Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Fhilipo

Trochu malo záberov Monštra, po ktorom nesie názov celý film ale o to viac vyniknu, vidno ho len málo, fantázia pracuje. Množstvo silných záberov a temná atmosféra, do ktorej je ponorený celý snímok robí z tohoto filmu intenzívny zážitok. Oproti emerichovej verzii sa jedna o realistickejší (v rámci svoho žánru) film s ozajstnými postavami a príbehmi, ale ani tu sa nevyhneme klišé akože manželka hlavného hrdinu je zdravotná sestrička atď. Ako najvtipnejší prvok filmu pokladam herecký výkon Kena watanabeho, ktorý v celom filme a každom jeho výstupe odprezentoval jediny vystrašeny/čudujúci sa výraz, ktorý jeho postavu sprevádza po celý film. Celkom živo si predstavujem ten casting :D ()

Unr3aI

Ano takto to mame radi, Edwards sa drzi poctivo a s uctou japonskej klasiky a ja ho rad za to odmenim 5 hviezdami (80%). Zvuk a hudba este znasobuje zazitok. Filmovy blockbuster, ktory sa musi vidiet v kine. ()

svist10

Logické chyby (celé vagóny logických chyb) přímo třískají do očí, ale přesto jsem ochoten ji milovat. Jako dítě jsem na satelitu sledoval, jak se pán v gumovém obleku (jak mi bylo vysvětleno rodiči) pere s jiným pánem v gumovém obleku/gumovou loutkou. Ale stejně jsem to sledoval. O ději jsem neměl ani páru, ale auta tam létaly vzduchem a modely budov byly nemilosrdně srovnávány se zemí. Takzvané kaiju filmy mám prostě rád. I proto snesu i první americký pokus pana Emmericha a proto jsem taky napálil plný počet Pacific rimu. A teď ji máme tady, dámu, která to všechno začala. Atmosférický úvod navnadil (byť by mu možná ještě víc slušel i ten "atmosférický voiceover" jak to někdo pojmenoval, z prvního traileru (citát z Bhagavadgíty od tvůrce první atomové bomby). Jenže pak je chvíli ticho. Seznamujeme se s postavami, seznamujeme se s hlavní postavou (dokonce celou rodinou, yuk!), a ve chvíli, kdy toho začne být trochu moc (tím myslím nuda), kopne Edwards do vrtule a probudí se MUTO (schválně, kdo si v Q zóně všiml drobného Mothra detailu?). Pak se klasicky zjeví vládní poskok s hovězím mozkem a touhou nechat na americkém území vybouchnout nějakou tu jadernou prskavku. Godzilla od útěkářské scény ale hodí cihlu na plyn a začne přímo sprintovat do explozivního finále. Havajské dostaveníčko má skutečný říz a první zjevení ještěrky je prostě FUCKING AWESOME! Následuje chviličku pauza s regulérně mrazivou scénou na mostě a máme tu finále. Nové, drsnější, pojetí královny ještěrek mi sedí. Mothra si nebere servítky a jde si za svým cílem - vrznout si. A pokud se jí pod nohy připletou lidičkové, jejich chyba. Co na tom, že scénář dělá z Godzilly toho největšího kazišuka historie. Vzduchem opět létají trosky, rozléhá se její řev (mmch, výborně namixovaný) a dokonce se dostaví i jeden milý detail z minulosti. Díky faktu, že téměř všechna akce se skrývá v závěru film příjemně graduje a já se přistihl, že jí regulérně nahlas fandím. Godzilla je zkrátka důstojný remake, který se, jak doufám, dočká neméně důstojného pokračování. P. S.: Desplatův soundtrack je taky pecka. ()

baner

Godzilla Začiatok filmu bol príjemný, v znamení veľkofilmu. Dej sa rozbiehal a pomaly sme sa dostávali so katastrofického scenáru bez katastrofy. V polovine filmu som pochopil, že viac nedostanem a začalo trápenie mňa ako diváka. Pár krát som chcel odísť, ale vlas nádeje ma vždy udržal na mieste. Logiku som vypustil hneď a nechal som ju uspať na vedľajšom sedadle. Inak by som to nevydržal ani do polovice. Na záver čo mi, ale vadilo najviac je to, že som sa musel dívať na Godzillu akoby cez rameno iných postáv. Opíšem Vám to asi takto, predstavte si, na boj v Tróji, boj Achilla s Hektorom pozeráte z pohľadu niekoho v dave na mestskom múre. Proste sa postava baví s niekym na hradbách a občas zazriete čo to z boja dole pod hradbami. Po Pacific Rim druhé obrovské sklamanie v tomto žánru. Na dvojmu ma nik nedostane!!!! dávam 40 ()

franti11

Filmy s GODZILLOU jsem nikdy neviděl, věděl jsem že existují. Na tenhle mě upozornil syn. Byla to naprostá paráda, seděl jsem v kině s otevřenou hubou. Krásně natočený, ty rozměry těch potvor byly neuvěřitelný. Příběh nic moc, ale o to až tak nešlo. ()

kiler1983

na tento film som siel do kina,skoda penazi. to akoze G je americky hrdina cislo 1? ale to snad nie. na tento film som sa tesil aj koli tomu ze boli paradne fotky a ukazky z filmu. ale to ze budu bojovat americka armada "po boku" velkej G tak to nie... jedna z najkrajsich momentov filmu bolo ako ty americky parasutisti skakali z vysky 7km, to bolo asi najlepsie. a absolutna bodka, nakonci ako G odchadzala do mora tak nad jej hlavou preleteli dve stihacky... no parada.... dal som 3hviezdicky ale len koli tomu ze tam boli nove monstra.... druhy diel asi nie... :) ()

Mates Hradecky

Další remake - mohl to být hard průser. Ale není. Film je natočen drobet v retro stylu a tradici godzilovských snímků z 30.let a nenudí. Potěší i absence megahvězd a výborně volené obsazení hlavních postav - Taylor-Johnson, Watanabe, Binoche. A konečně výborný zvuk - když se Godzilla ztopoří a zařve, srolují se vám trenky. ()

Bilbo.cz

Asi největším kladem tohoto filmu jsou efekty. Vypadají působivě a někdy i uvěřitelně. Na druhou strany se často objevovaly chyby v 3D, kontury v pozadí často nezapadaly do sebe. Příběh je jednoznačně uzpůsoben tak, aby umožňoval epické pohledy na obří monstra a tomu je podřízeno vše. Několikrát se ve filmu vyskytnou vedlejší postavy, chvíli odehrávají svůj part a následně zmizí a divák se už nedozví ani jestli přežili. ()

KreeDmaN

Nebudu zastírat fakt, že mě film do jisté míry zklamal. 4* je to pouze s přivřenýma (zavřenýma) očima a jedině proto, že samotná "Gojira" nemá ve filmu chybu. Největší slabinou filmu je ale to, že tam toho moc nenahraje. Je to samý teasing a když se má schylovat k boji, režisér scénku ustřihne. Vše má samozřejmě diváka navnadit na finále, kde si dávají pořádně do těla. Je to nicméně vyhnané do extrému a já jsem byl z těchto střihů spíše frustrovaný. Jako fanoušek Godzilly ještě z dob animovaného seriálu z Cabel+ proto dávám mírnější hodnocení. Příště bych ale poprosil pány režiséry, ať napíšou postavy, které mají na děj filmu nějaký vliv a obsadil herce, kteří umí hrát. "Let them fight"! (75%) ()

nudlis

100x odrbané klišé americkejch "sci-fi" - hlavní hrdina, kterému po útoku ČEHOSI zemře otec, se sám vydává na cestu pomsty aby TO zlikvidoval. Při tom je ohrožen nejen on sám (divil bych se, kdyby nebyl), ale i jeho žena a malý syn a "milony nevinných Američanů". A že to skončí americkým happyendem, to je jasný od začátku. A že tam bude špionážní zápletka, ve který se ukáže, kdo je "zlej" byrokrat a kdo hodnej, to je taky jasný. Takže nakonec je to jen ukázka možností filmovejch trků dnešní doby, podobně zbytečnej film jako svýho času Den nezávislosti, Po zániku země apod. ()

doogiemus

...a to práve, keď som si chcel zohnať EMP pušku. No nič, vypracem byt, odstránim všetku elektroniku, založím oheň, vykopem studňu, veď proti tomuto nič iné nezmôžem. Aj tí americkí vojaci strácajú na odolnosti každým dňom. Len nedávno v Lone survivor ešte v pohode zvládli aj 20 guliek v tele, pády z výšky 20 metrov rovno na skaly a teraz sa im zatočí hlava len z pohľadu hore. Keď nás už Amerika neustráži, tak kto?! Ešteže máme pravekých jašterov, ktorí nás nielen zbavujú toho fuj, fuj uránu, ale aj iných roztomilých tvorov. Už len ich naučiť, aby si vybrali za bojisko nejakú pustinu, nielen furt mesto. Kto to má potom opravovať?! Graficky a efektovo pekné, ale herecké výkony (okrem netvorov) a všelijaké pre mňa nelogické chyby boli dosť iritujúce. Až tak mi to nesadlo. ()

Fatush1

Co může být lepší než 100 metrový monstrum co všechno zničí ? Jedno monstrum vs dvě monstra co všechno zničí :D. A přesně takováhle je Godzilla : monstroózně mega super epická :D ()

RoxaNie

Film hodnotím kladne, napriek tomu, že ten dej bol neskutočne rozkúskovaný a hlavné zameranie sa na Godzillu sa vytráca a skôr riešia zmutované plechovice. Bolo tam na môj vkus veľa dymu, kedy by som skôr ocenila nejaký záber na detail (niežeby ich tam nebolo dosť). Hudba dotvárala neuveriteľnú atmosféru, takisto z tých reprákov šiel taký tlak až pri každej tlakovej vlne mi nohy riadne zavibrovali, čo len dotvorilo celú atmosféru filmu. Herci super. 4/5* ()

AnimalMother

Dle mého názoru je Godzilla vynikající film, který má v rámci svého žánru i nezvykle hlubokou myšlenku. Je to blockbuster, jaký tady už dlouho nebyl. Ti, kteří přišli do kontaktu pouze s Emmerichovou Godzillou nebo očekávají zběsilé filmové tempo či plejádu CGI efektů ala „Pacific Rim“ ale nebudou zřejmě příliš nadšení….. nevadí Gareth Edwards je můj nový hrdina. Více zde ()

ohinek

Hrozně mám rád ve filmech ty vysvětlovací seznamovací části ať už šlo o Počátek nebo třeba Transformers 3 a nejinak tomu bylo u Godzilly. Nějakou hodinku jsem se královsky bavil, je tu ovšem dost kiksů, které učinilo všechno to napínavé vysvětlování úplně zbytečným. V polovině filmu totiž hlavní persona filmu natáhne bačkory a i když to ještě chvíli vypadá nadějně, tak zbytek filmu pouze okrajově rozvijí to co se stalo v první půli, protože se plně soustředí na souboje monster, které si dělají co chtějí, aniž by to někdo vysvětlil (třeba chrlící oheň), které divák sotva zřetelně vidí a na veskrze klišoidní osudy zbylého a dost nesympatického hrdiny, jehož konání se ještě k tomu zdá celkem zbytečné - nějaká naléhavost a napětí zde neexistuje. Emmerich byl lepší. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)