprostřednosti určitě potěší každého, kdo má rád zvířata, rodinné filmy a příběhy inspirované skutečnými událostmi. "Red Dog" totiž opravdu v sedmdesátých letech běhal po severozápadě Austrálie a dnes je z něj místní legenda, která má dokonce ve zmíněném městečku svoji sochu. Velmi hezky natočené a především v první půli opravdu hodně humorné. Absolutórium si rozhodně zaslouží hlavní psí protagonista "Koko", který bezchybně ztvárnil legendárního "Red Doga". Pro pejskaře povinnost :-). Po druhé projekci zvedám o hvězdičku a řadím do škatulky velmi oblíbených zvířecích snímků. (Nedoporučuji "kritickým" jedincům jako je Necron, kteří se pohybují pouze v základní významové rovině, nejsou schopni pochopit nadsázku a navíc se ohánějí termíny jako objektivní a kritický [očividně vymezenými velmi vágně].) 9/10! ()

Freemind

Nenáročná rodinná zábava s těmi nejjednoduššími gagy a hrou na city... a stejně mě to dostalo. Omlouvám se, kaju se, ale kombinaci psů, australských krajinek a pohodového soundtracku jsem prostě nemohl odolat. Za čtyři, ať nežeru. ()