Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

ecis

Tak toto bola riadna omacka nelogickosti, HLUPOSTI a klise. Tvari sa to na nieco ohromne a nadupane, ale vyznieva to ako "protechnicka" beckovost, kde vedeckost dostava riadne na frak. ()

Lorge

Nevím proč, ale tenhle film mi přišel strašně stupidní. První půlku jsme se smáli tomu ději a trapným replikám a druhou si nepamatuju, protože jsem usnul (a ani sem nějak neměl chuť to dokoukávat do konce ;)) ()

krizi

Víceméně stejný námět, jako ve filmu "Já, robot", akorát robot se mi líbil víc. Není to špatné, ale ani mě to zvlášť nezaujalo... ()

Colour

Prvá časť filmu mi prišla lepšia ako druhá časť. Pri prvej bolo ešte aké-také napätie, druhá časť bola citeľne horšia. Vadili mi neprehľadné akčné scény, ako napríklad havárie na križovatke a bombardovanie v tuneli. Pri vysvetľovaní, čo je to oko dravca a ako pracuje som dostala de javú, dosť to pripomína Ja, robot. No námet je slušný. Z tohto filmu mohla byť superpecka. Suverénne najhorší je scenár, z ktorého mi chvíľami odpadávali uši. Jediné, čo film držalo nad vodou, bol perfektný Shia. ()

Forty-

Pokiaľ ste IT negramotní, tak priemerná akčná blbosť. Pokiaľ ste ITčkar, tak vcelku horor :( To bolo fakt už moc ()

pabelito

kedze ide o nemecko-americky pocin, vyjadrim sa tak, aby mi rozumeli clenovia oboch castov, ktori zabludia na csfd: OBER-SHIT! po slovensky oberkokotina, po cesky píčovina, po madarsky picsung, po polsky kurwowyna trilerowa americzka... ()

dessa

Slušně natočená žánrovka se stupidním a nelogickým scénářem. Tentokrát mi ani nevadila třaslavá kamera, popravdě, že je to natočeno tímto způsobem, jsem si uvědomil, až když jsem si přečetl Flynnův a Enšpíglův komentář zde na csfd. Pozor spoilery v následujícím textu, čtěte až po shlédnutí filmu: Teď k těm nelogičnostem, zaprvé měla Aria (nebo jak se to jmenovalo) chránit lid USA, takže zabití mnoha civilistů ke splnění cíle není moc košer. I když pro dobro je občas nutné spáchat nějaké zlo, chladný algoritmický mozek by to tak vyhodnotit mohl. Přesto si myslím, že došel-li by algoritmus skutečně k rozhodnutí zabít kompletní vládu, vybral by si úplně jinou příležitost než narvanej kapitol. Dál nechápu tu epizodu s kufříkem, dostat do DC se mohli úplně jinak než nákladním letadlem. Takže i injekce byly poněkud zbytečné a přitažené za vlasy, Chápu, že se Shia musel dostat do kapitolu, aby Ariu odblokoval, nicméně proč takhle... Opravdu bylo nutné ukázat nám nespolehlivého tatínka? Figurka ve filmu úplně zbytečná. Krucinálfagot, to mě fakt štve, když film s obrovským potenciálem (jak hereckým tak svým nápadem) dopadne takhle na půli cesty jen proto, že scénarista je nedůsledná americká guma. /// DVD, CZDUB ()

greigor

Když se řekne americký film, představím si tohle. Velká akce, velká auta, velké WTF momenty. Ale i tak film s těžko uvěřitelným příběhem dokoukáte. Průměr. ()

Homer.p odpad!

No to snad není ani možný. Jak může mít taková hovadina takové vysoké hodnocení, nechápu. Ten film je něco tak strašného, že to ani popsat nelze. Tak aspoň něco. Ten robot byl tak chytrá mašina, že ani ten vědátor (dvojče havního hrdiny) jej nedokázal zastavit. No a přijde nějaká agentka (Rosario Dawson, o které všude slyším, že je strašně krásná, ale mně přijde naprosto odporná), bouchne do něj a hotovo. Celá mašina je na sračku a USA jsou zachráněny. Tak to snad stačí ne. ()

danny_21

Přímo z toho tryská vykrádání Nepřítele státu, jak příběhem, tak i stylem a lá Tony Scott. Jenomže narozdíl od Tonyho, DJ někde zapomněl vyprávět dobrý příběh s ne naivní zápletkou a taky dát postavám prostor, abych se o ně zajímal. Takhle z toho byla jen rychlovka, se změtí záběrů - kterou podruhé nechci - 60 % ()

LordMysti

Říznej thriller kde se stále něco dělo, člověk se ani chvíli nenudil a protože to mělo tempo, bylo hezky natočené, zajímavou myšlenku, poctivých 80%. ()

Mik_e

Sympatický sci-fi akční počin, který nicméně se tváří jako více, než ve skutečnosti je. Tak to na mě alespoň působilo - mohl to být hodně dobrý paranoidní akční thriller, nicméně výsledek připomíná spíš moderní akční bayoviny typu Transformers. To znamená spád, efekty, spousta zdemolovaných aut, prakticky žádní mrtví. Přesto to má slušné momenty, herci fungují, a je tam pár dobrých scénaristických nápadů. Škoda jen toho pojetí, výsledek je nakonec solidní nadprůměr s dobrým poselstvím. ()

Acrobat

Inventúrnou prehliadkou uskutočnených komentov sťaby odovzdanie dojmov som narazil na toto. Premýšľam za čo 2 hviezdy? Nemáte to vo filmotéke, a tak zaúraduje mozog. Nehmotný nepriateľ, eletrické vedenie, a totálne zmarená nádej na fantastický koniec, ktorý ak by skončil v Snemovni - bolo by svetu, Carusovi, Shiovi a divákom sveta žiť. No nie, nakoniec sme americky dobojovali priemerný boj proti inteligencii (Resident evil...) a už sa nemôžeme dočkať začiatku roka 2029 v L.A., kedy povstanú stroje. oko dravca tak filmovo vyšumelo, no stretnúť sa s ním môžme pri tenise a teraaz už aj vo futbale. ()

bono22vox

Pěkně natočený thriller doplácí na pitomý scénář a od toho abych mu dal jen tři hvězdy ho zachraňuje jen nekonečně sympatický Shia LaBeouf a výborné efekty... ()

ZnalecH

Představte si, jak byste se cítili, kdyby vám v naprosto normální den zazvonil telefon a ženský hlas vám oznámil, že máte utéct, jinak vás za 30 sekund zadrží FBI. Jak byste se zachovali? Já jsem se do té role vžil a celý film jsem si užil. 85% ()

Likan7

Je to hloupý, strašně pitomý, ale akční, sexy, hi-tech a a zběsilý. Co je to? Oko dravce je tak trochu příklad moderních akčňáků, který Vám nedávají moc smysl, ale když přistoupíte na jejich hru, budete se bavit. Hackování auta a jeho řízení skrz počítač? Není problém. Hacknutí obrazovky někde u McDonalda? Lusknutím prstu. Oko dravce je sice jak Terminátor, ale je mnohem hravější a zábavnější. Terminátor by Vám zlomil vaz. Ale proč, když z toho můžete udělat skoro 2 hodiny trvající honičku se sympatickým LaBeoufem a pěknou Michelle Monaghan? Já se bavil a kvůli tomu na filmy koukám. ()

bearmeedek

Po létech musím trochu snížit kvůli logice, protože odbočka do sci-fi s počítačem, který přeroste lidem přes hlavu, si tento svižný thriller moc nezaslouží. Ale přítomnost Michelle Monaghan je v každé době příjemná. ()

Nix

Dost dobrá jízda, která má skvělý spád už skoro hned od začátku. Mám rád tyhle konspirační, sci-fi mixy filmů jako je Bourne, Já robot, atd. Celkově se vyvedlo i herecké zastoupení a vizuál. Kamera občas pokulhává, v některých momentech byla trochu rozklepaná, přišlo mi to na styl Bourne, hlavně i atmosférou. Ale já byl spokojen. Napětí až do konce, tak to mám rád. Takovej telefon zvednout nechcete. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)