Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Kangaxx

Sestra Skynetu sa rozhodne nenechala zahanbiť a ukázala, že aj ona vie byť pekná mrcha ak chce :). Akčná jazda v záujme pobavenia diváka však so sebou často prináša nereálne okamihy. A tu ich bolo priveľa. ()

jenik71

Úvod vypadá velice nadějně a ještě tak po půl hodince to vypadá jako skutečný hit. Potom ale přijdou na řadu naprosto nesmyslné zvraty. I když film má určitě spád a napětí, kazí jej naprosté nelogičnosti v ději. Kdyby se z hlasu v telefonu vyklubalo cokoliv jiného jen ne centrální počítač, byl by to vynikající thriller. Celkový dojem tak zachraňuje Shia LaBeouf, který má osobitý styl a talentu na rozdávání... Takže 60% ()

Trisis

Typická, relaxačná hi-tech popkornovka. Prvá hodina by si zaslúžila 5* a celkovo film nepovažujem až za takú stratu času. Čomu moc dobre nerozumiem je, prečo tu každý druhý príspevok copypastuje ten predchádzajúci a všetci sa predbiehajú, kto vypočíta viac filmov, z ktorých sa kradlo. No a čo? To si tu nikto ešte nevšimol, že až na pár výnimiek sa Hollywood sám kopíruje už celé desaťročia? ()

pugs

Napínavá adrenalínová pecka! Shia nesklamal ani po tento krát a ide k výšinám - k pánom hercom:-) D.J. Caruso odviedol skvelú prácu, tak napínavý film som fakticky dlho nevidel. Najviac chcem pochváliť scény na letisku, v tuneli a prvú naháňačku. Hudba? Veľmi dobrá. Pri akcíí dosť výrazná, ale, že by som z nej padol na kolená, tak to nie. Ešte jednou nevýhodou bola mierna dezorienatácia kamery. Niekedy som nevedel, ktoré auto je našich hrdinov a ktoré patrí tajnej organizácíí. Pre mňa asi najväčšie prekvapenie roka 2008, nečakal som taký dobrý film... pretože čsfd:-) Mne sa to veľmi páčilo - 9/10 ()

zolo23

Môže si hovoriť kto chce čo chce,mňa tento film náramne bavil. Shia LaBeouf bol presvedčivý ako vždy. Nadupaný thriler so všetkým čo k tomuto žánru patrí. ()

Blackberry

Shia LaBeouf. V súčasnosti najväčší mužský talent Holywoodu. Každý jeho pohľad je uveriteľný, každé jeho gesto je presvedčivé. Ak neurobil "šaja" aspoň polovicu môjho hodnotenia tohto filmu, tak potom ani hviezdičku. Film má tempo a jednoznačne v ňom cítiť rukopis silného producenta, ako aj režiséra. Niekedy sa však môžete stratiť v nitkách osudu príbehu, prípadne nerozumieť, v prvej tretine filmu, súvislostiam. Záverečný rébus sa napokon ako-tak vysvetlí, na rozdiel však od menej realistickej futurizmy z DÉJÁ VU, je táto o čosi akceptovateľnejšia. ()

LondonGirl

4* za môjho obľúbenca. Shia je jednoducho Pán herec. Naozaj dobrý film, nápad, že počítač dokáže zaviniť toľko tragédií je síce trošku otrepaný, ale v tomto prípade je to nadpriemerné spracovanie. ()

Aqualung

Myslím,že peníze bylo to jediné nač autoři tohoto filmu mysleli.Ukradli si cosi podstatného z Vesmírné odyssey 2OO1 A.C.Clarka.Nabalili na to vrstvy akční omáčky, stupidní dialogy, ubohoučká fabule. Je to tak pro 15 leté na sobotní večer. ()

Lukoboss

Tak jsem se na to těšil a nakonec jsem byl spíš zklamán. Bohužel... Adrenalinová jízda to sice byla, ale postrádalo to chvílema tolik logiky, že jsem nestačil koulet očima. Ještě k tomu tradiční hrdina s hrdinkou, oba mají ne zrovna povedený život a nakonec všechno dobře dopadne, USA jsou v bezpečí, hrdinové se do sebe zamilují.. no prostě musím si zaklepat na čelo. Vyšlo z toho jen akční béčko a to je málo ()

fabuloz

Akční příběh, který si vzal půlku dějě z Já robot a druhou půlku z Bournova ultimáta, mě na rovinu zklamal. Do kina jsem šel natěšený jak malý kluk a ejhle, max 3* ()

Soweek

Upřímně jsem trochu zklamaný. Caruso se pustil do velkého sousta, s kterým si poradil jen tak tak. Caruso totiž vždy točí filmy, které jsou pro diváka zábavné, ale už si nijak neláme hlavu s realističností jeho vlastních filmů, což je u akčních filmů poměrně důležité. Povedená akční scéna je ta, u které si řeknete "woooow" a ne ta u které se zasmějete a v duchu si řeknete "no to si dělá prdel, tohle by se nikdy nestalo" a Caruso s Labeoufem jsou sice povedená dvojka, ale rozhodně nejsou ani Michael Bay, u kterého nerealističnost s klidem přehlédnete, ani Bruce Willis, u kterého vám je to jedno, protože stejně čekáte jenom na jeho "Yipikájej madrfakr". Zahrávat si s umělou inteliencí a cyber-sci fi motivem chce doopravdy trochu víc než jsem zde viděl, ale jelikož mě film přes to všechno pobavil, dávám 3,5. ()

bloodvomit

Masivní akce od začátku do konce. Dobrý téma a svižně odsejpající průběh vytváří dost hustou sugesci až paranoiu. Když se člověk vžije do rohlí hlavních hrdinů skoro by ho kleplo ze stihomamu, že ho furt někdo sleduje. Kdo má rád akční thrillery, je tohle jednoznačná volba! ()

BMAJTZ

Prvni polovina neskutecne brutalne zajimava druha podle me lehce zaostava po provaleni nejvetsiho tajmestvi ovsem i tak je to slusne natoceny film. ()

DeLaMorte

Hi-tech thriller který velkou částí připomíná již několik let starého Nepřítele Státu.Film má celkem dobrý spád a velmi akční trochu zamotanou ale rozvíjející se dějovou linii.Shia LaBeouf stále oblíbenější a viditelnější herec nepředvádí nic převratnéhoovšem role mu padne!O to více mě jako agent FBI překvapil Billy Bob Thornton.Kdo má rád ulice plné autohoniček,výbuchů apod si přijde na své.Je to spíše o tom jaká by nás mohla postihnout hrozba pokud za nás bude neúřetržitě hlídat počítač s tunamy možností a kamer.No kdo ví jestli to již tak není.... ()

Looser

Popcorn jízda ve stylu Enemy of the State ve stylu současných technologií. Pár dobrých akčních scén, ale jinak nic na co by člověk déle vzpomínal. ()

cyberhawk

Film vas po kratickem uvodu vrhne do neuveritelneho viru udalosti. Parkrat jsem se pristihl s otevrenou pusou, ze proste nechapu, co se to tam deje. Je to skvele natocene, hercum se neda nic vytknout. Bohuzel, Eagle Eye patri k filmum, ktere vam pri opakovanych shlednutich uz nebudou pripadat tak nabusene a skvele, jako kdyz jste ho videli poprve. ()

ZkuKol

DJ je rutinér. Jeho filmy mají pravidelně již několikrát obehrané příběhy, nejsou-li to přímo remaky, revolučních vypravěčských postupů se u něj nedočkáte a vizuální cítění vám též dech nevyrazí. Oko má ale slušné tempo a skvělé herecké obsazení, Shia a Michelle dokážou být uvěřitelní i přes ty lapsy, co se ve scénáři objevují, Thorton a Dawson jsou skvělí přihrávači, možná škoda, že nedostali více místa. Co bohužel filmu podráží všechny končetiny, po kterých zběsile uhání k nevyhnutelnému happy endu, je režie DJ (a to hlavně v akčních scénách - absolutně bez nápadu) a pitomoučký scénář. Slušný popcorn na jedno použití... 70% ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)