Velmi realistická interpretace jedné z nejkrvavějších bitev vietnamské války. (Filmbox)

krijka

Tomuto filmu ublížil čas, přestože nepochybuji, že v době svého vzniku byl asi celkem šokantní, protože některé záběry jsou sice z dnešního pohledu až úsměvně natočené, ale nepochybně drsné. Třeba ustřelená hlava Vietnamce se v áčkových filmech osmdesátých let asi běžně neobjevovala. Jenže dnešního diváka, který shlédl vojína Ryana, nebo Četu, to už úplně neohromí. Zůstal tak jen tuctový film o nesmyslnosti útoku na nějaký pošahaný kopec plný bahna. Mě ovšem zaujal jiný aspekt a to složení jednotek bojujících ve Vietnamu. Tu válku nevybojovala střední třída a neúčastnili se jí bohatí tak jako druhé světové války nebo konfliktu v Koreji, vybojovala ji lůza, černoši, jižanská „bílá spodina“, synové ocelářů z Pittsburgu a Duluthu, zatímco bohatí synkové na vysokých školách vedli protesty a nebo maximálně sloužili doma v Národních gardách. Toto nepochybně ovlivnilo, jak společnost chápala veterány. A tím mi film přišel zajímavý. ()

paax

Film, který stojí za to jej vidět i víckrát. Není sice tak znám, nemá tak skvělé výkony a herce jako třeba Četa, nicméně nese své poselství. Možná jasnější a vojensky přímočařejší než Četa. To co je dle mého neoddiskutovatelné je skvělý soundtrack Phillipa Glasse! ()

Kolárek

Nechte Četu spát. Mám ten film celkem rád, ale s nějakým vnitřním bojem mezi dobrem a zlem v každém z nás na mě nechoďte. Tohle je pro mě válečný film. Nějací neznámí maníci se v bahnu, uřicení a promoklí derou na kopec, který by jim byl jinak ůplně ukradenej a jiní na ně z vrchu střílí. Na nějaký vaše osobní problémy vám každý kálí. ()

Al90

Sice to není žádná Četa,ale má své kouzlo taky,především finále alá dobývání kopce(mimochodem,pěkná scénka při rostřílení lebky jednoho VC americkým M60 :) ) Tento film by neměl být tak zapomenutý :) ()

Chaospunx

Velice nevyrovnaný film. Herci v pohodě, bojové scény v pohodě, dialogy tragické... Chápu, že vojáci v Namu spolu již komunikovali beze slov, ale divákovi tato schopnost chybí. U většiny dialogů máte pocit, že jste se připletli do cizího rozhovoru těsně před koncem, prostě naprosto nedávají smysl. ()

A.J. Rimmer

Tomuhle filmu jsem nevěřil ani jednu scénu, dialogy jsou naprosto šílený, za všechny jeden příklad :"Na tomhle podělaným kopci jsme všichni negři......duše a krev". Překladatel musel mít nejmíň dvě promile a režisér českého znění měl víc zubů než mozkových buněk. Pokud musíte vidět film o vietnamský válce tak stačí juknout na četu, apokalypsu a olověnou vestu, všechno další je jen příslovečným mletím h*ven. ()

Escobar

Film jsem viděl celkem dávno a líbil se mi. Bohužel však s otřesným českým dabingem o kterém se mi zdá i po letech .... snad bude příležitost slyšel originální zvuk. ()

mcac88

Škoda, že tenhle film nebyl natočenej o 20 let později, protože ten potenciál byl obrovskej, ale zpracování prostě v old school stylu, takže to na Údolí stínů prostě nemá šanci ()

Fujin

Bahno a krev. Syrový obraz o dobití jednoho kopce r.1969 ve Vietnamu. Na jednu stranu je to velmi dobrý nekopromisní biják, ale schází mu nějaká nosná linka a postavy jsou bohužel nevýrazné a skoro nikdo nevyčnívá... většinou nevíte koho to vlastně zastřelili a snažíte se v té změti bahna, krve a kulek něčeho chytit. ()