Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Trustme

Rozpadl se vám vztah a chtěli by jste si dát druhou šanci? Chcete okouzlit dívku, chlapce, dva chlapce? Rádi se kocháte pohledem na tsunami a zasněně pozorujete padající výškové budovy co nejblíž a pokud možno do zbytku života? Pak je americké zemětřesení tou správnou volbou! The Rock zachraňuje členy rodiny v podání ultra nesympatických herců a nízkopodlažních hereckých výkonů. Domky zde efektně padají a to je dobrá voda na divákův mlýn. ()

fabecc1222

Zářný příklad toho, když si někdo do ruky vezme příručku katastrofického filmu, a stránku po stránce začne vepisovat do svého filmu. Máme tu hrdinu Made in USA, tedy nezničitelného chlápka, který se po svou rodinu vrhle kamkoliv a zároveň má v rodině značné problémy, takže jeho (skoro)bejvalka si už našla trotla, který se však v krizové situaci neumí vůbec chovat. Dále sexy dcerka, která se však potatila, takže dokáže vyřešit cokoliv a kdykoliv. Vědec, který dané situaci rozumí, ale všichni ho maj za magora...Začneme pochopitelně situací, která se zbytkem filmu vůbec nesouvisí, ale aspoň si odfajfkujeme úvodní akční scénu, a pak už se pokračuje v demolici známých reálií, které postupně přejdou do klasického rodinného dramatu o záchraně rodiny v problému. ()

lykan9

Klasický katastrofický film s velkým rozpočtem a v tomto případě s nabušeným Dwaynem Johnsonem. Sice jsem s ním neviděl vyloženě špatný film, ale v zázraku roku se taky ještě neobjevil, i když pěr hodně slušných filmů má. San Andreas k nim však nepatří. Přesto se však jedná o slušný, vizuálně podařený film, který se řadí mezi oddychovky, ke kterým se dá jednou za čas vrátit. ()

Kosmik 1

Parádní záběry katastrof, hroutících se mrakodrapů, věží, přehrad, mostů, silnic a všeho možného i nemožného. Po vizuální stránce velkolepá podívaná. Příběh se mi líbil a bylo fajn, že se tvůrci příliš nezaobírali životy jiných pro film a diváka nedůležitých lidí a zbylo více času na pořádné záběry různých destrukcí a na samotné hlavní hrdiny a hrdinky. Dwayne Johnson nezklamal a vynořil se zde jako jedinečný ochránce rodiny, záchranář a jako pravý americký hrdina v jednom. Viděno v Cinestaru Futurum Ostrava ve 3D 4.6.2015. 85% ()

zigíš

zábavnost emmerichova ražení se nekoná, ale .. jinak se to moc hezky houpá (hlavně na alex daddario) vlny bouří, baráky efektně padají, zlí lidé umírají a ti dobří utuží vztahy ..jeden z těch lepších příspěvků do žánru (60%) ()

ghatos

"Teď to tady všechno vybudujeme!"...kam se hrabou budovatelské fláky z našich českých 50. let. Vyfešákovaná americká rodinka /táta skoro superhrdina, máma ještě skoro modelka, dcera sexy bitch...(nejen oni) jsou krásní, šlechetní, charakterní...P*ČO - to jim fakt někdo žere?/ v americkém městě řeší americkým způsobem přírodní katastrofu. Doslova extrakt nejklišoidnějších amerických kýčovin a kokotin. Už ty napsané postavy, jejich chování, dialogy...to je fakt stupidní. Jak jinak je tam extrémně silný pud pro rodinu. Famílie musí překonat překážky současnosti i minulosti a ona je překoná, protože oni jsou USA!!!!!!! PS: Jízda statečných rodičů na tsunami + proces hledání potomka....no tam se muselo těžce fetovat při těchto nápadech. Za ten závěr hodnotím celkově ještě o hvězdičku méně...ať jdou p*dele! :) /30%/ ()

Musak

Okej, vizuální stránka by byla asi na 3*, ale takového patosu a klišé během dvou hodin fakt ne ééé! ()

m.a.t.o.

„I love you daddy." – „I love you too, honey" Typická americká pičovina. Rodinná dráma na pozadí najväčšej apokalypsy v histórii, trápne dialógy, hrdinský manžel, zbabelý milenec, kozatá mamička, ešte kozatejšia dcérenka, CGI efektov toľko, že by si s nimi vystačili tri samostatné filmy a na konci samozrejme povestná americká vlajočka. San Andreas je mix všemožných klišé, no jeho najväčšia nevýhoda spočíva v tom, že neprináša nič nové, pretože je to iba skladačka z rôznych katastrofických filmov rokov minulých. 35 % ()

Lukyn007

Mix 2012 a Dne poté. Fantastické vizuální efekty versus hromada klišé a stupidních dialogů. Naštěstí se ve filmu neustále něco dělo, proto je výsledek docela dobrý. 60% ()

JohnSmith

Koho zajímá, že příběh je průměrný, že Rock si kliďánko hauzíruje po Kalifornii se záchranářským vrtulníkem, místo toho aby pomáhal všem lidem a ne jen manželce, která ho opustila a dceři. Hlavní je, že se to všechno pěkně třese, padá to, zaplavuje to a je to pěkně natočené. Efekty fakt na jedničku. Realita by byla sice zřejmě dost odlišná, ale je to efektivní a jako letní blockbuster u kterého nemusíte myslet, je naprosto ideální. ()

cross

Černého Petra si pro tentokrát vytáhlo Frisco - a vůbec nevadí že tuhle hru hraje už nejméně po stopadesáté... Když je film zručně natočený, triky i hudba dostatečně kvalitní a scénář ne úplně stupidní (...píšu ne úplně:), tak jako katastrofická jednohubka obstojí i San Andreas... Nebylo to ani vtipné ani překvapivé, ale jako nenáročná večerní zábava to ve svém žánru předčí nejeden známější biják...a garantuji mužské části, že ve chvíli kdy si Saša odloží většinu svršků, bude film bavit ještě o něco víc a odpustíte jí i to, že místo toho aby proplavala průchodem radši bude do zetlení těla mlátit na nerozbitnou skleněnou desku...Dwayne je sice bezva, ale tady mi přišel tak nějak navíc - jeho postava by dle mého názoru neztratila nic na svém "umu" i kdyby ji hrál kdokoliv kdo má o 30kg méně svalů... ***1/2 ()

KASUGI odpad!

Zemětřesení ještě nikdy nebylo tak nudné! Trailer sice už jasně naznačil, že nás nečeká nic originálního, ale co je moc, toho je příliš. Ten film je chodící encyklopedie klišé. Odporně vykrádá kdejaký (nejen) katastrofický film jak v globálu, tak i v detailnějších scénách. Není tam opravdu NIC!, co bychom neviděli v jiných filmech. Padající mrakodrapy jak kuželky (Transformers3, 2012), způsob úmrtí parťáka seismologa (Rozpoutané peklo), manžel řeší rozvod se ženou, která se stěhuje k novému partnerovi (opět 2012), manžel řeší dávné úmrtí jejich prvního dítěte (Life Wire), umělé dýchání, které až po pauze na poslední pokus zachrání (Propast), otevření dveří v kanceláři mrakodrapu, za nimiž už nic není (Den poté) a hromada dalšího. Film sere už od první minuty, kdy "Rock" zachrání ultrapiču za volantem, seismolog při silném zemětřesení na přehradě křičí na turisty: "všichni ven z přehrady!", ženská ani nepoděkuje za záchranu dcery a opět hromada dalšího. Ať už je režisér Ronald Emerich jakýkoliv, pomalu blížící se nebezpečí a gradující atmosféru katastrof uměl perfektně (Den nezávislosti, Godzilla, Den poté). Tady tomu ňoumovi atmosféra zkrátka chcípla. Jako perlička debility: seismolog, který velmi zdrceně oznámí tv reportérce, že San Francisko právě zásáhlo zemětřesení o síle 9,6, tedy největší zemětřesení v historii (!!!) a občas tam vidíme téměř celé budovy i s nevysklenými okny. Trapas. Dwayne Johnson je v pozici hvězdy, která už si může vybírat role, proto nechápu, co ho k tomuto vedlo. Tento projekt je evidentně dílem zazobaného rozmazleného spratka, který si z trucu vydupal, že chce mít taky vlastní katastrofický film... Chtěl jsem dát alespoň hvězdu na dluh za Alexandru Daddario, která, čím je starší, tím víc připomíná Milenu Velbu, i ty prsa jí rostou :)))), ale jak by řekl princ Trávníček: "kdepak, já dluhy nedělám!" ()

blackJag

"TYS NECHAL MOJI DCERU VE ŠTYCHU? JESTLI JEŠTĚ NEJSI MRTVEJ, TAK TĚ ODPRAVÍM SAMA." Snůška veškerého katastroficko-filmového klišé, které jen existuje. Ale doslova! Ať si vybavíte sebeprofláklejší žánrovou scénku, buďte si jisti, že i tady má své místo :-) Jinak to celkem uběhlo a ten průměr sázím asi hlavně s ohledem na slabost, kterou chovám ke kukadlům (a dalším přednostem) Alexandry Daddario :-) 50% ()

Jaro.Krafcik

Katastrofické filmy môžem. Aj keď ten záver bol trochu odveci a pritiahnutý za vlasy ale filmy Dwayna Johnsona sú jednoducho také. Podobné ako mrakodrap. Aj efekty dobré ale keď sa na to pozrieme z reality dosť nerealne ale o tomto sú tieto hollywoodské trháky. Človek musí len vypnúť a užije si. 4* ()

lomby

Tohle drží zuby nehty nad odpadem jenom našlapaný biceps charismatického Dwayneho Johnsona a i ten už začíná v poslední době nudit. Děj naprosto předvídatelný, ničím nepřekvapující, celá dějová linka je jedno velké klišé zabalené v hromadě ne moc povedeného CGI a herecké výkony na jedno brdo. A závěrem vedlejší dějová linka s profesorem z CALTECH téměř zbytečná a postradatelná a je tak trochu ironií, že Giamatti podal asi nejkoukatelnější herecký výkon ze všech zúčastněných a reálně bych si ho dokázal představit jako hlavního protagonistu místo Johnsona. Samozřejmostí byla majestátně se houpající vlajka US of A nad západem pravého amerického slunce a mostem Golden gate doprovázena slovy We will rebuild or whatever. Long story short: solidní slátanina s pár světlými momenty a slušným audio zpracováním. ()

zolo23

Po 1 x sa mi v kine stalo to, že mi nevadili reptajúci ľudia počas celého premietania. Prečo? Ich postrehy mali niečo do seba, sem-tam vtipné, sem-tam k podstate veci. Každý kto kydal na Emmerichovu "katastrofickú" tvorbu, (patriotizmus, vtip, klišé) je v San Andreas minimálne 3x toľko. Čo som vážne nečakal, nakoľko sa film bere smrteľne vážne. Od Emmericha to v podstate očakávame. Nechcem tu rozoberať jednotlivé scény, ale keď kamarát vedľa mňa len tak trepol, že keď (Carla Gugino po scéne s Tsu-nami) tá ženská prerazí tou "loďkou" sklo na mrakodrape (povedal to asi 7-8 sekúnd pred tým) v momente odchádza z kina! Stalo sa ,ale neodišiel nakoľko mal v plechovici ešte dostatok piva. Týchto momentov je tu neúrekom (prvá scéna s visiacim autom, kde namiesto ženskej treba zachrániť najprv auto i keď je záchranár pri otvorenom okne auta asi pol metra od nej..WTF, SPOILER? Nakoniec to urobili tak ako sme sa sami seba pýtali prečo to neurobia hneď tak..., ďaľšia scéna s potápajúcim sa mrakodrapom - resp. padajúcim, kde pod toľkými tonami betónu a železa zostane voda pokojná, bez jedinej vlnky??? Ako hovorím takýchto momentov je tu neúrekom a mňa čo zväčša na tieto "detaily" zvysoka kašľem a radšej sa nechávam unášať svetom dokonalých efektov ma to totálne vytáčalo práve v tomto očakávanom filme. Zase som sa vytočil... "Poďme zachrániť našu dcéru!! Omg... Tie 3 sú len za efekty a príjemnú hudbu. Ostatné sa hodnotiť jednoducho nedá. ()

DeathTheKid

Neuvěřitelné, že celý film je tažen jen a pouze efekty. Neuvěřitelné, že se tomu upsal Dwayne Johnson. Neuvěřitelné, že nejlepším hercem byl Rickon Stark... ten přežije všechny. Neuvěřitelné, že jediné třesoucí se věci, které ve mně vzbuzovaly nějaké emoce, byly dokonalé kozy slečny Daddario. Neuvěřitelné, že za to opravdu někdo vyhodil prachy. Amerika je v ohrožení, lidé se zachraňují zpravidla až poté, co jsou chvíli v klinické smrti, předměty z ran se zásadně nevytahují a ústřední rodina přežije v epicentru neštěstí. Shrnutí: 95% efektů, 5% nějakých výkonů, 100% sraček, 2 hvězdy, jedna za každé ňadro Sašenky (alespoň něco mě zdánlivě nutilo, to dokoukat). ()

Georgex

Katastrofický film, který láká na skvělé efekty, ale začne digitálním pádem auta ze skály, za který by styděl i začínající vývojář počítačových her, přestože zbytek filmu je z tohoto hlediska opravdu nabytý a efekty působí velmi reálně. Tato skutečnost bohužel doprovází celý film, ačkoliv má skvělý nápad, vynikajícího hlavního představitele, slušný příběh, napínavou zápletku, tak u každého bodu lze najít jeden nedostatek, který celkový dojem kazí. Výsledkem je tedy lehce nadprůměrný katastrofický film popírající všechny fyzikální zákony, nabytý klišé scénami a nepřesvědčivými výkony převážně ženského osazenstva. Moje hodnocení 60%. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)