Megažralok versus Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 90 min

• pursulus

S.O.O.S.O.O.S...¬         Skvělá oddechová odpadovka; o konci světa a jeho záchraně; o žraloku Megažraloku s ocasní silou 100krát větší než lodní šroub jaderné ponorky; o ruského inžinýra robotu Kolossu velkého jako Socha svobody v N.Y. poháněného rudou energií, ekologicky naprogramovaného (jednotlivce ničí pouhým zašlápnutím, bez použití bojových arsenálů); o těchto monster souboji zasahujícímu až do vesmíru (ničení válečných družic kousnutím žralokovým); a tím vším prolíná se chlapská povaha ženy-špionky (připomíná houžev a čínskou prodavačku ryb tvrdě se obouvající do manžela neulovivšího dosti ryb k obživě rodiny), něžná povaha ženy-biologa (připomíná učitelku a školní houbu na utírání tabule v nejlepších letech, ana chce býti vyždímána), dělání si srandy z tuposti byrokracie vojenské i vládní, oživované příjemným odlehčujícím závažnou themathiku humorna scénka.¬                 Inteligentnější rozhodně, nežli Transformers režírované M. Bayem, se speciálními efekty se zničujícím účinkem. Pozor, nedoporučuji lidem trpícím depresemi, syndromem vyhoření a sebevražedných sklonů (dědí prý se to všecko po předcích, snad po opicích?); před shlédnutím doporučuji návštěvu lékaře a odbornou konsultaci s ním.¬                 Zajímavost: Snímek byl navržený IOPP (Mezinárodní organizací psychologů a psychiatrů) jako léčebný doplněk terapie slabomyslných a blbců s cílem podnítiti dementní mysl vhodnými podněty a jako vhodný doplněk firemních večírků a brainstormingových sezení je doporučován IAEAI (Mezinárodní asociací zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu).(1.4.2017)

• xaver

Jednoduše nepopsatelné. Primivní, inteligenci normálního (i nenormálního) člověka urážející. Plýtvání penězi a lidskou práci. Scéna, kdy v závěru Kolossus vyhodí megažraloka na oběžní dráhu a zničí s ním vojenskou družici (to vše za pár sekund), to už ani nepotřebuje komentář. Rozumně uvažující člověk se nutně musí zeptat proč. Proč má někdo potřebu natočit tuto zhůvěřilost a kdo má vůli a chuť to financovat? Odpad je ještě příliš lichotivé hodnocení.(13.3.2019)

• hladass

Pokud si dobře pamatuji, ani jeden z dosud natočených Mega žraloků mě vůbec nebavil a to důvodu absence jakýchkoliv vtipných hlášek či odlehčených scén... A nejinak je to i v tomto kusu... Mizerný děj, scénář, herci a triky v kombinaci se zcela vážně pojatým filmem je prostě vražedná kombinace... I závěrečný fight mezi Mega Sharkem a Kolossem je slabota... Ray opět nepřekvapil a natočil úplně zbytečnou sračku...(27.7.2015)

• Ainy

Hustýýý! Já si tuhle megavolovinu schválně pustila a teď jsem na pochybách. Vůbec netuším, jak tohle ohodnotit. Jestli dát pětku za to, jak jsem se nasmála. (po vínku a zvlášť u mě, to jde snadno) a nebo dát objektivní odpad za to, jaká to je scénáristická a režijní katastrofa. Normálně fakt nevím! Na začátku mě rozsekala posádka hlubinné, bojové ponorky, tvořená několika super modelkami, která zcela vážně a důležitě bojovala s megažralokem, pokračujíc dalšími šílenými akcemi a drsňáckými neherckými výkony všech zúčastněných. No, řeknu vám cypuškovina na entou. :-)(16.6.2016)

• Hapretor

Až tak stupidní, až je to zábavné. Dobře, že si tady nikdo na nic nehraje. Herci/čky si odříkají toporně to své a vědí, že je to brak. Tak trochu to paroduje samo sebe a i jiné snímky, a já mám pocit, že se s tím počítá, a že je to účel. Třeba mě pověste, ale je to rozdíl třeba od Pacific Rim, kde se to bere vážně až strašně moc, a přitom to je snad ještě větší hovadina než toto.(4.1.2016)