Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

eLeR

Tento film stojí na nesmrteľných songoch skupiny Queen. Herecky celkom slušné. 3,5* DwayneJohnson svojim komentárom trafil klinec po hlavičke, plne súhlasím. ()

Happens

Nikdo nebude souhlasit, ale nemyslím si, že to byla vhodná volba hlavního hrdiny, který mi připomínal spíše ženu, než Freddieho. Dívčí čelist, dívčí způsoby projevu. Buzna jak vyšitá. Freddie byl chlap, i kdy bi, ale furt sakra chlap. Krom tohoto filmu není co vytknout. Dokonalá lyrika - ta atmosféra, pohlcující - a perfektně zpracovaný příběh. Jo a doživotní závislost na jejich písních. ()

SeBig

Zajímavý, i když se mi některý scény zdály fakt dost přikreslený a to mi u životopisnýho filmu celkem vadí. Byly chvíle, kdy jsem se i celkem stihl nudit.. film na jedno shlédnutí pro zajímavost o Queenech ok, ale nějak to tady vyzdvihovat určitě nebudu. ()

Chrustyn

Trvalo to dlouho, ale všichni fanoušci, legendární a nenapodobitelné kapely Queen se dočkali, důstojné filmové pocty, této fascinující kapely a jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Trocufám si tvrdit, že tvůrci věděli, že na film půjdou převážně fanoušci a tak se příliš nezdržují zdlouhavým vyprávěním o tom, jak vše vzniklo a jak se setkali a proto je úvod docela rychlý a stručný. Stejně tak vše, co následuje a je to věc, která může nejednomu divákovi vadit, protože film není klasickým životopisným filmem, jako spíše poctou kapele a Freddiemu. Vzhledem k tomu, že je film mládeži přístupný, nedočkáte se ničeho vyloženě skandálního ze života výstředního Mercuryho (a pro mnoho diváků je to asi jedině dobře) a jeho bisexuality a vztahů se film jen okrajově dotýká, stejně tak jeho pocitu samoty, nemoci a úmrtí. Spíše se soustředí na vznik několika největšího hitů, nálady ve skupině a hlavně legendárního koncertu na Live Aid, (který nakousne už samotný výborný úvod) který byl jak samotným návratem skupiny, tak i tím, co muselo utvrdit všechny, že Queen nebyly žádnou standardní skupinou. Právě závěrečné vystoupení, které se odehrává skoro v reálném čase je tím, co filmu dává neuvěřitelnou sílu a ukazuje, že se jedná o něco nevšedního. Tvůrcům a hercům (hlavně zde Malek vytře zrak všem pochybovačům a předvede nefalšované převtělení do legendárního zpěváka) se povedlo na plátno převést pocity, které museli cítit všichni, kdo na daném koncertu byli a díky výborné vizuální stránce, se divák podívá tak blízko, mohli jen přítomní kameramani. Nebýt tohoto strhujícího závěru, asi bych šel o jednu * níž, protože některé části z osobního života, brzdí výborně nastolené tempo ze začátku filmu a spíše bych se podíval na vznik několika dalších hitů, než řešit osobní pocity samotného Freddieho. Na druhou stránku i to k filmu patří, i to přidává další emoce, kterých je film plný a nevím, jestli mohl vzniknout lepší film, který by lépe přiblížil, jak to tenkrát mohlo být. Nevím, kdy naposled jsem viděl film, který by ve mně vyvolával mrazení a ždímal ze mě emoce, tak jako se to povedlo právě Bohemian Rhapsody a přestože to není film o velkolepých bitvách a jiných samoúčelných efektech, doporučuji v co nejlepším kině. Když byl koncert Live Aid, nebyl jsem ještě na světě, ale díky tomuto filmu jsem si ho mohl "naživo" prožít. A byl to neskutečný zážitek. Můj první 5* film v tomto roce. ()

Ghoulman

Queeny jsem miloval už na základce, sbíral jsem jejich desky, plakáty, koukal jsem do zblbnutí na jejich koncerty a v podstatě nic jiného neposlouchal (což mi samozřejmě moji tehdejší spolužáci dávali sežrat, protože to bylo totálně mimo běžný teenagerovský vkus). A ačkoliv jsem později rozšířil svůj hudební záběr na mnoho jiných interpretů, žánrů a stylů, tato kapela i postava Freddieho Mercuryho pro mne mají stále speciální a nenahraditelné místo - jak v mém osobním, tak hudebním vývoji. Proto když jsem šel na Bohemian Rhapsody do kina, mísila se ve mne nostalgie s až dětským vzrušením, které jsem nezažil už pěkných pár let. A konečný dojem? Dobrý i zlý. Na jednu stranu je zde opravdu dost co kritizovat. Tvůrci občas vykrádají jiné hudbení filmy (například hádka kapely na večírku až podezřele připomíná obdobnou scénu z filmu Doors), navíc si úplně neporadili s příběhem, jehož struktura se dost často opakuje (někdo přijde na nějaký hudbení nápad, ten je poté zpracován a nastává střih na úspěch dané písničky). Dialogy jsou někdy velmi prkenné a celý příběh je zpracován v určitém ohledu bezpečně, tak aby se tvůrci zavděčili co nejširšímu okruhu diváků (například promiskuitní a šílený způsob života Mercuryho je shrnut do několika málo záběrů na večírky, které působí skoro jako nějaké školácké párty). A poslední věc - je zde někdy příliš hráno na city (například ve scéně s otcem). Ačkoliv by se to mohlo zdát jako slušný seznam nedostatků, přesto u mne vítězí kladné dojmy, protože hudebně (a to je to, o co zde jde ze všeho nejvíc) se tomu snímku nedá nic moc vytknout. Nemluvím zde samozřejmě pouze o hudbě Queenů, která je geniální, nýbrž o jejím zapojení do kontextu příběhu, o sestřizích koncertů a využití různých montážních sekvencí, které jsou dovedeny k dokonalosti a neuvěřitelně lahodí oku i uchu diváka (proto vřele doporučuji na Bohemian Rhapsody vyrazit do kina, vyplatí se to). Navíc je fajnové, že hudba funguje jako určitý most mezi protagonisty a jejich osudy. Dvě linky příběhu – vývoj kapely a život Mercuryho – jsou velmi dobře vyvážené a zábavným způsobem se prolínají, aby se nakonec sjednotily ve famózní rekonstrukci slavného vystoupení na Live Aid. A když už jsme u těch členů kapely – všichni herci odvedli opravdu poctivý kus práce, v čele s Malekem, jemuž patří všechna čest za to, jak věrně ztvárnil tak charismatickou a rozporuplnou osobnost, jako byl právě Freddie Mercury. PS: Po druhém shlédnutí měním hodnocení na pět - kašlu na jednotlivosti, jako celek mě to napodruhé prostě dostalo... ()

Marze

Mercuryho a jeho hudbu nemám rád, ale snažím se hodnotit nestranně. Druhá půlka filmu se vleče. Klubové pokusy, první smlouvy a desky, vystoupení v televizi, turné. Herec si dokonale osvojil jeho pohyby a má i charisma lákat davy. Jeho partička má sympatický rebelský humor. Film si zřejmě vylepšili, protože na něj měli právo autorizace. Motiv homosexuality film postupně zcela ovládne. A dostaví se klišé jako osamělost překonávaná bujarými party, jeho parazitující "kamarádi". Uznávám, že koncert ve Wembley má atmosféru. ()

Arsenal83

Film je silne nadhodnotený nostalgiou fanúšikov a také tvrdenie, že je to azda najlepší životopisný film je naozaj prehnané až smiešne. Veď ono to ani nie je až tak životopisné, ani nejde až tak do hĺbky. Rami Malek by mohol dostať oscara za zubnú protézu. Pesničky boli skvelé a tá osobnosť jedného z najlepších spevákov všetkých čias bola určite dobre zachytená. Len nešla celkom do hĺbky. Ani čo sa týka jeho súkromia, ani čo sa týka celej skupiny Queen, ale na to by asi bolo treba celý seriál. Ako už bolo povedané, väčšina ľudí tu hodnotí skupinu a nie film samotný. ()

korbitch22

Nejlepší film všech dob. Nemám asi víc co k tomu dodat. Nikomu se ještě nepovedlo přikovat miliony diváků do křesel, kina plná mladých, starých, dětí, neskonalý puberťáků mlčí, klepou se, brečí. Respekt, neskonalý respekt. Časem napíšu víc. ()

classic

» Kontroverzný spevák Freddie Mercury z rockovej skupiny Queen by si zaslúžil trochu dôkladnejšie a precíznejšie prerozprávanie « 『 V životopisnom snímku ho stelesnil pôsobivý Rami Malek, ktorý perfektne napodobňuje mimiky tváre a gestá 』A tým pádom je celý snímok nie o kapele, ale iba o ňom jedinom ! Púta na seba veľmi veľkú pozornosť, že takí ostatní členovia hudobného zoskupenia sú v strašnom úzadí, že nedostávajú príliš veľa miesta sa predviesť, čo by bezpochyby May, Taylor a Deacon boli toho isto hodní. _Už som naznačil, že film mal byť spracovaný trochu iným spôsobom, ktorý mal vykresliť, podľa mňa : „Najlepšieho speváka všetkých čias,” T-A-K, akým bol v skutočnosti, v reáli, v súkromí... Sú tu síce jemné náznaky zmeny orientácie, ale jeho divoké, extravagantné excesy sú v ústraní ! To by potom nebola taká nevídaná návšteva kinosál, keď by si filmoví tvorcovia dávali servítku pred ústa, a pôvodne zvažovaný herecký predstaviteľ do úlohy frontmana Queenu, Sasha Baron Cohen, by ho poňal úplne iným štýlom, ako Malek. Režisér Singer nie je až tak vhodná voľba na tento projekt, i keď on sám má niečo so spevákom spoločné, ale zrejme by žijúci členovia dosť hundrali, ak by sa nakrúcalo v extrémne dynamickom tempe s Baronom Cohenom, ktorý sa mi vidí, ako lepšia možnosť na stvárnenie rozporuplnej, škandáloznej osobnosti so spektakulárnym d-a-r-o-m, t.j. hlasom zo samotných nebies !!! _ QUEEN je nesmrteľná klasika hudby, že jednotlivé pesničky zo snímku som si v duchu nadšene pospevoval, ALE celý film sa ksichtí, ako nejaký “PLAYLIST” , ktorý zázračnou metódou dobre odsýpa, a tak maximálne strhujúca sekvencia je z úvodného, teda respektíve, v celej svojej kráse záverečného, legendárneho, dynamického koncertu Live Aid z roku 1985 v anglickom Wembley, kde Rami Malek sa predviedol, ako sa len dá. S jeho výkonom som na 60-70 % spokojný. Stále si však myslím, že mohla vzniknúť naprosto ojedinelá biografická záležitosť, len bohužiaľ - báli sa ísť pod kožu ! ()

marhoul

Eeeeeeeeeeee- O ! Parádní biják! Doporučuji. V našem kině se tleskalo... Druhá projekce: snad ještě lepší zábava než prvně. Ben Hardy v roli Rogera neměl chybu. Září z plátna, přitahuje pozornost, o něm ještě uslyšíme... ()

Jirka_Šč

Shodou okolností jsem nedávno našim Prťatům ukazoval originální záznam vystoupení skupiny Queen na Live Aid. Dokonalost tohoto filmu je v tom, že bych si neuvědomil rozdíl. Bylo to stejně mrazivé, jako poslouchat originál. ()

heyda

Audiovizuální slast, ze které zejména v posledních 20 minutách opravdu mrazí v zádech. Škoda, že ta dějová linka není o kousíček bohatší, ale to by se to muselo natáhnout o další minuty. Dlouho jsem přemýšlel, zda Bohemian Rapsody ocenit 5 hvězdičkami a upevnit jeho neuvěřitelnou 3. příčku (nemyslím si, že by si ji zasloužil), na druhou stranu ten film je natolik kvalitní, že dávat 4 hvězdy by byl alibismus. Rami Malek navíc zahrál fantasticky. 90% ()

triatlet

Nevěřil jsem, že se v časové smyčce díky moderní technice můžu vrátit do svého mládí a vyrazit svobodně do Wembley... ... husina při Bohemian Rhapsody a při titulcích... Queen! Respekt před herci. ()

Oktavianus

Zatím je to společně s Máří Magdalenou, Prvním člověkem a Halloweenem pro mě film roku. A to i když by bylo co vytýkat: dalo se přitlačit na Freddieho homosexuálních večírcích plných drog a chlastu, že i když se film odehrává během 15 let, nikdo nestárne a v roce 1985 vypadají všichni stejně mladistvě jako roku 1970, že film jen naplňuje šablonu životopisných filmů o muzikantech: nula z nuzných poměrů - start ke hvězdám – pobyt na vrcholu - hvězdné manýry, opouštění svých ideálů – pád dolů – usmíření a velkolepý návrat. Nic nového ani objevného. Jenže těžko to ale scenáristům vyčítat, když se to právě takto (plus mínus, v zájmu dramatického vyprávění bylo nutný pár maličkostí časově posunout, to bych filmu fakt nevyčítal) odehrálo a dohlížel na to i Brian May... Celkově mě to sebralo. Možná proto, že celým filmem zní muzika Queenů, že vystoupení na Live Aid je zrekonstruovaný skoro kompletně, že Rami Malek je naprosto dokonalej Freddie se všemi detaily (nakonec to platí i o ostatních), že ten film má duši. To je ono. Freddie je i podle vlastních slov "hysterická buzna", zároveň tak trochu malý dítě ztracený ve velkým světě, a možná právě ten lidskej dojem na mě zapůsobil nejvíc. Technicky je film taky vynikající - divák je s Queeny pokaždé na pódiu, když hrajou, což ve Wembley před celým světem bere dech. Pasáž z Live Aid je natočena geniálně. A souhlasím s tím, co už tu bylo řečeno: jakmile společně s Mercurym nejen Wembley, ale celý svět roztleskává Radio Gaga, může se jít jiná Gaga i se svým kýčovitým Shallow schovat... Moc často se mi nestává, že bych měl po novinářské projekci nutkání jít na film ještě jednou, až bude v běžné distribuci. Letos jen u Bohemian Rhapsody. ()

Stanislaus

Bohemian Rhapsody se rozhodně zařadí respektive se už dávno zařadil do dějin kinematografie jako jeden z nejlepších a nejúspěšnějších životopisných filmů, za což vděčí zejména postavě Mercuryho, který i dlouhé roky po své nešťastné smrti dokáže nalákat do kin spoustu diváků, aby nahlédli pod pokličku jeho kontroverzního a divokého života a nechali se unést na nesmrtelných hitech nesmrtelné skupiny. K hereckému obsazení netřeba říkat již mnohokrát řečené - všichni to zahráli (a zazpívali) se srdcem a nesmírně autenticky. První polovina snímku mi přišla poněkud rozkouskovaná a poslepená ze střípků životopisných událostí, nicméně druhá polovina nabrala na obrátkách a závěrečný koncert byl vážně bombastický - člověk si v kině přišel, jako by se vrátil do roku 1985 a byl na onom věhlasném koncertě. Docela mě překvapilo, když jsem si četl zajímavosti, že spousta momentů z filmu nebyla úplně podle skutečnosti, nicméně nejsem žádný oddaný či skalní fanoušek, takže jsem se nechal lehce a bez výčitek podvést. Film, který disponuje skvělý námětem, dobrým provedením a neuvěřitelnými hereckými výkony, a který by měl být rozhodně zhlédnut na velkém plátně, kam bezpochyby patří. ()

evulienka3

Bohemian Rhapsody patrí k filmom, ktoré buď hodnotíte srdcom, alebo rozumom. Queen mal a zjavne aj dodnes má množstvo fanúšikov, vzhľadom k tým percentám totiž diváci z tej prvej kategórie jednoznačne prevládajú. Samozrejme ja sa k tej väčšine tentoraz rada pridám, aj keď som si veľmi dobre vedomá faktu, že nadhodnocujem, ale čert to ber! Tento film sa predsa nevolá Freddie Mercury ani Queen, ale Bohemian Rhapsody teda tak ako odznelo vo filme, dielo dlhé a bez zmyslu. Možno raz príde niekto, kto nepôjde na istotu, ale aj na hodnotu a ja sa na to teším. Toto ale jednoducho mala byť show a aj ňou je....a show slovami klasika must go on. A táto veru ide a naplno! ()

Flego

Zákulisie koncertu Live Aid. Frontman skupiny Queen je snímaný kamerou zozadu a za tónov mojej najobľúbenejšej pesničky Somebody To Love prichádza na pódium. Strih. Sme v roku 1970 a my sledujeme začiatky legendárneho Freddieho Mercuryho v kapele Smile, ktorú založili Brian May a Roger Taylor. Divákova pozornosť sa okamžite upriamuje na herca Ramiho Maleka, ktorý dostal ťažkú úlohu stvárniť Freddieho a musím uznať, že sa moje obavy rýchlo rozplynuli. Malek vložil do postavy energiu, entuziazmus, živočíšnu živelnosť a bez nadsádzky môžem povedať, že mi Freddie ožil pred očami. Celkovo sa dá povedať, že herecké obsadenie je na výbornú a platí to aj o vedľajších postavách. Životná púť kapely po spomínaný koncert Live Aid je natočená bravúrne, má srdce, náležitý humor, nebojí sa pustiť do kontroverzností, ale zachováva decentnosť. Kvalitný scenár je bez hluchého miesta, kamera sa nebála intímnych scén ani veľkolepých záberov, k hudbe niet čo dodať. Filmová udalosť roka sa vydarila, myslím, že ide o doteraz najlepší životopisný hudobný film. ()

Pejpr

Z pravdivého příběhu o homosexuálním narkomanovi, co uměl zpívat se vyklubal nejlepší hudební film, nejlepší film o homosexuálech a nejlepší film o AIDS. A to pouze stačilo zdokumentovat 45 let jednoho člověka, který za tu dobu toho prožil víc než obyčejný životník, až je to dech beroucí. Vlastně dech beroucí je hodně signifikantní slovo pro Bohemian Rhapsody, protože se celý film prolínají wow scény s těmi tíživými a není místo ani čas k vydechnutí a to ani při závěrečných titulcích. Ano, film šel natočit jinak, nedočkal jsem se ani Freddieho chřadnutí ani explicitnějších sexuálních scén, ale nemyslím si, že by to sedělo k náboji filmu. Bohemian Rhapsody je hodně emotivní zážitek, ostatně stejně jako Freddieho život. ()

sharky

Jako PR film Briana Maye je to výborné. Ten, koho měl rád, je vylíčen ve filmu kladně. Kdo mu vadil, je hlavní padouch. Fredie je tak něco mezi. Ale ve chvíli, kdy nehraje hudba Queenu, tak filmu chybí koule a je strašně sterilní. Ve filmu o člověku, který si užíval život tak moc plnými doušky, by měly ty scény vypadat jako ve Vlkovi z Wall Street, nebo aspoň večírky Velkého Getsbyho. Freddie je tu vylíčen jako kanovník jezuitské koleje, který občas vrhne vilný pohled na řidiče kamionu, nebo mu na stole někdo rozsype bílý prášek (asi mouka), veškeré neřesti se ale odehrávají mimo záběr. Místy je ta cenzura, tak do očí bijící, až jsem se musel smát. To už radši měli dohromady sestříhat videa z koncertů. Mnohem radši bych viděl zfilmovaný necenzurovaný původní scénář Petera Morgana (The Crown) se Sachou Baronem Cohenem, který měli režírovat David Fincher nebo Tom Hooper. Ale no nic je tam aspoň pár vtipných hlášek a bezpochyby se jedná o životní roli... Mikea Myerse ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě