Zapomeňte na hodné džiny, tak jak je znáte z pohádek. Ve skutečnosti jsou džinové hrozivé bytosti obývající prostor mezi světy a toužící po jediném: skrze splněná přání otevřít dveře do těchto světů a ovládnout je. Alex Amberson (Tammy Lauren) pracující jako odhadkyně pro významnou aukční síň má tuto skutečnost brzy poznat na vlastní kůži. Dostane totiž k prozkoumání velký opál, ve kterém je jeden z džinů po staletí uvězněn a během průzkumu ho mimoděk probudí. (kosta73)

Nettrass

Nefungovalo to...Objednal jsem si v restauraci hned 3 velké Džiny a řvali na ně do protržení, že mně splní alespoň jedno přání. A nic. Jen mně vyhodili z restaurace...Ne ty Džini,..... zaměstnanci. ()

eraserhead666

Jo, tohle je horor podle mého gusta. Koncem devadesátých let se už takových hororů moc netočilo, takže klobouk dolů. Džin je fakt vymazlenej a jeho proslovy a svérázné plnění přání nemají chybu. Jen ten konec je až moc jednoduchej, ale proč ne? ()

Karamanlis

Wishmaster je zábavný horor, z ktorého cítiť vplyv Wesa Cravena a ktorý možno napriek vlažnému prijatiu zo strany kritikov kľudne priradiť k tomu najlepšiemu, čo v pre hororový žáner nie príliš priaznivých 90. rokoch vzniklo. Jeho hlavným ťahákom je postava uštipačného a sarkastického džina, ktorý neustále boduje svojím čiernym humorom a svojským prístupom k ľudskej rase. ()

malylada

Ze začátku jsem nabýval pocitu, že se jedná o nudně zpracovanou látku vraždícího Džina. Nicméně od půlky to příjemně utíká a jednoduchý děj se můžou pyšnit pestrým vražděním všech, kteří Džinovi zkříží cestu. Tvůrci se docela vyblbli a nedají se upřít nápady. Masky jsou povedené, včetně většiny krvavých scén, kde nebyly třeba "zvláštní efekty". Osobně mi to ani nepřišlo tak hororové, jako spíše zábavná oddechovka.......6/10 ()

Terva

..........Kdysi, v době před začátkem času, vdechl Bůh život Vesmíru.....ze světla se zrodili Andělé, ze země Lidé a z ohně se zrodili Djinnové.......... Film začíná slušným masakrem v Indii roku 1127. Pak se nám děj přesune do.....ano ameriky v současnosti. CITÁT - Zbavím vás utrpení, ale musíte mě o to požádat.......... I když tu působí spousta lidí z odkazy na jiné horory - třeba Robert Englund ( Freddy Krueger ) nebo Ves Craven je tento snímek spíše průměrnou podívanou. Ale hlavní záporák, Wishmaster, je charismatický ( bez toho hlasu ) a to je dostatečné lákadlo. Ten kdo probudí Djinna, tomu budou splněna tři přání a to doslova. Ale pozor má to i háček, při třetím přání se probudí legie Djinnů a ovládnou svět. Víte, jaký mám já přání ? No, nic, někdy příště. Plnění přání našeho Djinna jsou dvojsmyslná, krutá a mnohdy ironická. Díky tomu máte chuť se i někdy zasmát. Třeba scéna, kde se matka Nicka Merritta nechá pojistit na milion dolarů. Pak na sebe Djinn vezme lidskou podobu a stoupne úmrtnost. CITÁT - Děkuji vám za spolupráci.......... Alexandra ( Tammy Lauren ) , která Djinna vyvolala se s ním konečně setkává a musí si přát tři přání. Všichni víme, co to znamená, ale nevíme jak si s tím poradí. CITÁT - Jak si přeješ.......... A jak to tak je, masakrem to začalo, masakrem to končí. CITÁT - Přejete si snad něco jiného ?.......... Djinna si zahrál Andrew Divoff. Hudbu dělal Harry Manfredini a ve filmu, mimo jiné, zazní song Listen to the heart od skupiny Mötorhead. http://www.youtube.com/watch?v=VNCURHywNbM ()

corpsy

V prvom rade, ide o excelentnú ukážku práce ešte excelentnejšieho maskérského štúdia KNB EFX Group Inc., ktorého jeden zo zakladateľov v tomto prípade zobral do rúk aj oprate samotného filmu. Následne je to snímok z dôb, keď sa do kín ( teda hlavne zahraničných ) dostávali horory, ktoré nevsádzali na strašidelnosť, alebo vymakanú atmosféru ( Wanovky, či J-horory ), ale na splatter a maskérske efekty. Z môjho pohľadu veľké plus. A keď si do toho niekto namontuje žánrové držky ( Divoff, Englund, Hodder, Raimi, Bannister, Troyer, Scrimm, Todd ), či už v zamaskovanej alebo skutočnej podobe, nemôže ísť o nič iné len o malú raritu a lahôdku pre fanúšika. ()

ConanVJ

Průměrný horor se zajímavým námětem, kterému chybí jen víc svižnosti. Efekty jsou celkem bezva atmosféra taky ujde. Krve zde je celkem dost, jen to napětí by mohlo být větší. Za mě 60% :) ()

fcreading

Zábavný horor od režiséra Roberta Kurtzmana, Ted Raimi zomrie strašnou smrťou a to hneď na začiatku. S príchodom džina sa to všetko mení na masaker. Tento horor ani len nenudí čo je pochopiteľné a celkový dojem z filmu je vynikajúci. Koniec bol dobrý zbavenia džina bol úchvatný. ()

Korbitch

Spíše fantasy/komedie/horor, ale džin byl super týpek, který přesně ví co chce a šel si za tim dosti svérázným způsobem. Taky má u mě plus za to, jak sejmul toho nudaře Candymana. ()

mysiak

Tak podľa toho čo som videl...rok vydania by som ubral tak o desať rokov...prehrávajúce totálne aj Englund tu bol len tak akože ho tu máme..fajný bol akurát masaker na párty na konci.. ()

raimi

Djinn vypadá daleko líp s ksichtem Andrewa Divoffa než jako monstrum, jeho designem jsem byl trošku zklamaný, od Roberta Kurtzmana jsem čekal víc. Ale jinak se jedná o docela slušnou horrorovou jízdu s velkým výskytem slavných žánrových herců v malých roličkách. Kane Hodder je sympaťák jak hrom:-)) ()

kaylin

Nakonec musím uznat, že „Vládce prokletých přání“ není vyloženě špatný, ale od toho tématu, které se zde objevilo, bych čekal víc. Především to, že bude scénář trochu víc promyšlený a nebude to zbytečně tlačeno spíše do komedie než do hororu. Alespoň tak mi některé scény přišly. Zpracování vás díky době, kdy byl film natáčen, může zaujmout, ale také odradit. ()

stration

Veliké zklamání. Vůbec mě to nezaujalo. Hrozně starý look, prostě všechno pod průměrem. Pouze originální nápad. ()

BoredSeal

Wishmaster sofistikované fanoušky žánru zaujme partou lidí, kteří se na něm podíleli - herecké hvězdy žánru ve vedlejších rolích od Englunda po Tonyho Todda, producent Wes Craven a scénárista Hellraiseru 2 Pete Atkins plus FX dílna KNB. A když si odmyslíme digitální efekty (v té době v plenkách), tak po stránce make-upu a různých brutalitek a nechuťáren Wishmaster příjemně zaskočí (kostlivec vylézající z těla patří mezi nejlíp udělané trikové sekvence, které jsem v žánru viděl a vůbec úvod v paláci je manifest schopností KNB). Příběh je stylem starý dobrý osmdesátkový horor o tom, jak když si něco přejete, nemusí se vám to úplně splnit podle očekávání. Džin plnící přání je příjemný záporák sršící černým humorem. Pokud máte absťák po podobných filmech a Wishmastera jste ještě neviděli, berte to jako tip na pohodový večer plný krve a utrpení. ()

Martin741

Mylujem strasidelne bu bu bu baraky a filmy a la Amityville Horror. Tentokrat ide o plane duchy, ktore pochadzaju z akychsi paralelenych dimenzii a vtieraju sa do sveta zivych, aby robili neplechu. Teda strasidelna atmosfera jede naplno, dialogy su vyborne a potesila aj ucast Tall mana z Phantasm - teda ide konkretne o Angusa Scrimma pochopitelne. 77 % ()

cariada

Takový skoro hodný Džin, kterého probudí jedna krásná dívka Alex a posléze se ho snaží zastavit. Džin plní všechna přání, ale poněkud po svém. Spousta pěkných triků a pěkně vylněných přání. Následné zničení Džina bylo dobré a trefné. Slušná horoová podívaná střižená černým humorem. ()

bourec

Na tomhle filmu je jasně vidět,kdo ho stvořil.Dobrý masky,celkem solidní příběh,spousta odkazů třeba na Hellraisera,a docela slušnej konec.Společně se střídmou stopáží má snímek svý kvality,a 60% si v klidu zaslouží. ()