Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Dusty56

Film plný nelogičností, ale i svižného děje a akce. Kdyby byl scénář trochu víc promyšlen, mohl to být kvalitní snímek, takhle potenciál i přes kvalitní obsazení nevyužil. 65% ()

zuz_zuz

Bavila jsem se celý film, ale čekala jsem nějak víc. Občas jsme měla pocit dejavu. Automobilové honičky - nic moc. ()

Seth.c

Typicky komerční akčňák, který mám tak ráda, super efekty, honičky a nevysvětlený tajemno. Sece trochu vykrádačka wanted, nepřítele státu a dalších takových, ale v pěkným novým balení. Zrovna sem si říkala, že sem si nemohla vybrat lepší film, když se zničeho nic odhalilo, kdo nebo co je oním Velkým Bratrem, který hlavní hrdiny směřuje na jejich cestě a bylo po filmu. Tři hvězdičky dostává jen kvůli první půlce filmu, která byla napínavá, zajímavá a strhující. Druhá půlka byla jen zklamáním z pitomoučké pointy filmu, donebevolající americkou propagandou v každé druhé scéně a po hodině už mi šel na nervy i ten vykradenej soundrtack z armageddonu. 55% ()

Breaker

Shia je bezesporu na hereckém vzestupu. I když je velké mínus tohoto filmu ve scénáři, když se spustí akce, nestihnete číst titulky, nebudete jíst popcorn, zapomenete dýchat ... ()

Michalee

super akční film, vcelku slušný herci, jen ten děj, ouha. Ale ty semafory a jeřáb, co osvobodí hlavního hrdinu z věznění, to nemělo chybu ()

Omegaboy

Po pravdě velké zklamání a ani Shia není schopný svým charismatem vytáhnout tenhle filmeček o nějakou třídu výše. Bohužel po pár dnech už si nedokážu vybavit žádnou scénku a na mysli mi vyvstávají pouze paradoxy typu " zpřetrhané vedení elektriky " a jiné... Nedokážu se odprostit od skeptického pohledu na celkový koncept filmu a pseudo high-tech robotka co ovládá takřka celou Ameriku od dopravy po autíčko na tužkový baterky. Možná ubrat malinko na fantasknosti a věnovat se víc nějakému hlubšímu zvratu nebo příběhu postav. Takhle je to opravdu jen obyčejná akční utíkačka s elektronickým zloduchem. Upřímě jsem se dobrou polovinu filmu nudil. ()

Kerwin

Zprvu to byla jeste zabava, ale postupem casu ? Ach, jak jsem se tesil, az tento film zkonci. Rekl bych trosku prestrelena HI TECH patlanina. Mimochodem mam takovy pocit, ze jsem tento napad "oka" jiz nekde videl. Shia zahral velmi dobre, ale ta cernoska vysetrovatelka a jeji amerikálnost. Misty nechutne prikyvovani, umele, ruce za zady alias veernost tobe strycku Same. "Ano pane, nebo - jestli me chcete stahnout? tak .... Ne takle vysoko jste jeste nebyla". To vse zavrsi hymna USA, cely kongres se diva na vlajku.Zavidme - Shia ma takove stesti, samy cisty prustrel. Prezil, jaky stastny HAPPY END, ke zblití :) ()

Triathlet

První olovina filmu je vskutku vyakčněná, ani na chvilku si neodpočinete a budete naplno vtaženi do děje. Ke konci se mi však zdálo, že film ztrácí dech a nedokáže udržet nastavenou laťku. Jinak zápletka filmu byla hodně originální, škoda jen že se na závěr dozvídáme, že je to až moc velké sci-fi..:)Závěrem bych ocenil dobré herecké výkony, nejvíc mě v roli policisty zaujal Billy Bob Thorton.. ()

doughnut odpad!

Další díl z nekonečné řady hollywoodských filmových stupidit pro nenáročného diváka. Nudné, neoriginální, naivní a navíc s povinnou dávkou amerického patosu nakonec. Lituji dvou promarněných hodin. ()

Cool.Mila

Možný spoiler!!!! Oko dravce aneb Já, robot či Terminátor na jiný způsob----člověk se scie baví, ale říká si, kde jsem to už jen viděl a pak to už je pouze čejání na konec, než divák zjistí, o co tam doopravdy jde, tak je to docela zajímavý, ale po odhalení te kybernetické konspirace to ztrácí náboj. Herecké duo je ovšem skvělé a stejně tak hudba potěšila, akorát to mohlo být ještě celkově lepší, nicméně 4* už jen za první půli, drhuá půje by minimálně o stupeň klesla ()

Marčus

Celý film je o tom, jak se může počítač zakopaný 36 pater pod Bílým domem nehezky zvrátit v zabijáka. Naštěstí tu máme partičku jedinců, kteří ač ve při, vykazují vysokou akční potenci. Počítač na ně maximálně vytasí řízení semaforů, vybraných strojů, OCR obrazu z kamer nebo, v nejzoufalejším stavu, útok ramenem zakladače u diskové paměti či prasknutí trubky s neznámým médiem. Celkově je film slaboučký jako půl minuty louhovaný čajíček z jednoho pytlíčku na litr vody. 51 % ()

tekedozai

Husenkova draha "Oko Dravca" ma spad cele 2 hodiny, vyvrtky, loopingy, pady atd ... bohuzial pocas jazdy ma prenasledovali neprijemne turbulencie, sposobene nedokonalostou kolajnic po ktorych sa pribeh, pardon vozik klzal. Taktiez som sa nevedel zbavit pocitu ze som podobnu drahu uz viackrat navstivil... :) ()

Pattrick

Na celém filmečku je nejlepší jeho svižnost. Rychlé tempo uteklo jako prase a najednou byl konec. Eagle eye je solidní odvedená akčňárna, která překvapuje zajímavým zvratem a od začátku čekáte, co se tam vlastně děje, kdo za tím vším je a ono je to takhle. Film si drží nadprůměrnou laťku a stále v ní jede. Nakonec vše je tak typicky americké až to pěkné není. Proto 4* ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)