EvilPhoEniX

Dvojce Collet-Serra a Neeson mi velmi sedí. Tohle je thriller jako víno, který od začátku našlápne na plyn a řítí se kupředu tempem zběsilým a nezastavitelným. Film obsahuje pár zvratů, překvapení, objeví se zde quantum slušných nápadů a finále je jak technicky, tak vizuálně dech beroucí. Můj oblíbený herec opět nezklamal. Čistá napínavá zábava! 80% ()

tron

Liam Neeson to celé drží na svojich pleciach a nikto ďalší nemá šancu (a už tobôž ju nemá jedna z najnesympatickejších amerických herečiek, Julianne Moore). Scenár je na prvý pohľad úžasne geniálny (už tá zápletka!), ale je lepšie nad ním príliš nerozmýšľať, lebo zistíte, že to celé možno bola jedna veľká blbosť. Dobrý začiatok, uchádzajúci stred a vcelku nudné vyvrcholenie. ()

dO_od

// Neeson si odskočil od těch lepších filmů a natočil tuctové Přepadení 3: Temný pager útočí. Chvílemi fajn, chvílemi wtf, nakonci facepalm... těch 6/10 je s přihmouřenýma očima. ()

emma53

Už se toho tady napsalo mraky, takže je to celkem všem jasné. Asi hodinu a půl jsem byla nadšená, ale je strašná škoda, že těch posledních pár minut jsem byla trochu zklamaná z toho závěrečného finále. Když to ale vezmu kolem a kolem, tak jsem to tak trochu od tohoto typu filmu čekala. Objektivně tudíž za tři, ale já se vážně ani minutu nenudila a Liam je sympaťák, jemu tyhle role zkrátka sednou jak přišitý, no nepřihodit tu jednu hvězdu navíc by ode mě nebylo férový. A taky se jim docela dobře podařilo ukrýt ty záporáky, kteří za tím vším stáli. Všechny moje tipy postupně odpadaly jak švestky ze stromu a vynořili se týpci, které jsem okem míjela jako zcela nevyhovující mé představě. Je to klasika, která rozhodně neurazí, umí diváka udržet na sedadle v letadle celou dobu a konec přijde tak rychle, že ani okem nemrknete. ()

Lateef

Od té doby, co Ryback připravil pokrm z vymáčknutého oka a nožem penetrovaného mozku, jsem si tuto žánrovku, kde se hlavní hrdina postaví v uzavřeném prostoru proti nepříteli, velmi zalíbil. Proto i teď, kdy rovnici: Klaďas + pár spojenců + (stísněná atmosféra - přepálené finále) = Dobrá zábava, úspěšně řeší namísto mistra Seagala v současné době snad jeho jediný nástupce charismatický rabiát Neeson, chrochtám spokojeností. A nemá na to zdaleka 96 hodin, nýbrž jen pár desítek minut, během kterých se počet cestujících v pravidelných intervalech snižuje. 3/4 filmu sledujeme lišáckou hru na kočku a myš, přičemž si Neeson musí vyžrat roli té nejzpráskanější myši v okolí průměrného nonstopáče, která nedostane čuchnout ani poslednímu zbytku česnečky, kterou někdo v půl pátý ráno nedojedl. Scénář ho totiž provádí slepými zákoutími skoro geniálního labyrintu protivníkova mozku, vážně je na co se dívat a měl jsem i pocit jisté bezmocnosti a úzkosti. Luxusně vydlážděnou cestu však v poslední čtvrtině nahrazuje polňačka, kterou před chvíli projel hovnocuc: rozsračkovaná, nevábná. Rozuzlení a cgi finále už sem snad nepatří. Ale i přesto jsem si film výborně užil a troufám si zde mrsknout poměrně vysoké hodnocení. A vzhledem k finančnímu úspěchu filmu se brzy jistě dočkáme dalšího Neesonova kousku. Že by mezikontinentální vlak?? :) 50 miliónů dolarů(rozpočet)/199 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

Mám rád typovačky na téma "Kdo je únosce?". Ten s turbanem? Některý z černochů? Ten holohlavý? Druhý pilot? Ten s páskou přes oko, dřevěnou nohou, papouškem na rameni a kontem na Bahamách? Mne to tedy hodně bavilo a i když jsem přitom zakopl o nejeden logický nesmysl, tak je mi líto, že při případné druhé projekci nemá napětí nejmenší šanci, aby se dostavilo. Při premiéře jsem však byl naprosto spokojen. ()

H34D

Akce málo, ale to vůbec, vůbec nevadí. Hlavní devizou filmu je atmosféra, kdy v napjatém tichu charismatický Neeson skenuje spící pasažéry a zoufale hledá cokoli podezřelého. Film, ač se může zdát místy překombinovaný a ne zrovna dvakrát realistický, prochází až překvapivě překvapivým, ba snad až chytrým vývinem. Jedna léčka navazuje na druhou, mistrovský plán neznámého padoucha se naplňuje a náš hlavní hrdina ne a ne najít patřičnou oporu. Takhle nějak si představuju obstojný thriller kompletně se odehrávající na palubě letadla... 7/10 ()

flanker.27

Non-Stop, já chci žít non-stop, a s tím, co přijde, mám chuť se rvát. Podobně jako hudba Michala Davida ani film Non-Stop není vrcholným dílem světového umění, děr je v něm jak v ementálu, ovšem může se opřít o charisma Liama Neesona. Je to on jako zamlada, i když jinak teď vypadá, stále má stisk buldočí, k tomu pár vrásek u očí - huh, co mám dneska s tím českým popem. No zkrátka mu to jde, jeho unaveného policajta, co se ale stále dokáže postavit za správnou věc a bojovat do posledního přetížení, mu jde bez problémů uvěřit, a tak navzdory přibývajícím logickým lapsům (ten plán by prostě neměl šanci vyjít ani náhodou), přepálenému digitálnímu přistání a Julianne Moore se mi to vlastně docela líbilo. P. S. Základ Non-Stop je podobný filmu Flightplan, který je ovšem o dva řády debilnější. A to říkám s vědomím, že Non-Stop má s logikou potíže. ()

choze

Joel Silver produkoval nejlepší letecký thriller minulého století (BOEING 747 V OHROŽENÍ) a stojí i za nejlepším leteckým thrillerem posledních let. Collet-Sera moc pěkně vizuálně a atmosféricky vytunil solidní scénář o esemeskové hře chytré teroristické kočky s jetou, ale pořád schopnou myší na hřišti omezeném na jeden noční let. Liam tu sice není za takového sympoše jako v 96 HODINÁCH (byť má opět předepsané issue s dcerou a tu záchranu holčičky si tvůrci rozhodně mohli odpustit), ale jako vyhořelý profík, jehož instinkty ale spolehlivě nakopne první teroristická sms, je perfektní. A spolu s roztomilou Julianne Moore a za podpory pár dalších zajímavých tváří s krajně podezřelým kukučem (Mount, Stoll, Dockery) tuhle paranoidní štaci v oblacích spolehlivě táhne. ()

Sarkastic

Jsem zvědavý, jak dlouho ještě bude děda Neesonů hrát akční hrdiny. Prozatím mu je však více (96 hodin) či méně (Neznámý) pořád žeru, protože tenhle chlápek má i ve svých 62 letech stále charisma i kondičku na rozdávání. Když ovšem pominu jeho výborný herecký výkon, Non-Stop stojí také na atmosféře, napětí, podezření a nejednom zvratu. Z thrillerového hlediska jsem tedy spokojeně předl po většinu projekce. A je faktem, že film začal vyloženě upadat až po „uvolnění“ hromady kufrů (k čemuž dojde cca 5, nebo když se více kriticky podívám i na předcházející dění, tak max. 10 minut před koncem). Pak už jde samozřejmě o akční pohádku. Do té doby je to ale velmi působivá podívaná, která si v mých očích i přes nezvládnutý konec (jenž mě překvapivě nenaštval tak moc, jak u mě bývá při žánrových snímcích zvykem) zaslouží solidní 4* (a upřímně jsem zajásal, že nešlo o „schizofrenní“ pointu, což jen potvrdilo můj celkový dojem z filmu). ()

Gilmour93

Takové pozdvižení by na palubě nezpůsobil ani Pan Tau s bednou plnou hadů. Krom toho, že ten bílý Wesley Snipes s prsty tlustými jak liberecké párky nezvykle rychle píše na mobilu, tak neustálé máchá před cestujícími pistolí, šikanuje je obstrukcemi, vodí muže arabského vzevření do kokpitu a až příliš často vyslovuje slovo „bomba“. S tímto leteckým šerifem zkrátka nelze nepropadnout panice.. Neesonovi alkoholem nasáklí tvrďáci už sice vykazují jisté známky repetitivnosti, ale proč volat Mayday či Svatodušní svátky, když divák o překot dumá, kdo má v tom komplotu namočené prsty (prsy) a chvílemi je to napínavější, než Připoutejte se, prosím! Jen škoda, že klišoidním závěrem zapnul Serra režim autopilota a vrátil se na dobře známé letiště.. ()

Psema

"Am I standing in your way, asshole?" Ze Serry roste zanrova jistota a tentokrat s nim scenar drzi krok. Za pet let z toho muze byt zanrovy evergreen. ()

somnar

Odsýpá to a je to docela napínavý, variace téhož jsme ale viděli tolikrát, že by na to nestačil měsíční filmovej maraton. Proboha, vždyť i ten Neeson je zas správňáckej zasmušilec s dcerkou a patetickym proslovem, Julianne Moore pak opět šílený diblíkovský třeštidlo. Je to taková jistá trefa, ty mě ale ze židle nezvednou. 60% ()

TeeAge

|| Scenár: John W. Richardson, Chris Roach, Ryan Engle | Hudba: John Ottman | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: StudioCanal, Silver Pictures, Anton Capital Entertainment | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 201,299,012 $ || Začínam byť alergický na filmy, ktoré sa odohrávajú celý čas v dopravnom prostriedku. Možnosti scenára a samotného príbehu sú potom tak obmedzené, že aj zážitok môže byť maximálne minimálny. Pre mňa jednoznačne najslabšia Neesonovka doteraz. Taken 1 a 2 je oproti Non-stop v inom vesmíre. 40% | Blu-Ray, HD650, EN DTS | ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller s Liamom Neesonom v hlavnej úlohe. Má vydarený príbeh o leteckom maršálovi, ktorý kvôli svojmu osobnému životu nemá moc dobrú povesť, ale aj tak sa snaží robiť svoju prácu čo najlepšie. Počas obyčajného letu ale dostane správu od neznámeho človeka, že pokiaľ na jeho účet nebude prevedené veľké množstvo peňazí, každých dvadsať minút niekto umrie, o čom sa čoskoro aj skutočne presvedčí, lenže zločinec ešte k tomu pripravil aj premyslený plán, ktorý všetku vinu dáva práve maršálovi. Ale ten sa len tak nevzdá a tak aj v tomto prostredí, kde mu prakticky nikto neverí urobí všetko preto, aby vinníka dostal. Spracovanie sa mi páči, filmy odohrávajúce sa na palube lietadla ma lákajú už na prvý pohľad a hlavne, pokiaľ sa jedná o tie akčnejšie žánre, čo je aj tento prípad a našťastie to nesklamalo. Určite sa tu dá aj niečo vytknúť, niekedy to až moc stojí na náhodách, niektoré sekvencie mi prišli zbytočne naivné a tá záverečná pointa ohľadom motivácie zápornej strany mi prišla úplne smiešna, tu som určite čakal niečo podstatne zaujímavejšie. Ale zase dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, je tu výborne zvládnutý hlavný hrdina, ktorý utiahne aj tie trochu hlúpejšie časti, prekvapila ma výborná dynamika filmu, keďže sa rozbehne už po úvodnej štvrťhodine, pričom ma to ale bavilo aj dovtedy a potom sa už stále niečo deje a veľkým plusom je aj to vnímanie hlavného hrdinu na palube ako záporáka, čo to veľmi príjemne osvieži. Navyše tu po celý čas cítiť aj trochu napätia a paranoie, takže toto ma skutočne bavilo od začiatku až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. V tomto prípade ma zaujalo aj to, že sa spočiatku vôbec nedá predvídať množstvo akcie a počet nepriateľov, ale toto prevedenie mi sadlo a akcia mi prišla ideálne dávkovaná. Súboje síce mohli byť natočené aj lepšie, ale zase pôsobia realisticky, správne nekompromisne a na pomery ratingu aj celkom drsne a vyhohovali mi aj tie stiesnené priestory. A k tomu sa nájde ešte pár doplnkov, no prednosť majú soboje. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Liam Neeson v hlavnej úlohe, ktorý to tradične celé ťahá s najväčšou ľahkosťou, ale bavili ma aj tie výraznejšie vedľajšie postavy, hlavne arabský doktor. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, kvalitný vizuál a dynamika filmu, tu nemám žiadny problém. Takže určite sa dalo ešte niečo doladiť, ale ja som dostal prakticky presne to, čo som aj čakal, dynamický a zaujímavý akčný thriller v atraktívnom prostredí. 76% ()

genetique

Non-stop som sa síce nebavil, ale napriek tomu som sa bavil náramne. Jednoduchý, no vyšperkovaný príbeh, ktorému odpustíte nejakú tú chybičku krásy barterom za perfektné akčné scény, dômyselnosť zvratov a pomerne fajn záver, ktorého sa v podobných rutinérskych filmoch obáva značná časť kritických divákov. Dobrému dojmu nahráva aj fakt, že som naozaj takmer do konca netušil z koho sa vykľuje ten utajovaný psychopat. Detektívna zápletka je tak od začiatku skutočným ťahákom filmu. Klaustrofobické prostredie sa v nejednom filme stalo kameňom úrazu pri postupe v deji filmu, tu sa však tvorcovia vyhrali s každým detailom. Klipová hi-tech réžia filmu úžasne svedčí a ani oldschoolový Liam Neeson v nej nevyzeral staromódne, Julianne Moore schopne sekunduje, no chcelo to výraznejšieho záporáka. 85%. ()

Ainy

V nízkonákladovkách asi žádní šerifové nesedí, že? Tak to asi budu muset spoléhat na dostatečnou předletovou kontrolu všech pasažérů! Začátek tajemný, napínavý, pak jen akce, lámání nosů, ječení "my umřeme, my umřeme". Chyběl mi tam typický závěr veskrze všech amerických akčňáků - potlesk postupně nabírající na síle a radostné tváře všech zúčastněných. ()

3DD!3

Hitchcock s hranolkama. První půlka funguje výtečně, ale postupně začne nabývat lapsů a finále už jede v kolejích leteckých pecek let devadesátých jako byl Boeing 747 v ohrožení nebo Air Force One. Náběh je ale atmosférický, herci skvělí, Liam Neeson dál buduje auru svého husťákovství. Collet-Serra umí točit, ale nikdo mu nechce dát pořádný scénář, tak se zatím kamarádí s bouchačkama a Neesonem. Buďme rádi aspoň za to. ()

hellstruck

Působivá klaustrofobická schíza. Jak paranoidní pocity při sledování filmu úplně nemusím, tady mi to sedlo jako prdel na hrnec a bavila jsem se. Výborná Julianne Moore, Lady Mary (teda, Michelle Dockery) a samozřejmě Liam Neeson, "netradičně" v roli utrápeného otce. Většina si tu stěžuje na konec, já jej naopak uvítala - konečně si moje nervy mohly trochu odpočinout. ()

Kaka

Solidní průměr, který neurazí ani nenadchne. Tvůrcům nelze upřít dílčí originalita v oblasti vizuálního pojetí (textove zprávy na pozadí apod.) a z hlediska gradace děje, kdy se Neeson jakožto vysloužilý Marshall dostává v první třetině do solidní paranoii, nicméně to je asi tak vše opravdu zajímavé. A ne, akci tentokráte skutečně nečekejte. Taken se nekoná. Jediná opravdu zajímavá bitka je ta úvodní na toaletě, lepší už tam nebude. Co naopak nechybí je tradičně přepálený závěr a digitální přistání. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu