Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

GeusX

Drsňák ze všech drsňáků nejdrsňákovatější v nejprůměrnějším ze svých průměrných filmů. Standardně slušná stathamovská akční jednohubka jak ji máme rádi. Scénáristické nedotaženosti jak je rádi nemáme. ()

Lacike

Tak aj na druhý pokus slabota. A to som to už teraz neporovnával s Odplatou. Ešte prvá tretina je celkom dobrá. Síce nič nadpriemerné, ale ak by bol aj zvyšok filmu taký dobrý, tak by mi v dnešnej dobe takýto nepodfinancovaný chlapský film celkom bodol. Lenže potom sa zrazu na scéne objaví absolútne zbytočná postava Jennifer Lopezovej, ktorá vyzerá jak keby tam zablúdila z nejakého úplne iného žánru. Napríklad telenovely. Ale ani keďže vlastne nedôjde ani na romantiku, tak je fakt zbytočná. No a posledná tretina s pomstou je doslova fraška. Postavy sa začnú chovať úplne idiotsky. Najviac to zamrzí u Chiklisa. Od stretu dvoch holohlavých velikánov som čakal niečo podstatne napínavejšie. Chiklisova smrť je naviac úplne trápna. To si drsniak Vic nezaslúžil. Celkovo sú ale všetky postavy mizerne napísané. Hlavný hrdina je charakterizovaný jedinou vecou. A to, že najprv niečo sľúbi a potom to vždy splní. Inak tu Statham pôsobí dosť nesympaticky. Akcie sa tiež veľmi nedočkáme. Najväčší highlight je Stathamova bitka s Bernhardtom, ktorá ale nie je založená na nejakej prepracovanej choreografii, ale na intenzite, podobne ako Bourneovky. Akurát je to prehľadnejšie zostrihané. Takže po solídnej úvodnej polhodinke sa film úplne rozpadol a výsledkom je slabý podpriemer. 4/10. ()

Terva

Natočeno podle novely "Flashfire" Richarda Starka. CITÁT - Neslyšíte co říká Otec??!!............... Jasona Stathama jsem v první pikosekundě nepoznal. Ale seklo mu to. Rozjede se to docela přijatelně. Parker začne řádit- Ono podvést solidního podvodníka se podvodníkům nevyplácí. CITÁT - Je to ostuda, být posmrtně zabitej židlí.............Osudu neutečeš. Nemáš to pod kontrolou. A Parker má svůj plán. Řídí se pravidly a ty se musí dodržovat. Příběh se začíná dramatizovat a jde i o život. O život všem. CITÁT - Utek z hotelu, ukradl auto a propadl se do země..........Konečně pořádnej chlap....... Celkem se to dá sledovat. Hudba sice mdlá, kameraman také nic moc nepředvede, ale i tak je co solidní příběh, který neurazí. Pravda však je, že mimo Jasona Stathama tu není žádná výrazná herecká osobnost a příběh tak padá a stojí právě na tomto, mě velice oblíbeném, herci. 60% si myslím, je velmi slušné hodnocení. CITÁT - Nejde tu o prachy........... Film je věnován Donaldu E. Westlekeovi, americkému spisovateli, který zemřel 31. 12. 2008. Westlake používal pseudonym Richard Stark a podle jeho novely "Flashfire" je natočen tento příběh. CITÁT - Ten člověk snad ani nebyl člověk. Byl to anděl............ ()

Ouwen

Téměř bez akce, možná závěr dupne v bytě na plyn a fight s nájemným zabijákem nesmírně drsnej, brutální a choreograficky zajímavej - jinak film není pro každýho, postavy nevynikaj, příběh mi moc zajímavej nepřišel. Přesto mi to uteklo a nenudil jsem se. Statham to utáhl se svym charisma. ()

Marsik

Námět filmu je dobrý a původní zpracování s Melem Gibsonem na jedničku, a tak jsem čekal, jak si s tímto remakem poradí můj oblíbenec Jason. Podle mě by to byl dost dobrý akčňák, kdyby: 1) Se přidalo více akčních scén. Takových, na jaké jsme od Jasona zvyklí a máme je rádi. 2) Tu vůbec nevystupovala Jennifer Lopez. Ta podle mě zkazila celý film. A jestli tady někdo přidává hvězdičku jenom za její prdelku, tak to je fakt ujetý. Ok, je to pěkná baba se sexy postavou, ale hrát moc neumí. V jiných filmech, co jsem s ní viděl, to celkem šlo, ale tady to byla hrůza. Takže doporučuji režisérovi, aby natočil jinou verzi, stejně jako natočil režisér původní Odplaty. S tím rozdílem, že "nový" Parker přidá na akci a tempu a postavu Leslie úplně vymaže (stejně jako se to stalo Krisu Kristoffersonovi v Odplatě). Pak to bude aspirovat na silných pět hvězdiček. Takhle jsou to ušmudlané 4, které dávám spíše z úcty k Jasonovi, kterého mám rád a který byl opět skvělý. Bohužel nemůže za to, že výsledný dojem z filmu není valný. 70% ()

PauloZ

Statham si zde zakusí jak už dlouho ne, ale to je asi tak všechno. V tomhle případě strádá hlavně scénář, který je spichlý velmi ležérně a rozhodně neřeší nelogičnosti a místy silnou naivitu. Je to předvídatelné akční béčko, ale koho baví Jasonovo porcování nepřátel, tak jako mě, tak si to v rámci možností užije. Je to ale zbytečně dlouhé, koncepčně nevyvážené a chvílema jsem netušil, proč se děje zrovna to, co se děje a jak jsme k tomu došli. Tudíž ta struktura a stavění děje stojí celkem za starou belu. Druhá polovina s Jennifer je fajn, ale to zakomponování do příběhu je naprosto zbytečné. 2,5*. ()

ConanVJ

Tenhle akční/triller, spíš triler než akční, se podle mě povedl. Příběh filmu je povedený, i když bez většího překvapení. Akčních scén tu moc neni, ale podle mě jsou dobré a Stathamovi sedí (i když jsem byl u něj zvyklej na větší masakry). Filmek je dost upovídanej a mohl by být i o něco kratší, ale zas to dávalo jako celek smysl. J. Lopez už zestárla a není to kdovíjaká buchta, ale jako realitní makléřka celkem ušla. Celkově dávám filmu 70%, ale už by to chtělo od Stathama nějakou našláplou věc ve stylu Kurýra. :) ()

maddy

Zo Stathmana so pomaly, ale iste stáva druhý Seagal a jemu podobný akční hrdinovia. Jednu dekádu si užijú slávu na poli akčných filmov až sa divákom maximálne prejedia a v lepšom prípade začnú okupovať bulharské béčka určené direct-to-dvd, prinajhoršom po nich už ani pes neštekne (Norris). Osobne myslím, že Stathman bude skôr ten prvý prípad, ale kým sa tak stane, tak ešte nám pár filmov naservíruje aj na veľkom plátne. Koľko ich za poslednú dobu vlastne bolo? Minimálne každý pol rok jeden – či už Safe, Blitz alebo Mechanic, Killer Elite, všetky sú viac menej na jedno kopyto, po týždni si na nich nespomeniete. Nehrajú sa síce na žiadne ambicióznejšie projekty a väčšina naozaj poslúži svojmu účelu oddychovej akčnej jednohubky. Dokonca som sám viacerým udelil minimálne solídne 3* a Stathmana ako novodobého akčného hrdinu môžem naozaj ako jediného, ale čo je veľa, to je veľa a tento rok tu máme ako prvého Parkera (nehovoriac o tom, že v tesnom závese už čaká Homefront alebo Hummingbird–ten jediný vyzerá byť celkom zaujímavý). Parker síce nijako zvlášť nevybočuje z tejto rady akčných jednohubiek, ale tento krát má problém pobaviť aj ten jeden krát. Už samotná stopáž 2 hodiny je ubíjajúca, keďže krimi zápletka smeruje od ničoho k ničomu, neponúka žiadne zvraty a rozohráva zbytočné vedľajšie línie – celá „zápletka“ s potrhlou realitnou maklérkou v podobe Jennifer Lopez je pre film absolútne zbytočná. Navyše aj akčné scény sú nevýrazné, pomalé, prikrátke, navyše chaoticky zostrihané a na danú stopáž ich je žalostne málo (pár ich ale poteší, napr. tá začiatočná v aute alebo súboj na terase). Zaujmú akurát svojou nekompromisnosťou a poriadnou dávkou krvi, čo sa pri niektorých „uhladených“ stathamovkách nie vždy vidí. Stále však pôsobí celý look filmu dojmom 90. rokov, čo pre tento krát nie je pocta danému obdobiu, ale skôr negatívom vo forme mdlej réžie a evidentného nedostatku peňazí. Statham tradične predvádza svoj naštvaný výraz, na Lopez je pre pánov radosť pozerať (hlavne v spodnej bielizni), ale to jednoducho na zábavný „akčný“ film nestačí. Úplne zbytočná a nevýrazná „stathamovka“, ktorá zapadne v šedi. Výrazne neurazí, ale kvôli prehnanej stopáži nudí častejšie ako je pri stathamovkách zvykom, pobaviť mohla jedine pri zostrihaní na 80 minút. CELKOVO: 2,5* PS: Stathama už prosím radšej len v Expendables 3, prípadne Fast & Furious 6/7. ()

JimWayne

Klasická úloha Stathama ako ho všetci dobre poznáme. Nekompromisný po každej stránke, neporaziteľný, bojovník, ktorý zostáva stáť ako jediný z členov pästného súboja. Príbeh nič moc taká tuctovka bez menšieho vlastného nápadu. Pekná žena musí byť aj keď žena po 40 no neviem ale áno dá sa musíme uznať. Réžia, Hackford má niečo za sebou takže fajn. Trocha by som skrátil stopáž, a potom by sa možno dostavil lepší výsledok. 60% ()

MartinezZ

Ale no tak, hloupěji by to nešlo? Tohle totiž vyznělo, jak kdyby si někdo vzal průměrnou počítačovou hru, pustil si z ní jen příběhová videa, spojující jednotlivé levely, a natočil podle nich celý film. Tohle bylo lacině trapné i na Stathamova béčka. ()

SaNcHeZ_cz

Jason Statham a encyklopedie nakopávání pozadí, díl sedmdesátý pátý - jak se to nemá dělat. Po obstojném Bleskovi a špatném Safe přichází opět holohlavý brit v další čistokrevné akční vypalovačce, která však nenabízí v podstatě nic moc zajímavého. Akce je hloupá a blbě natočená, scénář má díry jako dobře uleželý sýr a Jennifer Lopez je špičkou nechutně otravného hereckého ledovce. Parker je pravděpodobně nejmizernější stathamovkou vůbec. [35%] ()

Ellmariachi

Muselo to vypadat asi takto. ***Kamarád rejži: Prosím tě, chci se vyspat s JL a tak sem ji slíbil, že ji dohodím roli ve tvým filmu. Můžeš ho třeba zbytečně prodloužit o půl hodiny a dát ji ňákou roli? To je dobrej nápad ne? Rejža: jo jasně, super nápad!*** Jenže to mělo vypadat spíš takhle. Kamarád rejži: Prosím tě, chci se vyspat s JL a tak sem ji slíbil, že ji dohodím roli ve tvým filmu. Můžeš ho třeba zbytečně prodloužit o půl hodiny a dát ji ňákou roli? To je dobrej nápad ne? Rejža: Ne to není dobrej nápad. Kamarád rejži: proč to není dobrej nápad? Rejža: Protože to je blbej nápad.*** Nemám absolutně nic proti obsazení JL, protože si přiznejme 70procent pánského publika a to minimálně, by si dalo ríct. Jenže roli a prostor kterej dostala, film sráží minimálně o 5 procent níž. JS klasicky zabiják. Film začne zabíjet nudou ve střední pasáži a JS nakonec vsechny zabije. Zabitej čas to není, ale na víc jak 55 procent to nemá. ()

javak810i

Další z řady béčkových akčňáků se Stathamem. Jako obvykle se dočkáme slušné akce (především soubojů na blízko, což Jasonovi jde), dobrých hereckých výkonů a relativně zábavného děje, který sice není nic extra, ale člověk se při sledování alespoň moc nenudí a i ty dvě hodiny rychle utečou. 3* ()

Riddick77

Předlouhá a nezábavná stathamovka bez štipky invence či emocí. Statham nemá co hrát, nemá co říkat, proto jen postává, občas někomu ubalí, eventuálně prohodí nějaké to moudro ("hodní lidé se přece nebijou"). Zásadového skoropadoucha, který krade a škodí jen prohnilým lumpům, mu tentokrát nevěříte ani minutu. Navíc se do všeho naprosto nevěrohodně zaplete (ne)herečka Jennifer Lopez, jež zaujme pouze lehkým striptýzem, neboť její charakter se nikterak nevyvijí a pro celé vyprávění je spíše přítěží. Viděl jsem, neusnul jsem a víc nemusím. Počkám si na Jasona zas až do F&F6,7 a Expendables 3 ;-)! 3/10! ()

Tony.cs

Docela dobrej filmek, kde ale lidi vydrží hrozně moc, i když z nich trčí zásobník, jsou schopni dát ránu. Dialogy místy nevhodné. Ale jak jsem říkal, docela dobrej filmek. ()

gogos

Nezastavitelný bourák Jason Parker Statham opět přesvědčuje o tom, že stačí litr fýzáku a strojek na holení s nástavcem na třídenní strniště a dokážete přežít cokoliv. Včetně transformace na dévitiživotnou kočku. Jednoduchý příběh, nulové charaktery, strnulý bourák včele a botoxová prdelní královna stačí ke spokojenosti každého příznivce klasických Stathamovek. Na škodu je snad jen možná až zbytečně dlouhá stopáž a někdy nadbytečné pasáže s mexikánskou zadnicí. Zábavné a slušivé slabé 4* ()

blackrain

Klasický příběh o pomstě. Tentokrát v podání Jasona Stathama, který si potřebuje vyřešit své účty. Nemám nic proti Jennifer Lopez, ale zde je tato herečka spíše jen pro ozdobu a kroucení zadkem. Vždyť ani neměla, co hrát, respektive, to po ní scénář ani nevyžadova, takže to pro ni musely být snadno vydělané penízky. ()

kaylin

Hned v úvodu navnadí docela dobrá scéna s tím, jak klauni a jeden kněz vykradou trezor. Od začátku ale trochu deptá téměř dvouhodinová stopáž. Je jasné, že snímek tempo neudrží. Neudrží. Po první parádní akci a celkem drsné scéně se mění v blbou komedii s J.Lo, která se jednou ohne, předvede výstavní zadnici, kterou už jsme ale viděli mockrát (kdyby u toho aspoň byla nahá) a pak už jde jen o to někoho sejmout a trochu si moralizovat. Jason je skvělý, ale tentokrát to nestačí. ()

Kaluž

Statham je děsný poleno a JLo je akorát tak na facku, takže všechno při starým. Žádná invence, žádnej rukopis, žádnej styl, nic. Ale sere mě to, bo bouchač Parker se konečně i ve filmu jmenuje Parker a zrovna chytne takovej provar. /// choze: S Odplatou to společnou předlohu nemá. Tohle je volná adaptace novely Flashfire, kdežto Helgeland si tenkrát střihnul Huntera. ()

MATADOR

Parker má všechno, co by měl nenáročný akční snímek mít. Je tam kvalitní a brutální akce, známé tváře a luxusní prostředí Palm Beach, ovšem to celé zabíjí zbytečně natahovaný příběh a naprosto zbytečná J Lo, kterou jsem tam vůbec mít nemusel. Je to vlastně taková reklama na její zadek, kdo neviděl, nepochopí! ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film