Pro strach naděláno

• Velká Británie A Touch of Cloth

Série(3) / Epizody(6)

Od seriálu Vraždy v Midsomeru po Mesiáše, žádná z britských detektivek nebude ušetřena v této unikátní parodii na všemožná policejní dramata. V hlavní roli se představí John Hannah (Mumie, Spartacus) jako Vrchní detektiv inspektor Jack Cloth - samorost, alkoholik a samotář, který se po záhadné smrti své manželky zcela ponořil do práce. Cloth spolupracuje s neohroženou kolegyní Anne Oldmanovou (Suranne Jonesová) a společně půjdou ve stopách všech podobně nesourodých detektivních dvojic a vyřeší celou řadu děsivých vražd. (oficiální text distributora)

DonBraso

Hodnotím zatím dva díly,na které byly super české titulky a na druhou sezonu to bohužel trochu vázne,ale základ je doopravdy famózní.Když už není vůbec dabing,který si myslím,by na tyhle všelijaký narážky mohl velmi dobře fungovat,tak anglický specialisté chrochtají blahem.John Hannah je prostě Batiatus a snad vždycky bude,ale jako detektiv Cloth je se svým umem k nezaplacení také.Typický černý humor nechybí,ale hlavní příčinou jsou skvělé gagy,který si berou všechno z amerických nejlepších parodií(Žhavé výstřely,Bláznivá střela..)Doopravdy kadencí se nešetří a to je jenom dobře.První díl nebyl možná TOP,zato ten druhý vyházel tolik neskutečných fórků,že by se zato(bohužel dneska stále častěji) nestyděla i nějaká ta nová americká "rádoby" parodie. ()

muti

perfektny detektivny miniserial v style Blazniva strela. John Hanna, aka Batiatus, pokracuje v roli Leslie Nelsona v modernom prevedeni. serial sa pritom snazi tvarit sa vazne (John H ma stale zachmureny pokerface, co je rpesny opak Nelsona), ponuka realnu krimi zapletku so vsetkym co k tomu patri, montuje dokopy rozne klise krimi serialov, robi si srandu z miesta cinu, policie aj ich postupov. na kazdom kroku sa strhavaju znovuobjavujuce sa policajne pasky, klisoidne frazy "Jack, toto musis vidiet" naberaju uplne novy rozmer, dvojzmyselne reci patologicky smerujuce na detektiva Jacka, lesbicke pesnicky ako zvonenie na telefone a mnohe mnohe gagy v pozadi a vtipne narazky v dialogoch. niektore scenky sa musia pretocit a pozriet si ich znovu, pretoze sa neda postrehnut vsetko pri prvom pozreti (napisy oddeleni v nemocnici, nazvy novinovych ustrizkov, chodenie dookola po policajnom oddeleni atd).. super intelektualny parody-serial, tesim sa na dalsie casti. ps: odporucam original s anglickymi titulkami. 2. seria: o dost slabsia nez jednotka, stale nadpriemer, 4 stars ()

ludovit14

Touch of Cloth, A- je veľmi zaujímavý dvoj dielni seriál so slušnými,,gagmi’’,ktorý miestami dokáže pobaviť alebo zaujať.Aj,keď veľké množstvo,,gagov’’pôsobí skôr trápne,ako zábavne.Suranne Jones sa v jednej scénke hrá na MATRIX.A obete masového vraha,vyzerajú,,hororovo’’.Celé,je to sfilmované ako jedna veľká paródia,a tak isto aj ukončené(v tomto prípade to,ale nevadí-kedže je to komédia).HOD:60%.Na TV-projekt,slušná práca.PS:chcelo by to upraviť,toto veľké množstvo gagóv-lebo postupom času,dosť nudia(jasný dôkaz toho,že všetkého veľa škodí). ()

jaqubko

Návrat klasickej neinvazívnej nefetišistickej nefekálnej a politicky korektnej paródie. Obrovská kadencia gagov, ktoré fungujú na výbornú, je ale treba mať znalosť anglického jazyka inak vám ujde polovica vtipov (texty na pozadí, slovné hračky). ()

kolodej1

není to špatné, vtipné je to dost, i když místy to má až takové ty protivné vlastnosti sitcomu, tedy být vtipní za každou cenu a v každé minutě aspoň dvakrát. A to pak toho začne být až trochu moc a i dříve dobré fóry začínají být poněkud únavné. Ale ani tak to není špatné a dá se přitom dobře pobavit ()

VLADEK

1. díl - Tak tohle je smršť. Hlášky jako "Babylon ZOO vedla 5 týdnů hitparádu, tak lidé potřebovali nějakou naději." jsou drtivé./2. díl - O chloupek horší, ale nařechtali jsme se doma.../ Update 2017 - viděno znovu včetně 3. dílu a na hodnocení není třeba nic měnit. ()

HMTD

Velmi příjemné překvapení, když vezmu v úvahu jaké otřesné parodie se dnes točí, často vsázejí jen na velmi trapný humor a přijde mi že každý rok je to horší a horší, jsem rád že tady je vše v pořádku a po dlouhé době mohu říci že jsem se u parodie bavil vkusným(až na pár momentů) humorem. Téměř geniálně zparodovány momenty z podobných detektivních, policejních seriálů, jako několikanásobné nájezdy kamery na detail mrtvoly, policista z problémy vyrovnat se s minulostí, výslechy. A za strážnici Lepenkovou mám chuť dát pět pět hvězd, jenže to bych musel srovnat s jinými filmy které takové hodnocení ode mne mají, a kdybych to udělal zase bych si už nebyl jistý ani současným hodnocením. Jinak patoložku mají skvělou. ()

migl

Keby sa tvorcovia nesnažili za každú cenu a neustále byť vtipní(menej je mnohokrát viac), mohlo ísť hodnotenie vyššie.Je tam dosť vtipných a nápaditých hlášok,gagov ,ale častokrát sa tlačí moc na pílu a na diváka to pôsobí viacmenenej kontraproduktívne. ()

veducinka

paródia na Sherlocka? to môžem :D plus tie názvy inštitúcií a plagáty :D pskvelý seriál premyslený do najmenších detailov ()

maxs

Opravdu zdařilá parodie, skutečně nahláškovaní hrdinové. Když se dílo zdaří, vypadá to asi takto. Odlehčující žánr, který milovníky komedií a parodií nenechá chvilku s ústy rovně. Občas přiblblé opakování vtípků, např. o Starcové/Dědkové působí v tomto žánru vtipně a celkem přirozeně. Kdo chce odlehčení a spoustu černého britského humoru, měl by shlédnout. ()

zimi

Naděláno má mít reiža, že vypustil do světa, takovou parodii, když vyprávíš vtip a nikdo se nesměje, cítíš se trapně a zde je té trapnosti bohužel až příliš! Rozhodně se smát, když někomu spletou jméno nehodlám a po dvacáté již vůbec ne a tomu, že otec olizuje uřízlou ruku své dcery, také ne, něco je zde k pousmání ale jen tak za 1* a již to nechci vidět!!! ()