Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

jirijost

Po letech jsem zamířil konečně do kina, bohužel jsem si ale vybral tenhle film. Samozřejmě že se to dalo čekat, ono tyhle katastrofický filmy nikdy nejsou kdoví co, ale tak nějak jsem doufal v příjemné překvapení. To se bohužel nedostavilo a já v kině dvě hodiny trpěl. Už po úvodní scéně s nehodou auta kdy se nám film snažil ukázat jaký je pan Dwayne obrovský záchranář, bylo jasné jakým směrem se tenhle film uchýlí. V závěru když už jsem nestačil ani zírat co je v tomhle filmu možné, mě ještě víc dorazilo to, když z otevírající se země vyjelo metro. No a ta vlna tsunami, proti které najednou vyrazili stovky lodí to už byl naprostý vrchol, v závěru samozřejmě nemohla chybět americká vlajka vlající na zbytku Golden Gate Bridge. Tohle už bylo na mě opravdu moc, jsem moc zvědavý jestli někdo někdy natočí katastrofické následky nějak reálně a nechá se na to koukat. Jediné na co se tady totiž dalo koukat, byla Alexandra Daddario, na tu se dívalo moc pěkně. ()

iXtr3m3

Bez zbytočných slohov - Dobrý film, s dôrazom na pravý význam slova "dobrý", taký, ktorý nepotrhá rekordy, ale človek si povie "Dobre, že som na to nakoniec šiel, lepšie neskôr, než vôbec." Nakoľko žáner katastrofických filmov má v súčasnosti žalostne málo zástupcov, nedá mi ísť pod 90%. Pre moje oko to bolo fakt príjemne strávený čas a prekusnem aj extrémne sci-fi momenty ála 2012, ale na počudovanie to bolo ľudskejšie spracované ako mnoho novodobých katastrofických blockbusterov. ()

KoRner

Skôr 2,5*, ale viac ani náhodou. Má to normálnu dĺžku a na ústredné trio je veľmi pozerateľné. Tú vejúcu americkú vlajku nad ruinami na konci si síce mohli nechať pre seba, ale aspoň, že tie ruiny stoja za to a ničenie mesta vyzerá tiež zaujímavo. Dwayne tam odfajčí záchranársky vrtuľník a namiesto zachraňovania civilistov vozí po meste exmanželku, ale aspoň ich dobrodružstvo nenudí. ()

Lukoboss

Tak toto byla za poslední dobu největší sračka, jakou jsem viděl. A už vůbec nedokážu pochopit, jak k tak prostoduchýmu filmu mohli psát scénář 3 lidi?! To je mně jich opravdu líto, protože tam nebylo vůbec nic. Když bychom se to snažili uhrát na efekty, tak ani tam není moc výhra, chvílema to vypadá jako stará počítačová hra, v roce 2015 bych si to představoval trochu jinak. A k hercům? D. Johnson je frajer, to už víme, ale ani on sám to nezachrání. A. Daddario tam zase hraje jen kvůli svým čtverkám, díky kterým se taky proslavila (a vzhledem k jejím ne/hereckým dispozicím to asi ani jinak nebude do budoucna). ()

Wally

Chvilkami už až moc a musíte se smát...u mne to byla například scéna, kdy s člunem šplhali po vlně tsunami a když už to vypadalo, že je to OK, tak se objevil tanker z něhož padaly kontejnery...tady jsem to fakt musel zastavit...ale jinak se pořád něco děje. D. Johnson odvádí svůj drsňácký standard, je tu můj oblíbenec P. Giamatti a pak dvě hollywoodské krasavice v podání C. Gugino a hlavně A. Dadario, která se fakt povedla :-) Dojem mi jen kazí dva bratři, ale to bych už chtěl asi moc... Za mne pohodová akční oddechovka... ()

Rudinsky

Prekvapivo funkčná Dwaynovka napchatá medzi dvoma mäsami BigMacu, ktorá vám proste bude chutiť o to lepšie. Nulové napätie, preplácaný digifest, Alexandra Dadd...(tie dve Déčka v jej mene májú naozaj svoje miesto) a samozrejme prehrávajúci Giamatti, presne tak, ako ho máme od čias Ironcladu radi. Brainwash, ako sa po dlhom pracovnom dni patrí. ()

wooozie

Teda vidět hrát Alexandru Daddario všehoschopnou odvážnou dvacítku je opravdu skvělý (vizuální) zážitek a je daleko více zapamatovatelný, než to největší zemětřesení ve filmu. Jinak člověk dostane víceméně to, co od nepříliš inteligentního katastrofického filmu očekává, tedy klasické záchrany v posledních vteřinách, vyznání lásky v těch nejvypjatějších okamžicích a příšerné dialogy. Celé je to často bráno až překvapivě vážně a neskutečně tomu chybí klasický odlehčený styl, který má v malíku král tohoto žánru Roland Emmerich. Regulérně uznávám, že 3* je to asi nejvíce přepálené hodnocení, co jsem filmu dal za hodně dlouhou dobu nazpět. ()

Seti

San Andreas trpí jedním vážným nedostatkem, a to tím, že ani na minutu neuvěříte, že kdyby se Dwayne "Skála" Johnson dostal do epicentra zemětřesení, tak mu to jakkoliv ublíží. Já upřímně věřím tomu, že by se po pár hodinách vyhrabal ze sutin, oprášil svých 120 kg svalů a šel prostě dál. Jinak je zajímavé, že tento film obsahuje převážně scény tvořené asi tak miliardou počítačových triků znázorňujících totální destrukci obrovského měřítka, a přesto všechno tohle CGI běsnění prohrává na celé čáře s pár záběry na mokrou Alexandru Daddario a její vskutku výstavní charakter. ()

ti88na

Ako milovník katastrofákov som sa na San Andreas tešila a musím povedať, že sa neviem celkom presne rozhodnúť či som sklamaná alebo spokojná. Moje očakávania boli väčšie než sa mi dostalo vo výsledku, napriek tomu ide vo svojom žánri o dobrý štandard. Netušila som, že ho budem porovnávať práve s filmom V oku búrky, ale je to tak, ide totiž o veľmi podobné filmy odlišujúce sa snáď len tou katastrofou a jej rozmermi. Zemetrasenia sú pre mňa vďačná téma a efekty pôsobili aj v klasickom kine ohromujúcu. Hudobná stopa bola hlučná, ale nezaujímavá, herecké výkony myslím uchádzajúce a na tento typ filmu postačujúce. Samozrejme to ozrutné zlatíčko Dwayne Johnson bol v úlohe záchranára "všetko v jednom" neodolateľný a na tandemový zoskok by som s ním išla hneď. Prekvapujúco mi nevadila ani adolescentná časť, všetci traja hrdinovia boli celkom fajn a znesiteľní. Človek si pri nich musel povedať, aké sú tie dnešné deti múdre. Sklamalo ma že z môjho drahého Hornblowera spravili takého zmrda, ale no čo už keď to muselo byť. Aby som to teda zhrnula San Adreas je slušný katastrofický film, kde nechýba nič, ani to čo by chýbať mohlo a je pri ňom dosť dôležité vypnúť mozgové závity. Potom vás aj dobre pobaví. U mňa lepšie ako V Oku búrky, zatiaľ dávam 75 % a časom uvidím, či pôjdem nižšie. ()

Fary

Teda - na speciální efekty bomba. Něco podobného jako Nezvratný osud 5, jenom bez tolika záběrů nechutných úmrtí. Horší je celkové vyznění filmu jako patetické romanťárny a americká vlajka ve finále už je fakt taková ta kapka typu "Are you f*cking serious?!" ()

Retik

Další katastrofický průměr, kde na každém kroku číhá další klišé. Nikdy jsem si nebyl zcela jist, jestli zemětřesení vyvolává pohyb tektonických desek, nebo prsou Alexandry Daddario. Je vidět, že studio na ni vsadilo stejně jako na Rocka a s jiným obsazením by byl snímek přijímán všelijak, jenom né dobře. 4/10 ()

Corpsegrinder odpad!

Strašný už od první minuty. Úvodní pád auta který se kutálí jak kdyby člověk čuměl spíš na Speed Racera a následná scéna záchrany kdy auto visí zaseknutý na skále a pomalu klouže dolů a Rock tam bezstarostně slítne helikoptérou která dělá vítr jak prase, to vás jen předpřipraví na hroznou jízdu která následuje. Totální kulometná palba klišé, hrdinskejch záběrů, posledních pohledů před smrtí, drsnejch hlášek typu JDEME SI PRO NAŠÍ DCERU, postav který přežijou uplně vše a korunu tomu dává komediální vsuvka malýho bráchy Kripla z Hry o trůny, kterej je tam všechny se svojí turistickou knížkou zachrání, jinak by totiž netrefili ani do obchodu s elektronikou, a to si nedělám prdel. Dejte si radši 6 let starý 2012 od Emmericha což je stokrát lepší než tahle hovadina. ()

dopita

Průšvih to není, ale bomba taky ne. Film je plný klišé, se kterými si režisér neumí moc poradit tzn. jen je využívá, místo aby pracovala pro něj - jako to třeba umí Emmerich, kterej by tenhle příběh odvyprávěl o dvě třídy líp. Ale i tak se na to dá docela dobře koukat. Kladem jsou herci, kteří sice nemaj moc co hrát, ale jsou to vesměs všichni moji oblíbenci. ()

eagle-eye odpad!

To bylo tak tupé, že to ani sebelepší triky nezachránily. Srovnám-li s 2012, kterému jsem dal 2*, tak ten měl aspoň nějaký příběh a film sám o sobě mě nenudil. Asi budu vyhlížet Iana Zieringa s dalším Shrakonadem, to je aspoň hlína...:-) ()

ZdenoLo

To sa akože teraz režiséri predbiehajú kto natočí najabsurdnejší katastrofický film alebo čo? No tak s kľudom môže Peyton prebrať žezlo po Emmerichovi. Aj keď je mi jasné že tie nízkorozpočtové sú na tom oveľa horšie ale chvalabohu sa takým úspešne vyhýbam. ()

Hanys_

Neškodná blbinka, která jestli chtěla mít větší ambice, měla zapracovat na scénáři a vyvarovat se žánrovým klišé. ()

Junglista

Až budu velkej, tak chci mít jednu z hlavních rolí v katastrofickym filmu. Proč? Zaručí mi to absolutní nesmrtelnost :-) Ale vážně. Destrukce větší než v 2012 a Muži z oceli dohromady (a to už je co říct), koncentrace "oumajgádů" taky suverénně vede. Létající skála se sice občas tváří, že mu některý neskutečný blitky ve scénáři nechtěj jít z pusy, ale film táhne hlavně on. Dějově je to klasika se všemi neduhy žánru, bez toho to asi nejde. Ale nenudil sem se a bavilo mě to. Casting měl ale spolu s tvůrci jednu věc domyslet - když je Saša v záběru, tak je CGI zbytečný a docela ruší :-) ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)