Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Bagr_007

Tarantino už natočil/napsal příběhově sofistikovanější věci, ale přesto to opět funguje bezvadně. Zábava se koná při kecání i střílení, herecký hvězdy zářej a já jsem moc spokojenej. ()

JoseBenes

Od té chvíle, co se objeví Di Caprio, jde film dolů, na čemž má podíl i samoúčelné závěrečné násilí a divné jednání postav. Škoda. ()

mirec88

Okrem Pulp Fiction nemám rád Tarantina. Takéto samoúčelné násilie sa mi vôbec nepáči a tá prehnaná krvavosť, to je hnus. Keď opomeniem všetko, tak príbeh je super, herci a dialógy tiež a po westernovej stránke je to pecka. Ale keďže je tam to prehnané násilie a k filmu sa už nevrátim, tak dávam priemer. ()

Ementaler86

Christoph Waltz dokázal, že kromě famózně zmrdského nacisty, dokáže perfektně ztvárnit i vyloženě protipólní postavu, v podobě anti-rasistického Dr. Kinga Schultze. Roli úhlavního zmrdečka tak tedy musel zastat Leo a jeho přeslizký Calvin Candy. Poté taky, v tomto filmu až děsiví, Samuel L. Jackson jako Stephen, samozřejmě nepřekonatelný Jamie Foxx jako samotný Django (to dé je neznělí, burani) a to vše pod taktovkou Quentina Tarantina. Scéna s pytlem je bezpochyby highlight tohoto veledíla. ()

lofa

"Who was the Nigger?" Tarantino opět nezklamal. Z westernu stejně nakonec udělal jatka jako například v Gaunerech. A když to je celé proložené skvělou hudbou s výtečnými herci, není co řešit ! Soundtrack: 1.Winged 2.Luis Bacalov, Rocky Roberts - Django (Main Theme), 3.Ennio Morricone - The Braying Mule, 4.In That Case, Django, After You... 5.Luis Bacalov, Edda Dell'orso - Lo Chiamavano King (His Name Is King), 6.Anthony Hamilton & Elayna Boynton - Freedom, 7.Dollar Nigga's And Gummy Mouth Bitches - Five, 8.Luis Bacalov - La Corsa (2nd Version), 9.Sneaky Schultz and the Demise of Sharp 10.Jim Croce - I Got a Name, 11.Riz Ortolani - I Giorni Dell'ira, 12.Rick Ross - 100 Black Coffins, 13.Jerry Goldsmith featuring Pat Metheny - Nicaragua, 14.Hildi's Hot Box 15.Ennio Morricone - Sister Sara's Theme, 16.Ennio Morricone and Elsa - Ancora Qui, 17.James Brown and 2Pac - Unchained (The Payback/Untouchable), 18.John Legend - Who Did That To You?, 19.Brother Edge - Too Old to Die Young, 20.Stephen The Poker Player 21.Ennio Morricone - Un Monumento, 22.Six Shots Two Guns 23.Annibale E i Cantori Moderni - Trinity (Titoli) Hodnocení jako uživatel číslo: 222 Hodnocení: 92% ()

JančiBači

Skoro trojhodinový epos plný striekajúcej krvy, dobrej a hlavne na western netradičnej hudby, výborných výkonov a skvelej réžie to je Django Unchained ( D sa nevyslovuje ). Tarantino týmto filmom dokazuje, že zvládne svojsky spracovať asi každý žáner. A western v Tarantinovskom štýle je ďalšia pochúťka na ktorej si zmlsnete a určite po nej niekedy zatúžite znova. Herecký film ťahajú hlavne trojka skvelo obsadených pánov Waltz, Di Caprio a L. Jackson. Režíjne aj scenáristický je Quentin dokonalý. Výborná práca s detailami, niektoré zábery by sa dali použiť aj ako obraz. Dialógy ako vždy bravúrne. Pri niektorých scénach sa neubránite ani smiechu (napr Don Johnson a jeho parťáci s nedokonalými kuklami :) Quentin Tarantino je jednoducho záruka kvality. ()

dinsdale

Není to špatné. Herecky skvělé trio Waltz - DiCaprio - Jackson, líbila se mi výprava, kostýmy, stylizace s krví. Ale nic, co by mě vtáhlo, napínalo, nutilo zajímat se, jak to s postavami dopadne, a skoro nic, co bych si pamatovala druhý den. 40. nejlepší film ever? ()

VAC0

Django se dá relativně jednoduše popsat jako uspokojivý snímek, který stojí za to zhlédnout. Nicméně jeho přehnaná stopáž (165 min.) mu určitě uškodila. Je tam až příliš zbytečného putování, nemastných a neslaných dialogů, což se ale dalo u Tarantina předpokládat. Slovo „negr“ bylo v Djangovi použito snad více než tisíc krát, ačkoli musím uznat, že vtipnost se i při tisícím vyslovení nevytratila. Na druhou stranu herecké výkony Leonarda DiCapria i Samuela L. Jacksona byly fascinující. Holt kdo umí, ten umí. ()

jamalka

Do chvíle, kdy zemřel Waltz s DiCapriem neměl film chybu, každopádně ke konci již dochází scénaři dech a nebýt tarantinovských přestřelek, tak se naprosto ztratí v bludišti kostrbatých zápletek; ke konci však chytne děj alespoň částečně druhou mízu, která lehce zmírní předchozí zklamání. Každopádně skvělá hudba, vtipné hlašky a bezchybné výkony Waltze a DiCapria činí film nezapomenutelným, a nakonec i ty skoro 3 hodiny utečou ani nevíte jak. ()

Madlene

Opět super Tarantino! Byť to není za plný počet (i když bych bývala ráda dala 5*)...zejména proto, že se poslední část filmu jaksi vytratí ve střílečce a konec se natáhne na tři...nicméně, stále je to zábavná filmařina. Tady je vidět, jak filmy mohou být dobré, když je ještě dokáží režiséři točit pro sebe a své potěšení. ()

Composter

Po vsech strankach dokonala a do posledniho detailu perfektne fungujici podivana. Vsechny role jsou zahrany s az nakazlivym zaujetim. Absurditou je Django primo napechovany, takze usmev se mi na ustech drzel od prvni sekundy filmu...az do postele :) Na krvave pouti za svou milou procestuje Django kus otrokarskeho jihu USA a degenerovanym belochum tento charismaticky negr (to slovo bylo ve filmu pozito snad v kazde vete :)) nakope prdel naprosro noblesnim zpusobem - v tomto pripominal nejvice Pancharty. Krvavy je film neskutecne - krev z tel primo splicha. Verbalni orgie z ust dr. Schultze jsem si vychutnal snad nejvic z celeho filmu. 4 hvezdy za to, ze Tarantino nicim neprekvapil - natocil presne to, co vsichni cekali. ()

j.i.r.k.a

Co k tomu říct? Už při první scéně, kdy Dr. King Schultz osvobodí Djanga jsem věděl, že se budu dívat na naprosto výjimečný film. Abych byl upřímný, měl jsem trošku obavy, že z toho snímku bude dost ukecaná záležitost typu Grindhouse, ale nestalo se. Tarantino se trochu poučil a svým mohutným scénářem dává postavám neuvěřitelné charisma. Ano, ve druhé polovině je to trochu více upovídanější (zhruba 40-minutová večeře), ale ty dialogy jsou tak vybroušené, že já jsem se tedy v žádném případě nestihl nudit. Herecké výkony dokonalé. Naprosto celý herecký ansábl hraje skvěle. Mě se teda nejvíce zamlouval Christoph Waltz a hodně se mi líbila i postava patolízala Stephena v podobě Samuela Jacksona. Leonardo samozřejmě opět výborný. No zkrátka ten film má úplně všechno. Je vtipný, například scéna s ku-klux-klanem musí snad rozesmát úplně každého. Je akční-přestřelka v domě Calvina Candieho je pro mě over the top. A je hodně zábavně krvavý. Zatím 90%. Už teď se těším na druhé zhlédnutí. ()

BuryGol

Na tohle jsem se těšil víc, než šlapka na konec šichty. A hlavně jsem doufal, že nebudu zklamanej. No, Tarantino to zase dokázal. Vzal úplně jinou dobu a námět než je u něj zvykem, a světe (ne)div se, nepodělal to. Herce vybral výborný (hlavně Waltz je sám za 5 hvězd), hudba geniální, kamera á la Quentin... Možná bych tam našel pár "ale" nebo "ehm", ale neudělám to. Dialogy, humor, hektolitry krve, střílečky, občas hodně drsný scény mi za to stojej. A taky mě pobavila přítomnost nejpoužívanější filmový věty ze všech "Let´s get out of here". Dost možná film roku 2013. Ale na to je možná ještě brzo. Uvidíme. PS: originálnější způsob smrti si už Quentin asi vybrat nemoh :-D . Viděno 21.1.03 ()

jefff

Tarantino opět válí. Je zřejmé, že právě on patří k nejlepším a nejvýraznějším tvůrcům součastnosti. Poznáte jeho styl, jeho humor, jeho vedení herců u kterých ani nelze říct, kdo byl nejlepší. Výborní totiž byli všichni včetně těch nejmenších rolí a včetně Tarantina samotného. Budiž mu také dík, za objevení supertalentu Waltze, který zde opět exceluje. Samuel L. Jackson zde hraje takového zmrda a tak mu to jde, že ho nelze taktéž nepochválit :-). DiCaprio zajisté bezchybný a titulní role Djanga se Foxxovi také vyvedla. Pancharti sice byly o chlup uhrančivější a po jejich schlédnutí jsem je chtěl vidět zas, což se v Djanga neopakovalo, ovšem i tak je to za plný počet. FIlmový zážitek na jedničku! ()

Wlck

Pokud se může některý z QTových filmů opravdu nazvat komedií, pak je to určitě nespoutaný Django. Ne že by v jiných filmech bylo těch gagů nějak méně, ale v Djangovi jsou prostě jenom lépe vidět. Vozík s naprosto legračním zoubkem na pružince, Djangův první oblek aneb: "To si jako můžu vybrat, co budu mít na sobě?" a v neposlední řadě také scéna pseudoKKK a jejich prostěradel na hlavě, která byla až na hranici patosu. Za mně osobně ale říkám ano. I přes pár hluchých míst (jako je úplný začátek, nepochopil jsem, proč scéna vypadala, jak vypadala), konec (jakmile přestane tančit Waltz, tak naráz cítíte, jak tam v té třaskavině něco chybí!)a jednu z nejslabších Tarantinových epizodních rolí vůbec se ten film náramně povedl. Ohromnou zásluhu na tom má hlavní herecký čtyřtet dua pistolníků, plantážníka a jeho prohnilého sluhy, kteří jsou jeden vedle druhého skvost vedle skvostu, přičemž ostatní se drží spíše ve chvostu. Pak jsou tu prvky typické pro jeho styl, jako třeba... Však já toho řekl dost. Teď alou do kina! :) ()

Hollohlaway

Tak za prvé- je to úžasný příběh. Ve vyprávění je Tarantino výborný. Atmosféra westernu kvalitně a reálně zobrazená ala spaghetti, takže umolousaný hnusný ksichty plivající tabák a smrdící i z plátna. Muzika byla vybraná tak nepatřičně až je to dokonalé, viz. Nicaragua. Vtipné tříštění napětí spoustou hlášek, a scéna s KKK která se zapíše do dějin. Herecké výkony dobré, až skvělé -Waltz, Jackson. Kamera a záběry panoramat tak jak se na western patří, navíc vybrané s mírou a neotřele. A akční jízda se spoustou přestřelek. Potud respekt. Ale abych jen nechválil. Tarantino už se tak manýristicky opájí scénami a dotahováním k dokonalému dojmu, až je to místy už nudné, neřku-li otravné. Chápu, je to jeho film, jeho vysněná záležitost, ale je tam několik míst zejména v první polovině filmu, kdy se děj neúměrně natahuje. Waltz hraje sice skvěle, ale poloha jeho role je tak podobná jeho Hansi Landovi, až to místy bije do očí. Naopak obsazení DiCapria je naprosto k ničemu, roli nijak neobohacuje, a mohl by to být v podstatě kdokoliv, jedná se bezpochyby jen o marketingový kousek, čímž nechci jeho herectví nějak zlehčovat. Přičtěme si hektolitry krve které někdy působí vysloveně humorně, na rozdíl od krvavého baletu v Kill Billovi. Quentin se rozmáchl, je to parádní podívaná, ale pár věcí už pomrkavá s varovně zdviženým ukazováčkem, že pokud se v dalším dílku neposune někam dál, tak už to bude na pováženou. ()

milancecil

I velcí režiséři se nepochybně vyvíjejí, i když již dosáhli věhlasu a velikosti filmových titánů, stále zrají a hledají, což je jen a jen dobře pro nás, jejich nadšené, obdivující diváky, rád sleduji právě ten vývoj tvůrců, jak se posouvá jejich tématické zaměření a hlavně způsob následného zpracování, jak postupně vstupují do zatím jejich tvorbou nezasažených žánrů, jak do nich přinášejí svůj jedinečný tvůrčí vklad, stejně jak se stalo v tomto případě, už na začátku jsem měl v sobě velké očekávání, co mistr svérázné akční zábavy přinese v příběhu otroka z období krátce před Občanskou válkou v místech, kde surově vládl otrokářský řád se svými zrůdně nemilosrdnými pravidly, čekal jsem násilí, brutalitu, vše to, co si právě s tímto krutým tématem snad nejvíce spojuji a co se mi dostalo???Úžasný příběh, až jaké si povznášející, mytologické vyprávění o statečném, hluboce milujícím muži, který ač je svým, tím nejnižším původem otrok, tedy pouze jen jakási dočasně svému vlastníkovi užitečná bytost, postupně se proměňuje, má veliké, až osudové štěstí v podobě svého zachránce, svého vysvoboditele, sice z počátku jen zištně jednajícího lovce odměn, Dr. Schultze, přesto jen díky němu v sobě odkrývá hrdou, tvrdě trestající a mstící se mocnou sílu, která mění radikálně běh pevně zavedených pořádků a to až s drastickou razancí, ano, tohle je už jiný Tarantino, i když jeho obecně známý rukopis je i v tomto díle stále jasně zřetelný, nechybí tedy ani ty očekávatelné krvavé řežby, hodně krvavé, opět působící svou výraznou, až šokující nadsázkou, ale již nejsou tím pro film nosným, již převažuje spíše hodnotný, seriózní obsah, i když jeho vizuální síla tím nijak netrpí, ano, mé nadšení ani tentokrát nepolevuje a již teď se těším, kam se mistr vydá se svým výjimečným talentem příště. Zajímavý komentář : karinakari, Lysistrate ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake