Zpátky ve hře

Späť v hre

Trouble with the Curve

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2012, 111 min

Na tenhle kousek jsem se vypravil hlavně proto, že se v něm v hlavní roli objevil Clint Eastwood. Pamatuju si, jako kdyby to bylo včera, kdy jsem četl, že už si v žádném jiném filmu nezahraje. To bylo v době Gran Torina a tam ten jeho tehdejší herecký konec prostě neměl chybu. Jenže pak přišel nějakej tydýt z vidlákova, co nic dosud nenatočil, a co chce natočit naprosto průměrný drama, celé to obalit nacionalismem a baseballem a Clint se mu do toho vesele vecpe. Nechápu proč. Nebýt jeho, šel bych k jedné, maximálně dvěma hvězdičkám. Zpátky ve hře je možná až moc pro-Americký film, ale Clint je pořád herec, který umí zaujmout i neAmeričany. A vnímat jeho roli, jako úplně poslední roli, právě v tomto filmu, je vcelku škoda. Někdy v půlce filmu jsem totiž opravdu přemýšlel, jestli má tenhle film vůbec smysl dokoukat do konce. Na chvíli jsem vynechal asi čtvrt hodiny, a když jsem se k filmu vrátil, nic zásadního se nestalo. Každopádně Clint mě donutil, abych film nakonec dokoukal. Pořád jsem si říkal, že by se mohli objevit nějaká místa, která by mě mohla zaujmout. Nakonec se tak nestalo a jeho derniéra se pro mě stala jedním z nejprůměrnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl.(11.2.2014)

• MIG29

Ďalšia Clintova klasická úloha nekompromisného, zatrpknutého a chladného tentokrát vyhľadávača talentov v baseballu. Akúrat že to nejako nevišlo. Clint sa nám v tejto úlohe predstavil už ako bývalý vojnový veterán, bývalý "najvačší" gauner na Divokom Západe, býaly boxer, bývalý astronaut ...AND so one and so one. Bolo len otázkou času dokedy mu to bude ešte vychádzať. Myslel som si že Gran Torino bola jeho labutia pieseň, mal to už radšej zabaliť. A inak vysvetlí mi už konečne niekto čo ma znamenať to nezmyselné pobehovanie s pálkou a rukavicou do koliečka ? Videl som už veľa filmov o baseballe, ale nikdy tej hre neprídem na koreň a nechápem ako je možné že ju amíci tak žerú...(11.4.2013)

Lehce nadprůměrný snímek ze sportovního prostředí, který stojí především na výkonu ústřední trojice (Adams, Eastwood a Timberlake). Scénář je spíše průměrného kalibru - nic Vás totiž nepřekvapí a konec vyzní jako krásná pohádka:-), přesto to dobře odsejpá, takže příjemná pohodovka. Clint Eastwood se však s hereckou kariérou měl už rozloučit v Gran Torino; to byl větší nářez:)). Ještě ale za 4 hvězdy.(17.7.2017)

Docela dost by mě zajímalo, co přimělo Clinta Eastwooda k návratu před kamery, právě v tomto filmu. Protože scénář mě přijde dost ojetej. No zdá se, že Robert Lorenz má na Clinta velmi dobrý přesvědčovací páky, na to, že je debutant a že Clint se nenechal už asi 20 let režírovat nikým jiným než sám sebou je to vskutku zajímavý. Jak už jsme zmínil scénář nic moc s tím že bych rád zdůraznil to zejména slůvko nic a opravdu jediný na čem tenhle biják vaří je Clint Eastwood resp. jeho věk vs příběh. Čistě z úcty k monogramu CE dávám tři, protože krom Clinta tenhle film, fakt nemá čím zaujmout i když musím přiznat že se na to docela příjemně koukalo, teda krom Justina, toho fakt nemusím.(15.7.2013)

Dlouhý a nudný začátek, vystřídají rozpaky z toho, jaký "komplikovatný" vztah mezi sebou má dcera s otcem, načež se do toho zaplate pravý muž.. No uf uf, když vydýchám tohle klišé, přijde hláška typu: "Ty práva jsem vystudovala jen kvůli tobě, otče. Abych k tobě byla blíž!".. Podotýkám, že se nejedná o přesnou citaci, jen to jen parafráze toho nesmyslu, že ta holka dokázala 8 let makat na něčem, co ani nedělala kvůli sobě. To bych chtěla vidět :D!! Konec sice byl příjemný, jenže to nestačí. Je to mírné zklamání...(6.1.2014)

• - Pieseň, ktorej slova vo filme recituje Gus (Clint Eastwood) a neskôr i Mickey (Amy Adams), je song "You are my Sunshine" od Johnnyho Casha. (toi-toi)

• - Do role dcery hlavní postavy (Clint Eastwood) byly vybrány 3 herečky, a to v pořadí Sandra Bullock, Amy Adams a Reese Witherspoon. Sandra Bullock nabídku odmítla z důvodu časové kolize s jinými projekty, takže byla role nabídnuta Adamsové, která přijala. (Dr Lizal)

• - Fiktivní Swannanoa High Scool se natáčela v Dunwoody, severně od Atlanty. Další zápasy se natáčely v Jasper, kde se městský park stává filmovým Arden High School, a zápas šampionátu byl hrán v Young Harris College, jen pár mil od hranice Severní Karolíny v Severní Georgii. Produkce také točila v prostorech Georgia Tech, a utkání 2. ligy zastoupil Luther Williams Field stadion v Maconu, Georgii. Natáčení začalo v květnu 2012. (Hpatrik)