• balone
  **

  Viděl jsem to celé, celkově ploché, nic se neděje a postrádá to nějaké prvky podobných anime. Chyběla mi tam ta silná ženská postava, ať už ta, do které by byl hrdina zamilovaný nebo alespoň ta, která by mu byla oporou, ty dvě studentky, plus učitelka byly hodně nešťastně zvolené. Jinak příběh nějak začne, první díly vypadají nějak slibně, ale pak se to utlumí v hodně kecání o ničem a pár bojůvek, kde ukazují to klišé přátelství, důvěry atd. vůbec to negraduje a konec je k uzoufání, až si říkám, proč tomu dávám dvě hvězdy, asi díky tomu, že to nebylo až tak hrozné, abych to nedokoukal. 35% (btw. menší spoiler: alespoň jsem doufal, že půjdou do toho druhého světa, aby zabili toho Satana [něco jako Bleach], ale ani to se nestalo).(22.3.2012)

 • SonGokussj
  ***

  Tak nám seriál skončil a jak bych shrnul jeho počin uchvátit a potěšit diváka? V rychlosti zkráceno ~ "Ale jo, jde to". Okumura Rikuo, Okumura Rin. Dva bratři narozeni ženě, kterou posedl démon. A ne ledajaký. Rovnou satan. Jeden z nich objeví své skryté síly za pomocí meče a po chvíli se objeví v Exorcistické škole, kde učí jeho bratr Rikuo. A začíná klasická zápletka - školní život / superpowers / ovládání nově nabyté síly / potíže v kolektivu / uznání kolektivu / zlý učitel / hodný učitel / externí nebezpečí / cliffhanger / zdokonalení ovládání sil / marný boj / spojení sil (v přátelství / v krvi je síla) / zničení. Scénář, který nepovažuji ani jako spoiler, jak je známý a ohraný. Ale na druhou stranu! Musím říci, že jsem se bavil :-) Do první poloviny / 3/4 to bylo velmi kvalitní. Až ke konci teprve přehnané. Vtipy jsou tam velmi dobré (krom konce), příběh a situace též (krom konce) a celkově to na mě působilo velmi živě, svěže a nedokázal jsem odhadnout, co se bude v zápětí dít :-) (krom konce...). Proto horší 4*, neboli 70%(5.10.2011)

 • Subjektiv
  **

  Nemám pocit, že Modrý exorcista by přinášel cokoliv neokoukaného do žánru šónen. Hrdina klasicky odmítán okolím, považován za nezodpovědného výrostka, naprosté budižkničemu, které ovšem posílen jednou jedinou vizí (stát se Hunterem, Hokagem, ochránit své přátele...), tentokrát pomstou zabitého nevlastního otce, probouzí svůj skrytý potenciál (často s temným původem) a leveluje a leveluje a leveluje. Postupně krom schopností získává uznání, přátele i "moudrost", povětšinou plakátovou. Jde téměř o žánr definující, požadované prvky. Složitými postavami žánr neoplývá, ale charismatická postava složitost nepotřebuje. V šónenu potřebuje mocné schopnosti, s kterými umí pracovat vynalézavě, kombinovat je, obměňovat, taktizovat. Potřebuje výrazné chování, jež ty schopnosti odráží, jasnou a logickou motivaci. Potřebuje děj, v kterém může jednat. Musí jednat. Táhnout na bránu a nemotat se od náhodné události k náhodné události díl od dílu. Návaznost. Zatím jsem neviděl žádné kombinace schopností, jen klišé větší odhodlání --> větší řev --> větší úspěch. I ta návaznost mi zatím v Modrém exorcistovi citelně chyběla. Ona tem tedy je, ale zatím jen ve stylu: "Minutu rozvíjíme hlavní děj, zbytek času si odskočíme k nějaké epizodní blbince." A co nejhůř, Modrý exorcista nám prodává vnitřní svět svých zploštělých postav po dobu neúměrně dlouhou. Po pěti dílech pouhé ** a nulové zaujetí k pokračování.(27.6.2011)

 • MikyAff
  ****

  Jedno z těch anime, kdy se střídají zábavné díly s nudnými. Buď je to chvíli naprostá paráda a nebo prozměnu hrozná nuda a chcete mít díl už za sebou. Bezesporu nabízí Ao no Exorcist kupu zajímavých postav a obzvlášť zvláštní svět, ve kterém je neustále co objevovat. Navíc jsem vděčná, že se jedná především o vtipný seriál, než nějaký extra hrající na city, kdy na obrazovce každou chvilku problikávají srdceryvné obrazy a všelijaké motivační řečičky.(27.1.2017)

 • skretik
  ***

  Miestami 2-, miestami 4+... Keď by som vzala len prvých 7 dielov + posledných 6 (20-25), tak to má 4+... Samozrejme, klišé sa nájdu všade, ale zasmiala som sa, koniec bol dobrý,dokonca nie všetko bolo vopred jasné a predpokladateľné... Stred bol plný PREZBYTOČNÝCH fillerov, ktoré tam tak straaaaaašne vadili. Škoda toho...(9.10.2011)

 • - O první ze dvou úvodních písní „Core Pride“ se postarala kapela UVERworld. Ta druhá „In My World“ je od skupiny Rookiez is Punk'd. (CarnTheNunya)

 • - O první závěrečnou píseň „Take off“ se postarala kapela 2PM. Tu druhou „Wired Life“ nazpívala zpěvačka a herečka Meisa Kuroki. (CarnTheNunya)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace