Zpátky ve hře

Späť v hre

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Sypmaťák Clint možno vo svojom poslednom filme, no ako vždy vo veľkom štýle - suchý humor a hlášky, ktoré z jeho pier znejú úplne lahodne. K tomu jednoduchý príbeh, kde rodinné hodnoty prevyšujú aj nad láskou k baseballu. Postavy robia z tohto filmu nadpriemerne dobrý a oddychový film, pretože na to, ako zahrali Justin a Amy, sa veľmi príjemne pozeralo. A Clint je skrátka legenda.(14.5.2013)

Konečně tu máme zase baseball. Slušnej debut režiséra Roberta Lorezne, kterej bohužel umírá na klasickém filmo-americkém konci. Takovejch konečných zvratů jsem viděl naposled v celým TDKR (né-doslova), a to že jich tam bylo sakra dost! Ať se Timberlake prosím pouští čím dál víc do dalších filmů, herectví mu sakra jde, ikdyž je zase zpátky u hudby (20/20-pecka!!!). Jsem zvědavej kolikrát ještě producenti přemluvěj Eastwooda, aby nakonec porušil svůj slib, že už nikdy hrát nebude, inu, snad ho poruší ještě X-krát !(14.7.2013)

Docela dost by mě zajímalo, co přimělo Clinta Eastwooda k návratu před kamery, právě v tomto filmu. Protože scénář mě přijde dost ojetej. No zdá se, že Robert Lorenz má na Clinta velmi dobrý přesvědčovací páky, na to, že je debutant a že Clint se nenechal už asi 20 let režírovat nikým jiným než sám sebou je to vskutku zajímavý. Jak už jsme zmínil scénář nic moc s tím že bych rád zdůraznil to zejména slůvko nic a opravdu jediný na čem tenhle biják vaří je Clint Eastwood resp. jeho věk vs příběh. Čistě z úcty k monogramu CE dávám tři, protože krom Clinta tenhle film, fakt nemá čím zaujmout i když musím přiznat že se na to docela příjemně koukalo, teda krom Justina, toho fakt nemusím.(15.7.2013)

Vrčící mrzutý prostatik, co hovno vidí, všechno slyší a Babea Rutha okrádal ve škole o svačiny ve funkci skauta týmu MBL? Ano, vítejte v pohádkové Americe, kde instinkty, zkušenosti a pocit nenahraditelnosti vždycky zvítězí nad moderní technikou, mladickou arogancí a pocitem nenahraditelnosti. Jo a pak je to taky o lásce a revitalizaci rodinných vztahů.. Přesně dávkované klišé, kdy dokonce odhadnete, že v desáté dvanáctině stopáže přijde rozkol, aby jej nakonec vystřídal multihappyend, ve kterém nadhazovač buráků převálcuje buráka s pálkou a všichni si padnou do náručí. Kdo si něco takového žádá, bude spokojen.. Mně však k úplnému blahu scházelo, aby byl u Braves znova na zkoušce Honza Železný a slizkého Lillarda perforoval oštěpem..(2.8.2016)

Jedna z mnoha amerických filmových pohádek, tentokrát o komplikovaném vztahu otce a dcery na pozadí baseballu, kterému člověk jako většinou vždycky nemusí rozumět. Celkové vyznění sráží velmi volné tempo v prvních třech čtvrtinách, na druhou stranu film táhne nahoru i v tomto věku virtuózní Clint Eastwood.(28.4.2013)

• - Gus (Clint Eastwood) má po autonehode zranenie pod okom, avšak po krátkom čase nemá na tvári ani škrabanec. (toi-toi)

• - Fiktivní Swannanoa High Scool se natáčela v Dunwoody, severně od Atlanty. Další zápasy se natáčely v Jasper, kde se městský park stává filmovým Arden High School, a zápas šampionátu byl hrán v Young Harris College, jen pár mil od hranice Severní Karolíny v Severní Georgii. Produkce také točila v prostorech Georgia Tech, a utkání 2. ligy zastoupil Luther Williams Field stadion v Maconu, Georgii. Natáčení začalo v květnu 2012. (Hpatrik)

• - Ve filmu se objevuje i Scott Eastwood, syn Clinta Eastwooda, který se svým otcem spolupracoval již po čtvrté. (MeanWhile)