Zpátky ve hře

Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Jedna z mnoha amerických filmových pohádek, tentokrát o komplikovaném vztahu otce a dcery na pozadí baseballu, kterému člověk jako většinou vždycky nemusí rozumět. Celkové vyznění sráží velmi volné tempo v prvních třech čtvrtinách, na druhou stranu film táhne nahoru i v tomto věku virtuózní Clint Eastwood.(28.4.2013)

Schematické, až to bolí, emocionálne mdlé, pomalé, rozťahané a navyše je to (aj) o tej debilnej hre, ktorej nikto nerozumie. Mierne nad priemerom to držia iba herci - Justin a Amy robia všetko pre to, aby tie plocho napísané postavy oživili, nuž a Clint je tradične dokonalý, ošomraný paprdák s hrsťami plnými suchých stareckých hlášok.(6.1.2013)

Je vcelku jedno, jestli český nebo originální název. Pokud má být tímhle filmem zpátky ve hře Clint Eastwood, měl by zvážit změnu trenéra, protože jinak by mu zcela určitě nastaly problémy s křivkou. V jeho věku věčná škoda. Jinak teda ještě chvilku a Amíci budou mít o baseballu tolik filmů, jako my o komunismu. Jen doufám, že tyhle úměry nespojuje láska, on stačí už ten průměr kvality... Za hlavní problém tohohle filmu považuji laxní snahu propojit film s dramatem a láskou, pročež tu je od všeho trochu a dohromady prd.(14.8.2013)

• dobytek

Clint Eastwood si zahrál další (a dost možná už úplně poslední) roli drsnýho doochodce, kterej se zaseknul někdy v době kamenný. Jako zahrál to celkem se ctí, ale už to trochu začíná nudit, když posledních 20 let hraje dokola jednu a tu samou postavu. Jinak film sám o sobě za moc nestojí. Je to takovej blábol o tom, jak si hledá otec s dcerou k sobě cestu a do toho nějakej bejzból a celý je to zabalený v nějakym buranskym hávu (kovbojský klobouky, kostkovaný košile, country, hnůj, atd...). Navíc je to naprosto předvídatelný a plný těch nejprofláknutějších klišé. Snad jediná věc, co mě na tomto veledíle potěšila, byla vedlejší role Johna Goodmana. Naopak Justin Timberlake mi lez poněkud na nervy. Ale zatim můžeme bejt rádi, že ještě nezačal ve filmech hrát Justin Bieber.(3.8.2013)

Eastwood už v některých záběrech vypadal, jako by to měl být záběr poslední. Ve dvaaosmdesáti letech se není čemu divit. Film sám o sobě nemá moc co nabídnout, snad jen Eastwooda na dost možná poslední filmové štaci. Za mě subjektivní 4*. Já ho prostě žeru. PS: Vysvětlí mi někdo, proč to ten "zkurvysyn" nemohl trefit?(31.12.2012)

• - Gus Lobel (Clint Eastwood) jezdí v tomto filmu Fordem Mustangem GT 1965. (reich)

• - V USA sa vysokoškolské ligy hrajú na 7 inningov. Vo filme sa však hrajú rovnako ako zápasy profesionálov na 9 inningov. (toi-toi)

• - Pieseň, ktorej slova vo filme recituje Gus (Clint Eastwood) a neskôr i Mickey (Amy Adams), je song "You are my Sunshine" od Johnnyho Casha. (toi-toi)