Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

JohnnyD

Gýč. Generická fiktívna biografia podľa klasickej šablóny len tentokrát vypchaná hudbou od Queen. Vykastrovaná ultrakorektná PG-13 rozprávka, ktorá nemá nič spoločné s realitou, ale berie sa neskonale vážne a Brian May a spol. z toho celého paradoxne vychádzajú ako riadne nesympatické do seba zahľadené primadony. ()

playboxguest

Mrazení jako by tam byl člověk naživo, a přitom vím, že naživo musel být ten zážitek ještě úplně někde jinde. Po dlouhé době film, co mě dostal do kina už dvakrát, ačkoli jsem o Queenech ještě minulej tejden nevěděla nic, krom toho, že mezi nima byl nějakej Mercury, kterej se proslavil tím, že byl teplej, měl knírek a aids. Písničky od nich mi připadali obehraný, protože ty nejznámější běží pomalu v každém rádiu co hodinu a filmaři je vecpou pomalu do všeho. Do kina se mi poprvé vůbec nechtělo a šla jsem tam s tím, že to nějak zkousnu. Z kina jsem odcházela po hubě pofackovaná, že jsem doposud házela pomyslné úšklebky na kapelu, která si právem zaslouží být legendou. Je mi jasné, že kdejaká situace je přitažená za vlasy a poupravená tak, aby se to prostě líbilo a lahodilo, ale ono to zatraceně funguje, ať už je to celé pravda nebo ne. Je mi to fuk. Protože tenhle film je luxusní mistrně natočená a zábavná podívaná o klasickém vzestupu nikoho na vrchol a luxusní herecké představení všech zúčastněných. Nevěřím, že Malek není vzkříšenej Mercury a holt i všem v těch menších rolích, Jako by to člověk celý zažíval s nima. Už chápu, proč jsou Jeho Veličenstva legenda. Pro mě jí už nyní je i tento film. ()

sheen

Pane Singere smekám. Oživil jste legendu a fenomén takovým způsobem v který jsem ani nedoufal. Taková SHOW tady ještě nebyla. Všichni byli fakt špičkový ale Malek, ten byl naprosto famózní. Koncert ve Wembley jsem sledoval v slzách. Těžká ždímačka. Pro fanouška Queenu povinnost. Letos asi nic lepšího neuvidím. [IMAX 2D] . Film jsem viděl v kině ještě podruhé ve Světozoru. Zážitek to byl fantastický. Imaxu se ale žádné kino ani z daleka nepřiblíží. ()

salahadin

Freddie vypadá jako glum, dost věcí bylo jinak a vůbec dokumenty o Queenech jsou lepší. Točit o nich film, když jejich členové vyjma jednoho ještě žijí, nebylo prozíravé, zajímala by mě cenzura dosud žijících členů. Tak nějak tápu po smyslu filmu - proč se pustit do hodně upravené pohádky o Královně, když můžu mít nepohádkový originál? Pořád jsem na vážkách ohledně výkonu Rami Maleka. Naprosto parádně ale casting zabodoval v případě Maye a Deacona. Strhující podívaná (podle mnohých) to pro mě nebyla, ale vydržet se u toho dalo - když hrála hudba - když nehrála, bylo to o dost slabší.. ()

Rosaviva

"You're a legend, Fred." "We are all legends." Bohemian Rhapsody je film stejně unikátní a jedinečný jako Freddie Mercury a Queeni. Není to takový ten klasický životopisný film, tady bylo soukromí skupiny na druhé koleji a šlo hlavně o oslavu té jedinečné muziky. Ač to tedy mnohdy vzali jako z rychlíku (např. zrod kapely), tak mě to tam nevadilo, protože minuty, které by byly věnované většímu rozebrání soukromí by byly minuty, kde bychom se obrali o tu hudbu. Díky bohu, že použili ty staré nahrávky a nenapadlo je ty písničky přezpívávat. Obsazení bylo brilantní. Ani bych neřekla, že Rami Malek hrál, já mu prostě všechno věřila. Palec nahoru i za skvěle zpracovaný zvuk, závěrečný mix písniček na Live Aid byl skvěle udělaný. Ta atmosféra byla tak autentická, že to na mě spíš než jako hraný film působilo jako koncert. Skutečně jsem místy absolutně zapomínala, že je to hraný film a že se nedívám na záznam koncertu. Marně hledám, co bych vytkla, ale nenapadá mě absolutně nic. Klobouk dolů. ()

Aky

Mám rád muzikantské životopisné filmy, zvlášť jsou-li natočené takto mistrně. Herecký projev Rami Maleka mi zpočátku dělal trochu problémy, ale příběh a muzika mne s ním záhy smířily. Pak už to byla jenom nádhera. ()

Cappuccino

6. najlepší film na csfd? Určitú časť stopáže som veru zvažoval, že snímke nadelím iba 3 hviezdy, ale odzbrojujúci Live Aid ma pritlačil k štvrtej. Bohemian Rhapsody je dobrý film, ale vôbec nerozumiem, prečo je tak ospevovaný. P.S. vždy som bol fanúšikom Queen, takže som sa na snímku určite nepozeral odosobnene. ()

Ruut

Famozní film s dokonalou koncertní patnámctiminutovkou na závěr. Jen by stačilo, kdyby měl o 20min méně. ()

Allien.9

Nefalšovaná transgenerační pocta Queenům, která rozhodně není jen pro sklalní fanoušky či hudební nadšence. EDIT: Po druhé návštěvě kina zůstává můj názor překvapivě stejný a občasný POHÁDKOVĚJŠÍ odklon od reality (ano, googlila jsem) mi ani trochu nevadí.;-) ()

misterz

Jediný problém je u mňa v tom, že nemám rád herca Rami Maleka. Je mi nesympatický, pripadá mi tak zvláštne škaredý, dokonca až strašidelný. Ale uznávam jeho herecké kvality, podľa môjho názoru neexistuje druhý človek, čo by Freddieho Mercuryho dokázal zahrať tak bravúrne. Výborná voľba. Inak zaujímavý príbeh, plný tak nádhernej muziky, že ma pri filme nie raz napadlo, že je Freddie považovaný za nesmrteľnú legendu plným právom. Až zimomriavky. Medzi 4-5 hviezdami. 89/100 ()

HAL

Vykastrovaný popový kýč ve kterém téměř vše je lež - sloužící jedinému účelu, ukázat zbývající členy Queen, kteří si film z větší části také sami napsali, jako naprosto dokonalé a správné hochy, zatímco Freddie Mercury nebyl charismatický bohém, ale spíš takový zmatený ťulda, který dělá blbosti, aby se pak pokorně vrátil na tu správnou cestu ke svým spolu-kapelníkům. A všemu živelnému se samozřejmě brutálně tupí hrany, jen aby nikdo nebyl popuzen, a hlavně aby vše bylo hezky stravitelné i pro konzervativní davy. Že Queen byli ve skutečnosti hlavně sex, drogy a rock'n'roll? Ale kdeže, toto je spíš Disneyovka pro děti. 4/10 ()

Satan

Na jednu stranu kvituji, že se poslední půlhodinu nešlo do kýče a neležel tam Freddie na smrtelné posteli za tónů Show Must Go On, ale na druhou stranu je strašně poznat, že hlavní slovo měli členové kapely Queen a tudíž se z Bohemian Rhapsody udělala jedna velká pocta kapele a jejímu frontmanovi. Povinně si tak odškrtáváte typické vrcholy a mezníky jeho/jejich kariéry, kontroverzní okamžiky jsou natočeny až uctivě vkusně a vše vyvrcholí v jedno epické finále, kdy se modlíte, ať proboha ten film nikdy neskončí. Pro fanoušky kapely povinnost, pro ostatní skvělý životopisný film. Tam někde vzadu mě stále mrzí, že se neodklepla eRková verze s Cohenem...na druhou stranu se z Bohemky stala téměř instantní klasika, která si nezadá s velkými filmy 90. let. Film pro všechny, který odstartoval zajímavou éru hudebních filmů. Čekám tedy za pár let v kině film o Kurtu Cobainovi, o Dimebagovi, o Chesterovi...[Přesná stopáž: 135 min] ()

Adam Bernau

Myslel bych si, že dnes už v Hollywoodu umějí ty svoje velekýče podat tochu sofistikovaně. Jak vidno z úspěchu tohoto rodinného slaďáku, nemají to zapotřebí. Na správně namíchané sračky lidi zabírají opravdu spolehlivě, přesně podle názorů toho producenta, který nechtěl vydat Boh. Raps. jako singl (což je mimochodem od základu smyšlená postava). Jeden každý trailer BR je diametrálně kvalitnějším celkem než film sám. Ten není moc dobrý jako hudební film, vůbec není dobrý jako životopisný film a dokonce ani jako inspirovaná licence na téma extravagantního umělce. (Ostatně masivní zásahy do skutečného příběhu naznačují, že pro tvůrce bylo "his story" jaksi moc málo "extravagant", nebo spíš moc málo touching.) Průběžné dojímání, jakož i plytkost a nevkusnost podání různých všelidských "sdělení" jsou vůči divákovi téměř urážlivé. Nutno přiznat, že teprve ohlas Singerova filmu mě přivedl k nějakému zájmu o Mercuryho, o jehož osobě jsem se poprvé dověděl na gymplu, když se zarmoucená třídní bavila s mými vzdělanějšími spolužačkami o jeho úmrtí, a až na krátké období "nevyhraněnosti" jsem Queen nikdy neposlouchal. Teprve teď jsem si zjistil, co se vlastně zpívá ve skaldbě Boh. Raps., která mi kdysi učarovala. A učarovala zmi novu. Také jsem si nyní pustil vystoupení na Live Aid. Zážitek z Mercuryho živoucího zaujetí pro "show" podporuje i vynikající televizní záznam. Měřit jím "předělávku" s Malekem by nebylo fér, originál je prostě originál. Místo, které toto vystoupení ve filmu má, však názorně dokumentuje, o jak slabý a zbytečný film se jedná. Nechci popřít, že některé momenty se mi líbily, nicméně tím jediným, co zaslouží nějakou pozornost, je Malekem ztvárněná hlavní postava. (Jinou postavu to vlastně ani nemá.) Že jeho Mercury vypadá, mluví a chová se doslova jako karikatura skutečného Mercuryho, celkem nevadí - kdyby ten film za něco stál, mohl by právě i ten Malekův Mercury být nosnou kreací. Jestli ale bylo na skutečném Mercurym něco, že by stálo za to jeho příběh zfilmovat, tak BR tuto možnost navždy zmarnil. ()

mzss1

(100%) Viděno v kině. Očekával jsem hodně, dostal jsem ještě víc. QUEEN je pro mě jedna z nejoblíbenějších hudebních kapel, tak je jasné, že to byl pro mě mega zážitek. Už vloni v listopadu 2017 jsem si užil jejich koncert a nyní filmový příběh. Nemá smysl, abych zde psal sáhodlouhou slohovku. Tak upřímně zahrané a zazpívané ? Opravdu skvostně natočeno a to nejen životopisným směrem. Po herecké stránce, příběhu, písní, emocí – to vše zde fungovalo na 110%. Především herec, co hrál Mercuryho by mě dostat nějaké ocenění. Víc nepovím, to se musí vidět. Těším se na další a další shlédnutí ! ()

liskam

Moc pěkně udělaný snímek který vše kolem Fredieho krásně zaobluje....A tak si divák může užívat film a nenechat se rozptylovat Fredieho reálným životem. Hlavně díky tomuto kvalitnímu, profesinálnímu zaoblení a výkonu Maleka je celosvětově tak dobře přijímán. Takže i já se přidám k masám a nechám se unášet kvalitní filmařinou a herectvím. Syrovou a mnohdy ošklivou pravdu budu hledat v nějakém dokumentu, který se třeba za pár let natočí a kterému promárně nepůjde o to aby celosvětově vydělal jako diamantový důl někde v Africe. ()

kingik

Legendou až do "vyaidsování" těla. Tak po tomhle životapíču bych snesl i poctu George Michaelovi a reedice všech jeho alb. Je pro tento film příznačné, že i jeho (odvolaný) režisér Bryan Singer šel (údajně) po smradu z pánského análu. Najednou se tedy alespoň v tomto případě vyrojila kolem filmu alespoň nějaká kontroverze, když příběh sám je jí prost, záměrně jen očichává odér pánských týden nošených trenek a kožené oblečky návštěvníků gay klubů raději nechává uvážlivě viset v šatníku. Filmu by sice nějaký provokativní k(l)okot třeba i slušel, je však evidentní, o co šlo tvůrčímu týmu především - nechat zavzpomínat na hudebního génia v tom nejlepším. Prezentace filmu je od počátku pozoruhodná. Rami Malek postupem času a děje začíná rezonovat s odkazem osobnosti Freddieho Mercuryho, a i když bylo nemožné se do něj vejít, určitě by ho nejvyšší herecké ocenění nemělo minout. Ostatní členové kapely zůstali v citelném odstupu od jeho bujaré kreace. Bylo však milé, jak si casting dal záležet na vnějškové podobě herců se stále živoucími předobrazy hudebníků. Kdo by do neznámého Gwilyma Leeho řekl, že jej s Brianem Mayem snoubí taková nápadná podoba. Problémy ve střídání režisérů (po odchodu Singera se jali režírování údajně ještě další dva) na režijních postech nejsou tolik znát. Klidně bych ale obětoval pasáže s Freddieho životní láskou, jeho život nemám příliš spojený s vaginálními touhami, tudíž Lucy Boyton se stala poměrně rušivým až nežádoucím elementem. Film neřeší a nechce řešit faktické chyby, jede úplně na jiné vlně než desítky životopisů jiných (hudebních) géniů. Pro mě bylo zásadní, že hudební sekvence byly geniálně pojaté, Malek nadto skvěle ztvárnil Freddieho osamělost a celé to vyvrcholilo hudební erupcí na koncertě Live Aid, kdy v roce 1985 u nás vrcholila éra českých hudebních patoků, které by skutečnému Freddiemu jistě způsobily hudební otravu krve. Vznikl tedy mimořádný kousek, který na legendu vzpomíná s úctou a láskou. A proti výsledné podobě filmu by ani samotný Mercury nemusel nic moc namítat. Vznešený zážitek se dostavil. 10/10 ()

Snorlax

Hudba je to úžasná, ale to není zásluhou filmu. Je to takový přesně vykalkulovaný a především sterilní film vypočítaný na efekt. Netvrdím, že Mercury byl největší fešák planety, ale taková zrůdička s metrovým předkusem, bazedovkami a vizáží nepříliš dobře vyvinuté opičky rozhodně nebyl. ()

dr.horrible

Výborne natočená záverečná polhodina, na úvodných 100 minút pokrčeného obočia. Hlavne mi celý čas vŕta hlavou, ako mohlo Briana Maya (alebo vlastne kohokoľvek z kapely či produkcie) napadnúť, že pre niečo tak decentné, konvenčné a nekontroverzné, sa bude hodiť názov Bohemian Rhapsody. Rozmýšlali ste nad tým niekto? Keby bol ten film miešaným nápojom, bolo by to virgin mojito. Byť pivom, tak max Bud Light, alebo nejaký radler. Freddie Mercury bol najväčší spevák všetkých čias - myslím rozsahovo -  a .... ja mám rád rebríčky, dám sem aj zvyšok. Toto máte dnes večer exkluzívne, horriblova topka: Najlepšia speváčka: Janis Joplin, najlepšia kapela: Portishead, hudobník: David Bowie, naj album vôbec: London Calling od The Clash, naj song: Love will tear us apart od Joy Division, naj koncert: čokoľvek od Nicka Cavea and the Bad Seeds, naj album cover: Murder Ballads (tiež Bad Seeds), naj tanečná hudba: Daft Punk Discovery, naj srdcovka: Fallen for you od Sheilly Nichols, a najlepší hudobný životopis natočil kedysi Oliver Stone a volá sa The Doors. ()

dennykr

Tahle bezkonfliktní mytizace je vlastně ideální způsob, jak natočit film o Mercurym, aby nenaštval ani vaši babičku. Všechny konflikty jsou pouze dílčí a vyřeší se jen tak mimoděk – spory s otcem i manažerem jsou otázkou tří minut, o něco déle Freddieho trápí zlý pán v kožené bundě – a sexu, drog i homosexuality je poskrovnu. Překvapivé je množství elips, díky kterým film sice pokrývá dlouhé časové období, ale žádnému segmentu neumožní dramatický vývoj. Vinou toho působí Bohemian Rhapsody jako didaktický výčet zlomových situací. Ukoukat se to dá především díky vynikajícímu koncertu pro Live Aid, který je na jedné straně skvělou “akční” scénou, ale také dojemným finále. Jenže tady se do popředí dostává má největší výtka – celý film spoléhá na znalost mimotextových souvislostí a díky tomu nemá potřebu budovat jakýkoliv soudržnější narativní oblouk. Pro široké publikum jde o ideální přístup, na základě několika jasně rozpoznatelných znaků (knírek, diagnóza a pár melodií) se postaví monumentální pomník, ale estetické potěšení řídne s každou další montáží, za níž zůstávají mrtvé dílčí zápletky. Samozřejmostí je pak populistická mytizace dvou důležitých písní, kdy Bohemian Rhapsody představuje mistrovské dílo, které zůstalo nepochopeno kritikou a docenili ho až posluchači. A právě jim je určen druhý singl, We Will Rock You, ke kterému má film mnohem blíž (akorát jsem se místo tleskání plácal přes čelo). // Queen jsou přepjatá, v mnoha ohledech erotická a uřvaná kapela, ale Bohemian Rhapsody je prostě jenom nesoudržná série epizod a montáží. Jestli ten film o něčem svědčí, tak o neschopnosti původních členů skupiny vzdát se parazitování na tom umělém mediálním obrazu dávno mrtvé kapely. Filmové Greatest Hits IV, podepsáni Brian May & Roger Taylor. (Ale Mike Myers má rozhodně nejlepší cameo roku) ()

IQ Tiqe

Napřed mě mrzelo, že nedostal prostor Sacha Baron Cohen, ale nakonec jsem za to rád, přece jen nemusím znát Freddieho život v Mnichově do detailu. Zvukově, herecky a hlasově parádní, navíc si tvůrci dali velkou práci s autentičností – třeba klip k I Want To Break Free je skoro jak přes kopírák, o koncertu Live Aid nemluvě. SPOILER: trochu mě mrzí, že se nedostalo i na novější hity, čímž by ale zase závěr dostal smutnější podobu. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě