V nitru Llewyna Davise

• USA Inside Llewyn Davis (více)

V nitru Llewyna Davise je příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New Yorku roku 1961. Ačkoliv se jeho život zdá být nekonečným řetězem smůly, Llewyn se nevzdává a pevně si jde za svým snem. Bez peněz a trvalé adresy se protlouká životem a přespává u stále se snižujícího počtu kamarádů. Jako šance na záchranu se jeví cesta do Chicaga, kam se vydává s nadějí na získání nového manažera a s vyhlídkou na překonání své smůly. (Blue Sky Film)

Kortexo

Film o arogantním, sobeckém debilovi, kterej si myslí, že je nejlepší hráč na kytaru na světě a jeho hudba je nejlepší co kdy kdo napsal.Neuznává hudbu kohokoliv jiného a i když každy člověk, který jeho hudbu, kdy slyšel řekne, že je k ničemu a nemá budoucnost.On si přesto stojí za svým a dál ničí život všem lidem okolo sebe...Takových lidí chodí po ulicích tisíce a každý člověk se s někým takovým v životě někdy setkal.Nemusí se o nich točit filmy... ()

vitac.

Druhé zhlédnutí mě bavilo víc než první. Přestože (upachtěné) čtyři hvězdičky jsem dal už po tom prvním... aspoň jsou tedy potvrzeny:) Coenové jsou prostě má krevní skupina. Ačkoliv tematicky je ILD mírně mimo jejich tradiční loviště, vůbec to nevadí, protože čirou náhodou tímhle filmem zabrousili pro změnu do revíru mého - s jedním takovým Elwynem Davisem jsem měl tu čest hrát a kdo ví, jestli já sám jím občas nejsem:) Někteří tady opěvují Johna Goodmana, oukej, já proti Trautenberkovi s hlasem Oto Jiráka nic nemám:), ale tam je i tolik jiných zábavných postav... Hudba podobná té, kerá je nám značnou část filmu servírována, se dá jednou za čas vydržet a dokonce si v ní pro tu chvíli i libovat (v této souvislosti nemohu nevzpomenout na Into the Wild a jeho soundtrack od frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera). Samosebou s vědomím faktu, že každá folková píseň o deseti slokách má pořád o deset slok víc, než by mít měla:) Příjemný, rozvláčný a především vtipný hudební film. (Kino Art, 8. 1. 2015) ()

PlysovyMacko

Llewynov zivot je v sra*kach, ale snazi sa. Najst si nieci gauc, kde by prespal, vratit macku, vybavit potrat, ziskat pracu a prerazit. Vyzera ze mu zivot stale hadze polena pod nohy a nema ani zimny kabat. A ma rodinnu traumu. Velmi som s nim sucitila, aj ked sa vobec nepoucil a nikam neposunul. ()

iz67

Těžký život folkového solisty. Mno. Je tam spousta impotentního folku, pár dobrých scének (Goodman) a to je tak asi všechno. ()

yatan

Film je bezchybny. Pocasie, atmosfera a hudba je perfekcionisticky zasadena, ale aj v roku 2013 byt len talentovantny nestaci. Film, ktory sa strati, ako hl hrdina. Skvela ceresnicka na konci s Dylanom, ktory len uveril tomu, ze vie spievat a mal stastie. 10/10 v ramci svojho potencialu. ()

elgreco

Jak říkávala teta Kateřina: „Some are born to sweet delight, Some are born to endless night“, neboli v překladu Billa Blakea „Mnoho povolaných, málo vyvolených“. Co říct víc, víc řekl už Matty. Ale tak dobře... Krom toho, že fakt skvěle ukazuje folkovou scénu na začátku 60. let – tedy pokud můžu soudit, ale přečetl jsem pár knížek o Dylanovi, tak trochu soudit můžu… No, víc než ty třeba určitě! Přesné jsou ty pletené svetry, tenký bundy a kabátky – podívejte se na obal Freewheelin od Boba Dylana, tam to přesně je..., nakladatelství, fanoušci, spaní na gaučích, potraty a i ta rada, od manažera, aby se připojil k jednomu duu, oholil si plnovous na bíbra a nechodil na sluníčko... takhle přesně vzniklo (i s tím sluníčkem) trio Peter, Paul and Mary..., které proslavilo písničku Boba Dylana a tím i Dylana... Bobovo první album se totiž prodávalo asi jako to Llevynovo. Tedy čistě fakticky je to pro mě jako Dylanova fandu super dokumentární film. Co tedy rozhodlo, proč je Llewyn, nebo vy, nebo já „jen povolaný ale ne vyvolený? Hmmm... bůhví... a slovem bůhví odpovídají i Coenové. Bůhví proč, ale prostě neuspěješ, není to tam... Málem se staneš částí slavného tria, proč o tobě nenapíšou do Timesů a o tom mekotovi Dylanovi, jo. Kde je ten rozdíl. Těžko říct. Ale je. Možná protože tomu sám nevěříš a raději stojíš u strany a pošklebuješ se, těm co se snaží dostat před tebe... Neschopný být spokojeným divákem, fanouškem... Neschopný stát se hvězdou. Neschopný vystoupit. Neschopný nastoupit. Téměř Oblomov. A tak hraješ pořád dokola ty samé písničky na těch samých místech (dokonalá scéna, kdy Llewyn hraje na konci filmu písničky, které jsme slyšeli už jednou na začátku a já si nejdříve říkal, safra, to nemohli vybrat ještě něco nehraného? ale pak mi to došlo a s tím i ten smutek. P. S. protože až sem to nikdo nedočte, můžu říct, že jsem měl pocit, že koukám na film o sobě. Uf. A filmu o sobě bych tedy pět hvězd dát nemohl, i kdyby byl na šest hvězdiček, a to tenhle není. Je tam moc chladu. A já vím, pro lidi jako Llewyn je prostě svět studenej, a aby ne, když pořád nechávají otevřenou ledničku. Ne, zkrátka na 5 to není, protože... oni ti Coenové (a já vím jsou jakože úspěšní), jsou taky „jen“ Llewynové... Ta magie tam nějak není. Ale talent a schopnosti a řemeslo a všechno jiný ano. Film pro nás všechny, co prostě nejsme tak dobrý, ale lítáme k tomu světlu jak můry. Jo, fakt smutný film. A vtipná hláška z filmu na závěr: C, C, C, G, C, C, D...:) ()

pafka

Mno..... ze by to bylo neco, z ceho bych hrcnul na rit. Stale stojim, rekl bych, ze jsem ani nepokrcil nohy v kolenou. Sice atmosfera tam byla, ale hergot kdyz je to od niceho k nicemu, stale cekate na neco, neco proste jeste dalsiho, ovsem toho se nedockate. KOnci to tam, kde to zacina a dal se proste za celou dobu nedostanete. Neco jineho? Snad jen smycka nakonec. Isaac slusny, ackoliv preci jenom kdyz vynecham vicka na pul stazeny, tak toho zase nemel moc co hrat. Proste Coenove, nic co by me ucarovalo. ()

Charlinka

Kdyby Oscar Isaac neměl tak fascinující hlas asi by mě ten film nudil ale takhle jsem dokázala jen bez dechu sedět a sledovat co se stane dál s Llewynem (a jeho kočkou). Netřeba zmiňovat naprosto dokonalou kameru samozřejmě. ()

blondboss

Bratia Coenovci ponúkajú divákovi ťažké melodramatické chvíľky vykresľujúce bezmocnosť a nedostatok sebadôvery smoliarskeho folkového speváka, ktorý sa vo svojom živote musí boriť naozaj s doslova existenčnými problémami. V tomto snímku bolo niekoľko zaujímavých scénok, napr. tá cesta do Chicaga bola natočená naozaj nápadito. Celkovo sa to nieslo vo veľmi smutnom duchu, avšak pesničky boli fajn. Taký filmový priemer. 60 % ()

Simo16

Muzika bola bezchybná, viem si predstaviť sedieť niekde v útulnom podniku pri poháriku vínka a počúvať.Zas na druhej strane mať povahu Llewyna Davisa, toľko bezočivosti, tvrdohlavosti, tak som asi tam kde on. ()

Luckyboy

Wow, takto si představuji umělecký zvládnutý film... Nemám, co bych filmu vytkl, ani co bych do něj přidal. Všechny malé součástky do sebe postupně a hladce zapadají, a i když nejde o velký orloj, ale malé skromné hodinky, funguje to celé bez jakéhokoli zádrhele. Vše podtrhuje ještě skvěle a citlivě vybraná hudba. Existuje řada hudebních filmů, ale tento vyniká nad ostatní svojí civilností a citlivostí. ()

Bajislaw

Další film bratrů Coenových o tom, že světu jste totálně ukradení. Silný, výborně zahraný, výborně natočený a záměrně frustrující film, který nikomu nedává rozhřešení. ()

Leník

Hlavní hrdina mi připadal jako takový allenovský smolař. Několik vtipných dialogů, můj oblíbenec Goodman, hezké písničky, ale vyprchalo to ze mě asi po dvou hodinách. Neurazí, nenadchne. ()

tucnakova

Kdybych se bývala byla narodila folkařkou, asi bych se bývala byla blahem v biu posmrděla .... Hodně silné tři, nebo slabší čtyři hvězdy - podívaná kvalitní a kdo de po detailech, obrazech, barvách, atmošce, propracovanosti (zkrátka formě) tak, jako já, bude uspokojen (přesto jsem se maličko i zanudila, musím říct). ()

wick

Průměr..a podprůměr vzhledem k tomu, kdo točil. Ten čas s loserem Oscarem bez příběhu utíkal moc pomalu a nezáživně. A ani soundtrack mě nedostal. ()

ZetDaElO

Sú filmy, od ktorých sa veľa čaká a neponúknu nič, potom sú filmy, ktoré prekvapia a vyrazia dych a toto je prípad, keď film nemá nijaký potenciál a tvorcovia to naplnia do bodky. Príbeh natoľko nudný, akým je život Llewyn Davisa sám. Biblia pre stratené existencie, ktoré nemajú ani len sen, za ktorým by mohli kráčať. Coenovci sfilmovali nudu (našťastie s atmosférou). 4/10 ()

paradoxman

Bratři C natočili snímek, který z jejich filmografie chápu úplně nejmíň. Aspoň, že tam byla (sem tam) zajímavá muzika. ()

Rodriguess

Zvuk krasny ale to bolo asi vsetok, este ze tam bola Mulligan, ta to jedine jej typickym smutnym vyrazom u mna osobne zachranila. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

29.05.2013

Explicitní sex mezi herečkami Adele Exarchopoulos a Leou Seydoux samozřejmě není jediným důvodem, proč porota pod vedením Stevena Spielberga udělila Zlatou palmu filmového festivalu Cannes dramatu o… (více)