Zpátky ve hře

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

• MIG29

Ďalšia Clintova klasická úloha nekompromisného, zatrpknutého a chladného tentokrát vyhľadávača talentov v baseballu. Akúrat že to nejako nevišlo. Clint sa nám v tejto úlohe predstavil už ako bývalý vojnový veterán, bývalý "najvačší" gauner na Divokom Západe, býaly boxer, bývalý astronaut ...AND so one and so one. Bolo len otázkou času dokedy mu to bude ešte vychádzať. Myslel som si že Gran Torino bola jeho labutia pieseň, mal to už radšej zabaliť. A inak vysvetlí mi už konečne niekto čo ma znamenať to nezmyselné pobehovanie s pálkou a rukavicou do koliečka ? Videl som už veľa filmov o baseballe, ale nikdy tej hre neprídem na koreň a nechápem ako je možné že ju amíci tak žerú...(11.4.2013)

Schématické, šablonovité a tuze předvídatelné, hlavně když šlo o baseball a love story. Příběh otce a dcery byl o dost lépe uchopený i zpracovaný. Společné scény Amy Adams a Clinta Eastwooda často podržely film nad vodou, škoda, že těch hluchých míst mezi tím bylo tolik. Zpackaný závěr film definitivně odsoudil pouze ke třem hvězdám. Zázračný oříškář Rigoberto, to už bylo vážně moc.(10.1.2013)

Vím, že nadhodnocuji, ale já tahle sportovní klišé docela rád baštím. Připočtu-li pro mě fungující emocionální stránku filmu a skvělé herecké výkony zúčastněných (Clint je ve svém pozdním stereotypu starého morouse zkrátka neodolatelný a na Timberlakea je stále lepší pohled) a doopravdy až Eastwoodovsky klidný přístup k režii, na pouhé tři hvězdy to zkrátka nevidím. Přesto by měl mít Clint za hereckou kariérou výraznější interpunkci, než tohle místy lehce rozpačité trojtečkoví.(12.1.2013)

První polovinu filmu jsem se hrozně nudil, druhá polovina už byla lepší a už mě to i celkem zajímalo jak to dopadne. Každopádně filmů s tématikou baseballu bylo natočeno už hodně a tenhle se moc nepovedl. Clint Eastwood se na to měl vykašlat a skončit s Gran Torinem, protože tady se mi jeho výkon vůbec nelíbil, působil už fakt hodně staře a bylo vidět, že už nemůže tolik hrát, navíc opět hrál roli drsného dědka, což se mi už nelíbilo. Potěšila mě ale Amy Adams, která byla velice dobrá a krásná.(5.12.2014)

Baseball jako prostředek pro eskalaci nevyjasněných a nedořešených vztahů mezi otcem a dcerou, to je to, oč v tomto filmu běží především. A není to špatný nápad, ba právě naopak, baseball je pro mě osobně asi nejoblíbenějším sportem, takže z mého pohledu se jednalo o příjemný bonus, ale spíše než o baseballu je tento film o přestárlém chlapíkovi, který ví, že na svou práci už zřejmě dlouho stačit nebude a jeho dcera se s ním snaží strávit trochu více času a svému otci se přiblížit. Clint Eastwood se vrátil ještě jednou před filmovou kameru a i když jeho role je podobná té v Gran Torinu, pořád je to něco výjimečného vidět tohoto velikána hrát v nějaké nové roli. Ostatní osazenstvo ho příjemně doplňuje a celkově tento film vyznívá tak nějak příjemně pozitivně až do konce, který je úžasně optimistický a nadějný a potěšilo mě, že postava Matthewa Lillarda dostala obrazně řečeno přes ústa. Ve výsledku film vnímám jako povedené dílko, které ale není tím nejlepším filmem o baseballu, ale mezi ty lepší a nadprůměrné filmy o tomto úžasném sportu bezesporu patří, a i proto ode mne získává čtyři hěvzdy.(1.9.2014)

• Amy Adams

• - Do role dcery hlavní postavy (Clint Eastwood) byly vybrány 3 herečky, a to v pořadí Sandra Bullock, Amy Adams a Reese Witherspoon. Sandra Bullock nabídku odmítla z důvodu časové kolize s jinými projekty, takže byla role nabídnuta Adamsové, která přijala. (Dr Lizal)

• - Od roku 1993 jde o první film, ve kterém se Clint Eastwood objevil a současně jej nerežíroval. (ClintEastwood)

• - Clint Eastwood původně uvedl, že role ve filmu Gran Torino (2008) měla být jeho poslední. Filmaři ale Eastwooda přemluvili a on přijal roli i v tomto snímku. (MeanWhile)