Godzilla

• USA Godzilla (více)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

ohinek

Hrozně mám rád ve filmech ty vysvětlovací seznamovací části ať už šlo o Počátek nebo třeba Transformers 3 a nejinak tomu bylo u Godzilly. Nějakou hodinku jsem se královsky bavil, je tu ovšem dost kiksů, které učinilo všechno to napínavé vysvětlování úplně zbytečným. V polovině filmu totiž hlavní persona filmu natáhne bačkory a i když to ještě chvíli vypadá nadějně, tak zbytek filmu pouze okrajově rozvijí to co se stalo v první půli, protože se plně soustředí na souboje monster, které si dělají co chtějí, aniž by to někdo vysvětlil (třeba chrlící oheň), které divák sotva zřetelně vidí a na veskrze klišoidní osudy zbylého a dost nesympatického hrdiny, jehož konání se ještě k tomu zdá celkem zbytečné - nějaká naléhavost a napětí zde neexistuje. Emmerich byl lepší. ()

babuška

Neuvěřitelná slátanina, Godzilla jako matka příroda, potvory z radiace, neskutečně špatné výkony herců. Předchozí film je mnohem lepší a to po všech stránkách. Jediné co je standart jsou triky a za ně 2. ()

musolini

Zklamání a nuda,ale nevím,jestli jsem podle hodnocení tady nekoukal na jiný film,protože to na 5 a ani na 4 hvězdy není ani náhodou.Škoda... ()

Da_reba

Keď idem do kina na film s názvom Godzilla tak čakám že sa budem pozerať na Godzillu a nie na nudný príbeh o vzťahoch , človek ničí prírodu, vláda niečo zakrýva bla bla bla bla... Sračky ktoré nikoho nezaujímajú. Samotná Godzilla je z takmer dvojhodinového filmu asi len v 20 min stopáže (veeeeľké sklamanie) a zo sľúbených monstier bojuje iba s jedným (plus s jeho pychnou) ktomu ešte s tým najmenej známym. Aby toho nebolo málo tak jeden dobrý herec z celého filmu to kúpi hneď na začiatku a zbytok filmu je divák nútený pozerať sa na ten debilný výraz ešte debilnejšieho a nastrielaného "nakopnite ho do riti". Ak chcete vidieť dobrý film s Godzillou pozrite si niektorý z japonských. Amíci to jednoducho nevedia ani keď majú niekoľko násobný rozpočet. To už Pacific Rim bol zábavnejší ()

flouny8

Svět sužuje milenecký páreček MUTO a z moře vyleze alfa predátor Godzilla, aby jim natrhla prdel a ve světě zavládla rovnováha. WTF? Děj skoro žádný, soubojů monster pomálu a ještě nějákým divným způsobem zamlžené. Stará Godzilla byla rozhodně nápaditější, lepší a lépe herecky obsazená. ()

Mukade

až po záverečný súboj strašná nuda. A to som ešte preklikával dopredu tie najnudnejšie pasáže. Pacific Rim bol ďaleko zábavnejší - oveľa viac fightov. Ale ináč Godzilka bola celkom milá. Chcel by som mať takú doma :) ()

MartinSTFC

Tak zdejší vysoké hodnocení skutečně nechápu. Tvůrci se očividně obávali neúspěchu v případě, že by vyrukovali pouze s Godzillou, tak tam pro jistotu nasázeli ještě jakási dvě zmutovaná radioaktivní monstra, která měla filmu zřejmě dodat na akčnosti. Bohužel zde se to minulo účinkem a na mne to působilo veletrapně, je mi líto. Pakliže jdu na film s názvem Godzilla, očekávám, že film bude o Godzille. A né o nějakých rádoby příšerkách vycucaných z prstu a rozhodně mi nestačilo těch pět minut, ve kterých se Godzilla ve filmu objeví. To jako vážně? Tak šel jsem krucinál na Godzillu, nebo na Souboj Titánů? Navíc filmařům pořád nedošlo, že ani ty nejlepší vizuální efekty (vizuální stránka je vcelku podařená) prostě nevykompenzují otřesný scénář a nulový děj. Inu, dnešnímu divákovi prostě stačí k potěšení a vysokému hodnocení čím dál tím méně. Toto s Godzillou má společné jen to jméno a osobně mi to přijde jako tupá slátanina a snaha vydolovat co nejvíce korunek z tupých diváků. Ještě, že tam nepřiletěl Batman a všechny tři tam nezfackoval na jednu hromadu... S tímhle já jako režisér vyjít ven, tak se hanbou propadnu. Zostuzení Godzilly tak, jak jí známe. Dvě hvězdy za vizuální stránku. ()

Vinki

Nesmírně inteligentní (ano, je potřeba mozek) a velkolepý film. Naprosté nadšení střídala jenom touha křičet, aby jim nandal ještě víc. Víc k tomu nemám, jasnějších 5 hvězd jsem snad ještě nedal. ()

Caesius S.

Nová Godzilla pokračuje v nenáročném trendu Transformers a Pacific Rim, ale je v ní zabudováno více původní japonské mytologie, a proto je některými pojídači popcornu označována za povedenější než verze z roku 1998. První hodina filmu je nudná vata, druhá polovina chytá určité tempo, ale efekty nejsou všechno. Hlavní hrdina je pouze nepotřebná rekvizita a to samé platí o jeho rodinných problémech. Zlatý Emmerich! ()

pepca72

V rámci Godzillího žánru naprotá spokojenost. Pojetí filmu z jeho podstaty, zazení do retro období, a vizuál godzilly byl zcela perfektní. Rychlý spád, neustálá akce a napětí až do konce s heppy endem, co více chtít. Řemeslné, zábavné, akční, napínavé a přiměřeně dojmené. U mně za 5*. ()

Pritok

kriste to co bolo :D 20% za waltera whitea, 15% za tych 5 minut cisteho casu co tam aj bola godzila. to, ze som pocul vzdy len zvuky v pozadi neratam, ze tam aj bola. neviem film by sa nemal snazit vsetko zachranit na efektoch. ked to nema pribeh tak by to malo mat aspon daco dalsie. od tohto som cakal spad a akciu, no cely film sa nic nedialo, aj ked sa to tvarilo, ze sa nieco deje. postavy a co sa s nimi stane mi boli ukradnute. a ten koniec ma rozosmial. toto sa neda brat ani s nadhladom. predrazeny crocosaurus. pacific rim oproti tomuto bol zrely na oscara. proste cele zle. ()

zekon

Možná to měla být pocta gumákům z 60 let, ale dnes to přece jen nefunguje. Zatímco původní černobílá Godzilla má své kouzlo toto působí naprosto trapně a je to otřesná nuda!!! 30min. zbytečné stopáže která vůbec nic neřeší a snaží se navodit nějaké smyslno je uspávající i když se něco děje. Nejlepší kus je procházka zdevastovaným městem okolo elektrárny. Godzilla se celkem povedla ale Mota je otřes. Chápu kopii původní Mothry s ostatníma gumákama dohromady, ale oni se nepovedly ani některé triky. Nelíbila se mi samozřejmě ani Emmerichovka ale tam aspoň hráli herci. Nezapomenu na nadšení z dětství, kdy jsem kromě jednoho kousku viděl v kině všechny "gumáky". Tohle by mohlo taky nadchnout jen děcko, ale vono nenadchlo, bylo stejně znuděné jako já :) Co fungovalo v 80 letech nefunguje dnes. Dal bych odpad, ale za pokus 1*. Jak to mělo vypadat ukázal Pacific Rim. ()

Richie4422

Mommy, look! Dinosaurs! ROAAAAAR! I am the danger !!! Pew, pew.. pew pew! Boooom! Kill it with fire before it lays eggs! Pew, pew, Boooom. Lik if u cri evrtime! Whooaaa, ROAAAAAAAAAAAAAR! ()

Big Daddy

Návrat legendárního monstra se moc nepovedl. Snímek je technicky zpracován velmi dobře a to včetně samotné Godzilly, ale příběh je naopak velmi špatný, nezáživný a tedy nudný. Pamětihodné herecké výkony se také nekonají a tak alespoň hudba a zvuk ještě dojem trošku napravují. V druhém díle, ale prosím výrazně přidat. ()

joemikes

Juchuuu máme nového hrdinu, Godzila: Pomáhat a chránit předčila mé očekávání, ale že si to ty potvory rozdávají ausgerechnet dycky v New Yorku, například v Africký poušti by to bylo méně ztrátové, ale to by si grafici nevydělali, chápu. Ode mně za grafiku, kdy nebyla opomenuta ani slina v ústech té malé mršky, 5 hvězd. Docela jsem jí fandil :-) ()

numan

Nebyli by to Amíci, kdyby ze staré milé japonské peachovinky neudělali novou topornou a patetickou peachovinu gigantických rozměrů. Původní těžko uvěřitelnou story oblepili těmi nejhoršími rodinnými klišé a zcela jí zbavili lehce ulítlého kouzla a nadhledu originálu a zasadili jí do vlasteneckého až nacionalistického mramoru s hvězdami a pruhy. Milí hollywoodští kšeftmani, když už jste tak nablblí, že neprodukujete skoro nic jiného než samé dvojky a trojky nebo přinejlepším kopie věcí, které už tu kdysi byly, vykašlete se aspoň konečně na chudáka Godzillu a rozjeďte svojí uhozenou gigashow s Gappou nebo veselou dvojkou Gamera kontra Gaos. Ti Japončíci měli tenkrát v 60tých letech stokrát víc invence, než vy. Pro Garetha Edwardse byl tohle zřejmě životní kšeft, ale co se týče kvality, je Godzilla oproti jeho výborné "Zakázané zóně" mocný úkrok do komerčních pekel. Jen tak mimo dílo - zdá se mi to nebo je obraz čím dál širokoúhlejší? Možná to vypadá dobře v sádláckém multikině velikosti hypermarketu TESCO, ale u televize už si pomalu připadáte, že na svět čučíte průhledem tanku. Další důvod, proč dávat přednost relativně nápadité filmové a seriálové televizní produkci (pochopitelně nemyslím českou) před rozkravenými a čím dál prázdnějšími holywoodskými "megabijáky". Přinejmenším si při akčních soubojích nevykroutíte krk jako u tenisu. Plátno by se zase mohlo pomalu začít roztahovat po svislici, proužek je dobrej tak maximálně na triko. A možná by se taky ve světě komerčního filmu konečně mohlo ubrat na megalomanských rozpočtech a pro změnu přidat jednu - dvě myšlenky... Nikoho by to fakt nezabilo. ()

pitbull96

No jak se vyjádřit. Číší ze mne zklamání, ikdyž můj oblíbený hrdina přežije. Předchozí godzilla byla podle mého názoru kvalitnější. Godzilla v tomto snímku vypadá až roztomile, jak má mrňacou tu hlavičku a zvláštní sípající "hlas". SPOILER! Samotný děj pak krapet pokulhává,jakmile dojde na šarvátky "monster". A to jak se najednou hlavní hrdina změní v téměř kouzelnou bytost... ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)