Sherlock - Unaired Pilot

(TV film)

easaque

po zhlédnutí všech dílů Sherlocka jsem narazil i na tento kousek a nenechal jsem si ho ujít. Bylo zajímavé sledovat tento přípravný díl, kde hlavní postavy už mají své typické rysy známé z pozdějšího seriálu, ale stylově je to na průměrné a ne tak výrazné úrovni. Potenciál to má však velký a tak se nedivím přepracování, které bylo rozhodně přínosné. Tento díl známkuji slabšimi 4* a doporučuji zvídavým. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Elyssea

Nevybroušený diamant... Hodinový Sherlock je skvělý, ale v porovnání s "tou pravou" verzí nedotažený. Odlišná hudba, žádné hrátky se Sherlockovými metodami, uspěchaný případ. Na 55 minutách ale nerozehrajete ten pravý houslový koncert... Úplně chápu, proč šéfové BBC dali projektu zelenou s větším množstvím peněz. Potenciál je cítit na sto honů. ()

Streeper

Mě se neodvysílaný pilot líbil více než původní. Nevím jestli patřím k většině, nebo k menšině. Nicméně tohle se mi příběhově líbilo daleko více. V původně vybraným je toho na mě až moc, moc postav, moc informací. Tohle bylo lehké a rychlé seznámení se Sherlockem a Johnem. Technicky to nebylo propracované, ale věřím, že by to bylo na stejné úrovni, jako odvysílaný díl. ()

C0r0ner

První díl Sherlocka udělaný jako betaverze byl ještě pořád lepší než naprostá většina toho, co televize vyprodukuje. Což je smutné. Nebylo to tak dokonalé jako první dvě řady seriálu, scenáristé se očividně lehce zastřelovali, ale bohužel to bylo o mnoho lepší než celá čtvrtá řada dohromady. Cumberbatch si tady udělal roli života. 95% ()

pakobylka

Tak ... vážení přátelé ... to bychom tedy měli. TENHLE Sherlock je docela JINÝ. Zdánlivě se liší jen nepatrně, ale - jak jistě dobře víte: Ďábel se skrývá v detailech. Pokud mohu soudit, drží se víc při zemi - je skromnější, civilnější, uvěřitelnější ... PRAVDIVĚJŠÍ. Dokážete si docela dobře představit, že ho při návštěvě Londýna potkáte někde na břehu Temže ... pod Londýnským okem ... kterak právě pomáhá inspektoru Lestradovi rozplétat jakýsi zapeklitý kriminalistický případ. Zatímco ten druhý - Sherlock, kterému bylo souzeno vydat se do světa a vyprávět svoje příběhy, je bezesporu propracovanější, vybroušenější, vyhraněnější ... EFEKTNĚJŠÍ. Jenomže od samého začátku je vám jasné, že je FIKCÍ - byť geniální, okouzlující ... a převelice svéráznou. Přitom se nevyznačuje vyšším IQ (odpusť, Sherlocku) - alespoň co se "Studie v růžové" týká: Pachatel přichází za ním a víceméně se sám nechává poznat, zatímco původnímu Sherlockovi je záhy jasné, komu obyčejně důvěřujete, pokud se ocitnete sami ve víru velkoměsta - popravdě, rozuzlení se samo nabízí, třebaže profily obětí se v obou verzích liší. Jenomže inovovaný Sherlock nebojuje jenom se zločinci, ale i s prodlouženou stopáží, které musí přizpůsobovat i svoje mistrné dedukce, takže je nucen: 1) prohánět se krkolomně po střechách, aniž by odhalil vraha; 2) strpět domovní prohlídku ve svém nově pronajatém bytě ... a s přibývajícími sériemi je na jeho bedra nakládána stále větší a větší zátěž - v čistě osobní rovině, což je pro něho mimořádně vyčerpávající, frustrující ... i zavazující. Nedokážu posoudit, který z nich by byl lepší - kdyby oba dostali stejnou šanci ... zdali by se i v prvotně plánovaném seriálu na scéně objevili Mycroft Holmes a Mary Morstanová - či dokonce (nedejbože !) i "Východní vítr" ... jaká by byla jejich úloha ... a k čemu by to vedlo - protože nejčastěji to bývá právě RODINA (ať už vlastní nebo vašich přátel), kdo vám hravě vezme vítr z plachet a dovleče vás tam, kde jste vůbec nechtěli být ... když nepočítám duchaplné nápady scénáristů a režie. Jim Moriaty by se dostavil zcela určitě, jen později - pravda bývá obvykle prostší a jednodušší ... dokonce i co se geniálních padouchů týká. Taktéž o Irene Adlerové nepochybuji ... ani v nejmenším. Nicméně ... není co dalšího srovnávat, takže si k okomentování aktuálního (možná už konečného) patového stavu dovolím použít jedno prohlášení milého doktora Johna Watsona ... z finální epizody čtvrté série: ----- "Není to dobře, není to špatně - PROSTĚ TO TAK JE." ----- ()

CinemaRanger

Zdaleka to není tak záživné jako 90 minutová verze. Jsem rád, že se tvůrci nevydali takovým směrem, protože by to byl hodně nevyužitý potenciál. ()

ing.Frosty

Ještě, že to BBC stopla a dala Sherlockovi podobu jakou má teď. Ne že by byl pilotní díl špatný, ale v porovnání s finálním dílem je to zkrátka takový polotovárek. Shlédnutí pilotu po třech sezónách řekl bych na kontrastu ještě přidalo. Bylo ale zajímavé sledovat stejné scény se stejnými herci a stejnými dialogy, ale s nižším rozpočtem a bez ikonické hudby. Vždycky mě zajímalo, kdyby stejný projekt se stejným scénářem (víceméně) zpracovali 2 různí lidé. ()

chelseaman22

Originální předvoj pro následují (a poněkud netradiční) seriál, jež se majoritně odehrává na smetišti na Temži. Hodný otrokář z Twelve Years a Slave se sčuchne s Bilbem z Kraje, aby se z nějakého důvodu pokusil po x-té resuscitovat dílo sira Arthura a tak dále. Veskrze originální zprznění Případu v Šarlatové. Poněkud šokováni budete, až zjistíte, že pilot je to samé, jako to, jen o půl hodiny roztažené do prostoru. 85% ()

filmmovier

BBC mi opět dokázala, že je prostě geniální, když se na tohle vybodla a dala tomu o půl hodiny delší stopáž. On totiž Sherlock funguje právě kvůli té dlouhé stopáži, což se mi potvrdilo i při sledování neodvysílaného pilotu. A ačkoliv nebylo tolik času na samotný průběh vyšetřování, nejlepší dedukci pilotu jsme přece jenom viděli a to není vše - vtipnost se neztratila, spád je možná trošičku větší, ale přecejen je to vyřešené příliš brzy. Každopádně v této podobě by Sherlock byl funkční skvěle, i když samozřejmě s Mycroftem a celkovou podobou toho odvysílaného pilotu se to úplně srovnávat nedá. A i přesto, že tomu spoustu prvků chybí, zejména pak Gattis, dávám plný počet i tomuto počinu. Kouzlo funguje skvěle a obzvlášť skvěle vynikne chemie mezi Sherlockem a Molly (rtěnka...) 95% jen kvůli geniálnosti dlouhé verze. ()

Tucqa

Kdybych před tímto dílem neviděla žádný jiný, řekla bych, že je dost dobrý, ovšem po shlédnutí dvou sérií musím říci, že je pouze průměrnějšího rázu. Jsem ráda, že nakonec první díl vypadá jinak a to ať už jde o délku, se kterou souvisí celkové tempo, přes propracovanost a přeobsazování rolí, myslím si, že vše, co bylo změněno bylo jen vylepšeno. Každopádně když dosledujete těch pár dílů, které nám tatím BBC poskytla a nemůžete se dočkat na další, příjemně zkrátí čekání (a že ho bylo...) ()

Sabiana

Samo o sobě fantastické (až na romantického Sherlocka ve svitu měsíce), ve srovnání s oficiálním pilotem těžce neúplné. Kde je Mycroft, kde je honička Londýnem, kde je zapalovač ve tvaru pistole? Něco zde schází, něco se bohužel do novější verze nedostalo (všechny ceny pro opilého a zdrogovaného Sherlocka). Stále ironicky vtipná a řízná hodinka s fantastickou ústřední dvojkou. ()

venalce

Tak tohle bylo velice zajímavé...asi jako dívat se do alternativní reality. Příběhu ale víc sluší prodloužená oficiální verze. je tam víc místa pro rozvedení charakterů, vedlejší postavy i zápletku. Nicméně jako kuriozita to za zhlédnutí stojí. ()

VanTom

Horší než regulérní "Study in Pink", ale rozhodně ne špatné! Obyčejnější, zkratkovitější (logicky, vzhledem k stopáži), ne tak dravé a s divnou hudbou, ovšem pořád to tam je (debata s vrahem zapůsobí v této verzi možná i úderněji). Každopádně rozhodnutí přetočit i takto povedený pilot dalo zelenou opravdovému seriálovému fenoménu. ()

Roseinka

Moc se mi to líbilo. Je to prostě taková kratší verze s malými změnami. Ale nemůžu dát plný počet, protože ten první díl, co ve skutečnosti vyšel je o dost lepší (včetně vystupování Benedicta). Hezky jsem si vyplnila pauzu čekání na 3 sérii. ()

R´Hell

Bonbónek. Zároveň je tento díl dobrým příkladem, jak šikovné zasazení hudebního podkladu v oficiálně vysílaných epizodách přidává na přitažlivosti. Usedlejší Studie v růžové, ale pobaví, zvlášť ta roztomile staromódní scéna Sherlock a měsíc stojí za pozornost. Herecké výkony snad opět chválit netřeba, celé dobré, ale my už známe lepší. ()

Sdoom

Předehra k seriálu se povedla a už po ní jsem se docela těšil na regulérní epizody, ač nejsem žádný fanda detektivních příběhů. Cumberbatch s Freemanem naprosto rulujou! (HD, orig.) ()

Melios

To isté ako finálny produkt, no s odlišne iným vizuálom a miestami nevychytanou zápletkou. Ale ak by toto bol finálny produkt asi by som nebol urazený. ()