Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

Kothy

Jedna z těch lepších stathamovek. Děj je aspoň trochu zajímavý. Jennifer Lopez mu dělá dobrou společnost. :) ()

predators

Statham v jedné z jeho slabších rolí...no jo, na každého jednou dojde. Nejhorší je, když si myslíte, že jste někoho zabili a onen "mrtvý" si pro vás přijde hlavními dveřmi. To pak nevíte, kde vám hlava stojí. A stejně si myslím, že by Jei Lou měla radši zpívat, než hrát. 35% ()

cukorek

Neviem pre koho to bola väčšia česť či pri Stathama, či pre Lopezovú, keď sa navzájom objímali? Ale v celku vytvorili sympatický pár. Myslím, že opätovné nakuknutie Jennifer Lopez do filmového priemyslu sa celkom nevydarilo, respektíve role oboch hlavných predstaviteľov nepredstavovali nič prevratné. Scenár a spracovanie otriasli celým základom tohto filmu, čo malo za následok neprehľadnuteľné zlyhanie. Stathama mám fakt rád, ale tento krát ako by mu niekto "pristrihol krídla" a tak sa jeho akčné predstavenie dostalo do obmedzeného priestoru, takže očakávaný prísun výraznej chuti, ktorú zvykol dobre naservírovať sa nedostavil. Chudobnejšie pôsobilo aj prevedenie akcie, ktoré len občas vykuklo z pozadia uprednostňovaných, všedných dialógov. Chýbal mi komornejší charakter filmu a tiež komplikovanejšia zápletka, ktorá by výraznejšie rozpálila "zhasínajúcu pahrebu". Bohužiaľ ma v spojení s týmto filmom napadajú skôr samé negatíva a tak sa tento krát prikláňam k 50%. ()

nash.

Statham kombinuje Bezva fintu s Odplatou a kupodivu to velmi dobře funguje. A fungovalo by to ještě o jednu hvězdu lépe, kdyby to nebrzdila a neustále kolem nehopsala přehrávající JLo, která, zejména ve druhé půli ničí vše co Statham v potu tváře buduje. Úvodní loupež pobaví, scéna v autě vibruje napětím, ale ta pravá zábava začíná v okamžiku, kdy se Grimm mění v Portera a Statham to rozjede jako neudolatelný drsňák, drsnější než sám Gibson. Protože přesně tak ho chci vidět. Jako ranaře, který se zakousne a nepustí, který se s grázly nemazlí ani nekočkuje, ale projíždí jimi jako motorová pila. A když na to přijde tak ledovým pohledem zpraží i hystericky roztouženou JLo, která jako by sem zabloudila z úplně jiného filmu. ()

PetrPan

Statham touží po pomstě, Lopezová po Stathamovi, Boothová po silikonech a Nolte po eutanázii. To vše zasazeno do příběhu o loupeži, který by se směle mohl objevit v epizodě Věřte nevěřte a věřte, že byste nevěřili. Příliš dlouhé béčko lehce napíná jen díky Lopezové ve spodním prádle. Lentilky Emy Booth totiž nestojí ani za řeč a Statham dvé hodiny mlátí místo padouchů jen prázdnou slámu. ()

Claw

Přiznám se, že mám opravdu rád Stathamovy oddechové akční jednohubky... Tohle se ale opravdu nepovedlo. Je to fakt pitomý film. Už začátek a prostředí, kde se odehrával, to jsem fakt valil oči. Celé to vypadalo jak nějaký díl z TV novely... potom se to vizuálně a celkově zlepšilo, ale táhlo se to od nikud nikam. Úplně zbytečné zakomponování Jennifer Lopez jako ztřeštěné pipky mi taky vůbec nesedělo. Akční scény vyloženě špatné!! Sestříhané, nenápadité, hloupé... Například střet Stathama s Danielem Bernhardthem (karate-taekwondo mistrem) mohl být vyloženě souboj "měsíce" a oba ranaři si ho mohli fakt užít. Bohužel si takhle užíval střihač, režisér a scénárista nevím jaké "dobroty" při natáčení, protože to je fakt tragédie... Úplný konec, těch pár hmatů a vypečená vychytávka se zásobníkem pistole, které Statham předvede už tak znuděného a znaveného diváka fakt neproberou... Jedna z těch slabších Stathamovek. /40%/ ()

SeBig

Po utrpení Redemption konečne "akčnák" kterýmu se fakt dá řikat akčnák fighty s nožema, přestřelky, dobrej děj, dobrý prostředí, Statham zase ve svim živlu. Vadilo mi pár docela ukecaných scén, ale to je maličkost. Mě se tenhle akčnák rozhodně libil na to že jsem čekal zklamání ztohohle vylezla pecka :) ,,ten parchant s devíti životama!" ()

klerik

Po pár štýlovkách sa Jason vrátil k prostoduchejšej zábave. I keď nevravím, že tu nebol potenciál na "niečo viac." Lenže Parker aj napriek svojej drsnosti a zásadovosti nie je Porter (ODPLATA) a i keď je cool, nie je ani Carter (GET CARTER). Akcie solídne, ale príbeh je len priamočiara báchorka o pomste. Stále však lepšie ako 22 VÝSTRELOV... ()

korbitch22

Natáčet další verzi Westlakeova příběhu po tak málo letech mi přijde naprosto zcestné a už při ohlášení natáčení a obsazení J.Lo sem nešetřil skepsí, což se mě vlastně naplno potvrdilo.Hackfordovi časy jsou prostě dávno pryč, i přesto že pár scén zvádnul řemeslně dobře.Začátek vypadal dost nadějně, akcí se nešetří a je dost brutální.Bohužel scénář je jedna patetická hláška za druhou a když tam Parker srdceryvně uklidňuje vyděšenýho hlídače, šli na mě mdloby.Nula hlášek, zapomeňte na lišáctví a grácii Gibsonova Portera.Když navíc přibude do příběhu totálně zbytečná dějová linka s Lopézovou, tak už ani ten Jason nemá tolik prostoru pro brutální likvidaci.Prostě další tupé a zbytečné béčko, ve kterém sice Statham válí jako vždycky, jenže sám ten scénáristickej bordel neutáhne a už mě pěkně sere, v jakejch se to objevu kokotinách, chtěl jsem dát jen 2*, ale za tu brutální bitku v hotelu jednu přidám a likvidace výtečného Chiklise byla takovou třešničkou na nakyslém dortíčku.Prostě rutinní béčko na vypnutí, které kdyby mělo stopáž o 35 minut kratší, mohlo být i zábavné.49%. ()

Chrustyn

Nevýrazný a zbytečně dlouhý akční thriller, kde chybí napětí, dobrá zápletka, akce i charakterní hlavní hrdina. ()

BMW12

Klasická Stathamovka. Mělo to fajn příběh, Statham opět parádně řádil a Jennifer Lopez byla taky fajn. I když Statham pořád točí filmy na jedno brdo, mě se to pořád líbí :-) ()

honajz

Mne to potěšilo. Má to příjemně zádumčivou atmosféru, velmi dobrou kameru, i slušný střih, který dokáže podat akční scény, aniž bych byl zmaten, co se zrovna děje. Je tu pár nečekaných překvapení, a v celku mi vlastně vadila jen určitá nedotaženost třeba postavy Leslie, které scenárista taky mohl přikouzlit nějakého pořádného chlapa. Příjemná oldschoolovka a velmi dobře natočená, líbí se mi. ()

Roman.Ticka

Slabší odvar klasických stathamovek. Přestože o krutosti a násilné scény i bojovky nebylo nouze, shrnula bych děj do názvu jiného sladkobolného snímku - Když Harry potkal Sally a Když Sally potkal Harry. Drsňák Jason sice úspěšně navázal na symbol sexy chlapa, což mu sedí stále dobře, přesto víc inkasoval než rozdával, co už nesedlo až tak moc mně. Samozřejmě závěr dal každému sežrat podle zásluh, ale těch pár minut fakt nestačí k překročení hranice průměru a průměrnosti. ()

SOLOM.

„Chraň bůh toho, kdo ho nasere!“ Parker je sice zlodějíček a násilník, ale snaží si zachovat tvář – pokud jej však někdo podvede a pokusí se ho zabít, má prostě smůlu…Vcelku slušný filmeček s několika docela povedenými akčními scénami, ovšem samotný příběh místy dost skřípal a objevilo se tu i pár nudnějších pasáží. Krvavý konec stál ale za to čekání…Jason Statham podal dobrý výkon, přestože natočil už i několik lepších filmů. Jennifer Lopez byla zamlada docela kočka s pěknou prdelkou, no taky se sice objeví ve spodním prádle a kamera pořád zabírá její zadek, ale jinak žádná sláva. Viděl jsem jí zahrát už mnohem lépe. Emma Booth ukáže své přednosti, ale stejně jako její filmový fotřík Nick Nolte tu byli spíš jen do počtu. Asi nejvíc pobavil nájemný zabiják s nožem. Průměrná záležitost. ()

ARI50

Obsazení bomba, akce super tady se pro ránu daleko nešlo tohle mám prostě rád, je to rychlé a nenudí ani chvilku jen tak dále. ()

JASON_X

V mezích žánru docela dobrá záležitost. A to jsem si Parkera pustil s předpokladem, že to bude klasická stathamovská srajda, protože tenhle můj jmenovec vypadá spíš jako manekýn než jako drsňák. A hlavně mě děsila účast portorikánské divy Lopezové, která je v mém análu už nesmazatelně zapsaná jako "ta s tou pojištěnou prdelí". No ale v průběhu filmu jsem se přistihl, že mě to bez námitek docela baví a necelé dvě hoďky svižného a nápaditého děje mi utekly jako voda. Statham je samozřejmě jako obvykle gauner, samozřejmě charakterní a sympatický, samozřejmě že "těžko ho zabít" (ale není nezranitelný) a předvede několik dobrých gagů (ten nejhezčí je asi "bod zásobníkem"). Jennifer je pořád kočka, i když už jí (jejími slovy) "bude skoro čtyřicet" (ehm...) a po penězích a bohatých chlapech lačnou flundru zahrála slušně. A Nick Nolte... se ve filmu mihnul možná proto, že neměl ten den nic lepšího na práci. Jen mě trochu mrzelo, že nedostal víc prostoru můj uzenáčský oblíbenec Clifton Collins. No a taky se mi líbily floridské exteriéry, pár leteckých záběrů bylo hodně pohledných. Nenapadá mě nic víc, co bych k tomu napsal; solidní oddechovka na několik použití. ()

Morholt

Jason Statham po stoprvé stejně a opět výborně. Tentokrát se jedná o variaci na Odplatu, kdy se podvedený zloděj mstí svým proradným bývalým parťákům. Statham tentokrát nehází otočky, ani neukazuje ze všech stran své boulaté terminátorské tělo, ale přesto je tu akce, která má švih a ani scénář nepsal úplný pitomec. Potěší i Jeniffer Lopez. sice mám k její postavě výhrady, ale marná sláva, pořád se na ní kurevsky dobře kouká. 70% ()

Caelos

Taková klasická akční blbina, jako vystřižená z devadesátek. Takový ten typ filmu co jste si ve videopůjčovně vzali, protože tam hraje nějaké ten herec co hraje akční filmy. ()

Tommassi3

"Jak se vám v noci spí ??" - "Po sedmé večer nepiju kafe.." ;) Jasona Stathama s tou jeho nasranou pitbulovskou polohou mám moc rád, účast Chiklise, Nolteho a v podstatě i seňory Lopéz mě moc potěšila, ale celkově jsem asi od zfilmování této Westlakeovy, či chcete-li Starkovy, prvotiny očekával mnohem víc !! Srovnání s Odplatou se raději úplně vyhnu, protože prokazovat Parkerovi takovou medvědí službu skutečně nechci a "urážet" velkého Mela už vůbec ne, a tak ho budu brát pouze jako obyčejnou, byť v mnoha ohledech netypickou, "stathamovku", která mě minimálně v první drsné polovině ve stylu "neonoir" opravdu bavila, než se lehce změnila na reklamní tahák na Palm Beach, potažmo Floridu, a která v podstatě vyznavače akčního žánru urazí jen málokdy !! Parker jako takový polovičatý Robin Hood, jemuž však nejde ani tak o prachy jako spíš o princip, je když ne originální, pak určitě zajímavý (anti)hrdina, což musím ocenit. Už dlouho jsem neviděl Jasona tak "dorubaného", což svým způsobem dokonale potěší, ale to jeho první znovuzrození následně potají vykrádající Zastav a nepřežiješ !! či ten klaunský "odkaz" ze začátku filmu na Bezva fintu nevyznívají ani z poloviny tak trapně, jako když se prakticky celý film na obrazovce producíruje s tím idiotským kloboukem !! To opravdu stojí za to !! ;) Soundtrack Davida Buckleyho se povedl, a tak si jen říkám, že z toho mohla být slušná pecka s motivem pomsty, kdyby tvůrci upustili od té pitomé dějové linky s Jennifer Lopez a raději se věnovali akci, s níž Taylor Hackford poměrně šetřil.. Ostatně tento rys je pro tohoto oscarového režiséra, který má na kontě třeba geniálního Ďáblova advokáta, všeobecně typický, a tak ve výsledku Parker působí dojmem nevyrovnaného filmu unaveného režisérského rutinéra, který se nedokázal úplně vyhnout žánrovému mixu na úkor čistého akčního béčka.. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film