Velmi realistická interpretace jedné z nejkrvavějších bitev vietnamské války. (Filmbox)

aquiver

Řemeslně je snímek velmi zdatný, stejně tak diváka zaujme syrovost a válečné naturalistické pojetí. Vojenská technika, vrtulníky, za to palec nahoru, to je divácky vděčné. Nedostatkem je řídký scénář, kromě střílení si totiž divák nezapamatuje vůbec nic... v rámci válečných filmů z Vietnamu je to jen mírný nadprůměr. 65 % ()

Paity

Vážně tohle ne. Dvě hodiny filmu, z toho 80 procent žvatlání o kulaté kostce. Naprosto nesourodé, nikam nesměřující, jak tohle může dostat více než dvě hvězdy, nechápu. ()

vander19

Haburger Hill sa mi od začiatku javil zaujímavý.Obsadenie bolo obstojné, vojnové filmy sú mojou srdcovkou a Don Cheadle si ma získal už dávno. Jediné čo moc nemusím je konflikt USA vs Vietnam. Ako si je pre mňa po filmovej stránke nezáživný. S náderjou púšťam tento kopec Hamburgeru, že práve on to zmení. Nezmenil, ešte podkopal moje presvedčenie, že tento konflikt nepatrí medzi moje best and favourite. Od začiatku ma to nudilo, ani nie že nudilo ako miatlo, vôbec som nevedel kto je Danny, Frant a zvyšný nováčikovia. CHeadle bol len postavou v dave, ešte jeho hviezda nevyšla. Podstatne ani moc nešlo o vojnový konflikt, no jasné bojovali alebo nebolo to o tom, bolo to o nudných prázdnych rozhovoroch. O presvedčovaní sa, že z prdele sveta sa všetci dostaneme s úsmevom na perách, dáme si steak a kúpime Camaro. ()

from

Typický americký film z Vietnamské války. Realistické scény z války kde vládne chaos a beznaděj na obou stranách. ()

Honza dAve

Težko říct, jestli jsou věrohodnější a lepší filmy o Vietnamu ty, které se odehrávají po návratu do USA (třeba "Narozen 4. července" či "Návrat domů") nebo ty, které diváka vtahují do řežby v džungli. Hamburger Hill však rozhodně patří mezi ty nejlepší "džungelní" filmy. Nevyrovná se sice psychu Apokalypsy nebo absurditě Olověné vesty, rozhodně však ve všech odhledech předčí Četu. Dechberoucí "friendly-fire" scéna, kdy vojáci z "Hueyho" postřílí z M60 vlastní spolubojovníky dole, dokonale ilustruje beznaděj vietnamské války. ()

jane1106

Hamburger Hill selhává především na mizerné dramatické výstavbě (nudný kecy - jatka - nuda - kecy - jatka) a prokreslení charakterů. Zatímco například v typově asi nejbližší Četě jsou postavy tak plastické, jak to jen jde a v podstatě ke každé si lze vytvořit pozitivní či negativní vztah, zde se kodrcáme s bandou víceméně anonymních týpků, kteří buďto hořekují nad domovem nebo dojemně umírají. A divákovi to může být fuk. Ten nešťastník, jehož jméno si nikdo nemohl zapamatovat (Languilli?), je jen díky této "komplikaci" opravdu jedním z mála, které si člověk po určité době vybaví - a nebude to kvůli typickým osobnostním vlastnostem. Zásadním problémem je navíc absence ústředního hrdiny, skrze jehož optiku by se nám válečné peklo lépe "přiblížilo". Hlavní role zřejmě přísluší seržantu Frantzovi, ale ač se z filmu dá vydedukovat, že se jedná o dobrého a oblíbeného důstojníka, neviděla jsem žádnou akci, která by to potvrzovala (kromě toho, že udělá bububu na vlezlého reportéra a podle Mama San je velmi dobře obdařen v intimních partiích). Vůbec nejhorší roli pak má Don Cheadle, který ve všech záběrech oduševněle kouká nebo přikyvuje na souhlas a nakonec slavnostně vyleze na kopec. ()

mala_kea

Ničím nevýrazný, avšak v paměti dlouho uchovatelný snímek z vietnamské války, který nám nedá ani na chvíli vydechnout. Akční napínavé a krvavé scény se promílají s military konverzací, která vás více vtáhne do děje a přidá tomu ten pravý válečný šmak. Škoda, že ta strohost a strach zkusit něco jiného, než se pohybovat v předem připraveném příkopě ve mě utvrdila dojem, že snad žádný film z vietnamské války nebude bezkonkurenční a jasně nadřazený nad ostatními. ()

drankeryth

Velmi dlha doba ubehla, ked som videl tento film naposledy. Vtedy este vo svete vladli videokazety a o DVD nebolo pocut nic. Vtedy som tento film obluboval, ale teraz po dlhsej dobe sa uz aj vyskytla ta nejaka kritika voci tomuto filmu z vietnamskej vojny. Uz nazov filmu vam prezradza o com vlastne film bude, konkretne o jednom bezvyznamnom kopci, ktory si americania zaumienili, ze ho dobiju a odstrania tak z neho vsetkych vietnamskych sikmacikov. Zo zaciatku film sa zaoberal zivotom v novovytvorenom objekte, kde mali hlavny stan americki dobyvatelia, ktorych nikto nepozval do Vietnamu, aby sa tam miesali. Samozrejme, ako inac aj v tomto filme su americania velky drsnaci, na ktorych akoze nikto nema. Zaujimava cast filmu az prisla v tej chvili, ked uz Amici sa pustili do toho prekliateho kopca, ktory zubami a nechtami drzali pevne v stisku vietnamski vlastenci. Boje boli tazke a komplikovane, ktore im to ani neprialo bahnity povrch kopca, z ktoreho sa im neustale smykalo dolu z kopca. Velka skoda len bola, ked moc ani neukazovali vietnamskych vojakov, ako si to rozdavaju s Americanmi. Vacsinou len ukazovali americkych vojakov, ako strielaju do pralesa a smerom hore kopcom a nie velmi vela zaberov bolo pouzitych, ako trafia nepriatelskych Vietnamcov. A tiez malokedy sa dostali Vietnamci do zaberu, ako urputne bojuju o svoj kopec. Vacsinou sa kamera sustredovala takym blbym pohladom ako strielaju a ustupuju dolu kopcom. Nakoniec sa im ten prekliaty kopec podarilo dobit a mohli na nom umiestnit tabulku WELCOME TO HAMBURGER HILL:) ()

helloween93

Ryze válečná akce, příběh v tom moc nehledejte. Osobně mi nějak neseděla kamera a obecně jsou na téma Vietnamu lepší filmy. ()

alambert

Bohužel nemůžu jít výš, přestože je mi film sympatický a přestože chápu, co tím chtěli autoři říct. Především zaujal ten fakt, že zatímco se sotva dospělí kluci váleli v hromadách sraček a loužích krve, jejich "blízcí" doma filozofovali o tom, jestli je to, co dělají správné. Bohužel problém filmu je v tom, že to není uplně dobře uvěřitelné. Př:, když se koukáte na nějaký dobrý válečný film, Zachraňte vojína Ryana třeba, ani vás nenapadne pochybovat o tom, že tam ti chlapi už měsíce/roky tvrdnou a bojují. Tady jsou bohužel moc čistí, málo zdrchaní atd., to hodně kazí dojem. ()

Ombak▼Penari

Naprostá nuda. Záběry na bitevní peklo jsou možná fajn, ale je to v podstatě pořád to samé lezení do kopce v bahně a je jich proti zbytku filmu jak šafránu. Jinak se tam neděje zhola nic krom rádoby filozofických promluv mezi více méně bezejmennými vojáky. Nejhorší je, že tohle zpracování nedává xicht ani reálné bitvě o Hamburger Hill a neudělá z ní nezapomenutelnou událost v dějinách války ve Vietnamu. Ztráta času, lepší dát přednost třeba seriálu Tour of Duty. ()

Solly

Není to sice četa, nebo Full Metal Jacket, ale přesto jde o velmi povedený film. Třeba scéna, kdy nalétavající vrtulníky kosí vlastní vojáky šílenou bezmocí a beznadějí jen kape. ()

jojo-Jozin

Poměrně slušný film. Viděl jsem ho s českým dabingem, který můj celkový dojem kazil, protože byl neskutečně zprzněný. ()

VanMagnifico

Kdyby byl film zkrácen o těch dvacet minut žvanivé nudy na začátku, bylo by z toho zajisté 5-hvězdičkové válečné drama. Dechberoucí konečná bitva o "Hamburger hill" je vskutku úžasně natočená. ()

elCroCo

Když si to tak vezmu, tak si pamatuju jen fakt, že nakonec amíci Hamburger hill dobyli a taky tu brutálně rozšklebenou hlavu vietnamcovu poté, co jí US nadčlověk počastoval svými olověnými služebníky. ()

Rodin

Docela kvalitní válečný film, který sice první půl hodiny trochu uspává jistou mírou mnotónnosti, ovšem v závěru skutečně předvede, o čem je válka. Nemám nic proti postupné gradaci, tady ovšem po dlouhé době, kdy se nic podstatného neděje, přijde opravdový nářez, jak dějový, tak filmařský. Dobré pokoukání, přesto tak někde lehce přes 70%. ()

IronRocky

Celkem slušná válečná podívaná s dobrými akčními scénami a leteckými nálety. Škoda jen toho českýho dabingu. Mohl být lepší. ()