Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

zeromen

Těšil jsem se na film, který bude mapovat celý život muže který změnil elektronický svět k lepšímu. Místo toho jsem koupil dvd s pouze ořezaným životem Steva Jobse, škoda že režisér neumí natočit výpravné drama. Jinak film ujde. ()

BaseDallas

Mnoho ľudí má problém s Ashtonom, ja ani najmenej. Túto rolu síce nezvládol brilantne, ale je to dobrý herec. Celkovo obsadenie nebolo vôbec zlé, film sa pozeral celkom príjemne. Netuším, nakoľko bol dej autentický, ale pripadal mi tak, keďže Jobsa vykreslili ako občasného neurotika, ktorý nemá problém neúčelne navrieskať na zamestnancov, vyhodiť z práce dlhoročné kamaráta, alebo čerstvo tehotnú frajerku na ulicu. Popritom, sledujeme jeho vzostupy a pády, nekonvenčnú genialitu a cit pre obchod. Jobs nie je filmom, ktorý by ste zaradili medzi svojich top 100, ale nie je ani úplne márnym paskvilom. 3,5 ()

xenon96

Steve Jobs je osobnost sama o sobě, film který vyprodukoval režisér Stern neměl chybu. Film o člověku s obrovskou myšlenkou a odhodláním. Fantastický příběh o firmě která začínala v garáži, o výborném obchodníkovi a géniovi který se nebál pozdržet termín prodeje, chtěl totiž ukázat jen to nejlepší. Celý snímek i samotný Steve Jobs má můj obdiv, jsem rád že jsem tento film viděl a rozhodně doporučuji všem milovníkům životopisných filmů. /Uvažuji i o koupi knihy./ ()

gael83

Zajímavé, fakticky zřejmě přesné, technicky výborně zvládnuté, ale narovinu chvílemi dost nudné, mě osobně vůbec nezajímá přebírání akvizic, hlasování výkonné rady atd. očekával sem, že lehce nahlédneme pod pokličku tak obrovské v "90s na pokraji krachu" mega firmy spíše po technické stránce k vývoji iPhonu se nic nedozvíme. Aston není buhví jaký herec, takže to co odvádí je lehce nadprůměr, ale to fakt lehce, ta napodobená chůze je spíš k smíchu. Životopisně zajímavé s velmi pozvolným tempem, chvílemi uzívané, ale i tak Good Job! ()

agill

Po negativních recenzích jsem čekal horší film. Dá se na to dívat, je to celkem zajímavé, zejména pro lidi, co o problematice nic moc neví, protože mají vrozený odpor k nakousnutým jabkům (jako jsem já). ()

flouny8

Apple je předraženej krám se silnou reklamou a Kutcher by měl hrát jen ve stupidních komediích. Jobs je tu podaný jako pěknej hajzl (i v soukromém životě), co nic nevymyslel a přiživoval se na nápadech kamarádů. Jestli je to pravda nevim, ale tenhle film je slabota, hlavně díky Kutcherovi. ()

n_n2

Film je celkom dosť oklieštený o dôležité udalosti (súdim podľa knihy Waltera Isaacsona: Steve Jobs), úplne chýba napr. Jobsova spolupráca s Pixarom, alebo jeho boj s rakovinou. iPodu sa venuje minúta za začiatku a iPhonu pre istotu ani to. iJobsovi sa nedajú sa uprieť svetlé motivačné chvíľky, a celá idea toho, ako sa Stevova banda z garáže dostala na výslnie Silicon Valley, je úžasná. Na Ashtonovi bolo vidno, ako sa hrozne snaží Jobsa napodobniť, či to dokázal je vec druhá. ()

byk_1

Nevím no, dávat 4* jen proto, že to je film o Jobsovi.... Mně osobně se to teda vůbec nelíbilo, ad 1) herecký výkon Ashtona, pokud by byl jOBS opravdu jak Ashton v tom filmu, tak ještě teď prodávají v garáži maximálně kalkulačky. ad 2) pokud chce někdo natočit životopis o zakladateli nejbohatší společnosti na světě, tak ať ho do p*dele natočí celý a nevytrhuje z kontextu "to podle něj nejdůležitější!" Vůbec to nejde srovnat s filmem na podobné téma http://www.csfd.cz/film/262711-the-social-network/, takhle se to má točit, nebo v poslední době velice dobře udělaný životopisný film (na rozdíl od tohoto) http://www.csfd.cz/film/315862-komornik/. Toť vše. ()

ANATHREIUS

Ten film potřeboval být o hodinu delší, a některé pasáže tolik neprodlužovat a jiné naopak nepřeskakovat a více rozvinout. Jinak v celku dobrý herecký výkon Kutchera, to bez debaty. ()

Aleais

3*, respektíve 60-65%. Dej filmu začal dobre, potom ma ohúril, vzápätí hlboko sklamal, opäť ohúril, opäť sklamal... a tak ďalej, má to stúpajúco-klesajúcu tendenciu. 60-65% na film vôbec nie je zlé. Nemôžem mu však dať viac, lebo v porovnaní so Sociálnou sieťou je to slabší odvar a tej som dala 5*. Pokiaľ je dej filmu pravdivý, tak Steve Jobs, bol naozaj úžasný vizionár, vytrvalý, išiel si za svojimi snami, trochu mi pripomína krutovládneho, negatívneho vodnára, aj keď pozerám, že bol ryba. To je fuk, proste áno, išiel si za svojím, bol tvrdohlavý a trval si na svojom. Tak trochu rozháraný umelec, pripomínajúci mi ten americký typ človeka zo 60-tych rokov, v štýle Peace a žiadna vojna. Avšak tak ako bol veľký génius, tak to bol ľudský odpad, bez vyšších citov, nejakého svedomia, k ľuďom sa správal fakticky otrasne, ako keby bol nadčlovek, jednoducho čistý egoista a egocentrik. A keď sa jedno vydelí druhým, je to ako keby ste dostali číslo jedna, alebo pri odčítaní dvoch protipólov nulu. Asi som od toho očakávala viac, preto som bola trochu sklamaná, ale napriek tomu sú tam stále pasáže, ktoré sú dobré, zaujímavé a hoci nie som absolútne technický typ človeka a vonkoncom sa nepohybujem v IT oblasti, mali niektoré pasáže niečo do seba a dokázali nadchnúť. Len Ashton Kutcher sa mi na stvárnenie tejto osobnosti akosi nehodí, okrem tej časti, kde pôsobí ako hipisák. Mal by sa podľa mňa vrátiť ku komédiám, to mu ide viac. ()

leopoldina

Velmi příjemné překvapení. Skvělé zpracování nejdůležitější fáze Jobsova života a vůbec mi nevadila absence jeho soukromí. Bulvár nesnáším a vyhýbám se ho jako čert kříži. O výjímečném člověku výjímečný film a poutavé zachycení zrodu Applu a Steva jako komplikované osobnosti. Ale kdo z myslitelů a hybatelů světa nebyl nějakým způsobem zvláštní? Mimo jiné Ashton Kutcher ztvárnil Jobse nadmíru uspokojivě a ta podoba v letech mladistvých!! ()

nevergiveup

Ačkoliv nemám rád Kutchera a nevěřil jsem, že se do této role bude hodit, spíš naopak - byl jsem přesvědčen, že tenhle film pohřbí, nakonec mi tam ani trochu nevadil. Z celkového hlediska je to film, který Vám trochu přiblíží jak vlastně tento zaměstnanci nenáviděný, spotřebiteli milovaný génius začínal a to je přesně to, co jsem od něho chtěl. 80% ()

gizi

Film, u kterého se člověk nenudí. Je sice asi spíš pro fandy IT, ale jistě osloví i běžné diváky. Ukazuje Apple nejen jako modlu, ale také z pohledu boje akcionářů o své zisky. Jobs není nijak zvlášť idealizován, je ukázán prostě jako génius - magor. 75%, 11. 1. 2015. ()

montel

Steve Jobs (Ashton Kutcher) byl technologický vizionář a zakladatel společnosti Apple. Právě se vykašlal na vysokou a spolu se svým kamarádem tvoří v garáži svého otce první prototyp počítače Apple 1. Přesto že mu nikdo nevěří, dokáže se z malinké místnosti propracovat až na konkurence schopnou firmu, kterou Jobs popohání dopředu s nezvykle novými nápady. Celý svůj život však musí bojovat s nepochopením svých nadřízených a obchodníků. Ovšem jen do doby než se sám stává výkonným ředitelem a jeho společnost nejslavnější a nejbohatší firmou na světě...Život Steva Jobse musel být hrozně zajímavý. Bohužel ale takový není tento film. Kutcher se možná Jobsovi v mládí trošku podobá vzhledem ale rozhodně ne svým vystupováním. Kutcher to prostě nedává. Tvůrci filmu se navíc zaměřili pouze na Jobsovo mládí z 80. let což je chyba. Měli se zabývat celým jeho životem a taky novějšími náapdy samotného poítačového génia. Za mě pouze silnější dvě hvězdy protože celkově byl film zkamáním. 45% ()

robbez

Film se mi celkem líbil, ale problém je spíše v jeho vyznění. Jobse poměrně jednoznačně oslavuje a obdivuje, což je patrné z těch mnoha nadšených a nabuzených scén, kde Jobs motivuje a strhává všechny kolem sebe. Opisuje to ten známý americký sen: Steve začínal s několika podivíny v garáži, ale měl svou vizi a vnitřní sílu uskutečnit něco výjimečného a významného. Jobs chce tvořit produkty pro lidi a dělá věci jinak a po svém a proto je tak úspěšný. Tak nějak film vyznívá. Zároveň spíše jen jaksi mimochodem ukazuje Jobse také jako arogantního sobce a tvrdého obchodníka, jenž se zbavuje lidí, které už nepotřebuje. On sám je vedením Applu také v jisté fázi odejit a když se pak po čase do vedení vrátí, provádí čistky zase on. Takový je zkrátka business. Docela by mě ještě zajímalo, zda Jobs opravdu chodil jako lidoop nebo to Kutcher poněkud přehrával. ()

kodwin

Jobsův život je příběh tak silný, že bude mnohokrát zfilmován. První pokus není ani zklamání ani bomba. Scénář je šitý trochu horkou jehlou, ale film jako celek na mě zapůsobil celkem dobře. Kutcher není špatný, ale věřím, že Jobse ztvární v budoucnu někdo lépe. Čtyři hvězdy tak trochu za to, že mám pro Steva slabost. Jinak by to bylo spíš na tři. ()

Pulos

1,5 nechapu o cem tohle sakra melo byt ale ten film je uplne mimo...preskoky, nedulezity momenty nahrazeny temi zasadnimi apod. hodne velka slabota ()

foils

Snímek, který trochu klame tělem. Mnoho kritiků mu vyčetlo zkratkovitost zachycení Jobsovy osobnosti i nedostatečně názorné poučení, v čem že spočívala převratnost jeho produktů (k tomu snad jen tolik, že v USA byly počítače Apple vždy mnohem rozšířenější než ve zbytku světa, tedy cílové publikum narozdíl od tuzemského diváka mělo určité povědomí, jak velkou díru do světa ten který výrobek ukázaný ve filmu udělal nebo neudělal; nám ostatním nikdo nebrání si o nich počíst ve Wikipedii). Tvůrcům však evidentně víc než o pikantní detaily z Jobsova života, přesné ztvárnění jeho tvůrčí metody nebo exkurz do historie výpočetní techniky šlo o zobrazení principů, na kterých jsou založeny kapitalistické korporace. Sternův Steve Jobs není nepraktický vizionář, ale stejně nelítostný businessman jako jeho rivalové (čím se od nich odlišuje, je ovšem jeho kreativita). V tomto ohledu je snímek pravým opakem The Social Network, v němž se David Fincher soustředil na (divácky zřejmě atraktivnější, nikoliv však podstatnější) osobní konflikty v pozadí řízení firem. Nakonec i název filmu lze chápat jako odkaz na prostý fakt, že přinejmenším stejně důležité jako ty počítače jsou s nimi spojené pracovní příležitosti, potažmo dolary. Velké plus snímku ovšem spočívá v tom, že školometsky nekritizuje, ale nechává na divákovi, aby se sám (např. v závislosti na svém politickém "vyznání") rozhodl, je-li to tak správně, nebo ne. ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)