Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se císař František Josef I. seznámil s okouzlující Alžbětou Bavorskou, přezdívanou Sissi, byla to láska na první pohled. Jejich společné štěstí ale nemělo dlouhého trvání. Svobodomyslná Sissi se jen těžko podřizuje tuhému dvorskému protokolu a její chování ji vynese odpor na mnoha stranách. Ty nejtěžší okamžiky ji však teprve čekají... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (24)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Ukázkový exemplář pseudohistorické TV srágory zalité hustou, přeslazenou, patetickou, melodramatickou, rádoby romantickou omáčkou. Kdyby divák neznal fakta o "Sisi" Bavorské, která si mch. dnes může každý lehce vygúglovat, mohl by snad dospět k názoru, že to byla úplná světice. Nicméně film má hodnotu právě v tom, že zvídavého diváka pobídne k pátrání po tom "jak to bylo doopravdy" a člověk se tak může přímo z postele/od psacího stolu příjemně sebedovzdělat. Je s podivem, že tak zajímavá a na svou dobu ojedinělá ženská osobnost mezi nejvyšší evropskou šlechtou se ještě nedočkala nějakého seriózního a výpravného velkofilmu, který by zobrazil i její dospívání a hlavně poslední etapu života. Ještě že jsou knížky. A internet. P.S.: Nemusím snad zdůrazňovat, že na tenhle zrůdný výtvor červenoknihovního filmového průmyslu jsem se nedíval kvůli sobě. ()

Roman Albach 

všechny recenze uživatele

Jakákoli adaptace životního příběhu Sisi a Františka Josefa se nevyhne srovnání s veleúspěšnou trilogií, kterou v letech 1955 až 1957 natočil Ernst Marischka s Romy Schneider v titulní roli. Snad i proto se filmaři tomuto příběhu trochu vyhýbají, protože tuší, že těžko někdo předčí tuto téměř 60 let starou historickou romanci. Je velká škoda, že se to nepovedlo ani Xaveru Schwarzenbergerovi. Jednoduše proto, že Sisi pojal opět oním romantizujícím způsobem, který už mistrně zvládl zmíněný Marischka. Přitom život Sisi příliš romantický nebyl. Mohlo by to být drsné realistické drama 15 leté dívky, která je z bezstarostného Possenhofenu doslova vhozena do přísného vídeňského Hoffburgu, kde tvrdou rukou vládne její tchyně Žofie, které se Franz Josef málokdy postaví. Především by nebylo špatné konečně ve filmu ukázat, jak se Franz Josef Alžbětě postupně zcela odcizil a jak s ním začala dokonce opovrhovat. Zatímco on ji o to víc díky její nedostupnosti miloval. V tom příběhu je tolik potenciálu, ale jak jsem již řekl, většina filmařů se zúží jen na onu vysněnou romanci. ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Poněkud realističtější než Marischka, leč pokud Sissi televizní, ráda bych někdy sledovala celý její život od dětství až po předčasnou smrt. Takto máme jen další pohled na její mládí a první léta s Františkem Josefem I. Bez plukovníka Böckla, ale za to s Maxmiliánem I. Mexickým. Panovnice, která sehrála klíčovou roli v proměně Rakouska do Rakousko-Uherska, by si zasloužila více. ()

bosquete 

všechny recenze uživatele

Moc jsem nečekala a doufala, že budu příjemně překvapena. Bohužel se tak nestalo. Očekávala jsem historický film s historickými kulisami, kostými i chováním. To poslední ale scénárista nezvládl, protože především Sisi se během filmu/série dopustí spousty přehmatů. Např. při prvním setkání s Franzem na něj zírá, načež se otočí a odejde, čímž by urazila jak císaře tak jeho matku (rodina nerodina) nebo po svatebním obřadu z vlastní iniciativy na veřejnosti manžela políbí a podobně, o svatební noci v zahradě ani nemluvě. Proti předchozímu zfilmování je kladen větší důraz na politiku místo na romantiku, do skutečnosti o životě Sisi to má ale daleko. Raději se vrátím k z historického hlediska reálnější, i když příliš romantické, variantě ze 60 let. ()

Sairina 

všechny recenze uživatele

Romantické a klasické pojetí jako s Romy Schneider to není. Místo toho je to realističtější vyprávění, které ale opět končí v polovině života Alžběty. Nevím proč filmaři nechtějí dotáhnout tragický osud anorektické císařovny až dokonce. Mile mě ale překvapilo, že ve filmu aspoň naznačili sportovní zvyklosti císařovny, jako byly dlouhé a rychlé pochody za jakéhokoliv počasí nebo cvičení na bradlech. Škoda ještě, že nedotáhli to ztravování (místo jídla, pití hovězí krve) a chorobné česání dlouhých vlasů. Jinak i zde opět tvůrcům ujela ruka a vybrali mnohem hezčí představitele než ve skutečnosti Franz Josef a Alžběta byli. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (1)

  • V 1. díle, kdy jdou Sisi (Cristiana Capotondi) s Franzem (David Rott) do opery služebné císařovně nasazují levou rukavici. V dalším záběru si ji ale nasazuje znovu. (Anka1597)

Reklama

Reklama