Ve srovnání se svým o tři roky starším bratříčkem méně temné a (možná) ne tak tematicky atraktivní, ale kompaktnější, zábavnější a promyšlenější. Herecky to tentokrát suverénně táhne Jiří Dvořák, přičemž Aňa Geislerová mu sympaticky přihrává na smeč (jejich přestřelky jsou mnohem lepší, než v první sérii), Ivan Trojan tentokrát tolik prostoru nemá. Potěší i hvězdná plejáda herců ve vedlejších rolích (Viktor Preiss, Pavel Kříž, Jiří Langmajer, Pavel Rímský). O žádné veledílo sice opět nejde, ale příjemně mysteriózní detektivka na víkendový večer se taky počítá. 75%.(1.1.2015)

• Mariin

O trošku lepší než pitomoučký Santiniho jazyk. Dívat se na to dá jen jednou, a to proto, abychom se dověděli, co tam Strach o těch zednářích a Židech nacpe. Jinak pár vyšetřovatelů Dvořák-Geislerová mi lezl na nervy tím svým namachrovaným pseudohumorem a blazeovanou pózou (ani jeden z nich dle mého názoru není dobrý herec, Geislerová mimoto působí jako osoba, v níž není snad nic pozitivního, ženského...). Pan herec je i tady Viktor Preiss, Pavel Kříž se velmi dobře hodí do záporné role, dobrá hudba; jinak vše průměr, a poněkud násilné poučování o záhadách...(19.12.2012)

• pakobylka

1. díl: Zápletka důmyslná, její vývoj zajímavý, atmosféra adekvátní, herecké obsazení skvělé, dialogy trefné a hudební doprovod výstižný ... Náladu mi kazí jen nejasné obavy, aby finále nepřineslo pár nešťastně zvolených detailů, které by celou sérii tak trochu zazdily, jako tomu bylo u předchozí Strachovy "Ďáblovy lsti" (2008). Takže prozatím přihazuju solidní 4* ----- 2. díl: Pokračování se odvíjí v duchu předchozího dílu, což je po všech stránkách povzbudivé. Občas jakoby mu maličko docházela inspirace, ale ne tak zásadně, aby to mělo vliv na celkové hodnocení. ----- 3. dil: Tušení mě nezklamalo - bohužel. Poslední díl by se mohl s přehledem přejmenovat na "Ztracenou příležitost", neboť neznámo kde poztrácel téměř veškeré nápady, tudíž působil nadměrně unaveně. Jeho pointa nikterak nepřekvapila, zato se cynicky vysmála všemu, co bylo divákovi v rámci řešení záhadné série vražd průběžně předkládáno. ----- Abych to shrnula: "Ďáblova lest" si dokázala udržet napětí téměř až do samotného finále, leč poté promrhala svůj nemalý potenciál poněkud nelogickým počínáním religionisty Dr. Michala Runy a především příliš průhledným, jednoznačným a po trikové stránce nepříliš povedeným závěrem, zatímco "Ztracená brána" se slušně rozjela, aby následně pomaličku chřadla a chřadla ... až posléze uchřadla docela. Takže na své původní 4* můžu v klídku zapomenout a ze šuplíku vytahuju pouhé 2,5*(10.9.2012)

Poměrně slušně vyladěný mysteriózno. Čétéčko už válcuje i zámořskou produkci. Ale když to kočíruje Jirka Strach, tak mě to zase tak nepřekvapuje. Ten chlapec má dobře našlápnuto. A když si předplatím nějaký to kilčo, můžu doufat v další záhadologické dostaveníčko;) Ty vole, to bude mega-tah. Samo, že až potom co Unie výrobců a dovozců lihovin utopí Leoše Hegera v metylalkoholu.(25.9.2012)

Jiří Strach začíná být pomalu matador veřejnoprávní televizní zábavy a to na první pohled vypadá na nějakých -náct, takové to hůdě, které si ještě rádo hraje. Přistoupí-li ale divák na pravidla té jeho hry, stráví u televizní obrazovky příjemný nedělní večer, večer plný u nás v republice ještě neokoukaných kamerových filtrů, charismatických tváří a prvoplánového mystéria. Velmi sympatická mysteriózní detektivka, o to víc, že v české kinematografii nemá téměř tradici a pan režisér neměl strach projít po dosud neprošlapaných pěšinkách...(23.9.2012)

• - Samuel Goldstein (Pavel Kříž) má v bytě stejný obývák, jako JUDr. Klapka (Martin Myšička) v seriálu Čapkovy kapsy (od r. 2011). (Šéfik)

• - Když hlavní postavy vyjdou z podzemí, vyjdou u Malostranského náměstí. Když se vracejí k autu, jdou přes most. Ve skutečnosti by nemuseli, protože šli na stejnou stranu jako leží Malostranské náměstí. (sibuk)

• - Je zvláštní, že rabín Taussig (Tomáš Töpfer) chtěl poslat obálku pro Runu (Ivan Trojan) od Staronové synagogy na Filozofickou fakultu, neboť obě budovy jsou od sebe jenom kousek. (Cheeter)