Reklama

Reklama

Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (370)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Schematické, až to bolí, emocionálne mdlé, pomalé, rozťahané a navyše je to (aj) o tej debilnej hre, ktorej nikto nerozumie. Mierne nad priemerom to držia iba herci - Justin a Amy robia všetko pre to, aby tie plocho napísané postavy oživili, nuž a Clint je tradične dokonalý, ošomraný paprdák s hrsťami plnými suchých stareckých hlášok. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Docela dost by mě zajímalo, co přimělo Clinta Eastwooda k návratu před kamery, právě v tomto filmu. Protože scénář mě přijde dost ojetej. No zdá se, že Robert Lorenz má na Clinta velmi dobrý přesvědčovací páky, na to, že je debutant a že Clint se nenechal už asi 20 let režírovat nikým jiným než sám sebou je to vskutku zajímavý. Jak už jsme zmínil scénář nic moc s tím že bych rád zdůraznil to zejména slůvko nic a opravdu jediný na čem tenhle biják vaří je Clint Eastwood resp. jeho věk vs příběh. Čistě z úcty k monogramu CE dávám tři, protože krom Clinta tenhle film, fakt nemá čím zaujmout i když musím přiznat že se na to docela příjemně koukalo, teda krom Justina, toho fakt nemusím. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Taky jsem kdysi míval trable s kurvou, ale v žádném případě jsem se u toho tolik nenudil. Je docela smutné, že si pan Východníles vybral pro svou zřejmě poslední roli takovouhle sračku. Holt už se asi bohužel neudrží v sedle a v jeho věku by jej zpětný ráz pistole Magnum 44 patrně rozmázl o zeď. A tak tu máme pičoidní, údajně sportovní drama o vztahu vetchého starce a jeho dcery, kterou balí samotný Džustýn Timbergay. Do toho sem tam jeden vyžraný pálkař odpálí domoběh a v samotném šťastném závěru nějaký ohavný Portorikánec mrští príma točený nadhoz (tolik ke sportovnímu). Upřímně, raději bych se díval na to, jak Špinavý Harry vyšetřuje ve starobinci, který přestárlý psychopat s parkinsonem se zase netrefil do mušle. Mohlo by se to jmenovat třeba Absolutní moč. Naper se Geriavitem a zkus to ještě jednou, Clinte! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tenhle kousek jsem se vypravil hlavně proto, že se v něm v hlavní roli objevil Clint Eastwood. Pamatuju si, jako kdyby to bylo včera, kdy jsem četl, že už si v žádném jiném filmu nezahraje. To bylo v době Gran Torina a tam ten jeho tehdejší herecký konec prostě neměl chybu. Jenže pak přišel nějakej tydýt z vidlákova, co nic dosud nenatočil, a co chce natočit naprosto průměrný drama, celé to obalit nacionalismem a baseballem a Clint se mu do toho vesele vecpe. Nechápu proč. Nebýt jeho, šel bych k jedné, maximálně dvěma hvězdičkám. Zpátky ve hře je možná až moc pro-Americký film, ale Clint je pořád herec, který umí zaujmout i neAmeričany. A vnímat jeho roli, jako úplně poslední roli, právě v tomto filmu, je vcelku škoda. Někdy v půlce filmu jsem totiž opravdu přemýšlel, jestli má tenhle film vůbec smysl dokoukat do konce. Na chvíli jsem vynechal asi čtvrt hodiny, a když jsem se k filmu vrátil, nic zásadního se nestalo. Každopádně Clint mě donutil, abych film nakonec dokoukal. Pořád jsem si říkal, že by se mohli objevit nějaká místa, která by mě mohla zaujmout. Nakonec se tak nestalo a jeho derniéra se pro mě stala jedním z nejprůměrnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,763,137Tržby Celosvetovo $47,658,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $10,189,525 //počet predaných kusov 681,118║ Na začiatok, už som videl množstvo filmov o tejto hre ale stále nechápem o čo tam vlastne ide a vôbec ma nič nenadchýna na tejto hre, k filmu Eastwood hrá svoju klasickú polohu mrmlavého zatrpklého starca ale fajn, dáva nejaké tie odpichy, drží chladný postoj, hrá slušne do danej úlohy sa hodil, taktiež sa nestratí Amy Adams, lenže príbeh až na záver neponúkne nič navrch, čím by si diváka získal, ide len chladnú schématickú drámu. /45%/ ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • Fiktivní Swannanoa High Scool se natáčela v Dunwoody, severně od Atlanty. Další zápasy se natáčely v Jasper, kde se městský park stává filmovým Arden High School, a zápas šampionátu byl hrán v Young Harris College, jen pár mil od hranice Severní Karolíny v Severní Georgii. Produkce také točila v prostorech Georgia Tech, a utkání 2. ligy zastoupil Luther Williams Field stadion v Maconu, Georgii. Natáčení začalo v květnu 2012. (Hpatrik)
  • Od roku 1993 jde o první film, ve kterém se Clint Eastwood objevil a současně jej nerežíroval. (ClintEastwood)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. září 2012 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)

Související novinky

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě…

Reklama

Reklama