Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Jazz06

Na druhé shlédnutí se mi Godzilla líbila ještě víc než na první. Film sází spíš na pohled lidí a hlavního hrdiny na zkázu obrovských rozměrů než na akční scény bojujících monster. Soubojů je jen poskrovnu a většinou se jen láká na neviděné tajemno. O to víc si pak divák užije epické scény, když se monstrum vynoří ze stěny prachu. Mně osobně ty akční souboje vůbec nechyběli vzhledem k tomu, kolik si jich člověk normálně v jiných blockbusterech užije (zvlášť v loňské blbině Pacific Rim). Najde se tu samozřejmě pár kolosálně stupidních p...vin (největší WTF nad atomovkou na konci), ale výjimečně mi to vůbec nevadilo. Velké plus patří tvůrcům také za tradiční vzhled Godzilly a celkově za ctění japonského originálu. V pár scénách mi to příjemně připomnělo Jurský park či jiné Spielbergovy filmy. Herecké obsazení hodně dobré, možná jen škoda výkonu Aarona. Soundtrack výborně sekunduje a co se týče zvuků, tak perfektně dolaďují atmosféru a řev Godzilly je dokonalej. ()

jan008

Godzilla filmy hodnotím podle velkosti Godzilly. Mohla být menší, ale mohla být i větší. Tak snad příště. ()

Withree

Spíše by se to mělo jmenovat Not Godzilla. Titulní monstrum je v podstatě takový sidekick, deus ex machina pro vyřešení problémů, které si lidstvo samo natropilo. nechal bych je trpět, šmejdy jedny! O scénáři není radno ani mluvit, Aaron Taylor-Johnson a Ken Watanabe pořád jen divně čumí, a když už někdo hraje, tak skončí do 40 minut. Aspoň finální a efektivní showdown je nafilmován velice pěkně, efekty povedené. Nejhorší na tom všem ale bylo, že mě to i celkem bavilo a uteklo docela rychle, takže musím filmek označkovat známkou 3*. ()

Tamten

Pěkný film o tom, jak se perou dvě obří potvory a boří při tom města. Bohužel to je jen menší část celého snímku, který je dále obalen klasickou příšerností o superkladném vojákovi, šťastné rodince co se dostala do bouraného města a jinými americkými scénkami, bez kterých nedokáží tyto filmy natočit. ()

Eventyrer

Uvedomili si scenáristi, že ani jedna z hlavných postáv nebola potrebná? Od mladého vojačika, ktorý v deji vlastne nikam nepatrí cez jeho ženu, ktorá ako doktorka maximálne tak raz potlačí postel s pacientom, rovno okolo Juliette Binoche, ktorá tam je z neznámeho dôvodu, či vedec, ktorý trpí platonickou láskou ku Godzille. Najväčšie slovo tam má armáda, nakoľko sa pozeráme na celú vec očami vojska, čo je zabijacky nudné. Všetkému velí jeden pajác, ktorý nad sebou nemá iných pajácou a riadi si to celé po svojom a keďže sa pozeráme na Americký film, na veci sa nepozeráme inteligentne a uvážene, ale zdegenerovane a s jadrovými zbraňami. Nesmiem zabudnúť na prerasteného motýľa a jeho ozrutnú nohatú samičku, ktorý sú vcelku desivý a ide z nich mráz po chrbte. Hviezdička za parádnu hudbu, ktorá bola jediným dobrým v celej tej šaškárni. ()

LabySo69

Moc by mě zajímalo, v jaký době že to vlastně žijem, když někteří z nás vytvářejí film nesoucí honosnej název Godzilla, když je ona Godzilla ve filmu sotva 20 minut čistýho času a samotnej příběh se točí kolem úplně jinýho monstra a hlavně teda kolem zasraný americký armády. Celý ie to jen zasraná klamavá reklama. I moje přítelkyně, jakožto absolutně nenáročnej filmovej divák, si postěžovala, proč nám předhazujou scénu s letadlem plným nám nic neříkajích vojáků, když se zrovna v tu dobu strhla bitka..škoda, protože Godzilla nejen, že skvěle vypadala, ale uměla se i rvát, tak nevim, proč nám nenabídli aspoň pořádnej, ameriku devastující, 20-ti minutovej souboj. ()

Boris.

Godzilla mě teda moc nenadchla. Vypadala docela komicky a to druhý monstrum, Muto, to už sem vůbec nepochopil. Myslim že tomu chyběly daleko lepší scény, kde spolu ty obludy bojujou a možná bych z toho filmu vypustil i všechny lidi, protože tam byli stejně úplně zbyteční. ()

E lan

Kladná Godzilla, ok. Celkově zajímavý akční film s vynikajíci atmosférou a slušnými skoro uvěřitelnými scénami. Herecké výkony jsou dobré, jen nechápu štěky známých herců. ()

Acrobat

Dva vrtuľníky sa vznášajú tesne nad kolónou čiernych opancierovaných vozidiel chrániac delegáciu OSN a USA. Zastavujú pred polorozpadnutým domom, obsadia vchody a strechu. Ťazkoodenci prví, muži v oblekoch druhí. V centre NY v mojom bytíku na samotnom vrchu si púšťam karaoke a vyspevujem Puff Daddyho, siesta poobedňajšia. Dvere vyletia, okná sa rozbijú, a už ležím spútaný na zemi. Do riti, pomyslím si, špinavé ponožky a odžabané tričko od rybacej nátierky. Keby som aspoň oblečený bol. Veľvyslanec OSN, nejaký Japončík: „Merisi. Puff Daddy zlyhal. Druhýkrát mu na to nenaleteli. Kreatúry sú späť.“ „No vidíte, vážení, teraz vám budem dobrý...“ Ruch sa ani nedal opísať. Hoci ma poslali z druhého sveta späť ozajstné peklo som nevidel. Ale toto sa tomuto podobalo. Už noha zašliapuje nemocnicu, či čo. Z posvätnej nie z tohto sveta Berrety rachotí výstrel, pri ktorom musím byť v stave milosti, kľačať, a ustavične volať o pomoc ako pokorný služobník. Účinne, jediná strela a noha mení smer a tvor padá na zem. Okolo všetci zdivene pozerajú. „Ale veď páľte ďalej, moje konanie neznamená vašu nečinnosť.“ Priznám sa, chlapcom to išlo sexi. Pálenie zo vzduchu, rakety, dolná paľba z húfnic a tankov, guľometná smršť pôsobí efektne, ale sakra málo efektívne. JA som len pobehoval a chránil strategické ciele. Nasraný som bol však nenormálne. Gojire som nemohol ublížiť, lebo „Vraj“ pomáha ľudstvu a prírode. Do vysielačky kričím: „Ale načo potom ju dávate do ulíc, kde zabije, podotýkam zabije, desiatky miliónov ľudí?? Auu, do čerta...“ Potkol som sa a padol do hlbokej jamy, lebo všade je tma ja vidím úplne h...o. Už ma to prestáva baviť, chystám sa ukončiť všetky tri tvory naraz, keď ako tak kukám hore, červené šípy letia strmhlav dole. Nádherný úkaz. Pobehnem ďalej a tam vidím rozpolteného novinára. Fotomašina vedľa neho, skúšam, nefunkčná. Nie, chlapci, vydržte, chcem zábery...Nič. Letia rýchlo, letia divoko, režú srdce moje , srdce divákove. Krása, zahľadený som zostal dosť, až som si nevšimol ako z troch strán peklom vyvrhnuté kreatúry. Poď so mnou Pane, vynes ma do nekonečného milosrdenstva, buď mi učiteľom, cestou, spásou a vykúpením. Obe ruky sa zamestnajú pália na Západ a Východ rany, ktoré ma zabijú takmer do zeme, ihneď krížim ruky vpred, dvojité pálenie (až z mokrých vlasov špliechajú kvapky vody) a Gojira ráta sekundy do styku nevinných hebrejčinou popísaných nábojov, ktoré prenikajú kôrnatým krkom tej tlstej potvore. Pomaly sa odlamuje, oddeľuje nepekná hlava a padá z rachotom dole. To máš za tých mŕtvych civilov. Pozerám do neba, ale všade prach, tma, pachuť hniloby, krvi a mŕtvol. Teraz to do mňa napáli všetko čo má hlaveň. Z okien zostalých mrakodrapov, z vrtuľníkov a tankov. Zabil som ich Gojiru. Veľkého to priateľa ľudstva. Poď so mnou, poď so mnou, neobzeraj sa späť...(videné 20.09., 26.09.2014, 27.09.2014, BDrip) ()

florik

Přesně to, co jsem chtěl. Úplně jiná a myslím, že pravá myšlenka toho monstra Godzilly. Konečně Amíci převzali námět a neposrali ho. ()

Wyrdas

Určitým způsobem jsem se na Godzillu těšil a když jsem ji konečně dokoukal, tak jsem nevěděl, co říct. Vše, co jsem od filmu čekal, v něm jednoduše nebylo! Dvě hodiny mlhy, tmy a... a tmy! Těšil jsem se na nějaké parádní bitky, ale žádné takové jsem se nedočkal. Naproti tomu jsem se dočkal až neuvěřitelně neskutečným způsobem blbých (a to i na Američany) lidí, kteří vymýšleli jednu debilovinu za druhou. Stupidita filmových postav samozřejmě vedla ke stupidnímu ději a tak jsem dostal obrysy Godzilly obklopené vydestilovanou demencí. Možná by si toho člověk ani tolik nevšímal, kdyby se ve filmu dělo alespoň něco trošku zajímavého, akčního... ale kde nic není, tam prostě není nic. Dalo by se to sestříhat na deseti minutový trajler ve stylu ochutnávka před hlavním chodem. Ale takhle si to stěží zaslouží jednu hvězdu za snahu a všeobecný dojem a tu druhou za Godzillu - tedy alespoň co můžu soudit dle těch obrysů, co jsem ve filmu viděl, tak byla poměrně věrná své plastelínové předloze. Takže dvě hvězdy, ale s hodně odřenýma ušima a velkým mínusem. ()

vincchuppo

Godzilla, jako samotné monstrum, které ochraňuje lidstvo před ostatníma mutostma, byla cool & groovy! Efekty, animace, výbuchy, kamera, pecková jízda! Lidi? Herci, kteří tady hráli neměli jiskru. I když kolem nich to jiskřilo naplno, tak oni sami byli dost nevýrazní a nezajímaví. Jinak story mě nějak moc nepřekvapilo, což asi filmu s touto tématikou vyčítat nemohu. Soundtrack se mi líbil. ;) ()

ktL

Perfektní vizuál a mocný potvory. Bohužel taky perfektní klišé a - ruku na srdce - kvůli přepálené stopáži Godzille chybí vycizelovaná atmosféra Cloverfieldu, na kterou jsme se těšili. A to je škoda. 70 % ()

HonzaMag

Rozporuplný snímek, kde chtěl Edwards na jedné straně vzdát poctu staré klasice, ale chtěl jít zároveň i svou vlastní cestou. Snaží se působit spíše atmosférou a náznaky; příznivci krále monster se dočkají až v závěrečných ca 20 minutách. Paradoxně více prostoru zde dostala jiná monstra... Lidští herci zde hrají druhé housle - za zmínku stojí snad pouze Watanabe. Více prostoru dostal místy až směšně působící Taylor-Johnson - mutující puberťák v roli drsného bouchače doplněný prázdnou Olsenkou (kolik jich vlastně dohromady je?). O lidi zde však nejde, takže to je vlastně jedno - hlavní rozpočet zcela jistě padl na technické efekty... ()

dudo0606

No dosť sklamanie akože. Godzila ako správkyňa prírody, ochranca ľudstva a rovnováhy v prirodzenom priebehu existencie? navyše ten trápny modrý lúč z huby koho napadol preboha? ... Ako efekty super ale to asi tak všetko. Mohli to aj lepšie vymyslieť veď to malo taký potenciál, škoda no. ()

lakart

No, páni. To jsem nečekal. První polovina filmu mi doslova vyrazila dech, kdy jsem si říkal, v USA dokázali natočit smysluplný blockbuster bez kliše a trapných scén. Druhá půlka už taková nebyla a posledních dvacet minut to totálně zabilo. Ke konci filmu dochází dech a dostaví se trochu nuda, ale i tak se jedná o mnohem lepší zpracování klasického příběhu než Emmrichův pokus. 75% ()

netWoor

Tak se nám autoři vrátili do let Godzilla vs. jinejpodobnejxindl. Jestli někdo chce vidět souboje příšer, nechť si pustí spíš Jurský svět, protože todle se moc nepovedlo. Logika žádná, děj příšernej a ty zmiňované (vesměs noční) souboje ... děs běs. Něco mezi 2-3. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)