Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

Lilien

modernejší Nepriateľ štátu s produkcie Spielberga ,plný skvelej akcie, napätia bombastických naháňačiek so skvelým Shiom a krásnou Mischelle. Ono je dosť pritiahnuté za vlasy, a ten super počítač ktorý rozdáva lepšie údery ako sám veľký Van Damme ,ale i tak je to pozerateľné a napínavé i pri 120 min stopáži. ()

fantomas19

Americký thriller z roku 2008 o tajnom prístroji v Pentagone na odhaľovanie rizika terorizmu natočil D.J. Caruso. Jerry Shaw (Shia LaBeouf) si žije svojim životom, avšak v deň pohrebu svojho brata, dvojčaťa, sa začnú diať divné veci. Rachel Holloman (Michelle Monaghan) vyprevádza syna na koncert do Washingtonu a po zvláštnom telefonáte sa začne báť o život syna. Najmodernejšia technológia (kamerové online systémy, mobil, počítače a siete, prístupy do budov, atď) stačia na zíkanie potrebných informácií o akomkoľvek človeku, a jeho možnom ovládaní. Jerry a Michelle sú proti vlastnej vôli zatiahnutí do akcie neznámym ženským hlasom (prístroj ARIA v Pentagone) v mobilnom telefóne, sled udalostí im nedáva veľmi na výber a v rýchlom napredovaní deja môžu len uvažovať o záchrane svojho života a neprísť o rozum. Oko dravca je príjemný film so svižným tempom a prijateľným napätím, akceptovateľnou zápletkou i happyendom. ()

Milda003

Zajimavej začátek, otázky samé otázky. Pak už se to vysvětlilo a mně to nestačilo - čekal jsem od toho lepší zápletku. Nicméně nemůžu říct že bych se u toho nebavil, akce a sem tam nejaké to napeti se objevilo... ()

papadoce

Aj popcornová zábava má svoje pravidlá a keď sú dodržané tak biják ujde. Tento ušiel, hoci sa jednalo celkom iste o vykrádačky iných filmov. Navyše akákoľvek aj tá najsebeposlednejšia logika bola spláchnutá do žumpy menom Hollyúd, ale napriek tomu sa na to dalo pozerať. Shia hral nejakého povaľača či čo a Michelle tupú kravu, ktorá bola na facku snáď pri každej scéne. Paradoxne práve klučina mi vôbec nevadil a Mišelka na ktorú som sa tešil, že si opäť zařádime, nebola snáď ani trochu sexi len ma srala. Ešteže tu bola Rozárka. Tie pery si zaslúžia len to najlepšie. Inak to malo energiu a slušný spád. Akcia nebola nejako extrémne kvetnatá, no rozhodne neurážala. Asi mi najviac vadilo, že sa to bralo hodne vážne. Lenže na to, aby tomu divák prikladal taký stupeň vážnosti to bola až moc veľká p****ina. Chcem veriť, že keď raz skynet zaútočí, tak to bude ako v Téčku, a nie ako tu, heh. Mimochodom, chceme hovoriť o americkom pátose? Tak tento hrdinský záver je jeho vlajkovou loďou 🇺🇸 🇺🇸 🇺🇸. Na mňa fungoval 😁. Tri hviezdy sú akurát a poďme ďalej. Sledujú ma. ()

Hydr0gen

Film se veze na modni vlne akcnich thrilleru s politickym/vojenskym/tajnosluzebnim podtextem, teroristy apod... Bohuzel scenar pridava jeden nerealisticky a hlavne tezce neoriginalni prvek (vzpomenete si na klasika sci-fi). Bez nej to docela uslo, i kdyz to bylo prehnane (neprekvapilo by me, kdyby pronasledovatele "hackli" sporak...). Ovsem v momente, kdy je puvodce vseho deni odhalen se z toho stava nefalsovana a navic prilis dlouha fraska. Rezie i herci solidni, ale celkovy dojem hruza, skoda penez. ()

Zlaticko1

Ať je to mix z ruzných filmů, mě to nevadí, celé se to pěkně poskládalo. Děj vůbec neztrácí na akčnosti, pořád se tam něco děje. Začátek filmu velmi povedený, telefonát, útěk pomocí světelných tabulí. a všechno kolem toho, moc povedené. Kamera sice při některých scénách dost pokulhavá, není až tak špatná, sou scény které sou parádně zpracované. Herecké výkony velmi působivé, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu že Shia LaBeouf, je pořád teenager, viz Transformers... Michelle Monaghan byla velice věrohodná, a do její role mě sedla náramně. Vůbec jsem se nenudil a myslím, že to stojí aby si to člověk pustil.. ()

E.Verity

Nápad byl dobrý, ale zdá se mi, jakoby se autoři snažili udělat film co nejakčnější. Několika minutové automobilové hodičky, hromady šrotu a vyděšené křičení mě dlouho nebavily. Jinak motiv Big Brothera přesvědčivý a živý, asi se budu bát zvednout mobil neznámému číslu.. ()

J.McClane

S těžkým srdcem dávám za čtyři. Tento film vznikl jednoduše. Dva díly Nepřítele státu smícháme s jedním dílem Já, robot a celé to okořeníme snímkem Transformers. Pečeme 118 minut... ()

Jeremiasz odpad!

hodne trapne a hloupoucke, pojeti genialni umele inteligence, ktera tak bravurne manipuluje vsim a vsemi by me temer rozesmala pokud bych za to nezaplatil vstupenku do kina. Pokud od filmu cekate aspon spetku logiky a uveritelnosti, ruce pryce. ()

MarkHoppus

Je to parádní akce v ďábelsém tempu, děj je řekl bych jen dobrý, ale velice se mě zamlouval výkon Shei LaBeoufa. Pro milovníky akce je to idelální film, který do tohoto žánru přinesl zase něco nového. ()

Solverino

Asi do 3/4 velice slušné (s vypnutou 1/2 mozku), ale poslední 1/4 velmi slabá! Zase spousta mravokárných řečiček, pravá ruka na srdci a zpíváme americkou hymnu...hnus velebnosti! Asi nejlepší těsně před finále potichu opustit kino... dal bych i 4 hvězdičky, ale za konec jedna dolu! ()

JardaBauer

Tisíckrát ohranné téma všeho ovládajícího počítače a zabíjení lidí pod rouškou národní bezpečnosti. S vyjímkou posledních zhruba dvaceti minut je Oko dravce nudné, přehnané a nepřenáší absolutně nic nového. Po všech pozitivních recenzích naprosté zklamání. ()

Pai-Mei

Aj keď som to najprv bral ako zmes Nepriateľa štátu a Terminátora, išlo nakoniec o slušnú akciu s napätím v pravých momentoch. Vplyv Skynetu bol ale očividný. ()

herrbierer

Nic moc jsem nečekal a nic moc jsem ani nedostal. Samozřejmě je to naprostá blbost, která naštěstí odsýpá natolik svižně, že jsem se nenudil. Bohužel jsem se však ani nijak výrazně nebavil a celou dobu jsem měl takový divný rozpolcený pocit. S 96 hodinami se to absolutně nedá srovnávat, ať už pro méně působivou akci, tak kvůli jalovým pokusům o hlášky. Oko dravce není špatný film, ale zároveň je celkem zbytečný a kdyby nevznikl, nic by se nestalo. ()

RobbieM@N

Caruso je rozhodně zručný režisér, ale "Oko uspávajícího dravce" je nudné a blbé. Tenhle typ filmu se objevuje na filmové scéně v počtu nejméně jeden každý rok, naprostá brain-washing-killing super hi-tech hovadina, která mi hodně připomínala Justina Longa a jeho hackování satelitů pomocí mobilu. Stokrát recyklované nápady, a Aria jakoby se na chlup podobala stejné potvoře z "I, Robot", akorát že je o hodně menší a také méně sofistikovaná. Velkou část nízkointeligenčního obecenstva to rozhodně uspokojí a po východu z kina budou s vyvalenýma očima hlásat do světa "Shia rocks", já říkám "Eagle Eye sucks". ()

lusa

Čo mi to len tou "šokujúcou" pointou pripomínalo..... Jááá, robot?? Super rozbeh, dobrá akcia, ale pre mňa to tá doslova jebnutá idea zabila. 2* ()

Burrows

Caruso vytvořil film, který nenese žádné poselství (pokud tím poselstvím nechápeme, že technika zničí svět) a který nemá v úmyslu být převratným a inovativním. V Eagle eye jde totiž o zábavu a akci. A té je v tomto filmu, plným nejrůznějšími grafickými a technologickými vychytávkami, dostatek. Chce to vypnout mozek, nad ničím moc nepřemýšlet a užít si to. ()

LuNaj

Co tohle bylo zase za koninu? Shia chudák ani nemůže využít svůj potenciál, když hraje v takových sračkách. Přeceňovaní Transformeři, vcelku nezáživná Disturbia, ale tohle už je vrchol...zíííív...nudy. Troufám si tvrdit, že lepší scénář by napsal každý milovník akčních sci-fi filmů. Tenhle snímek se snad ani nemůže brát vážně. Opravdu to chce vypnout, nereagovat na neskutečné hovadiny dějící se ve filmu a pak se MOŽNÁ budete bavit. V takovém případě ale nemůžu dát vyšší hodnocení. To prostě nejde! ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)