Shark: Rosso nell'oceano

• Francie Le Monstre de l'ocean rouge (více)

V Karibském moři se děje něco zlého. Lidé nacházejí roztrhané vraky lodí a brutálně rozkousaná lidská těla. Stopy zubů na tělech obětí neodpovídají žádnému dosud známému tvoru žijícímu na naší planetě. Doktorka Stella Dickens podezřívá zatím neznámé formy života a pátrá po příčinách útoků. Stella bohužel neví, že má tu čest utkat se s tvorem, který byl uměle vyroben jako účinná biologická zbraň. (Chatterer)

Campbell

Tak trochu zklamání do filmu jsem čekal docela dost, ale bohužel, film se celkem táhne a samotná "ryba" se ukáže jen na pár vteřin. Další klon čelistí se moc nepovedl. ()

majo25

Aj Taliani sa chceli povoziť na vtedy populárnej volne Čeľustí a takto to dopadlo. O céčkovom spracovaní niet pochýb, herci sú slabí a efekty sú z radov tých najlacnejších - hlavne 90 % filmu nič neukázať, maximálne tak chvost a rýchle prestrihy v trvaní desatiny sekundy. Jediné, čo nebolo vyslovene zlé, bola téma vedeckého výskumu, dobrá 80-tková synťácka hudba a čiastočný sci-fi presah, keďže protagonisti vo filme objavili dávneho tajomného tvora. ()

corpsy

Klasický a celkom vydarený ( teda hlavne v rámci žánru ) italo trash, ktorý ak máte túto kinematografickú odnož radi, jednoznačne odporúčam. Nejaká tá akcia, nejaké to napätie, nejaká ta romantika a výborne fungujúca hudba. Len škoda, že z tej titulnej príšerky nikdy veľa neuvidíme, pravdepodobne z dôvodu jej slabého trikového prevedenia. ()

dustur

Ja mám rád žraločie filmy, ale tento film bol z môjho pohľadu katastrofa - samozrejme film samostatný nieje na ,,odpad” , ale zas pokus z neho spraviť európsku variáciu na film Čeľuste nebol zlý nápad. Ale zas v roku 1984 kedy film vznikol, tak v tej dobe to mohol byť hit. Ale mňa tento film úplne nenadchol aj keď sa v ňom niake to napätie nájde, ale zas na druhú stranu je film o niečo lepší čo až potom američania natočili tým mám namysli ( Sharknado sériu ). Výber žien bolo v pohode, ale aj tak film odchádza odomňa zo slabými ⭐️⭐️ ()