Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

DJ Kritik

Akčné, svižné dielko už od začiatku naznačuje, že všetko bude inak ako to vidíme na obrazovke. A každý čaká, kedy príde ten zlom. Divák je neustále držaný v príjemnom napätí a s chuťou môže vychutnať nevšedný konšpiračný príbeh. S počiatku mi trochu vadil predstaviteľ hl. mužskej postavy, jeho "ochlpenie tvare" mi pripadalo vhodne tak do kreslenej rozprávky, ale inak pre mňa osobne zaujímave sci-fi. Akcia: **** Vtiahnutie do deja:**** Reálnosť: ** Efekty: *** ()

pekas

Opět něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale s ohledem na Transformers, kteří se mi zdají slabší než tento film se přikláním ke čtyřem. ()

unrocker

spádová jízda která má dech... Všechno je to jenom pokažené některými nesmysli viz spadlé dráty a výbuch pod autem, ale jinak fakt dobrá jízda... Kdyby tohle tocil asi nekdo jiný dalo by se z toho vyzdímat asi 5*, ale co už netočil.... :( ()

piglit

Další naprosto zbytečná konspirační teorie. Jako bychom jich už neměli dost - každý rok minimálně dvě. A pokud hlavní hrdina, proměněný střelbou ve funkční cedník, v pohodě přežije, pak není o "kvalitě" snímku žádných pochyb. ()

DoubleJo

Malo to napad, dynamiku, sympataka Shiu LeBeoufa a ja som sa pri ton nenudil ani sekundu. Ak mate chut na holywoodsky film s nahanackami, vybuchmi a dobrou akciou tak sup na to. ()

kolik27

Film s velice zajímavým, jak námětem, tak i příběh a provedení. Určitě stojí za shlédnutí. MUsim říct že u filmu jsem se vůbec nenudil. což v dnešní době umí málo který režisér. ()

hackstolle

No, čekal jsem od Carusa také něco trochu lepšího. Snad kdyby tam nebyl můj jinak oblíbený Shia LeBeouf, stálo by to tak max za dve hvezdy..takze davám max ***. ()

Bigfuckman

Shia LaBeouf nepatří mezi mé herecké oblíbence a nejinak je to zde. Přesto Eagle Eye má spád a akční tempo což z něj dělá dobrý akčňák. I když ve filmu je tolik opravdu neuvěřitelných scén, pro moderního konzumního diváka, u kterého není logika na 1 místě je toto méně podstatné stejně jako pro hlavní hrdinku Michelle Monaghan používat spojku při řazení Porsche Cayenne. ()

migele

Úplně luxusní začátek, byl jsem napjaty a plný očekávání co přijde, pak mi shodilo nadšení zjištění, že za vším stojí poblázněný počítač(trochu větší počítač). Ale pořád luxusní snímek, který si zaslouží. 3,5* ()

jprmusic

Opravdu hodně slabé - například s Nepřítelem státu naprosto nesrovnatelné. Celý film působí příšerně vykonstruovaně a navíc - Shia LaBeouf s knírkem vypadá jako akční drsňák vyloženě směšně ( dočetl jsem se, že je to charismatická hvězda - hmm ) a Michelle Monaghan, ač jí mám rád, vypadá ve filmu jako jeho máma. ()

Dub-C

Na poprve jsem tomu dal 2*, ted jsem se na to podival podruhe (poprve v kine na premiere, rok 2008) a je to proste mnohem lepsi :):) ()

Pharlap

1/ Reminiscence na film Nepřítel státu, Odposlech, Bournovo ultimátum. 2/ Zajímavá dvojice hlavních protagonistů, muže a ženy. 3/ Herecký výkon S.LaBeoufa opět nezklamal. Líbil se mi v Disturbii a tohle mu taky sedlo. 4/ Celkem dost reálné nebezpečí toho, že podobný počítač již na světě existuje. 5/ Velmi slušně a svižně, ale nenudíce, plynoucí akční jízda. ()

HarlanWade

Našlapaná zápletka v nefalšovaném ladění ala Kobra 11? Proč ne. Typický příklad filmu, který na první shlédnutí nadchne, ale o to více vás napodruhé přesvědčí o tom, že je jen jeden z řady. Oceňuji ale, že si Caruso nekazí skóre žádnými blbými fórky, nebo tupými hláškami a bez výraznějších záškobrtů se žene až ke svému vysněnému cíli. ()

MaxForValue

Hrozne premrhané, až priam nechutne. Prvá hodinka úplne super, mysteriózna, plná skvelej akcie i kvalitného napätia, ale celá druhá polovica je nechutnou ukážkou ako sa dá zmrviť dobre rozbehnutý film a to jednoducho tým, že všetci kompetentní uberú nohu z plynu. Najviac ma dostala tá plytká diskusia v autobuse s čínskymi turistami, kde sa scenárista snažil dohnať nemožné - vtesnať niečo ako psychologizáciu do jednej plytkej konverzácie, ktorá bola len na smiech. A ten koniec, k tomu ani snáď nemá cenu sa vyjadrovať. Nebyť toho skvelého úvodu, ktorý ma usadil do stoločky, dám 2-jku, ale pod tri nepôjdem, Hoci sklamaný som poriadne. ()

gicous

Přijemná letní podiváná, která je určena k jednomu shlednutí v televizi. Už zítra pravděpodobně nebudu vědět o čem to vlastně bylo a jak se to celé jmenovalo. Jak tady napsal někdo předemnou, nejlepší techno thrillery vznikají v dílně Jerry Bruckheimera a Tonyho Scotta a je to pravda. ()

nula87

Jakože sci-fi hi-tech, a možná i nějaké další moderní nálepky by tomuto filmu slušely, ale jinak je to nic nového nepřinášející, profláklý koncept. V podobném stylu a duchu už bylo natočeno filmů až až, a mnoho z nich trčelo o třídu i více výš. 50% ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)