Velmi realistická interpretace jedné z nejkrvavějších bitev vietnamské války. (Filmbox)

Juto

Skvelý film o odvahe, cti a priateľstve.  Je skvele spracovaný a zrežírovaný s nádychom dokumentárnosti, realizmu a autentickosti. 7/10 ()

blitzer

Celej film je vlastně o tom jak jednotka amerických vojáků dobývá jeden kopec, což je na jednu stranu dobře, protože bojový scény jsou skutečně parádní, ale na druhou stranu zde chybí nějaký příběh. Čili taková slabší Četa, ale 4* si zaslouží. ()

majo25

Spočiatku vyzerá film ako jasná vojnová tuctovka z vietnamských bojov - najprv užívanie si mladých vojačikov, ktorí následne vhupnú do drsnej reality na vojenskom poli. A aj keď sa neskôr sa z toho stane naozajstný vojnový krvák s realisticky nasnímanými bojovými scénami, predsalen mi tam chýbal silnejší príbeh ako len dobíjanie (ne)dobytnej hory a postupné úmrtia kolegov (kamarátov by bolo asi silné slovo). A aj väčšie sympatie k aspoń niektorým postavám. ()

Sabrewulf

Ne příliš přesvědčivý film o válce ve Vietnamu, který se může "pochlubit" zmatenou režií (neustálé a křečovité přepínání mezi válečnými scénami a dialogy), podprůměrnou technickou stránkou (u rozstřelené hlavy jsem vybuchl smíchy, jak to bylo nepovedené), příšernou hudbou (místy už to působilo jako parodie) a jedním černošským uplakánkem, který si pořád stěžuje, jak ho, chudáčka, ti bílí parchanti poslali válčit. ()

Decker

Nadmiru povedena naturalisticka smrst z Vietnamske valky, avsak nesrovnavejte s Full Metal Jacket nebo s Cetou, to uz je trochu jina liga. ()

Woody77

Nemozem porovnavat tento film s kultovými filmami ohladom Vietnamskej vojny (Cata,Apokalypsa,Olovena vesta) uz iba kvoli obsadeniu a rezii. Porovnavat Coppolu,Kubricka,Stonea s Irvinom to proste nejde to plati aj o hereckom obsadení. Napriek tomu mu davam 4 hviezdy. Preco? Pacil sa mi.Je to presne o tom ako z nicoho sa da upliest slusny byc. Dabing? Naco cesky dabing ? V anglictine to nema chybu. Strih ? Taky presne aky je aj vo vojne. Zmatok,Stres,Hluk toto vsetko dava autenticnost tomuto filmu. Dejovo je to jednoduche , ale bitky o jednotlive koty boli presne taketo.Staci si precitat knihu od Tima Saundersa - Kota 112 z Normandie. Hudba? O.K. nic moc ,ale su aj horsie brebty. Suma Sumarum oplati sa ho pozriet a myslim ,ze nikto nemoze byt enormne sklamaný. ()

Remivsremi

Syrové a nekompromisní od začátku do konce. Nečekejte žádný patos, pouze partu po zuby ozbrojených chlápků při jejich zoufalém pokusu dobýt jeden zatracený kopec. ()

KRYSIOPICE

Dost nepřesností oproti historickým událostem, hrozné dialogy, mnohé bojové scény jsou dost amatérsky natočené... Ale v rámci válečných filmů je to pořád nadprůměr. ()

PiLgRiM

V Četě to byl Defoe, ve vestě Joker. Tady bohužel nikdo. Za celé skoro dvě hodiny jsem si nenašel cestu ani k jedné postavě z filmu. Akční scény nepřehledné, příběh nudný.. já vám nevím... ()

kurcatovium

Zase trochu jiný pohled na Vietnam. Film je, po úvodních minutách zasvěcených drobnému představení osazení čety a kusém přešlapování na místě, jedna velkolepá řezničina ve jménu dobytí bezvýznamného kopce. Postavy jsou tu skutečně poměrně dost anonymní a málo prokreslené, ale nebál bych se tipovat, že je to úmyslem. Zapadá to totiž do celé koláže filmu, kdy voják je jen ono maso do mlýnku. ()

JohnSmith

Překvapivě zapomenutý a odsuzovaný snímek, který patří k těm lepším o vietnamské válce. Tragédie je samozřejmě český dabing namluvený asi čtyřmi lidmi. ()

Kosmik 1

Docela zapomenutý válečný film řekl bych. Nikde se o něm nemluví, v televizi ho nedávají. A po shlédnutí už vím proč. Moc se v něm mluví a málo bojuje. Nemá dost realistickou atmosféru. Hlavní postavy jsou prudce nevýrazné a člověk se s nimi nedokáže "sžít". Oceňuji však finále, to bylo hodně drsné a kruté. Příště ale sáhnu raději po Četě. 60% ()

cpt.Lynch

Ve stínu slavnějších (a lepších) vietnamských war movies. Postavy nejsou tak výrazné ale duch a atmosféru zmaru a zbytečného umírání jsem z filmu cítil vrchovatě a to byl asi účel… ()

Jello Biafra

Nepríliš známy vojnový film, ktorý sa odohráva za vietnamskej vojny sleduje príbeh príslušníkov 101. výsadkovej skupiny, ktorá v máji 1969 dostala za úlohu dobyť opevnený kopec v údolí Ashau. Dobývanie trvalo 10 dní, počas ktorých zažívali vojaci pravé peklo od neustáleho dažďa, bahna, nepriateľskej paľby a dokonca aj streľby amerického letectva do vlastných radov. Film je natočený veľmi zručne a ukazuje celý tento nezmyselný konflikt v jeho absurdite. ()

SG-1

"Zuby si čistěte rychlými vertikálními pohyby jednu minutu. To je nahoru a dolů jako při souloži." -doktor- ()

Tjaden

Snímek sice stojí ve stínu slavnějších bratříčků jako je Četa nebo Olověná vesta, ale určitě si nezaslouží zajít prachem. Hamburger Hill nejde do hloubky konfliktu ani se nesnaží pohybovat v psychologických rovinách jako výše zmíněné filmy, spíš nám přibližuje v plné "kráse" bitvu o strategicky důležitý kopec. Příběh vpodstatě chybí a postavy se nijak nevyvíjí (popravdě jsem se v nich občas ztrácel), film se spíše soustředí na akci, která je na rok vzniku povedená a neztratila by se ani v dnešní konkurenci. Samozřejmě se nestřílí celých 110 minut a boje jsou prokládány tradičním rozmluvami vojáků. Narozdíl od Údolí stínů se nejedná o patetické kecy, například mapování protiválečných nálad ve Státech jedním z vojáků na mě dost zapůsobilo. Na odfláknutý dabing jsem si zvykl a po chvíli jsem ho už ani nevnímal. Tento film by měl vidět každý kdo se o vietnamskou válku zajímá, výsledné hodnocení už je pak jen na něm. ()

Hopper

Pomerne drsná záležitosť, nie veľmi známa, ale rozhodne stojí za zhliadnutie. Depresívne, o čom všetkom vojna môže byť. ()

Sancty

(priblblo sa usmievam) Prvý vojnový film s témou vietnamskej vojny čo som videl. Akoby to bolo včera čo sme na to s otcom čumeli na PRO7 a ja som mu prekladal dialógy. Záhul :) A film? Nemá až takú hustú atmosféru ako Čata a v začiatku občas nudí, ale ako náhle dôjde k samotnému dobývaniu kopca idú všetky nedostatky bokom. Surové vietnamské peklo. ()