Epizody(3)

Třídílný televizní mysteriózní film Ztracená brána je volným pokračováním divácky úspěšného třídílného televizního filmu Ďáblova lest.  Hlavními protagonisty detektivního příběhu s tajemstvím jsou znovu Ivan Trojan, Anna Geislerová a Jiří Dvořák. Zatímco první triptych byl spojen s existencí Ďáblovy bible, tento se dotýká záhady unikátního středověkého díla, Voynichova rukopisu. Odkud pochází podivná rostlina? Proč někdo opakovaně vraždí kvůli jejímu jedinému listu? V dramatickém souboji s neznámým vrahem odhalují vyšetřovatelé šokující souvislosti. Usilovně pátrají po tajemném pachateli, aby zastavili zlo. Sami se přitom dostávají do ohrožení. Vyšetřování je plné zvratů a nečekaných komplikací. Kulisy televiznímu filmu poskytnou staré části Prahy, dostaneme se i do spletité sítě chodeb v pražském podzemí, kde se děje cosi nevysvětlitelného. Znepokojivé stopy na místech činu zavedou našeho religionistu Ivana Trojana k Zednářské lóži, ale také na tajemné místo, kde se setká s podivnou bytostí. (oficiální text distributora)

marvell_cz

Jednoduše mám problém se ztvárněním dvou ústředních postav - detektivů. Jestli jsem si kdy představoval práci vyšetřovatelů, tak přesně takhle NE. Jistě, není to dokument, ale u spousty scén jsem se prostě musel hodně držet, aby na plátno neletěl nějaký předmět. Oni se prostě baví úplně jak dva mimoni, chovají se dost nelogicky a jestli ještě uslyšim "pošlete mi tam zásahovku a vzdušnou podporu", tak to asi nepřežiju. Téměř vrchol pro mě bylo, když detektiv prostě přijde sklepem do sídla "tajné služby" ale odvařilo mě SPOILER ALERT, když prostě k supermega tajný bráně do jiné dimenze/světa nebo čehokoli si představíte, prostě člověk přijde dveřma rotundy uprostřed Prahy, kde už muselo projít asi tisíc dalších lidí. A takových scén tam byla fakt slušná zásoba. No nakonec jsem to skousnul, abych se v posledním díle dozvěděl, že se vlastně nic nedozvim. ()

Monicina

Pre mňa jedna z najlepších krimi za posledné roky. Téma, dej, zápletky, spracovanie deja a herecké prevedenie, všetko bolo výborné. ()

wdo

Středověký labyrint kanalizace vedoucí pod Vltavou? To jako fakt? Tý vole, to mě poser. Tak to by bylo za dvě kila... ()

710.cz

Jiří Strach se mohl oprostit od klišé a zažitých stereotypů, nicméně pořád jeho dílo ční vysoko -převysoko nad českou produkcí. Navíc se sešla opravdu nádherná sešlost herců a i přes to, že ho mám jinak rád, je Jiří Dvořák spolu s některými slabšími dialogy slabším článkem jinak povedené série. ()

Milonak

Zdlouhavé, nudné, překombinované, poměrně dost nelogičností, spousta "plácání" a v několika případech i přehrávání. Do toho celkem pitomý scénář. ()

Kosir

No, dalo by se akceptovat jako scifi, které to také je, jenže se to tváří jako detektivka. Strachův styl se přehlédnout nedá, ale chybí tomu tentokrát šťáva. Vystavěné na efekt, schválně nepřehledné, mělo by to udržovat napětí, ale právě to se nedaří. Dvořák i Geislerová schématičtí, zvlášť Geislerová nepřesvědčivá. ()

hypnos11

Oproti Ďáblovy lsti disponuje Ztracená brána o něco lepším a méně ujetým příběhem. Resp ujetý je stále dost, ale té jeho ujeté části není věnováno tolik pozornosti, to se sice změní ke konci, který se opravdu nepovedl, ale jinak si to drželo slušný standart. V čem ale autoři mohli ubrat, to rozhodně byly hlášky hlavní dvojice, někdy to nebylo vtipné a bylo toho trochu moc. ()

Negrus

Ajaj, tak tohle mne naprosto minulo.. Ačkoliv mám Stracha fakt rád, musel jsem se v půlce prvního dílu ubezpečit, že to fakt režíroval. Přijde mi to jak nějaká jeho prvotina.. A vlastně mne nebavil ani Dvořák, já jsem mu prostě nevěřil skoro nic.. Jako ano, dodíval jsem to celé, ale těch momentů, kdy jsem nevěřícně kroutil hlavou, jestli je to myšleno vážně, bylo moc.. A být cajtem, jsem vyloženě nasraný, neboť dle seriálu: - cajti se vždycky rozjíždí a brzdí gumovačkou - jezdí jak prasata i na dvorku mezi baráky - každý pracovní den končí v hospodě u panáků ()