Reklama

Reklama

Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (374)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,763,137Tržby Celosvetovo $47,658,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $10,189,525 //počet predaných kusov 681,118║ Na začiatok, už som videl množstvo filmov o tejto hre ale stále nechápem o čo tam vlastne ide a vôbec ma nič nenadchýna na tejto hre, k filmu Eastwood hrá svoju klasickú polohu mrmlavého zatrpklého starca ale fajn, dáva nejaké tie odpichy, drží chladný postoj, hrá slušne do danej úlohy sa hodil, taktiež sa nestratí Amy Adams, lenže príbeh až na záver neponúkne nič navrch, čím by si diváka získal, ide len chladnú schématickú drámu. /45%/ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Baseball ma veľmi nezaujíma, ale v USA má veľkú popularitu a to je dôvod, prečo na túto tému takmer každý rok vznikne minimálne jeden film. Našťastie samotný šport je tu skôr vedľajší alebo je skôr iba prostriedkom a lepidlom medzi ním a postavami. V prvom rade je to o vzťahoch - hlavne Eastwooda a jeho dcéry a zo speváckeho pódia sa medzi nich zamiešal J. Timberlake, ktorému postupne prichádzam na chuť. Režisér sa síce snaží diváka získať nie práve ideálnym vzťahom otca a dcéry, ktorí sa to snažia urovnať, ale chýbajú v tom emócie. Na film sa však príjemne pozerá, sem tam Clint vytrúsi vtipnú hlášku, ale film pôsobí trošku chladnejšie ako by mal. Záver s namysleným odpaľovačom som netrpezlivo očakával a nikto hádam nepochyboval, že by sa poloslepý Eastwood mýlil. Je dosť možné, že je to jedna z posledných Eastwodových rolí( dúfam, že sa mýlim), tak je to o dôvod viac dať filmu šancu. 60%. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood se po dlouhé době vyhnul režii a nechal se vést jako herec, režisérským začátečníkem Lorenzem (producent nových Eastwoodových filmů), který vypráví mnohokrát viděný příběh stárnoucího sportovního profíka, (v tomto případě hledač talentů v baseballu) který celý svůj život zasvětil své práci a vše si uvědomí, až na stará kolena. I přes občasnou sentimentalitu a prakticky nulovou inovaci ve vyprávění příběhu, se jedná o překvapivě povedenou a zábavnou žánrovku, která zaujme stejně rychle, jako ve výsledku vyšumí. A to, že je Eastwood stejný, jako ve svých filmech, je úplně jedno. ()

zlabus 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení. Sice se jedná asi o nejschámatičtější film posledních let, ale ono to s přimhouřením všech očí funguje. Dobře napsané dialogy, charismatické obsazení a pro mě i lákavé prostředí (scouting). Mírný palec nahoru. Jo a Clint ve své klasické poloze drsného důchodce je zase k sežraní. 70% a nadsazené 4*. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NERVÓZNÍ?“ … ,,NE, MADAM. JE TO JEN HRA.“ … ,,PŘESNĚ TAK, JE TO JEN HRA.“..... /// Hledači. Srdce hry. Oni rozhodují, kdo bude hrát a když maj štěstí, rozhodnou i to, jak se bude hrát. Jejich instinkt…. no, Gus je už zralej spíš na důchod. Hovno vidí, senilní, a počítač …no co vám budu vyprávět… Další Eastwoodův paličák, tentokrát ve filmu věnovanýmu baseballu a vztahu otce s dcerou. Klišoidní, vypočítavý i nudný je sbližování Amy a Justina, mezi kterejma to nejiskří a je jim věnovanej prostor, jako by měl bejt druhej díl. Zajímavý okamžiky tak přináší jen rodinnej vztah, i když žádný extra novum nečekejte. Emocí málo a příběh plnej klišé, kterej nemít v sobě kousek toho sportovního potenciálu, tak (u mě) klesne až ke dvěma hvězdám. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Clint Eastwood (nejsem sentimentální, ale Bůh ví, kolik toho ještě zvládne natočit). 2.) Baseball (hmm, tomu vůbec nerozumím. Ale Ta Amy Adams je celkem k světu!). 3.) Nevím, jak vypadaj filmový klišé. 4.) Thx za titule ,,MaideN-SK“ a ,,Slitch“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • Název starého baseballového týmu postavy Clinta Eastwooda je Atlanta Braves. (MeanWhile)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. září 2012 ve Westwoodu (Kalifornie, USA). (Varan)
  • Clint Eastwood původně uvedl, že role ve filmu Gran Torino (2008) měla být jeho poslední. Filmaři ale Eastwooda přemluvili a on přijal roli i v tomto snímku. (MeanWhile)

Související novinky

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)

Reklama

Reklama