Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

BarryLyndon

3D je uplně zbytečné, jedno z nejzbytejčnějších, co jsem viděl a je to velká škoda, protože některé vesmírné scény opravdu nádherné. Vážně jsem někdy dost koukal s otevřenou pusou. Taky to má docela cool akci, létající boty FTW! Ale tím výčet pozitiv asi tak nějak končí a opravdu nechápu, co tímhle Wachowští chtěli říct. Někdy v počátcích tohodle projektu jsem četl o vesmírné verzi Sněhurky, to by docela bývalo mohlo fungovat a několik styčných ploch to má s nedávnou Sněhurkou a lovcem. Nesnese se to srovnání prakticky s žádným vesmírným scífkem, co jsme poslední dobou viděl. Gunn si Strážcema Wachowské totálně vyškolil. Co jsem tomu nemohl odpustit je jeden z nejhorších castingů všech dob. Tatum by měl zůstat u sebeparodických komedií do konce života. Mila Kunis nezvládala vážnou i nevážnou polohu, ale těžko říct, jestli na tom neměl lví podíl děravý scénář a hodně podivný dialogy. Eddie Redmayne, WTF ještě jednou WTF, co to bylo? Jak ho herecky můžu, tak tady si musel v první scéně nasrat do kalhot a odehrát s tím zbytek filmu, taky mu po 20 letech umřelo Tamagochi a dozvěděl se, že bude muset kvůli Hawkingovi prosedět rok na kolečkovém křesle, jinak si jeho výrazivo nedokážu vysvětlit. Ještě bych se chtěl vyřádit na maskách a designu alienů. Tohle bylo jak z ruských pohádek ze sedmdesátých let. CGI alieni horší jak z 10 let staré Hvězdné Brány, ne vážně, tohle bylo ještě hnusnější a divnější, než seirálový Farscape, který mám rád. Ale furt by se ještě všechno dalo přehlédnout a užít si to, kdyby se ten film nebral tak vážně. Tam bylo tolik scén, kde by StarLord hlásil jak o závod a hned by to bylo snesitelnější. 5/10 optimální hodnocení. ()

Caym

Lana ví, že snem každé MTF holky je potopit se po proměně pod hladinu a vynořit se o dvacet let mladší (jinými slovy: získat zpět ten drahocenný, promrhaný čas). A taky ví, že snem každé holky je nabušený hezoun s křídlama. S kostýmy si vyhráli, dialogy byly tupé, situace předvídatelné a všechno to spělo k cukrovému konci. Co už. Lana si prostě plní sny. ()

carlos 2010

Skoda peňazí na úplne zbytočný film. Tie efekty treba odložiť a použiť na zmysluplný film. Channing sa opäť ukázal, že od herca má ďaleko. ()

Tsukikage

Pěkné prostředí, příběh strašný a předvídatelný, to nejhorší možné obsazení hlavní herečky (sem se prostě nehodí, horší volba by byla jen Hannah Montana :) ), hlavní hrdina nesmrtelný a nepřemožitelný (bez jakéhokoliv náznaku možné prohry). Zajímavá hudba, celkem. Ještě byli dobří ti tři nástupci a kostýmy. ()

Rodriguez

Jupiter není až zas takovým hitem, jak jsem původně očekával :-( Možná to bylo tou nevyrovnaností, kdy začínáme na Zemi a zbytek snímku se honíme po vesmíru. Tyhle galaktický "sračky" mě moc neberou (stejně jako podobné - starwars, startrek, strážcigalaxie) a tak mě snímek hodně nudil. Pro někoho možná pěkná podívaná s rodinkou v kině. 35% ()

Streeper

Nápad docela dobrý, vizuální efekty skvělé. Nejvíce se mi líbil výkon Eddieho Redmaynea, bylo zajímavé ho vidět jako zloducha a byl tak slizký a děsivý, že mě to vážně bavilo a přesvědčil mě. Jinak je to po ostatních stránkách dost slabé, což mě mrzí, jelikož jsem se na to moc těšila. ()

bourec

Tak samozřejmě trikově naprostá špička.Vesmír,akční scény,prostě všechno špica.Ani herecký obsazení neni špatný,Mila je sympatie sama,Tatum mi taky vcelku neva.Jenže celý je to takovej filmovej slepenec Stars wars,Star trek a dalších scifi pecek,kde neni vůbec prostor pro emoce,akce mohla bejt víc peprná,a nejvíc mě srali ty letecký dny na obloze.Zdá se,že Wach bros šlapou naprázdno,a hlavně na místě,a Matrix byl jejich vrchol.50%. ()

cariada

Tohle mě moc nebralo, čekal jsem od toho úplně něco jiného. Ano Jupiter je kočka, ale to je asi tak jediný, jinak je to zplátanina na entou. ()

Nach

"Jsem krásná uklízečka, která nenáviděla svou práci. Ale jednoho dne jsem se dozvěděla, že jsem galaktickou princeznou. A víte co? Ta informace mi změnila život. Od té doby uklízím moc ráda a ještě raději připravuji nadřízeným každé ráno kafe a vstávám o půl hodiny dříve, než předtím." Zmíněná imaginární replika dokonale vystihuje největší WTF moment celého filmu. Jo a pardon za ten spoiler, ovšem, děj zde je to poslední, co je na tomto snímku zajímavé. Bratři - vlastně bratr a sestra - Wachowski natočili další originální scifi, které ale kvalitou nedosahuje Matrixu a Atlasu mraků. Nicméně metodika podání je efektivní, CGI je kvalitní, postavy své role na minimální průměr dají a tak největší slabinou je hloupoučký scénář. 65% ()

Rocky88

Jsou tu vidět 2 věci. Peníze (vizuální je parádní) a demence (Wachowští s operací přišli i o mozek). Vyhněte se tomu filmu obloukem. ()

Crawler-D

Bujarý vesmírný večírek a zábava v žánru space opery se vší melodramatičností, nabubřelostí a přepálenou akcí. Film baví, nicméně jenom na základní úrovni, nevytváří si dlouhodobé pouto, nenabízí úžasný zážitek. Vytvořili přitom celý vesmír, do něhož je Jupiter Jones vhozena stejně bezradně jako diváci, ztrácí se a těžko chytá. Hodně se hraje na různé motivace a zrady zrovna oblečených kabátů, které situaci ještě ztěžují, ale nejsou nepřehledné. Struktura je v podstatě přímočará a vyhodil bych jenom zápletku s otcem a teleskopem a taky létající ještěrky, aby to bylo jednak sevřenější k přítomnosti a jednak trochu věrohodnější. Pár dalších dramaturgických zásahu s laserovou přesností by taky neuškodilo. ()

starbrejkr

Obával jsem se toho, ale stejně jsem do toho šel. Bohužel jsem se jen a jen musel přesvědčit, že Wachowskis děsivě ustřelili a popravdě řečeno se dost obávám o jejich soudnost. Jednat si myslím, že si vzali dost velké sousto na vykreslení tak podivného světa na poměrně krátké ploše, na základě čehož utrpěl příběh, který chvílemi působí až směšně - scény mytí záchodů, wtf úřednická pasáž, aj. Pozitivem je pěkný vizuál a fakt, že to nenudilo, ale jestli měl mít film hlubší dopad, tak mě to teda netrefilo. Celkově tedy z mého pohledu velký přešlap a pokud chtějí Wachowští vykreslovat nějaký jiný svět, mohli by se klidně zaměřit na ten futuristický z Atlasu mraků, ten by mě zajímal dost... ()

Cheeter

Ačkoliv jsem nečekal, že tento film překoná Matrix, tak se pro mě stal zklamáním. Na první pohled dobře vyhlížející film, na ten druhý jsem ho zařadil k jiným jemu podobným. Některé scény dokonce připomínal scény z hry Diablo. Jediné, co zachraňovalo film byl Sean Bean, pro něj ve velmi netradiční úloze. ()

C0r0ner

Koukám, že jsem široko daleko jediný, komu se to líbilo. Přiznávám, že to nebylo scenáristicky nic zvlášť objevného, ale to od toho asi čekal málokdo, a tak jsem si jenom užíval parádní vizuál a skvělý spád ověnčený parádní režií sester(!) Wachowských. Akorát mě sral ten dementní ksicht Redmayne se svým retardovaným přehráváním. 90% ()

carly

vizuálne veľmi príjemne natočený film, ktorý sa pozeral tak trochu ako sa číta kniha. Postupne predstavil postavy, ich motivácie a aspoň tú časť mytológie, ktorú bolo treba poznať, aby sa človek aspoň ako tak orientoval. Niektoré akčné scény boli trochu dlhé a nie práve ľahko sa v nich orientovalo, ale celkový dojem je veľmi pozitívny. Bolo zaujímavé stretnúť všetky tri deti a nahliadnuť do ich motivácií. Bolo zaujímavé spoznať svet o tak veľa väčší než ten náš. Hlavná hrdinka bola niekto, s kým sa dalo celkom ľahko identifikovať a bolo super, že to nebola len kráska v problémoch, že to bol niekto, kto chcel urobiť správnu vec, dobrú vec a že sa dokázala zachrániť aj sama a nečakala na princa na bielom koni. Alebo vesmírnej lodi. Aj Caine bol zaujímavá postava. Aj keď asi aj jediná postava, ktorej motivácie mi ostali tak trochu záhadou. Trochu som mala problém sa preniesť cez Channingove facial hair, ale tie topánky boli super. No a Sean Bean. On to prežil!!! Bolo to veľkolepé, zábavné, dobre zahrané, pekne natočené a nenudilo to. ()

Morzael

Tohle že mají na svědomí lidi, co dělali Matrix? Kam dali vkus? Zatím teda zklamání roku. Jediné, co mě tu bavilo, byl ten svět a nápad se sklizní. Zbytek filmu byl tak nevýrazný, klischoidní, plný otravných dialogů a postav bez chemie, že se sám divím, že jsem u toho vydržel. Dokonce i Mila Kunis mi tu přišla strašná. Fakt se mi asi ještě nestalo, že bych měl z filmu pocit, že kdyby všechny postavy najednou vybouchly a film skončil, bylo by mi to fuk. Prostě promrhaný potenciál na sterilní vykrádačku všech sci-fi filmů posledních 20 let. Nuda. ()

necisty

No to snad není možné! Další důkaz (hned po Avataru) toho, že dokonalá vizuální stránka je totálně k ničemu, když nefunguje ten zbytek. Nechápu, jak takový shit může vylézt v podání sourozenců Wachovských... asi jim nakonec přeskočilo oběma. Námět je to zajímavý, o tom žádná, i když ta sklizeň lidí mi něco připomíná - nemluvil o něčem podobném Morpheus, když ukazoval Neovi tužkovou baterku? Fatal error je ale Jupiter, to je tak blbě napsaná postava (za 2 hodiny vystřídala snad všechny možné přetvářky), že jsem tu pak hledal podžánr komedie. To přece nemohli myslet vážně?! Tak tupá postava, tak blbé dialogy... bože. To co se nám nelíbilo na Matrixu v podobě zamilované story, jste tu předvedli znovu a ještě s větší kadencí, gratuluji! ... 3D ()

Pajky3

Od tvůrců Matrixu se prostě čekalo víc a to mnohem víc. První trailer vypadal vcelku dobře a vlastně ve mě nechal lepší pocit než film. To byl prostě průměr s ničím navíc. něco se povedlo a jen tak tak to vyvážilo věci, které se zrovna nepovedly. Nezachrání to ani fakt, že na Milu se dobře kouká nebo fakt, že Sean Bean přežije. ()

PavelVanekArt odpad!

Larrymu Wachovskému jeblo a je z něj žena. V pořádku, pokud chce, ať je. Proč to ale tak moc cítím i z toho filmu? Potenciál na novou éru sci-fi trilogie mohl být na světě, místo toho ale vidím jen digitální bordel který začal jako remake na Krásná pokojská. Být to celý jako remake, dám i hvězdu, ale tohle je prostě na nic. Mila je jako vždy Kundis a ten Eddie zahrál na jedničku s hvězdičkou, ale to nestačí. Naprosto tupý scénář bez špetky inteligentního sci-fi dobrodrůža mohla zachránit jen solidní akce. O tu se snažil poletující Chaning Tatum s očními linkami, které jsou nebezpečnější než lord marcipán nebo jak se jmenoval. Chemie mezi krásnou pokojskou a létajícím Čestmírem byla řidší než prudký anální výtok a pomyslnou třešničkou bylo pro mě to, že za celou dvouhodinovou stopáž jsem nezaregistroval (ani jsem se o to nesnažil) o čem to je a proč ten honí toho. Škoda, čekal jsem alespoň něco. Raději prosím další Matrix. Svět Jupiter Ascending je nudný a ukecaný. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa