Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

teutates

"Spy Kids" od Abramsa, či novodobý E.T v akčnejšom prevedení? Každopadné "Super 8" je taká okatá technická úchylárna. Spielberg a Abrams tu spomínajú na svoje tzv. "začiatky" a kde trailer sľuboval v skutku vesmirnú odyseu, film predvádza 112 min. biedu. Koho kurva bavia detské eskapády plné "ufo" dobrodružstva, kde hlavný hrdina je na pokraji nervového zúfalstva no detská láska mu úkaže ten správny smer. A nakoniec veľky pavúk si tu zostroji svoju vesmirnú loď a odletí, pretože všetkých presvedčil o tom, že mu je len smutno. Spielberg to ozaj? toto je ten utajovaný a očakavaný snímok? Opäť len sklamanie. 4/10. Táto konšpiračná udalosť stojí o lepšie prevedenie, než je toto detské hranie sa na režisérov. ()

swamp

Chápu ty okolní umírněné komentáře a hodnocení. Já si ovšem v těch osmdesátkových filmových postupech liboval a i ten prachobyčejný příběh si dokonale užil. Jen s emzákem si mohli pohrát víc, než jen kolem ksichtu "ítýho" vystavět obří pavoučí tělo na steroidech. A tak trochu mám pocit, že se nám tady rozjíždí souboj o nejsvůdnější lolitku filmového plátna. S Elle Fanning by v tomto klání mohla soupeřit její starší sestra Dakota či Hit-Girl Chloë Grace Moretz. :P ()

Ant

Nevím, nevím Abramsi. Americké recenze slibovaly dobrodružnou pecku léta, ale já jsem viděla jen zcela obyčejné sci-fi, které se nijak neodlišuje ani nepovyšuje nad ostatní zástupce žánru. Herci byli fajn, triky rovněž, ale kouzlo, kterým oplývají třeba Goonies nebo Stand by me, se zkrátka nedostavilo. Celkovou atmosféru "klukovského dobrodružství" navíc těžce kazí lpění na typických rodinných hodnotách, které by se v takových filmech mělo omezit na minimum. ()

mil@n.fanatik

Zklamání. Divím se poměrně vysokému hodnocení.. Čekal jsem, čekal jsem, že se film rozjede, ale čekal jsem marně. Pro mě se film nerozjel ani, když přišli na scénu "mimozemšťani".. Aspoň od té chvíle jsem usuzoval, že se film rozjede a trochu mě vtáhne do děje, ale ne. Celý film na mě působil chladně a děcky.. Proti filmu Paul (pro mě) slabý odvar... 40% ()

Campbell

Právě dokoukáno a říkám je to daleko lepší než Cloverfield, od Abramse. A při tom má dost podobné téma. Mám rád takovéhle typy filmu, tady mi bylo pár spratků poměrně nesympatický a rozhodně bych vypustil celou romantickou sekci která byla zpracována úděsně a byla moc krátká na to abych z ní něco měl. Hudba byla výborná a hlavně úvodní Theme byl úžasnej. Parádní oddychovka. ()

predators

Těšil jsem se na pořádný sci-fi nášup, ale nakonec se z toho vyklubala průměrná dětinská hříčka. Jo, piškoti zde hrají prim a pokud čekáte několika minutové záběry vetřelců, tak raději obraťte list. V tomto případě je k vidění hooodně málo a spolu s úvodním vykolejením vlaku jsou to jediné triky, které shlédnete. Trochu škoda, když vemu v potaz, kdo všechno se kolem Super 8 motal. Závěrečné bitevní pole nebudu moc rozebírat, nebo bych se naštval! Nejsem ale pouze zklamaný, pár světlých momentů se najde, ale šlo to o hodně lépe. 65% ()

cukorek

Moje najväčšie prekvapenie roku 2011 , mladí herci bez skúsenosti, vlastne deti rastúce v dnešnej dobe, ktoré už v takom skorom veku sú nadšené filmom, to sa len tak nevidí. Necenzurované výrazy a žiadne dávenie si servítky pred ústa ich robilo "dospelými", ale len do vtedy, kým nenastúpil sci-fi katastrofický výbuch z ktorého by mal plné gate nie jeden dospelý. Aj keď to nebolo práve najmorálnejšie veľmi ma to pobavilo. Najlepšie to podľa mňa však zvládla Elle Fanning ,keď hrala herečku v ich mládežníckom filme. Myslím, že je to ozaj nádej v hereckej branži ak ovšem nepodľahne iným pokušeniam. Výborné načasovanie a prevedenie efektov, ktoré odštartovali haváriu vlaku po ktorých som, už len netrpezlivo čakal kedy sa čo stane a kedy sa odhalí tajomstvo kociek, vzbudilo vo mne nezvyčajný zážitok. Tento film môžem len odporučiť 90%. ()

nash.

V prvních minutách jsem měl pocit, jsem se propadl časem do těch báječných let, kdy jsem si užíval dobrodružství Goonies, jenže pak mi došlo že ve skutečnosti koukám jak ET potkal TO. Parta kluků a jedna holka, tajemné zlo, městečko, mizející lidé, trosečník co chce domů, armáda. Krásně to do sebe zapadalo, atmosféra, která se nad vším vznášela se převalovala z ET do TO a zpět a občas byla až omamně retro osmdesátková. Bylo to napínavé, hravé, dobrodružné i zábavné a ještě k tomu to všechno podkreslovaly všechny ty skvělé pecky od Blondie, ELO nebo Cars. Kluci hráli výborně, a když vzpomenu na svá školní léta, tak při pohledu na Elle Fanning nebylo těžké uvěřit, že se do ní zamilovali. Všechno fungovalo a zdaleka nebylo tak plytké jak se občas přetvařovalo. Závěr sice trochu tohle všechno naboural, třeba už jen zbytečnou doslovností několika detailů, ale celkem vzato, to bylo velmi dobré, doslova bych řekl chvalitebné. ()

Tomco

Kadejaké sračky tu majú vyššie hodnotenia, ale budiž. Srdce fanúšikov starých Spielbergových vecí musí plesať. Moc príjemný návrat. 80% ()

Vitason

Příjemná atmosféra, prostředí dětských filmařů, svižné tempo, kouzelná Elle Fanning, to všechno jsou veliké klady, které filmu nikdo neodpáře. Jenže s postupem času Super 8 ztrácí lehkost vyprávění a do konce se dokodrcá už hodně udýchaně a to je hrozná škoda. Je to takový příjemný film na deštivé odpoledne, nic víc, nic míň. ()

Bachy

Nádherných prvních cca 20minut. Pak exploze a tam skončila veškerá nápaditost. Nějakou hodinku a čtvrt se poté koupeme v nudě a klišovině, aby na konci byla zase výjimečně krásná scéna a titulky. Abrams mi nesedí. Začínám mít pocit, že za kormidlem Lost seděl povětšinu času někdo jiný. Závěrečný zombiefilm daleko lepší celého hlavního sousta. ()

Chrustyn

Tajemné teasery a trailery, sci-fi s retro atmosférou 70. let a jména J.J Abrams a S. Spielberg, toto všechno zajistilo to, že jsem se do filmu zamiloval ještě dříve, než jsem ho viděl a těšil se na něj jak děcko na Vánoce. A jaký je výsledek? Popravdě mírně rozpačitý. Příběh kdy se partička dětí náhodou ocitne u vykolejení vlaku, převážejícího něco tajemného z vojenské základny je jednoduchý až kýčovitý ale má svou atmosféru, která je krásně budovaná ale možná právě zde bude hlavní kámen úrazu, který film sci-fi fanouškům znechutí. Co se týká již zmíněné atmosféry, tak ta je opravdu příjemně retro a v dnešní moderní době má stejné kouzlo, jako prohlížení starého fotoalba. Komu by samozřejmě nestačilo pozorování dětí na kole nebo při natáčení jejich nízkorozpočtových hororů je tu ještě onen tajemný náklad -který hraje překvapivě menší roli než jsem čekal- který režisér záměrně ukazuje jen v náznacích (podobně jako v "Monstru", které J.J. produkoval) a divák jen pozoruje, jak se v ospalém městečku ztrácejí dráty vysokého napětí, psi a dokonce i lidé.Film se ale opravdu z větší části zaměřuje na dětské představitele než na masakrování nevinných obyvatel a když to vezmu kolem a kolem, tak více než polovinu filmu se nic moc nestane a věřím, že právě toto je jedna z věcí, která spoustu diváků odradí. Rozhodně se to však nedá považovat za chybu, protože obsazení je velice dobré a žádné z dětí není nesympatický fracek přestože se to nedá ale divák přeci jen od podobného filmu očekává trochu více a nebo alespoň očekává bombastické vyvrcholení ale ani to nepřichází a konec se dá -i přes spielbergovskou tečku- považovat za slabý. Nebudu prozrazovat to, jestli dojde k obrovské závěrečné bitvě nebo si děti hlavní monstrum ochočí a všichni se láskyplně obejmou ale pro mě byl konec mírným zklamáním, protože celý děj nasvědčuje, že by mělo přijít něco velkého a ono nic (podobné zklamání z očekávání něčeho velkého bylo už v režisérově M:I 3). Přesto ale nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamaný a ve výsledku se jedná o nezaměnitelnou a sympatickou retro sci-fi, která působí "spielbergovsky" kouzelně a má řadu výborných scén, (ať už hororových nebo ne) skvělé triky a překvapivě bezchybné obsazení neznámých herců, ve kterém excelují převážně všichni dětští představitelé. Čekal jsem dokonalé dílo, dostal jsem "jen" výborný film ale přesto musím pánům poděkovat, protože něco takového tu dlouho nebylo a možná už nikdy nebude. ()

korbitch22

Mix Abramse a Spielberga dopadl pod očekávání,hlavně z důvodu,že i když v titulcích stojí Writen and Directed By J.J.Abrams,necítíte v tom zněj skoro nic a vše je Spielbergovské až to bolí.Drsnější bráška E.T.ýho,i tak by se tahle sci-fi dala nazvat.Film začíná opravdu nadějně,vizuál,stylizace do 8desátek,dobří herci ( hlavně ti děťští jsou milým překvapením ) hudba,tempo,příběh....to vše vás opravdu dobře naladí.Dětské dobrodružství,šmrcnuté rodiným drama a složitostí mezi lidských vztahů,okořeněné mimozemským emzákem,temným přístupem Abramsova Cloverfieldu,pár opravdu dobrými výbuchy a brutálními záběry.Film vás tu hoďku,Hoďku dvacet náramně baví,protože si pořád drží slušné napětí a drží se ve vyšlapaném mixu sci-fi,rodinný,mysteriózní,drama,akční..... (taky kombinace vole :-D ) a nějakou záhadou funguje,ovšem najednou se vše zlomí a vy dostanete pěstí do držky ufňukaného Spielberga,všechno napětí mizý,o drsnosti nemůže být ani řeč a vy sledujete čistou novější verzi E.T.Konec bez pořádného finále,za to nechutně hnusného patosu a opravdu děsných keců.Je to škoda,těžko říct co by se stalo bez Stevena,bez dětí,kdyby městem lítal šerif a prsatá bioložka,kteří by se snažili zastavit brutální krveprolití,jenž způsobuje monstrum z emzákova.Abrams nevěděl přesně co chce točit,jestli pohádku,atmosferický sci-fi krvák či dobrodružnou komedii.První půlku mu to drži v kupě slušně,pak se mu to rozpadne na jeden patolízalský kus mrdky,kterým musel teda Stevena vylízat totálně do sucha :-) Škoda,těšil sem se na nabušenější Cloverfield a dostal jsem Tvrdší verzi E.T. Která chvíli baví a pak vás hodně zklame. 60%. ()

mcb

Nízká hodnocení osobně připisuji přehnaným očekáváním vyvolaným jako obvykle Abramsovou tajnůstkářskou reklamní kampaní nabývající auru výjimečné události. V kině totiž žádné obří tajemství nečeká, jen malý milý film o lásce ke kinematografii. Nenazýval bych Super 8 vykrádáním Spielberga, ale výkladní skříní jeho filmových postupů, které i po několikátém použití dokáží působit stejně silně a účinně jako v případě zmiňovaných Blízkých setkání třetího druhu nebo E.T.ho. Osmdesátková jízda, která notně upomene na Donnerovy Rošťáky nebo Rainerovo Stůj při mně, kuchtí vydatný guláš dětského dobrodružného filmu, rodinného dramatu, hororového sci-fi a jednoduchého příběhu dospívání. Jen v těch malých nenápadných interakcích mezi dětskými (výborně typově vybranými) představiteli je pro diváka tolik síly a odlesku starých časů klukovských dobrodružství, první lásek na základce a nostalgie z památek na sledování ranních filmů pro děti, že si nelze nezastesknout. Je radost vidět v kině, že i po desítkách letech někdo dokáže přijít s tak zastaralým filmem a přitom působit nově. V době komerčních megalomaníí typu Transformers se však může zdát, že časy, kdy dokázal okouzlit příběh a jednoduchá esence dobrodružství, jsou nenávratně pryč. Jediný problém vidím v tom, že se Abrams pokusil spojit odlschoolové pojetí s moderními filmovými postupy, což mnohé lidi zmate. Proto po mnohými popisované dokonalé první půli přijde akčnější finále, které se snaží splnit přísně nastavenou blockbusterovou normu, která se lehce odklání od pomalejšího zbytku filmu. Úplné finále je pak dokonalou emocionální tečkou jak od pravého, morálně poučného, klišovitého Spielberga. Někomu to celý zážitek ještě víc znechutí, ostatní si užijí jeho bezchybné zařazení a vyvěrající emoce z něho. I přesto, že je Super 8 úplně jiné, než jsem čekal (nebo chtěl), je to pořád špičková podívaná, při které jsem byl v nostalgickém deliriu hodně často. Abrams potvrzuje, že je jedním z nejlepších filmařů současnosti a přezdívka "nový Spielberg" mu sedne víc než dobře, což nesoudím jen na základě právě zhlédnutého filmu. 9/10 P.S. Elle Fanning strčila během jednoho filmu svou otravnou sestru do kapsy :) ()

heyda

Natočit v roce 2011 film jak vystřižený z devadesátkových sci-fi hororů, to už chce velkou odvahu. Když se k tomu přidá parta nebojácných děcek, je o zábavu postaráno. Neskutečně jsem se bavil a modlím se, aby se takové filmy točili i v budoucnu, protože to má prostě šťávu. 90% ()

Stanislaus

Když jsem sledoval Super 8, tak se mi před očima mihlo hned několik filmů, kterým je toto sci-fi podobné - ohledně monstra jsem zavzpomínal na Cloverfield, které mě však nedostalo tolik, jako právě S8, a pak jsem měl lehce nostalgický návrat k E.T.-mu. Při scéně s havárií vlaku (která byla paradoxně naprosto nesmyslná) jsem ani nedýchal, a když jsem zjistil, že film stál "pouze" nějakých $50 mil., tak jsem byl opravdu překvapen. Příběhově, herecky i efektově jde o solidní filmovou podívanou, která sice obsahuje sem tam nějaké to klišé, ale to vem čert. Zkrátka příjemné překvapení v podobě kvalitního monster-movie, které je určitě lepší zhlédnout v kině. ()

Flego

Leto 1979. Chlapci a jedno dievča pomáhajú kamarátovi natočiť film na stanici a sú svedkami úmyselnej zrážky auta s vlakom. Mestečkom nehoda otrasie, horšie je však, že zo záhadného vlaku utieklo čosi neznáme... Duch studenej vojny sa podpísal na verejnom stretnutí občanov s políciou, keď sú niektorí presvedčení, že za podivné veci môžu Rusi. Áno, sme v čase bez mobilov, internetu a ostatných vymožeností, na hudobnej sfére panuje disko a Steven Spielberg slávi úspech Blízkymi stretnutiami. Prečo to spomínam ? Nuž, celá Super osmička je štýlovo natočená ako z tých dôb a je poctou legendárnemu režisérovi. Možno je to trochu samoľúbe, lebo S.S. dohliadal na tento film. Mne to nevadí, svoj nemalý vklad do filmu pridal aj J.J.Abrams a vzniklo kompaktné dielo na vysokej komerčnej úrovni. Tým, ktorým nie je nič dobré, si možno povedia, že podobných filmov je dosť, ale určite nie je dosť filmov takto precízne prepracovaných, s výbornou kamerou, trikmi, pútavou hudbou, strihom a detskými hereckými výkonmi. Super 8 nie je bez chýb, ale sú to príjemné 2 hodiny. ()

Flakotaso

Je zajímavé, jak uživatelé ČSFD některé filmy brutálně nadhodnocují a některé neskutečně podhodnocují. Super 8 je ten druhý případ. Když jsem šel do kina, čekal jsem obyčejný průměr od režiséra, který natočil takovou sračku jako nový Star Trek (jeho zdejších 86% je oním prvním případem). Po skončení filmu jsem však byl naprosto nadšen - tak příjemně mne už dlouho žádný film nepřekvapil. Ne, nevyrůstal jsem na E.T nebo Blízkých setkáních, ale přesto tam bylo z každičkého záběru obrovsky cítit nadšení a čirá radost z filmařiny. Postavy jsou sympatáci a rychle si je oblíbíte, což je zvlášt u dětských hrdinů výjimečná záležitost. Nemluvě o tom, že jsem se každou chvíli zakuckal smíchy z jejich hlášek. Co musím vyzdvihnout, je počáteční megalomanská havárie vlaku, tak úžasnou katastrofickou scénu jsem snad ještě neviděl. Opravdu musím Abramse pochválit, že film ani jednou jedinkrát nesklouzl do nějaké trapnosti nebo citového vydírání či přílišné sladkobolnosti - vždycky přesně vybalancoval hranici, klobouk dolů. Závěr je jak má být, působivý a silný. Pro mě zatím film roku 2011. 85% ()

MontyBrogan

Rodinné sci-fi, ktoré od priemeru delí Elle Fanning (o ktorej sa ešte len budem lichotivo vyjadrovať keď dospeje), málo videného nadprirodzena a vtipné titulky. Určite to nevypnite pred nimi! ()

honajz

Typický J J - výbuchy, přehnané scény (jak s vlakem, tak zničením městečka), nedůvěryhodné chování postav (lítost, smutek, pud sebezáchovy vs. patetické dialogy na pozadí výbuchů, kdy by jiný zdrhal). Super 8 natáčení trochu násilím podstrčené. Děti jak ze Stand By Me - proč zas tlouštík, mankote? Dějově nuda jak u Jsem číslo 4, podobná vata, podobné dlouhé čekání na cokoliv, nějakou akci (proč té kostce trvá polovinu filmu, než se nějak projeví?). Kousky z Predátora. Z E.T.ho. Dojákový konec, chyběla jen zmrtvýchvstalá maminka. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze