Drama / Romantický / Hudební

USA, 1983, 89 min

Ne pokaždé je pokrok ku prospěchu věci. Co by si svět bez telefoních budek počal že :o) Lidstvo by v nich mnohé ztratilo. Když to na dva "zdravé" lidi přijde a zrovna nikde po ruce volný útulný byteček, penzion, či vhodné zákoutí, jeví se to jako příjemná varianta (řešení). V neposlední řadě "opepří" lehce vyhasínající vztah. Přeci jenom narvat se ve dvou lidech do mobilu (pomineme-li "technickou obtížnost") není zrovna dvakrát lákavá varianta. Lehce mi ten peprný rozhovor při večeři (Alex a Nicka s jeho ex....) připomněl vtip, který rozesmál 2/3 osazenstva restaurace, tu zbýv. 1/3 min vytrhl z letargie na oslavě 30-tých narozenin mého kamaráda. Snad prominete(vlastně není za co)....Přijde slečna k doktorovi. Ten se na nic neptá, hned u dveří ji ohne přes židli a div z ní nevyšuká duši. Následně se protáhne a lehce si uleví: "Paráda, to jsem přesně potřeboval....a co schází vám" :o) Jj, "80" romantický snímek se všemi klady i zápory co k tomu neodmyslitelně patří(lo), včetně "potřebného happiendu". Jelikož já jsem "stará dobrá škola", mě tento taneční snímek Adriana Lynea nijak neuráží. Rozhodně mnohem méně než nechtěná parodie J. Lopez na závěrečnou náborovou scénu. Při tanečních scénách notně sympatické Jennifer Beals v baru, kdy na sebe dotyčná vylévá obsah kýble, každý zdravý chlap raději sahá do mrazáku pro kostky ledu a neomylně si je sype do kalhot. Zvlášť v těchto horkých dnech by mohlo hrozit samovznícení. Výsledný resultát: nenadcne, ale ani neurazí a * navíc tasím za toho roztomilého "psího syčáčka" hlavní hrdinky.... p.s. začínám se strachovat o své zdraví. Pustit si po tomto kousku tuto: http://www.csfd.cz/film/227779-rolling-stones/ spolupráci mistra Martyho a Stounů .... no řekněte upřímně, přijde vám to lidičky normální :o)(20.6.2011)

• Orlau32

Nedokoukala jsem to. Ne, že bych neměla ráda muzikály, ale tento mě dějově neoslovil, no a ta hudba - ten styl není moje parketa. Zkrátka pro mě nic moc. (Zajímavé ovšem je hodnocení ostatních kolegů, kteří se dost blíží tomu mému, ačkoliv tento film obdržel 1 Oscara za píseň "Flashdance" a 3 nominace na Oscara. ) Z toho je jasně vidět, že ne vždy má divák stejný názor jako porota FF.(3.9.2010)

Skvělá hudba, a to už od prvních vteřin, skvělá taneční vystoupení, také od první chvíle, a navíc výtečná atmosféra 80. let, která je tady nádherně koncentrovaná. Tohle není film, který by mě okouzlil svým příběhem, i když ten je naivně roztomilý, ale prostě tím, jaké prostředí zachycuje, jakou dobu a s jakými postavami. Jennifer Beals je kouzelná!(30.1.2017)

Film o velkém snu mladé dívky Alex Owensové v podání herečky Jennifer Beals. Alex ve dne pracuje jako svářečka a po nocích si přivydělává jako tanečenice v nočním podniku. Sní o tom, že jednou bude tancovat v baletu, ale nemá odvahu si podat přihlášku na taneční konzervatoř. Alex bydlí ve skladišti a do práce jezdí na kole. Zamiluje se do svého šéfa. Ten jí chce trošku dopomoci při konkurzu, ale ona to chce zvládnout sama. Působivá je taneční scéna v závěru samotného filmu, kdy Alex okouzlí znuděnou porotu zkoušejících. Pro film je typická hudba 80.let, která výborně doplňuje děj filmu. Irene Cara stvořila nezaponutelnou písničku, která zaznívá na začátku a konci.(22.9.2008)

V době svého vzniku (a vzhledem k mému tehdejšímu věku) bych tento film hodnotil silněji. Jenže, když se na to podívám dnes, nemůžu stoprocentně říct, že jde o taneční film. Akcí tohoto typu tam fakt moc není. Film není stoprocentně ani o tom, že dokážete vše, co si předsedáte. Na to byla hlavní hrdinka moc nesmělá a nerozhodná. Castingovou zkoušku jí zařídil její přítel. Takže se dá říct, že kdyby jej nebylo, roztomilá dívka by dodnes dělala svářečku. Jinak byl film nabitý nestárnoucími osmdesátkovými hity.(13.1.2014)

• - V náročném konkursu na hlavní roli se do finále dostaly tři herečky Leslie Wing, Demi Moore a Jennifer Beals. (don corleone)

• - Podle autobiografie Boba Geldofa dostal nabídku do filmu, ale odmítnul ji. Režisér Lyne byl údajně nadšen jeho výkonem ve filmu "The Wall". (don corleone)

• - Studio Paramount vyzkoušelo na tomto filmu zajímavou taktiku. Ještě když byl film nasazen v kinech, tak ho vydal na VHS nosičích a toto vydání podpořil velkou kampaní. Očekávalo se, že film se propadne v návštěvnosti v kině, ale opak byl pravdou. Reklamní kampaň na VHS pomohla paradoxně i návštěvnosti kin. (don corleone)