Flashdance je čistá esencia 80. rokov spoločne s napríklad takým Top gunom. Inak je to aj celkom slušná sociálna melodráma o tom, ako nezostať navždy v šedi života, priemernosti až podpriemernosti. Záver je vlastne iba takým odrazovým momentom v živote, v podstate až tak veľa ešte neznamená, iba prvý, ale zásadný krok. Nie každý ho je, ako vidíme aj vo filme, schopný učiniť. Pomer rozpočtu a tržieb je neskutočný, podľa rozpočtu to vyzerá, že sa jednalo o menší, nezávislejší projekt. Taký Rocky pre ženy, ten bol ale viac "sociálne deprimujúci".(30.12.2015)

Asi jeden z prvních filmů tohoto druhu a díky kvalitní písničce u mně o celkeme oblíbený film. Ale je zase pravda, že příběh dost pokulhává, neodsejpá to a toho tancování tam taky neni moc. Kdyby nebyla na konci ta písnička a tanec, tak to má u mně minimálně o 2 hvězdy méně, ale furt lepší než dnešní Let´s dance 63, který mně totálně serou.(1.2.2013)

Atraktivní Beals a ostatní herecké výkony dodávají tomuto filmu glanc. Tento snímek považuji za klasiku mezi romantickými filmy a doporučuji ho všem ženám. Hudbu jsem si dokonale vychutnal a vzpomínám na ni dodnes. Příběh by si ale zasloužil větší propracování a i stopáž snímku by potřebovala trochu více natáhnout:-)(26.1.2013)

Dokonalá esence mých milovaných osmdesátek. Taneční, vzhledová, hudební, účesová. Je to prosté, ale chytlavé. Taneční čísla jsou skvělá (mé nejoblíbenější, po hrdinčině tréninku, je punkové vystoupení její kolegyně v klubu), hudba super. A Jennifer Beals...A prosím, moc, moc, moc prosím, ať nějakého debila nenapadne udělat remake. Tak to byla ta delší, umírněnější a slušnější verze komentáře. Ta upřímnější, výstižnější, bez politické korektnosti a kratší je: Když jsem to v roce 1990 viděl poprvé (bylo mi 12 let), tak jsem nad tím pohonil. Když jsem to viděl včera, pohonil bych taky. Mám prostě pro mrštné tmavovlasé svářečky slabost.(9.4.2016)

• danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - cena (2) - *Nejlepší hudba - Giorgio Moroder, *Nejlepší filmová píseň - "Flashdance? What a Feeling" - Hudba Giorgio Moroder, text Irene Cara, Keith Forsey + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jennifer Beals, Nejlepší filmová píseň - "Maniac" - Hudba a text Dennis Matkosky, Michael Sembello(23.12.2008)

• - Snímka bola uvedená v Československu až v roku 1987, pričom z nej bola vystrihnutá spoveď zváračky Alex (Jennifer Beals) u kňaza v kostole. (Raccoon.city)

• - Slavou taneční scénu konkursu předváděly celkem tři různé tanečnice. Marine Jahan dublovala tancování, Sharon Shapiro, známá a úspěšná gymnastka, předváděla skoky vzduchem a Crazy Legs dělala breakdancing. (don corleone)

• - Číslo Alexinej (Jennifer Beals) sociálnej poisťovne je 174.631503. (Raccoon.city)