Zpátky ve hře

Späť v hre

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Pokud jste viděli J.Edgar, tak je to slabý odvárek. Kvalitní scénář a kvalitní režie, což jsem nechápal, první film Roberta Lorenza a hned taková nálož? Přemýšlel jsem nad tím a nemohu si pomoc, ale rysy Clinta Eastwooda jsou značně viditelné a je jasné, kdo mu trošku pomohl. Velmi překvapilo, že Clint měl velkou roli, protože jsem čekal spíše lákadlo na jeho jméno. Pokud máte rádi Clinta a jeho tvorbu, tak zaručeně nebudete zklamáni. Clint dostal roli, ve které jeho výkon převyšuje všechny ostatní a on Trouble with the Curve zvedá daleko výš. Teprve druhá projekce rozhodne jestli půjdu výš a nebo zůstanu na krásných a silných 4*.. 8/10 = 87%(9.12.2012)

Skrz naskrz schematická jednohubka, která je napsaná a natočená přesně podle žánrové šablony. Postavy procházejí předvídatelnými proměnami, scénář se dere do jediného možného finále, režijní vklad téměř žádný. Jediné, co stojí za to, jsou herecké výkony - hlavně Clint Eastwood, jehož další cynický dědula s chraplákem si s přehledem krade celý film pro sebe.(6.1.2013)

Je vcelku jedno, jestli český nebo originální název. Pokud má být tímhle filmem zpátky ve hře Clint Eastwood, měl by zvážit změnu trenéra, protože jinak by mu zcela určitě nastaly problémy s křivkou. V jeho věku věčná škoda. Jinak teda ještě chvilku a Amíci budou mít o baseballu tolik filmů, jako my o komunismu. Jen doufám, že tyhle úměry nespojuje láska, on stačí už ten průměr kvality... Za hlavní problém tohohle filmu považuji laxní snahu propojit film s dramatem a láskou, pročež tu je od všeho trochu a dohromady prd.(14.8.2013)

Baseball ma veľmi nezaujíma, ale v USA má veľkú popularitu a to je dôvod, prečo na túto tému takmer každý rok vznikne minimálne jeden film. Našťastie samotný šport je tu skôr vedľajší alebo je skôr iba prostriedkom a lepidlom medzi ním a postavami. V prvom rade je to o vzťahoch - hlavne Eastwooda a jeho dcéry a zo speváckeho pódia sa medzi nich zamiešal J. Timberlake, ktorému postupne prichádzam na chuť. Režisér sa síce snaží diváka získať nie práve ideálnym vzťahom otca a dcéry, ktorí sa to snažia urovnať, ale chýbajú v tom emócie. Na film sa však príjemne pozerá, sem tam Clint vytrúsi vtipnú hlášku, ale film pôsobí trošku chladnejšie ako by mal. Záver s namysleným odpaľovačom som netrpezlivo očakával a nikto hádam nepochyboval, že by sa poloslepý Eastwood mýlil. Je dosť možné, že je to jedna z posledných Eastwodových rolí( dúfam, že sa mýlim), tak je to o dôvod viac dať filmu šancu. 60%.(5.5.2013)

,,NERVÓZNÍ?“ … ,,NE, MADAM. JE TO JEN HRA.“ … ,,PŘESNĚ TAK, JE TO JEN HRA.“..... /// Hledači. Srdce hry. Oni rozhodují, kdo bude hrát a když maj štěstí, rozhodnou i to, jak se bude hrát. Jejich instinkt…. no, Gus je už zralej spíš na důchod. Hovno vidí, senilní, a počítač …no co vám budu vyprávět… Další Eastwoodův paličák, tentokrát ve filmu věnovanýmu baseballu a vztahu otce s dcerou. Klišoidní, vypočítavý i nudný je sbližování Amy a Justina, mezi kterejma to nejiskří a je jim věnovanej prostor, jako by měl bejt druhej díl. Zajímavý okamžiky tak přináší jen rodinnej vztah, i když žádný extra novum nečekejte. Emocí málo a příběh plnej klišé, kterej nemít v sobě kousek toho sportovního potenciálu, tak (u mě) klesne až ke dvěma hvězdám. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Clint Eastwood (nejsem sentimentální, ale Bůh ví, kolik toho ještě zvládne natočit). 2.) Baseball (hmm, tomu vůbec nerozumím. Ale Ta Amy Adams je celkem k světu!). 3.) Nevím, jak vypadaj filmový klišé. 4.) Thx za titule ,,MaideN-SK“ a ,,Slitch“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(8.1.2013)

• - Pieseň, ktorej slova vo filme recituje Gus (Clint Eastwood) a neskôr i Mickey (Amy Adams), je song "You are my Sunshine" od Johnnyho Casha. (toi-toi)

• - Gus (Clint Eastwood) má po autonehode zranenie pod okom, avšak po krátkom čase nemá na tvári ani škrabanec. (toi-toi)

• - Název starého baseballového týmu postavy Clinta Eastwooda je Atlanta Braves. (MeanWhile)