Originální komedie o kaskadérovi Mikovi (J.-P. Belmondo), jenž se dostane do tíživé finanční situace. Navíc se jeho snoubenka (R. Welch) právě urazila a hodná se naschvál raději provdat za postaršího hraběte. A aby toho nebylo málo, musí se Mike vypořádat ještě se zženštilým hercem Bruno Ferrarim (J.-P. Belmondo), kterého má zastupovat. Jean Paul Belmondo září ve fenomenální dvojroli a celé řadě nezapomenutelných scén! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Phobia

Asi bych měla vůči filmům s Belmondem vnímat nostalgické emoce, vždyť to byla v dobách mého dětství radostná událost, kdykoliv nám komáři do televizní záplavy sjezdů ÚV KSČ a dalších demagogických blábolů nadělili nějaký film od soudruhů z Francie. Ale nějak se stalo, že Belmondo mi z oblíbenců rychle vyšuměl. "Zvíře" je solidní komedie, jedna z těch vyvolených, na kterou se i po letech dá dívat bez přemýšlení, co jsme na tom, proboha, kdysi viděli? Bruno Ferrari i Mike Gaucher stále dokážou vytvarovat na rtech široký úsměv, nicméně o moji srdcovku nejde. Tož tak. 75% ()

kinej

Belmondo je skvělé herec, zejména komik. Také je obdivuhodné jeho dohodlání nenechat se zastupovat kaskadéry. A zvíře je film plný dobrých gagů a ohromujících kaskadérských triků. Ale film nemá zase až tak dobrý děj, který by ladně tmelil všechny tyto scénky a akce dohromady v nějaký ucelenější a zajímavější příběh. Belmondo má za své nasazení plný počet, ale režisér a ostatní si mohli dát záležet víc. ()

Pepinec

Kdyby to šlo, pozval bych tenhle film na rande, sbalil ho, zbouchnul a měl s ním spoustu dětí. A můžete si být jistí, že kdybych já pár let odcouval nebo ona sjela z pásu o něco dýl, provedl bych to samé i s Raquel! Film, kterému by ostatní filmy měly platit pití. ()

Boogeyman

Belmondova svatá trojice -Muž z Acapulca, Veselé Velikonoce a Zvíře! Těžko říct, který z nich je lepší, všechny tři jsou geniální! ()

Hromino

Na první shlédnutí jsem dal 4*, prostě jenom kvalitní francouzská komedie. Na druhé shlédnutí však musím přidat ještě jednu hvězdu - Belmondo je tu prostě úžasný, obzvlášť hraní retardovaného invalidy mu opravdu jde ;) ()

petaspur

Kaskadér Mike Gaucher by se rád oženil se svou kolegyní Jane Gardnerovou, ale kvůli jedné drobné neplánované fušce ve svatební den a hromadám sádry na obou tělech, to nebude tak jednoduché. Mike se pro obnovení vztahu bude muset prohánět v gorilím kostýmu, v masce idiota připravovat stát o sociální dávky, mnohokrát si vykouřit svoji poslední cigaretku a hlavně odolat nejmužnějšímu z nejtvrdších (alespoň v pánské společnosti) nadsamců Bruno Ferrarimu. ()

misterz

Od čias mojej mladosti sa, čo sa týka dojmov z tejto francúzskej komédie, zmenilo len veľmi málo. Stále vtipné, stále zábavné a s minimom hluchých miest. A k tomu ešte krásna Raquel Welch ako bonus. Čo viac si priať? Relax a pohodička pri filme zaručená. 75/100 ()

Aidan

Belmondo jako muž stoprocentní i čtyřprocentní v komedii mého dětství, u níž se i po letech směju, byť mi to mé intelektuálské superego vyčítá. Bruno Ferrari forever! Být však Italem vyhlásím Francii za tenhle film válku. ()

kingik

Zvířete jsem si zde nevšiml, leda tak kostýmu opice, do kterého se hlavní protagonista obléká, když dělá reklamu na těstoviny, ale zato jsem registroval rovnou dva Belmondy. Jeden byl špičkový kaskadér a druhý velká filmová hvězda Bruno Ferrari, idol všech žen, paradoxně však všech žen se stranící pro svoji náklonnost k mužům. Ale hlavně jsou si oba k nerozeznání podobní, a proto kaskadéra Mikea angažují jako dubléra velké hvězdy v nebezpečných scénách. A právě Belmondova dvojrole je to nejlepší na tomhle filmu, spolu s rozverným hudebním doprovodem a řemeslnou režií slavného tvůrce komedií Clauda Zidiho. Belmondo sice maličko přehrává, ale vše se drží ve velmi roztomilé podobě. Jeho partnerce Raquel Welch jsem sice špičkovou kaskadérku moc nevěřil, ale Belmondo tady žádného dubléra nepotřeboval, s výjimkou jedné náročné scény s padákem. Z dnešního pohledu už je celkové pojetí filmu silně "out", vtipu je tam tak akorát a hlavně zásluhou Belmonda se jim dá zasmát. Když to tak vezmu, je to milá kravina na pátou. A ještě vynikající dabing měl velký podíl na snesitelném diváckém zážitku. Výsledek je pro mě poněkud "belmondovsky" ztřeštěný. 60% ()

Omnibus

Nejen, že Belmondo je Pan herec, zde navíc hraje s takovým gustem a s takovou živočišnou radostí, že místo oslavných ód se zmůžu jen na lakonické:   JE TO ZVÍŘE!   Ovšem taky mizerný otrapa.   „Okamžitě odvolej, co jsi řekla!“ - „Co? Toho mizeru?“ - „Otrapu! Mizeru dokážu spolknout, ale OTRAPA... Michel Gaucher! To tedy ne. To je urážka! Za tohle musíš dostat pár... “    ...    ...     A žbluňk! ()

Šakal

„Jedete na Montmartre? Jak to víte? Někdy jsou takové noci“ :-) Co dodat. Klasika, klasik. Společně s Mužem z Acapulca můj nejoblíbenější Belmondo. Mám rád lidi, kteří nejsou (za každou cenu) vážní a navíc si sami ze sebe (nikoliv z druhých) umí udělat prdel. To není zase tak běžná záležitost (vlastnost). Navíc zde Belmondo mohl bezezbytku zůročit svoji původní profesi kaskadéra (viz jeho úsměvné naháněčky se sociálkou, popř. scéna(y) pádu ze schodů). Jako třešínka na dortu je tu potom (pro nás chlapy) božská Raqueel Welch. Je nesmírným potěšením sledovat tuhle dvojici (btw, tahle volba byla opravdu pověstnou trefou do černého) jak se navzájem pošťuchují a nahrávají na smeč(e) a scéna, kdy Raquel vylézá (po střemhlavém skoku z vodopádu) na břeh, patří mezi ty, kdy se chlapovi nedostává potřebného okysličení (v) mozku. A teď mi řekněte (chlapi) co víc si může člověk přát?! Pohodová oddechovka, která se (mi) NIKDY nepřejí. ()

Anderton

Belmondo bol skvelý kaskadér, z čoho si tu robí poriadnu srandu, ale nikto sme pred zhliadnutím Zvieraťa nevedeli, že dokáže presvedčivo stvárniť gaya. I keď ja si vážne neviem predstaviť, že by nejaký gay dokázal pri dotykoch Raquel hovoriť: fuj, ženská!. Musím sa nejakého opýtať, či je taký odpor aj u opačne orientovaných ľuďoch pri tak krásnom tele možný. Niekoľko skvelých gagov ako z grotesky, niekoľko skvostných dialógov a poriadny kaskadérsky "odvaz" na záver. Logiku asi pri hodnotení bláznivej komédie opominieme, nebudeme predsa rozmýšlať nad postavou Welchky, ktorá si chce raz zobrať jedného, na druhý deň (resp. za dve minúty) druhého a im jej vypočítavosť neprekáža. Takže zhrnuté: Belmondo bol aj skvelým komikom a vedel robiť parádne ksichty. ()

Frajer42

No tedy jako komedie nefunguje film totálně. Příběh je zde strašně přízemní, ale nedělalo mi naprosto žádný problém se bez přehnaně zvýšené hladiny nudy v krvi prokoukat až do konce. Například takový Muž z Acapulca se mi však líbil nesrovnatelně víc, protože měl něco co zde zcela chybí - humor. Což je v komedii prvek dost podstatný. Chybí-li v komedii humor, tak se těžko chytím něčeho dalšího. Nezasmál jsem se ani jednou. Asi každý považuje za vtipné něco jiného. Dávám 2* přičemž nemám nejmenší tušení za co dávám tu druhou. ()

boshke

Po Muži z Acapulca z počátku trochu moc bláznivé a uřvané, ale postupem času jsem se na film naladil. Belmondova dvojrole Mikea Gauchera a Bruna Ferrariho nemá chybu... 100% ()

Slartibarkfast

Jedna z nejpovedenějších komedií s nesmrtelným Belmondem, kterého doplnila okouzlující Raquel Welch. Nezapomenutelné hlášky a vtip v každém záběru opravdu stojí za to. Zkrátka tuhle záležitost by si neměl nechat ujít nikdo, natož fanoušek Belmonda. Vřele doporučuji, neboť na mne to udělalo veliký dojem už když jsem ji viděl poprvé jako malý kluk. 90% ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch