Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

adamix

Po bojovej stránke božské, dokonca krvavšie a hravejšie ako predchodca. Nedá sa však odignorovať ten nudný príbeh s nulovou hĺbkou postáv, ktorý je roztiahnutý približne do dvoch tretín celého filmu. Malo to zostať radšej len pri akcii, ktorá by trvala celých 150 minút a ktorej by sme sa poriadne nabažili. U mňa 3*. ()

Mateyf.Iks

Solidni narez. Urcite se neda uprit super choreo a dobra kamera, ktera te vtahne do bitky. Nejak mi ale vadi neodpodstatnena absence zbrani vsech a pak najednou kdyz se to zrovna hodi tam jsou. Urcite super film ale co se tyce akcni rezby, tak takovej John Wick 3 lepsi a zabavnejsi. ()

Pete

Zátah 2 je opravdu dlouhý, a tak se divím, že jsem to nezatáh. Mimochodem žádného zátahu jsem si tam tentokrát nevšiml - zásahů možná, těch tam bylo, ale zátah, to v žádném případě, to ne. - Tento komentář, napsaný těsně po zhlédnutí, jasně dosvědčuje, jak Raid opravdu kvalitně vyčistí mozek. Druhý den jsem se trochu vzpamatoval, a tak přidávám jen pár poznámek. Raid 2 sice na ten první časově přímo navazuje, ale tvůrci zcela mění koncept, a pásmo artistických vystoupení prokládají "dějem", což se mi zdá spíše na škodu. Zvlášť proto, že ten "příběh" krysy v mafiánské organizaci jsme viděli už 100x, přitom zpracovaný většinou mnohem lépe. Zde jsou postavy i dialogy naprosto primitivní, vlastně není komu fandit, a ten balast okolo oproti čisté jedničce spíš kazí požitek ze sledování skvělé choreografie krvavého tance. ()

elanista1

Ako malý chlapec som sa na toto tešil a nakoniec môžem kľudne vyhlásiť, že pre mňa osobne sa nejedná len o najlepšiu akciu roku, ale je to aj najlepší akčný film aký som kedy vôbec videl. Už sa budem len opakovať, ale ono to nie je len "prázdna mlátička, ale príbeh dáva ozajstný zmysel, motivácie postáv sú zreteľnejšie a tým pádom bojové scény nie sú len efektným prídavkom a vsuvkou do príbehu, ale plnia svoj reálny účel. Bojové scény sú neuveriteľné. To je aj ťažko opisovať, ale tento film spolu s prvou Prepadovkou je čo sa týka kvality akcie to najlepšie čo ponúka momentálny filmový svet, a oný nápis na plagáte, že ide o najlepší akčný film ever, nie je vôbec ďaleko od pravdy. Nakoniec už len spomeniem, že mojim osobným vrcholom filmu bola mlátička na väzenskom dvore, to bola sila. ()

Rajny.One

Fenomenální!!! Kamera a choreografie z říše snů, kmotrovský příběh a tuna akce. První hodina a půl mi neuvěřitelně sedla a o druhé se nemá ani cenu rozepisovat. Tak intenzivní souboj snad už nejde ani trumfnout. ()

DonBraso

Choreografické porno.Rama is back. Gareth Evans dostal prachy na film a náležitě ukázal,že dokáže natočit nejlepší bojovku pod sluncem.Uvažovat nad tím,proč jeden hlavní hrdina vybije klany jak na běžícím páse je zde naprosto neaktuální záležitost a hlavně,on na to kouká fanoušek akčních "asijských" filmů,kde krev a masáže nohou jsou darem.150 minut a nenudíte se ani chvilku.Začátek jede pomalejším tempem,ale už od začátku si pomáhá bojovýma scénama,která nevidíte v každým filmu na Nově. Gareth Evans snad ani není Brit,protože černý humor jde stranou od půlky filmu,kdy naprosto začíná gradační show světového formátu.Čím stísněnější prostor tím lépe.Automobilová honička mě přišla jak z filmu Matrix,kdy jsem snad slyšel i náznak hudby.Jenom vzdát hold těm všem aktérům,protože tohle nejspíš hodně bolelo.Troufám si tvrdit,že to vypadá i na třetí pokračování :) ()

eMeMko

Lepší než předchozí snímek nebo horší? Těžká otázka. První film: jednoduchý, téměř lineární příběh, jedna budova a omezený počet lidí a posléze mrtvol. Název The Raid ho prostě perfektně vystihl. Druhý film: vícevrstvý příběh, s pár flashbacky, spousta lokací, hromada bitek, honičky v autech, neuvěřitelná brutalita, ale také více rozhovorů. Nebýt stejného názvu a hlavní postavy, těžko by se dalo mluvit o pokračování. Raid 2 je prostě trochu jiný film než jeho předchůdce, což v tomto případě rozhodně neznamená horší. Hodnotím stejně, na hranici 4 a 5 hvězd...kvůli perfektním bitkám se však spíše přikláním k 5*. ()

Hairesis

Akčné filmy nemám moc v láske,ale The Raid 2 to je indonézsky The Godfather,nasiaknutý krvou,brutálne príťažlivý, s neúnavnou kamerou a s nebezpečné unášajúcou choreografiou:)) ()

davistercz

Nejlepší film tohohle roku. Kdybych měl porovnat jedničku a dvojku, tak jednička by byla jak nějaká parodie. Druhý dil je opravdu řežba a budete si to ho vychutnávat každou sekundu od začátku filmu až do konce. Víc brutálnější a akčnější než kdy dřív. Asijská kinematografie je prostě nádherná a zároven brutální. Myslím si, že tady máme kandidáta na nejlepší akční film, tohle už snad nikdo nepřekona. Super drsné. Budu ještě muset rozdýchávat. ()

mArtinko5MB

Výborný film, určte lepší ako jeho predchodca. Skvelá hra s kamerou a boje, ktoré však mali svoje muchy. Napriek tomu boli dychberúce, koniec-koncov celý film bol v rovnakom znamení. Hodnotenie: 85% ()

deluxxx

Kto videl jednotku, určite nebude ľutovať. Skôr naopak. Dej plynule nadväzuje na udalosti z prvého dielu a hlavný hrdina Rama sa ako policajt v utajení s cieľom zlikvidovať "all bastards" dostáva medzi najväčšie ryby miestneho podsvetia bojujúceho medzi sebou o moc. K akčným scénam, ktoré sú opäť skvele (a miestami) až brutálne natočené tak ešte pribudne aj zaujímavý príbeh. Pri stopáži 250 minút (!) to ubehlo aj tak prekvapujúco rýchlo, film nemá vyslovene hluché miesta a akčné scény s tými "rozprávacimi" sú vyvážené. Top sú hlavne posledné 2-3 súboje. Pojem akčný film tak dostáva nový rozmer a nastavuje latku do výšky, ktorú už len ťažko prekonať. Totálna facka a vztýčený prostredník zvyšku svetovej a hlavne americkej béčkovej produkcii. A funguje to aj bez výbuchujúcich áut, budov a sudov ()

Vimrak158

První Raid (zátah) byla velmi dobře mířená trefa všem fanouškům filmů o bojovém umění. Jednalo se o skvělý počin, kde se s velmi nízkým rozpočtem prováděli neuvěřitelné věci. Filmový divák by mohl nabídnout, že šlo ,,jen“ o obyčejnou ,,vyvražďovačku“ v jednom paneláku, a měl by pravdu, ale dělo se tak s takovou razancí a neskutečným zápalem, že si to každý prostě musel užít. Pokračování jedničky, které se mimochodem začíná odehrávat pouze pár hodin po finále jedničky, na to jde ale trošku jinak a člověk z toho má ve výsledku lehce rozpačité dojmy. Pryč s jednoduchostí, pryč se stereotypem (nová místnost-nový souboj), pryč s předvídatelným a slabším dějem. Tady se zachází do složitějších a dějově komplikovanějších situací. Sledujeme příběh hlavního hrdiny z prvního dílu Rama, který pronikne do jedné ze dvou mafiánských rodin. Příběh je tudíž kromě bitek (samozřejmě opět na až dokonalé hranici) obohacen i o mafiánské praktiky a vše s tím spojené, vedlejší linky mafiánských postav a tak dále. Myslím, že to filmu velmi prospělo. Co ale filmu silně neprospělo je neskutečně dlouhá doba filmu. Raid 2 je skvělý film, ale přehnaná délka ho zbytečně občas sráží k nudě. I tak se ale jedná o skoro až mistrovské dílo tohoto žánru a já ho vřele každému doporučuji. (MFF Karlovy Vary 2014) ()

jack_scott

Přestřelený pokus o nejlepší akční film všech dob. Bojové scény opět vynikající, choreografie je příkladná. Celkově je to však příliš dlouhé, málo invenční a místy celkem nuda. 65% ()

chrustie

Nepochopil jsem, čeho že je to pokračování. S prvním dílem tohle nemá téměř nic společného. To nic nemění na tom, že je to naprosto bravurní sekaná, perfektní bojové scény a krvavé efekty. Vizuální zpracování, by se do Indonésie mohli chodit pravidelně vyučovat chlapci za velkou louží, naučit by se toho mohli víc než dost. Já jsem se celou stopáž neskutečně bavil. ()

Rez0

Dvojka ztratila oproti nečekaně skvělé jedničce na přímočarosti. Zatímco v prvním díle akce střídaly akce, tady jsou nahrazeny nudnými dialogy, které natáhnou stopáž na až moc dlouhých 150 minut. Závěrečnej souboj v kuchyni je brutální. Skvělá řežba, která posouvá filmové souboje na jinej level. Ani se nedivím, že tvůrci na něm strávili 6 týdnů. Jinak to ale nebyl takovej hukot, jak v prvním díle, což je trošku zklamání. Dal bych tři hvězdy, ale díky souboji v kuchyni dám hvězdu navíc. ()

Daggeron

Rozdiel medzi jednotkou a dvojkou spočíva v príbehu. Kým úvodný diel nemal prakticky žiadny, tu sa Evans snaží rozvíjať pomerne zložitú gangsterku. A to je ten prúser. Tvorcovia rozširujú počet postáv, pridávajú nové exteriéry a najmä výrazne zvyšujú minutáž. A to je ďalší prúser. Kým v prvom The Raid bol dej jednoduchý a predvídateľný, stále slúžil len ako nutná výplň medzi perfektnými akčnými scénami, ktoré dominovali a zaberali podstatný úsek stopáže. Tu sú - hlavne v prvých dvoch hodinách - súboje výplňou príbehových a výhradne dialogických pasáží, ktoré sú príliš rozťahané a neskutočne nudia. Záverečný zvrat síce môže prekvapiť a šokovať, ale vzhľadom na dovtedajšiu nezáživnosť postráda akýkoľvek účinok. Dopláca už na úvodnú spleť nie veľmi súvisiacich scén, pri ktorých sa strácate, postupom času vám uchádzajú motivácie konania niektorých postáv a v závere vlastne zisťujete, že o väčšine z nich neviete úplne nič. Po vizuálnej stránke ale ide naďalej o výnimočné dielo v rámci žánru. Bitky sú opäť skvelo naaranžované a choreograficky premakané, ale takmer všetky pripomínajú už videné z jednotky a ničím výraznejším ich neozvláštňujú. A je ich menej. Keď ale dôjde na záverečný fight, milovníci premakaných sado-maso orgastických lomeníc si prídu na svoje. Súboj Uwaisa so zlosynom je fakt ultimátny a po všetkých stránkach posúva technickú úroveň o triedu vyššie oproti jednotke. Škoda len, že v podobnom duchu sa nenesie aj zvyšná časť filmu. Je zaujímavé, že jednotke som vyčítal až príliš lacný príbeh, lenže v porovnaní s dvojkou bol výsledný dojem pozitívnejší. Prvý The Raid bol natočený pre zábavu a fanúšikov martial arts diel, po nečakanom úspechu sa však Evans chcel akoby priblížiť hollywoodskemu štýlu a zmyslel si natočiť veľkolepejší akčňák s premakaným príbehom a šokujúcimi zvratmi. A to je problém. Jednotka bola skromnejšia, ale strhla viac. Dvojka má parádnu poslednú polhodinu, ale predtým je to monumentálna nuda. Škoda. Čakal som viac. Trojke by možno prospelo vrátiť sa k spôsobu, akým sa prezentovala jednotka. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou