Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

JASON_X

Říkal jsem si, že katastrofický zemětřesný biják s účastí mého oblíbeného míšence pana Skály, by neměl být žádný velký průser. Bohužel jsem měl pravdu jen málo. To, že kvůli třeskutě klišoidnímu a šablonovitému scénáři celý film celou dobu vyznívá jako rafinovaná parodie na katastrofické filmy, jsem jaksi očekával a zvráceně se na to i těšil. Ovšem mozkorvoucí dějové linie se členy Skálovy rodiny, tedy s jeho ženou a dcerou, mi pily krev stejně nemilosrdně a náruživě jako hladový upír. A tahle složka je nehodna dalšího hlubšího filmově-kritického rozboru, zkrátka je to jak od Asyláků, jen tam chybějí žraloci. Navíc v rolích dcery i manželky exhibovaly jakési afektované a zmalované pizdy s tak příšerně protivnými xichty, že jsem se z nich celý osypal nechutně svrbivými pupínky a neprodyšně se mi uzavřela pylorická záklopka. A z oligofrenní tlamy dceřina bojfrenda jsem se rovnou zeblil jako Amina. Vyretušovat těm dvěma kravkám i onomu nápadníkovi Tlamovi fejsy a hodnocení by bylo hned o hvězdu vyšší. Takže sečteno (vlastně odečteno) a podtrženo - ačkoliv se mi mocinky líbily scény typu rozpadu Hooverovy přehrady, borcení domečků, nebo obří cunami, respektive ačkoliv jsou zemětřesné scény na silných pět a sympoš Übermensch Skála aspoň na čtyři, můžu téhle klauniádě dát z hlediska Věčnosti maximálně slabé tři. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

luka4615

Čelme tomu. Katastrofické filmy už prostě "netáhnou" tak jako kdysi. Diváci už na ně moc nechodí, a zdá se, že i samotní tvůrci tuto látku začínají tak nějak "flákat". San Andreas je na poli katastrofického filmu velmi průměrným hráčem, který ničím nepřekvapí, ale také neurazí - akce je zde velmi velkorysá a pěkně se na ní kouká. Nicméně charaktery postav a destrukci jako celek má vystavěnou nejméně o dvě třídy lépe než film Rolanda Emmericha "2012". „It's been a long time since I got you to second base!“ ()

becki_tu

Katastrofické filmy to mají obecně těžké, protože je těžké se na ně dívat nekriticky. Divák totiž očekává především zábavu a ne faktografický „dokument“ a podle toho konají i scénáristé. Bohužel scénář je obvykle brán jako povinná výplň mezi akčními scénami a nejinak tomu je i v San Andreas. Všechny zvraty jsou totiž předvídatelné už před kinem a celý koncept tak stojí a padá právě s kvalitou akčních sekvencí, které jsou místy přepálené, ale jinak obecně na slušné úrovni. Za pár dní si pravděpodobně nebudete pamatovat víc, než destrukci Hoover Damu nebo Alexandru u bazénu, ale pokud budete brát s rezervou chování postav nebo směšnou scénu o zdolávání megavlny, poměrně slušně se zabavíte. Čekání na novodobý inteligentní katastrofický film ale stále pokračuje. ()

Bauer

Film San Andreas těží z celkem tří filmů. Dva z nich jsou od Rolanda Emmerich. 2012 - zničené město, rozpad země apod. Den poté - otec zachaňuje své dítě a jde za ním přes všechny možné překážky. A třetím filmem je Cesta na tajuplný ostrov 2. Dwayne Johnson má téměř stejná trika na plakátech těchto filmů. Jinak je San Andreas filmem, který nemůže ničím oslnit a ani překvapit. Tohle jsem měl možnost vidět už hodněkrát. Občas tupé dialogy. Efekty sice pěkně, ale prostě jsem to už viděl, takže jsem z toho nebyl nijak moc uchvácený. Dwayne Johnson v poměrně dobré roli. Hudba nebyla vůbec špatná. Film na sobotní večer. Za pár se na to určitě podívám znovu. Takhle to je jen jednohubka. Radši měli tvůrci natočit film podle hry San Andreas. Sledovat příběh CJe by byl možná lepší. Průměrný film, který v dnešní době může jen velmi lehce zaujmout. ()

Lucasion

Tak jsem se konečné dočkal ambiciózního snímku Dwayne Johnsona! Po loňském zklamání Hercula (2014) jsem se na San Andreas velmi těšil. The Rock se tu skutečně ukazuje jako vnímavý herec s kapkou talentu. Role záchranáře je mu psaná přímo na tělo. Film je jednoduše Den poté (2004) jak přes kopírák. Akorát, že místo zimy se tu propadá země. Tektonické desky v Kalifornii se dají do pohybu a dvě města L.A. a San Francisko to sakra pocítí. Hned úvodní scéna se záchranou holčiny z auta mě svým akčním (a docela i tísnivým) pocitem docela překvapila. Následuje Hollywoodské klišé kdy Ray (Dwayne Johnson) letí zachránit svojí manželku a dceru. Kromě zmiňované úvodní scény mě i překvapila intimní stránka, kdy Ray obdrží na začátku filmu papíry pro rozvod. Samozřejmě se nejedná o silné drama jako The Impossible (2012), ale jako emoční složka to na mě působilo skvěle. Abych věčně neříkal, že mě Johnson překvapil a roli zmákl, tak musím říct, že Alexandra Daddario si získala mé srdce. A to nejen kvůli krásné postavě, ale i díky uvěřitelným emocím, které právě ona vložila do roli dcery. Takže zkrátka a dobře. Na SA jsem měl velká očekávání, a díky bohu mi to film splnil. Navíc díky 4DX se jedná o velmi luxusní zážitek, který by si měl každý divák dopřát. Film je jak dělaný pro tohle kino. Když pominu krále letošní sezóny Mad Maxe: FR, tak jasně hlasuju pro San Andreas jako skvělý blockbuster, který místy pobavil a především potěšil. Ano jistě, je to Hollywood, je to nadsazené, ano je to předvídatelné ale svůj účel to plní. Takže za mě spokojenost a film jsem si skutečně užil. [Viděno v 4DX] (88 %) ()

Morholt

Několikrát jsem si ověřoval, jestli v tom nemá prsty Emmerich a i když byl nález negativní, jsem toho názoru, že Peyton je jeho velkým fandou, ačkoliv do Germána mu něco chybí, takže těch klišovitých šablon tu nebylo tolik. Ale v bouchání, padání, řícení a vlnění se místní rejža svému vzoru hodně přiblížil. Ale mě to v tomto případě bavilo víc, než většina emmerichovin. Jednak je to ne snad absencí klišé a patetických scén, ale přeci jen je toho tady méně, než by člověk čekal a pak se také povedl casting. No ne že by jsme tu byli svědky nějakých nezapomenutelných oscarových výkonů. Ostatně to člověk nemůže od Dwayna a spol. ani čekat. Ale všechny zúčastněné osoby měly moje sympatie a navíc Alexandra Daddario se může chlubit dvěma nespornými talenty a ty mě v kombinaci s Carlou Gugino, pro kterou mám dlouhodobě slabost, hodně moc bavily. 60% ()

Lacike

Takto by vyzerala klasicka Asylum produkcia, keby stala kopec prachov a volala by sa MegaRock vs. Megazemetrasenie. Dost to pripomina filmy V oku tornáda a Poseidon v tom ohlade, ze sa film vôbec nevenuje postavam a prakticky od zaciatku sa vsetko trasie a pada a pada a pada. Jedna katastroficka scena strieda druhu a mne bolo uplne jedno, co sa tam deje. Film sa sustredi len na Rockovu familiu, ktora je napisana dost nezaujimavo + 2 chapcov u ktorych vam je jasne ze nechcipnu a tak akykolvek strach o postavy odpada. A ziadne dalsie vedlajsie postavy, ktore by mohli zomriet v patetickym scenach tu nie su. Dokonca ani ziadny pes, ktory by to v poslednej chvili prezil. Nic. Len kopa trikovych scen. A tie nie su napadite natolko, aby dokazali nonstop bavit a aj ich technicka uroven nie je prvotriedna. Jeden kvalitne vyrenderovany zaber strieda druhy priemerny zaber az prilis pravidelne. A naviac sa to cele berie prilis vazne. Ziadne sceny na odlahcenie tu nie su. Takze finale plne trikov som dost vyrazne pretacal. Jednu hviezdicku davam za sympataka Rocka a pol hviezdicky za obcas nejaku zaujimavu trikovu scenu ako bola cunami vlna. A Alexandra Daddario nie je vôbec môj typ. Ach boze tie jej hnusne oci ma tak srali. 3/10. V oku tornáda bola väcsia blbost, ale aspon obcas bavila a mala lepsie trikove sceny. A Emerichov film 2012 ma trikove sceny minimalne o triedu lepsie a aj cela ta omacka okolo bola putavejsia. Ja mu snad dodatocne zvysym hodnotenie o jednu hviezdicku. ()

Genero

Alexandra Daddario má velice pěkné prsy. O tom žádná. Úplně vidím zdejší honily a leštiče, jak před nimi v přítmí kinosálu tajili dech, stáli v pozoru a salutovali. Zcela to chápu. Ale zbořit a vypálit stovky baráků v hodnotě biliard dolarů, zaplavit San Francisco slanou vodou a zaplatit si asi nejlepší akční hvězdu dneška, pana The Skálu, abyste vystavěli těm kozám piedestal a nechali je devadesát minut na velikánském plátně bimbat sem a tam, to je opravdu husarský kousek. Naštěstí je San Andreas přesně taková ultrapíčovina, jak se zdálo již z prvních trailerů, takže ten citlivý příběh o statečném tátovi, zachraňujícím spanilou dceru a další rodinné příslušníky, má co říct i divákovi, který o druhotné ženské pohlavní znaky nejeví přílišný zájem. Pokud tedy zrovna nečekáte kvalitní katastrofický film, v němž by v sedmdesátých letech hrál třeba Paul Newman záchranáře Roye a Steve McQueen půvabnou Blake, ale jenom prostoduchý akční výplach, tady budete jako doma. ()

Borrtex

Nic moc extra objevného. Řekl bych že prostě jeden z dalších, především tedy těch lepších katastrofických filmů. Hodně jsem zde pociťoval atmosféru filmu 2012 a nechyběl i lehký nádech snímku Den Poté. Oba tyto filmy mám rád, takže mi to nevadilo a byl jsem spíše naopak docela příjemně potěšen. The Rock byl samozřejmě nepřekonatelným hrdinou, jemuž se místy i trosky z obav vyhíbaly... :-D .. Z pohledu grafické stránky to bylo hodně slušné, ale občas až příliš průhledné. Co se týče reálnosti, o tom raději moc psát nebudu. Ano, všichni víme, že zlom v San andreas může vyvolat katastrofu, ale asi skutečně ne tak velkého, hollywoodského charakteru.... Příjemný katastrofický snímek, který s použitím mírné fantasie umí potěšit herci, režií a především svou nevídanou destrukčností ... 70% ()

GeusX

Rodinné drama na pozadí megalomansky destruktivní události. Slušně vytvořená katastrofa (škoda některých do očí bijících triků) však ve finále hraje jen druhé housle před americkou rodinkou. Totálně odpočinková jednohubka, kterou si nejspíš podruhé již nedáte. ()

Tommassi3

"Nevěděli jsme, že v té oblasti jsou zlomy !!" - "Proč ne ??" - "Navzdory všeobecnému přesvědčení vědci skutečně nevědí všechno.." ;) ()

Dale

Začiatok so slečnou v aute, ktorá nesleduje cestu je veľmi sľubný v tom, že porušuje obvyklé klišé, no žiaľ od tej druhej minúty filmu už ide všetko v zabehnutých a predvídateľných koľajách. Máme tu bohatého sebeckého prolhaného parchanta, ktorý sa vykašle na zaseknutú nevlastnú dcéru, máme tu aj dvoch odvážnych chlapcov, ktorí riskujú svoje životy za dievča, ktoré poznajú 2 minúty, máme tu statočného otecka, ktorý nedopustí, aby prišiel aj o svoju druhú dcéru, aj keby mu 500 metrové lode padali na hlavu. Všetko ide pekne podľa plánu, v obrovskom zatopenom San Franciscu sa samozrejme všetci včas nájdu a smeruje nám to do neodvratného happyendu podporeného vlajúcou americkou zástavou. Pomedzi to v dramatických momentoch, keď sa svet rúca a ľuďom ide o život, nechýbajú patetické hlášky a bozkávačky, na tie sa predsa vždy čas nájde. Zdevastované a zatopené San Francisco síce vyzerá fajn, no inak tie efekty pôsobia, akoby stáli najviac 10 dolárov, keď všetky fyzikálne zákony dostali poriadne na frak. Tie rozpadávajúce sa budovy boli tak okato počítačové, že som tam videl jedničky a nulky, fakt hrozné. Ako paródia to ušlo, ako vážny katastrofický film slabota. ()

JohnCZ

Všechno tam jakože dost drsně bouchá (a netočil to pan Bay), digitální město se ladně vlní v rytmu otřesů, oblíbené baráky padají s velkou pompou k zemi (i bez přičinění Alláhova stoupence), obrovské vlny se řítí městem a relaxačně to všechno duní a burácí. Do toho tam pobíhá promočená Alexandra Daddario, na jejíž... emotivní herecký výkon jsem během filmu stihl spotřebovat pakl kapesníčků. Co víc si přát? Originální scénář? Nene. San Andreas je sice film postavený na všemožném klišé, ale s jistotou můžu říct, že je to nejlepší katastrofický film za poslední léta. ()

corpsy

Mám rád americké blboviny. Pri slabších chvíľkach môžem doznať, že ich zbožňujem. Točili sa odjakživa, ale až v novom tisícročí, sa z nich stali hlavné peňázonosiče pre filmové spoločnosti. To by asi tak znamenalo, že väčšina svetovej populácie, sú antiintelektuálny životožrúti, ktorí sa nechávajú čičíkať takýmito produkciami. Aj ja? Nie! Ale som divák, ktorý rád odloží všetky neduhy sveta / aj keď, pravda je, že si na nich občas počas premietania spomeniem - vďaka práve premietaného filmu : ) / mimo sály a idem na vec. Debilizmus filmu hraničí s projektami od Asylumu ( a má aj čerstvú konkurenciu v podobe filmu SAN ANDREAS QUAKE ), lenže toto kultové brakové štúdio nemá zbrane v podobe skvelých vizuálnych efektov, omnoho lepšieho režiséra a The Rock(a) v hlavnej úlohe. V rámci žánri ide o nadpriemerné dielo a ak ste akčne naladení, dostane vás to, ak ste sentimentálne naladení, dojme vás to a ak sa doma nudíte, tak vás to naláka. Film, ktorý dokazuje, že všetko zlé, je na niečo dobré. ()

joehot

Upřímně, ještě víc než ty over-the-top momenty s padajícími mrakodrapy a tsunami mě bavily ty over-the-top kozy Alexandry Daddario. A její kukadla. Takže co prso, to hvězda. To je fér, ne? ()

DEXTER099

San Andreas je taková jednohubka co neurazí,ale asi ani nenadchne.Co mě se týče tak už jsem viděl asi moc takovýchto filmu co jsou plná kliše atd. a tak mi pak ten film sedne jen podle hlavního představitele a jelikož Dwayneovi to jde tak za mě celkově 70 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Parádní katastrofická jízda vyšperkovaný luxusními efekty, kdy je všudypřítomná destrukce opravdu dech beroucí. The Rock zde není jediná hlavní postava a tak sledujeme jeho rodinu, jak se snaží dostat opět k sobě a vědátory, kteří se snaží zjistit delší ničivé aktivity. Překvapilo mě, že i mladí hrdinové neruší blbými kecy a člověk si i k nim najde vztah (na rozdíl od většiny podobných filmů). Příběh není složitý a časem je i předvídatelný. Já se u filmu bavil a rychle mi utekl. Za mě 90% :) ()

Marsik

Efekty, efekty a ještě jednou efekty. O těch jediných to bylo. Jinak to byla pouze směsice hrdinských a přihlouplých "rodinných" keců o ničem. O nudném ději, kde nás naprosto nic nepřekvapí ani nemá cenu hovořit. Takže San Andreas hodnotím jako dobrý, ale dobrý je vždycky jenom za tři. 60% ()

berny2468

když jsem poprvé slyšel o tomto filmu, tak jsem se hodně těšil, ale to bylo jen do té doby než jsem zjistil, že to nebude o GTA san andreas, ale další ze série amerických katastrofických filmu. Samotný nápad natočit takový film není až tak špatný, ale to by se musela zkrátit délka, vyměnit herce, hlavně Johnsona, vynechat kecy o americké rodině. A hlavne by se tvůrci měli rozhodnout, jaký žánr filmu chtějí točit ( buď jen katastrofický nebo parodie či americká pohádka). S takovýmto rozpočtem by se dal natočit mnohem lepší film. Někde se točí pohádky typu tři oříšky pro popelku a někde zase San Andreas. Ve výsledku je však naše pohádka lepší a to i s nesrovnatelnyn rozpočtem. 20%. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)